KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

221 stemmen
KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

KV Oostende heeft voor de tweede keer in een paar dagen tijd prima gepresteerd tegen een topclub. Eerder deze week verdiende het al een punt op het veld van Club Brugge, vanavond pakte het zelfs verdiend de drie punten mee op de Bosuil. Antwerp voetbalde opnieuw enorm matig en kreeg er deze keer ook geen punten voor. Vercauteren heeft nog serieus wat werk voor de boeg.

Antwerp kon zich vanavond voorlopig richting de tweede plek voetballen in het klassement. Daarvoor moest The Great Old thuis wel de maat nemen van KV Oostende. De kustploeg verloor eerder deze week op het veld van landskampioen Club Brugge maar speelde wel uitstekend. KVO kampte nog steeds met vijf coronagevallen, bij de thuisploeg stond woelwater Lamkel Zé opnieuw in de ploeg.
Gerkens met de ouverture, Sakala met het slotakkoord
We zagen een rustige openingsfase op de Bosuil, na een kleine tien minuten spelen krulde Refaelov een eerste vrije trap binnen het bereik van Castro. Vijf minuten later was het wel raak voor Antwerp toen Gerkens aan de eerste paal een voorzet van Buta in doel verlengde: 1-0. De bezoekers kwamen voorlopig niet verder dan wat flauwe pogingen van Bätzner en Sakala. Het was ondertussen stevig gaan sneeuwen, voorlopig bleef de grasmat echter bespeelbaar. Iets voorbij het halfuur kwam KVO niet onverdiend op gelijke hoogte. Hjulsager legde na een knappe aanval achteruit en Sakala mocht van dichtbij de 1-1 in doel leggen. De thuisploeg reageerde meteen met een schot van Lamkel Zé, vanuit een scherpe hoek vond hij Castro op zijn weg. Halfweg stond het gelijk op de Bosuil.

Gerkens maakt op het kwartier de 1-0, Sakala stelt gelijk.
KVO morst met de kansen maar wordt dan toch beloond
Ook na de pauze bleef KV Oostende de evenknie van Antwerp. Skulason tekende voor het eerste gevaar met een afstandsschot dat ruim naast vloog. Op het uur had Beiranvand dan weer een prima redding in huis op de poging van Hjulsager. De kustploeg was de betere ploeg na de pauze maar morste ook met de kansen, op een kwartier van het einde trapte Gueye een wenkende mogelijkheid naast. Op zes minuten van het einde kreeg KV Oostende dan toch loon naar werken. Het was invaller Kvasina die een prima voorzet in doel buffelde: 1-2. In de blessuretijd schoot Refaelov de laatste kans hoog over, zo pakt KV Oostende een verdiende zege en moet Antwerp zich dringend herpakken na een resem zwakke prestaties (waarin het vaak nog wel wat punten pakte).
Scoreverloop:
1-0 (15') Gerkens, 1-1 (35') Sakala, 1-2 (85') Kvasina

LEES OOK: Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Moet er nog versterking komen bij Antwerp?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

165
165
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

116
116
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

60
60
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

201
201
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

246
246
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

91
91
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

480
480
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

226
226
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

412
412
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws