KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

door
KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

KV Oostende heeft voor de tweede keer in een paar dagen tijd prima gepresteerd tegen een topclub. Eerder deze week verdiende het al een punt op het veld van Club Brugge, vanavond pakte het zelfs verdiend de drie punten mee op de Bosuil. Antwerp voetbalde opnieuw enorm matig en kreeg er deze keer ook geen punten voor. Vercauteren heeft nog serieus wat werk voor de boeg.

Antwerp kon zich vanavond voorlopig richting de tweede plek voetballen in het klassement. Daarvoor moest The Great Old thuis wel de maat nemen van KV Oostende. De kustploeg verloor eerder deze week op het veld van landskampioen Club Brugge maar speelde wel uitstekend. KVO kampte nog steeds met vijf coronagevallen, bij de thuisploeg stond woelwater Lamkel Zé opnieuw in de ploeg.
Gerkens met de ouverture, Sakala met het slotakkoord
We zagen een rustige openingsfase op de Bosuil, na een kleine tien minuten spelen krulde Refaelov een eerste vrije trap binnen het bereik van Castro. Vijf minuten later was het wel raak voor Antwerp toen Gerkens aan de eerste paal een voorzet van Buta in doel verlengde: 1-0. De bezoekers kwamen voorlopig niet verder dan wat flauwe pogingen van Bätzner en Sakala. Het was ondertussen stevig gaan sneeuwen, voorlopig bleef de grasmat echter bespeelbaar. Iets voorbij het halfuur kwam KVO niet onverdiend op gelijke hoogte. Hjulsager legde na een knappe aanval achteruit en Sakala mocht van dichtbij de 1-1 in doel leggen. De thuisploeg reageerde meteen met een schot van Lamkel Zé, vanuit een scherpe hoek vond hij Castro op zijn weg. Halfweg stond het gelijk op de Bosuil.

Gerkens maakt op het kwartier de 1-0, Sakala stelt gelijk.
KVO morst met de kansen maar wordt dan toch beloond
Ook na de pauze bleef KV Oostende de evenknie van Antwerp. Skulason tekende voor het eerste gevaar met een afstandsschot dat ruim naast vloog. Op het uur had Beiranvand dan weer een prima redding in huis op de poging van Hjulsager. De kustploeg was de betere ploeg na de pauze maar morste ook met de kansen, op een kwartier van het einde trapte Gueye een wenkende mogelijkheid naast. Op zes minuten van het einde kreeg KV Oostende dan toch loon naar werken. Het was invaller Kvasina die een prima voorzet in doel buffelde: 1-2. In de blessuretijd schoot Refaelov de laatste kans hoog over, zo pakt KV Oostende een verdiende zege en moet Antwerp zich dringend herpakken na een resem zwakke prestaties (waarin het vaak nog wel wat punten pakte).
Scoreverloop:
1-0 (15') Gerkens, 1-1 (35') Sakala, 1-2 (85') Kvasina

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Moet er nog versterking komen bij Antwerp?

Meest recent

Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

27
27
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

266
266
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

39
39
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

96
96
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

310
310
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

229
229
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

151
151
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

141
141
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

400
400
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

337
337
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

132
132
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

819
819
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

439
439
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

127
127
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

559
559
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

707
707
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1036
1036
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

172
172
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

146
146
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180

Meer sportnieuws