EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

542
EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

RSC Anderlecht heeft Jacob Bruun Larsen tot het einde van het seizoen op huurbasis overgenomen van Hoffenheim. Peter Verbeke krijgt lof voor de transfer, maar de Deen komt al anderhalf jaar amper aan spelen toe. Onze redactie polste bij Orel Mangala (ex-ploegmaat bij Stuttgart en Dortmund) en Tushar Bahl (journalist bij BVB Buzz) naar de 22-jarige Deen.


Mangala speelde in het seizoen 2016/2017 samen met Bruun Larsen in het tweede elftal van Borussia Dortmund en tijdens de voetbaljaargang 2017/2018 kwamen ze elkaar weer tegen bij VfB Stuttgart, waar de Deen toen zes maanden op huurbasis speelde. Mangala, ex-Anderlecht, ziet in de flankspeler wel een meerwaarde voor de Brusselaars.
(lees verder onder de foto)


"Jacob is een snelle en technisch vaardige speler, iemand die ook zijn verantwoordelijkheid neemt. Een echte leider. Het is een speler die met zijn technische bagage zeker bij de stijl van het huis past", aldus de huidige sterkhouder van Stuttgart.

Bij Bahl zijn er minder lovende woorden. Hij zag Bruun Larsen het niet waarmaken bij Dortmund, waar de speler 29 keer in de Bundesliga speelde, waarvan 17 als basispion. "In 2018 kreeg hij zijn kans nadat Pulisic uitviel en hij scoorde in zijn eerste en derde wedstrijd, maar nadien kon hij aanvallend het verschil niet maken. Volgens mij had hij niet genoeg kwaliteiten om het als flankaanvaller waar te maken bij een topclub als Dortmund."

Komst van Hazard de doodsteek

"Het seizoen nadien kreeg hij steeds minder speelkansen nadat Brandt en Hazard naar de club kwamen. Daardoor werd hij voor 9 miljoen euro verkocht aan Hoffenheim. Hij had nooit het talent van iemand als pakweg Reus of Sancho en ik vond hem ook technisch niet goed genoeg voor Dortmund. Hij kampte met dezelfde problemen bij Hoffenheim en ik denk dat de Belgische competitie wel een goede stap is om zijn carrière weer op de rails te zetten." (lees verder onder de foto)


Nog niet efficiënt

Opvallend: Bruun Larsen is geen speler die voor assists of doelpunten zorgt. Dat is nochtans méér dan nodig bij RSCA. Daar moet de speler, die via Anderlecht hoopt op een EK-deelname met Denemarken, nog grote stappen zetten.

"Hij kon op dit moment ook nog niet voldoen aan de fysieke vereisten van de Bundesliga, en zijn gebrek aan technisch en creatief vermogen zorgden ervoor dat hij tot op heden niet wist door te breken in Duitsland. Het is wél een speler die keihard werkt en iemand die aanvallend zeer goed druk weet te zetten op de tegenstander (wat belangrijk is in het systeem van Kompany, nvdr.). Zijn snelheid is meer dan oké en het is ook een slimme speler, plus hij is polyvalent. Hij speelde ook al als centrumspits en als aanvallende flankverdediger."

"Zijn gebrek aan aanvallende efficiëntie was een probleem in de Bundesliga, en volgens mij zou het geen slechte zaak zijn als Anderlecht hem als aanvallende flankverdediger zou gebruiken. Volgens mij ligt daar zijn toekomst", besluit Bahl.

LEES OOK: Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

Zal Larsen een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

9
9
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

85
85
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

55
55
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

173
173
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

223
223
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

318
318
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

67
67
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

78
78
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

284
284
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

159
159
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

131
131
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

180
180
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

181
181
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

401
401
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

119
119
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

238
238
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

357
357
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

123
123
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

72
72
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

124
124
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

720
720
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

244
244
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

425
425
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

253
253

Meer sportnieuws