Union opent sterk in 2021 en heeft nieuw record beet

door
Union opent sterk in 2021 en heeft nieuw record beet

Na een spektakelrijke wedstrijd is Union ook in 2021 prima aan de competitie begonnen in 1B. Het team van Felice Mazzu kreeg heel wat weerwerk van een verdienstelijk Deinze maar trok de zege finaal toch over de streep. Dat had het mede te danken aan een doelpunt van topschutter Vanzeir na zeven seconden spelen.

Na een langere winterstop begon men in 1B dit weekend ook opnieuw aan de competitie. Union zette missie Jupiler Pro League in met een bezoek aan Deinze. Het team van Mazzu was voor nieuwjaar heer en meester en had al een ruime voorsprong op eerste achtervolger Seraing. Ook Deinze deed het als promovendus voorlopig prima met een vierde plek.
De traditieclub opende sterk in het Burgemeester Van De Wiele Stadion en binnen de minuut (na zeven seconden!) maakte topschutter Vanzeir al de 0-1. Deinze rechtte nadien knap de rug en iets voorbij het kwartier stelde De Belder na een prima tegenaanval verdiend gelijk. Lang kon Deinze echter niet genieten van die gelijkmaker, iets voor het halfuur counterden ook de bezoekers prima en na een assist van Vanzeir maakte Fixelles van dichtbij de 1-2. De bezoekers hielden die voorsprong uiteindelijk ook vast tot aan de pauze, halfweg leek Union zijn voorsprong bovenin nog wat uit te breiden.
Ook na de pauze behield Union de controle en iets voor het uur kwam het op een dubbele voorsprong. Na handspel in de zestien meter mocht Undav vanaf elf meter de 1-3 op het bord zetten. Opnieuw kwam Deinze snel weer in de wedstrijd, een minuut later scoorde Challouk de aansluitingstreffer. In het absolute slot van de wedstrijd besliste Undav de wedstrijd definitief met zijn tweede van de avond: 2-4. Zo doet Union eigenlijk gewoon voort wat het ook in 2020 grotendeels deed: winnen.
Scoreverloop:
0-1 (1') Vanzeir, 1-1 (18') De Belder, 1-2 (28') Fixelles, 1-3 (58') Undav (p), 2-3 (59') Challouk, 2-4 (89') Undav

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Wordt Union kampioen in 1B?

Meest recent

Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

13
13
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

25
25
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

36
36
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

41
41
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

159
159
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

25
25
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

106
106
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

244
244
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

64
64
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

332
332
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

298
298
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

179
179
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

501
501
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

176
176
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

209
209
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

146
146
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

241
241
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

273
273
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

134
134
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

434
434
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

106
106
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

97
97
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

840
840

Meer sportnieuws