EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

door
EXCLUSIEF: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

RSC Anderlecht heeft Jacob Bruun Larsen tot het einde van het seizoen op huurbasis overgenomen van Hoffenheim. Peter Verbeke krijgt lof voor de transfer, maar de Deen komt al anderhalf jaar amper aan spelen toe. Onze redactie polste bij Orel Mangala (ex-ploegmaat bij Stuttgart en Dortmund) en Tushar Bahl (journalist bij BVB Buzz) naar de 22-jarige Deen.


Mangala speelde in het seizoen 2016/2017 samen met Bruun Larsen in het tweede elftal van Borussia Dortmund en tijdens de voetbaljaargang 2017/2018 kwamen ze elkaar weer tegen bij VfB Stuttgart, waar de Deen toen zes maanden op huurbasis speelde. Mangala, ex-Anderlecht, ziet in de flankspeler wel een meerwaarde voor de Brusselaars.
(lees verder onder de foto)


"Jacob is een snelle en technisch vaardige speler, iemand die ook zijn verantwoordelijkheid neemt. Een echte leider. Het is een speler die met zijn technische bagage zeker bij de stijl van het huis past", aldus de huidige sterkhouder van Stuttgart.

Bij Bahl zijn er minder lovende woorden. Hij zag Bruun Larsen het niet waarmaken bij Dortmund, waar de speler 29 keer in de Bundesliga speelde, waarvan 17 als basispion. "In 2018 kreeg hij zijn kans nadat Pulisic uitviel en hij scoorde in zijn eerste en derde wedstrijd, maar nadien kon hij aanvallend het verschil niet maken. Volgens mij had hij niet genoeg kwaliteiten om het als flankaanvaller waar te maken bij een topclub als Dortmund."

Komst van Hazard de doodsteek

"Het seizoen nadien kreeg hij steeds minder speelkansen nadat Brandt en Hazard naar de club kwamen. Daardoor werd hij voor 9 miljoen euro verkocht aan Hoffenheim. Hij had nooit het talent van iemand als pakweg Reus of Sancho en ik vond hem ook technisch niet goed genoeg voor Dortmund. Hij kampte met dezelfde problemen bij Hoffenheim en ik denk dat de Belgische competitie wel een goede stap is om zijn carrière weer op de rails te zetten." (lees verder onder de foto)


Nog niet efficiënt

Opvallend: Bruun Larsen is geen speler die voor assists of doelpunten zorgt. Dat is nochtans méér dan nodig bij RSCA. Daar moet de speler, die via Anderlecht hoopt op een EK-deelname met Denemarken, nog grote stappen zetten.

"Hij kon op dit moment ook nog niet voldoen aan de fysieke vereisten van de Bundesliga, en zijn gebrek aan technisch en creatief vermogen zorgden ervoor dat hij tot op heden niet wist door te breken in Duitsland. Het is wél een speler die keihard werkt en iemand die aanvallend zeer goed druk weet te zetten op de tegenstander (wat belangrijk is in het systeem van Kompany, nvdr.). Zijn snelheid is meer dan oké en het is ook een slimme speler, plus hij is polyvalent. Hij speelde ook al als centrumspits en als aanvallende flankverdediger."

"Zijn gebrek aan aanvallende efficiëntie was een probleem in de Bundesliga, en volgens mij zou het geen slechte zaak zijn als Anderlecht hem als aanvallende flankverdediger zou gebruiken. Volgens mij ligt daar zijn toekomst", besluit Bahl.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Zal Larsen een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

5
5
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

83
83
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

19
19
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

14
14
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

41
41
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

27
27
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

137
137
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

76
76
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

114
114
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

60
60
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

199
199
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

205
205
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

157
157
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

195
195
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

229
229
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

280
280
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

121
121
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

79
79
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

263
263
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

301
301
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

486
486

Meer sportnieuws