EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

542 stemmen
EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

RSC Anderlecht heeft Jacob Bruun Larsen tot het einde van het seizoen op huurbasis overgenomen van Hoffenheim. Peter Verbeke krijgt lof voor de transfer, maar de Deen komt al anderhalf jaar amper aan spelen toe. Onze redactie polste bij Orel Mangala (ex-ploegmaat bij Stuttgart en Dortmund) en Tushar Bahl (journalist bij BVB Buzz) naar de 22-jarige Deen.


Mangala speelde in het seizoen 2016/2017 samen met Bruun Larsen in het tweede elftal van Borussia Dortmund en tijdens de voetbaljaargang 2017/2018 kwamen ze elkaar weer tegen bij VfB Stuttgart, waar de Deen toen zes maanden op huurbasis speelde. Mangala, ex-Anderlecht, ziet in de flankspeler wel een meerwaarde voor de Brusselaars.
(lees verder onder de foto)


"Jacob is een snelle en technisch vaardige speler, iemand die ook zijn verantwoordelijkheid neemt. Een echte leider. Het is een speler die met zijn technische bagage zeker bij de stijl van het huis past", aldus de huidige sterkhouder van Stuttgart.

Bij Bahl zijn er minder lovende woorden. Hij zag Bruun Larsen het niet waarmaken bij Dortmund, waar de speler 29 keer in de Bundesliga speelde, waarvan 17 als basispion. "In 2018 kreeg hij zijn kans nadat Pulisic uitviel en hij scoorde in zijn eerste en derde wedstrijd, maar nadien kon hij aanvallend het verschil niet maken. Volgens mij had hij niet genoeg kwaliteiten om het als flankaanvaller waar te maken bij een topclub als Dortmund."

Komst van Hazard de doodsteek

"Het seizoen nadien kreeg hij steeds minder speelkansen nadat Brandt en Hazard naar de club kwamen. Daardoor werd hij voor 9 miljoen euro verkocht aan Hoffenheim. Hij had nooit het talent van iemand als pakweg Reus of Sancho en ik vond hem ook technisch niet goed genoeg voor Dortmund. Hij kampte met dezelfde problemen bij Hoffenheim en ik denk dat de Belgische competitie wel een goede stap is om zijn carrière weer op de rails te zetten." (lees verder onder de foto)


Nog niet efficiënt

Opvallend: Bruun Larsen is geen speler die voor assists of doelpunten zorgt. Dat is nochtans méér dan nodig bij RSCA. Daar moet de speler, die via Anderlecht hoopt op een EK-deelname met Denemarken, nog grote stappen zetten.

"Hij kon op dit moment ook nog niet voldoen aan de fysieke vereisten van de Bundesliga, en zijn gebrek aan technisch en creatief vermogen zorgden ervoor dat hij tot op heden niet wist door te breken in Duitsland. Het is wél een speler die keihard werkt en iemand die aanvallend zeer goed druk weet te zetten op de tegenstander (wat belangrijk is in het systeem van Kompany, nvdr.). Zijn snelheid is meer dan oké en het is ook een slimme speler, plus hij is polyvalent. Hij speelde ook al als centrumspits en als aanvallende flankverdediger."

"Zijn gebrek aan aanvallende efficiëntie was een probleem in de Bundesliga, en volgens mij zou het geen slechte zaak zijn als Anderlecht hem als aanvallende flankverdediger zou gebruiken. Volgens mij ligt daar zijn toekomst", besluit Bahl.

LEES OOK: 'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Zal Larsen een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend?

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

14
14
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

144
144
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

168
168
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

263
263
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

254
254
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

211
211
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

80
80
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

125
125
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

551
551
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

261
261
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

80
80
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

201
201
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

109
109
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

386
386
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

82
82
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

605
605
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

657
657
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

125
125
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

299
299
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

198
198
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

112
112
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

183
183

Meer sportnieuws