EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

door
EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

RSC Anderlecht heeft Jacob Bruun Larsen tot het einde van het seizoen op huurbasis overgenomen van Hoffenheim. Peter Verbeke krijgt lof voor de transfer, maar de Deen komt al anderhalf jaar amper aan spelen toe. Onze redactie polste bij Orel Mangala (ex-ploegmaat bij Stuttgart en Dortmund) en Tushar Bahl (journalist bij BVB Buzz) naar de 22-jarige Deen.


Mangala speelde in het seizoen 2016/2017 samen met Bruun Larsen in het tweede elftal van Borussia Dortmund en tijdens de voetbaljaargang 2017/2018 kwamen ze elkaar weer tegen bij VfB Stuttgart, waar de Deen toen zes maanden op huurbasis speelde. Mangala, ex-Anderlecht, ziet in de flankspeler wel een meerwaarde voor de Brusselaars.
(lees verder onder de foto)


"Jacob is een snelle en technisch vaardige speler, iemand die ook zijn verantwoordelijkheid neemt. Een echte leider. Het is een speler die met zijn technische bagage zeker bij de stijl van het huis past", aldus de huidige sterkhouder van Stuttgart.

Bij Bahl zijn er minder lovende woorden. Hij zag Bruun Larsen het niet waarmaken bij Dortmund, waar de speler 29 keer in de Bundesliga speelde, waarvan 17 als basispion. "In 2018 kreeg hij zijn kans nadat Pulisic uitviel en hij scoorde in zijn eerste en derde wedstrijd, maar nadien kon hij aanvallend het verschil niet maken. Volgens mij had hij niet genoeg kwaliteiten om het als flankaanvaller waar te maken bij een topclub als Dortmund."

Komst van Hazard de doodsteek

"Het seizoen nadien kreeg hij steeds minder speelkansen nadat Brandt en Hazard naar de club kwamen. Daardoor werd hij voor 9 miljoen euro verkocht aan Hoffenheim. Hij had nooit het talent van iemand als pakweg Reus of Sancho en ik vond hem ook technisch niet goed genoeg voor Dortmund. Hij kampte met dezelfde problemen bij Hoffenheim en ik denk dat de Belgische competitie wel een goede stap is om zijn carrière weer op de rails te zetten." (lees verder onder de foto)


Nog niet efficiënt

Opvallend: Bruun Larsen is geen speler die voor assists of doelpunten zorgt. Dat is nochtans méér dan nodig bij RSCA. Daar moet de speler, die via Anderlecht hoopt op een EK-deelname met Denemarken, nog grote stappen zetten.

"Hij kon op dit moment ook nog niet voldoen aan de fysieke vereisten van de Bundesliga, en zijn gebrek aan technisch en creatief vermogen zorgden ervoor dat hij tot op heden niet wist door te breken in Duitsland. Het is wél een speler die keihard werkt en iemand die aanvallend zeer goed druk weet te zetten op de tegenstander (wat belangrijk is in het systeem van Kompany, nvdr.). Zijn snelheid is meer dan oké en het is ook een slimme speler, plus hij is polyvalent. Hij speelde ook al als centrumspits en als aanvallende flankverdediger."

"Zijn gebrek aan aanvallende efficiëntie was een probleem in de Bundesliga, en volgens mij zou het geen slechte zaak zijn als Anderlecht hem als aanvallende flankverdediger zou gebruiken. Volgens mij ligt daar zijn toekomst", besluit Bahl.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

Zal Larsen een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

35
35
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

16
16
Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

163
163
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

279
279
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

240
240
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

98
98
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

27
27
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

516
516
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

439
439
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

155
155
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

205
205
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

531
531
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

318
318
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

520
520
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

148
148
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

43
43
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

213
213
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

191
191
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

137
137
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

216
216
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

82
82
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

395
395
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

329
329
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

333
333
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

760
760

Meer sportnieuws