EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

door
EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

RSC Anderlecht heeft Jacob Bruun Larsen tot het einde van het seizoen op huurbasis overgenomen van Hoffenheim. Peter Verbeke krijgt lof voor de transfer, maar de Deen komt al anderhalf jaar amper aan spelen toe. Onze redactie polste bij Orel Mangala (ex-ploegmaat bij Stuttgart en Dortmund) en Tushar Bahl (journalist bij BVB Buzz) naar de 22-jarige Deen.


Mangala speelde in het seizoen 2016/2017 samen met Bruun Larsen in het tweede elftal van Borussia Dortmund en tijdens de voetbaljaargang 2017/2018 kwamen ze elkaar weer tegen bij VfB Stuttgart, waar de Deen toen zes maanden op huurbasis speelde. Mangala, ex-Anderlecht, ziet in de flankspeler wel een meerwaarde voor de Brusselaars.
(lees verder onder de foto)


"Jacob is een snelle en technisch vaardige speler, iemand die ook zijn verantwoordelijkheid neemt. Een echte leider. Het is een speler die met zijn technische bagage zeker bij de stijl van het huis past", aldus de huidige sterkhouder van Stuttgart.

Bij Bahl zijn er minder lovende woorden. Hij zag Bruun Larsen het niet waarmaken bij Dortmund, waar de speler 29 keer in de Bundesliga speelde, waarvan 17 als basispion. "In 2018 kreeg hij zijn kans nadat Pulisic uitviel en hij scoorde in zijn eerste en derde wedstrijd, maar nadien kon hij aanvallend het verschil niet maken. Volgens mij had hij niet genoeg kwaliteiten om het als flankaanvaller waar te maken bij een topclub als Dortmund."

Komst van Hazard de doodsteek

"Het seizoen nadien kreeg hij steeds minder speelkansen nadat Brandt en Hazard naar de club kwamen. Daardoor werd hij voor 9 miljoen euro verkocht aan Hoffenheim. Hij had nooit het talent van iemand als pakweg Reus of Sancho en ik vond hem ook technisch niet goed genoeg voor Dortmund. Hij kampte met dezelfde problemen bij Hoffenheim en ik denk dat de Belgische competitie wel een goede stap is om zijn carrière weer op de rails te zetten." (lees verder onder de foto)


Nog niet efficiënt

Opvallend: Bruun Larsen is geen speler die voor assists of doelpunten zorgt. Dat is nochtans méér dan nodig bij RSCA. Daar moet de speler, die via Anderlecht hoopt op een EK-deelname met Denemarken, nog grote stappen zetten.

"Hij kon op dit moment ook nog niet voldoen aan de fysieke vereisten van de Bundesliga, en zijn gebrek aan technisch en creatief vermogen zorgden ervoor dat hij tot op heden niet wist door te breken in Duitsland. Het is wél een speler die keihard werkt en iemand die aanvallend zeer goed druk weet te zetten op de tegenstander (wat belangrijk is in het systeem van Kompany, nvdr.). Zijn snelheid is meer dan oké en het is ook een slimme speler, plus hij is polyvalent. Hij speelde ook al als centrumspits en als aanvallende flankverdediger."

"Zijn gebrek aan aanvallende efficiëntie was een probleem in de Bundesliga, en volgens mij zou het geen slechte zaak zijn als Anderlecht hem als aanvallende flankverdediger zou gebruiken. Volgens mij ligt daar zijn toekomst", besluit Bahl.

LEES OOK: Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

Zal Larsen een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

60
60
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

177
177
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

147
147
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

217
217
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

211
211
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

64
64
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

98
98
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

370
370
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

338
338
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

954
954
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

68
68
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws