Union opent sterk in 2021 en heeft nieuw record beet

234 stemmen
Union opent sterk in 2021 en heeft nieuw record beet

Na een spektakelrijke wedstrijd is Union ook in 2021 prima aan de competitie begonnen in 1B. Het team van Felice Mazzu kreeg heel wat weerwerk van een verdienstelijk Deinze maar trok de zege finaal toch over de streep. Dat had het mede te danken aan een doelpunt van topschutter Vanzeir na zeven seconden spelen.

Na een langere winterstop begon men in 1B dit weekend ook opnieuw aan de competitie. Union zette missie Jupiler Pro League in met een bezoek aan Deinze. Het team van Mazzu was voor nieuwjaar heer en meester en had al een ruime voorsprong op eerste achtervolger Seraing. Ook Deinze deed het als promovendus voorlopig prima met een vierde plek.
De traditieclub opende sterk in het Burgemeester Van De Wiele Stadion en binnen de minuut (na zeven seconden!) maakte topschutter Vanzeir al de 0-1. Deinze rechtte nadien knap de rug en iets voorbij het kwartier stelde De Belder na een prima tegenaanval verdiend gelijk. Lang kon Deinze echter niet genieten van die gelijkmaker, iets voor het halfuur counterden ook de bezoekers prima en na een assist van Vanzeir maakte Fixelles van dichtbij de 1-2. De bezoekers hielden die voorsprong uiteindelijk ook vast tot aan de pauze, halfweg leek Union zijn voorsprong bovenin nog wat uit te breiden.
Ook na de pauze behield Union de controle en iets voor het uur kwam het op een dubbele voorsprong. Na handspel in de zestien meter mocht Undav vanaf elf meter de 1-3 op het bord zetten. Opnieuw kwam Deinze snel weer in de wedstrijd, een minuut later scoorde Challouk de aansluitingstreffer. In het absolute slot van de wedstrijd besliste Undav de wedstrijd definitief met zijn tweede van de avond: 2-4. Zo doet Union eigenlijk gewoon voort wat het ook in 2020 grotendeels deed: winnen.
Scoreverloop:
0-1 (1') Vanzeir, 1-1 (18') De Belder, 1-2 (28') Fixelles, 1-3 (58') Undav (p), 2-3 (59') Challouk, 2-4 (89') Undav

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Wordt Union kampioen in 1B?

Meest recent

'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

7
7
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

18
18
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

9
9
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

93
93
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

84
84
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

67
67
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

54
54
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

260
260
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

211
211
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

111
111
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

94
94
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

72
72
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

134
134
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

172
172
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

35
35
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

111
111
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

334
334
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

359
359
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

234
234
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

70
70
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

77
77
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

154
154
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

282
282
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

210
210

Meer sportnieuws