KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

door
KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

KV Oostende heeft voor de tweede keer in een paar dagen tijd prima gepresteerd tegen een topclub. Eerder deze week verdiende het al een punt op het veld van Club Brugge, vanavond pakte het zelfs verdiend de drie punten mee op de Bosuil. Antwerp voetbalde opnieuw enorm matig en kreeg er deze keer ook geen punten voor. Vercauteren heeft nog serieus wat werk voor de boeg.

Antwerp kon zich vanavond voorlopig richting de tweede plek voetballen in het klassement. Daarvoor moest The Great Old thuis wel de maat nemen van KV Oostende. De kustploeg verloor eerder deze week op het veld van landskampioen Club Brugge maar speelde wel uitstekend. KVO kampte nog steeds met vijf coronagevallen, bij de thuisploeg stond woelwater Lamkel Zé opnieuw in de ploeg.
Gerkens met de ouverture, Sakala met het slotakkoord
We zagen een rustige openingsfase op de Bosuil, na een kleine tien minuten spelen krulde Refaelov een eerste vrije trap binnen het bereik van Castro. Vijf minuten later was het wel raak voor Antwerp toen Gerkens aan de eerste paal een voorzet van Buta in doel verlengde: 1-0. De bezoekers kwamen voorlopig niet verder dan wat flauwe pogingen van Bätzner en Sakala. Het was ondertussen stevig gaan sneeuwen, voorlopig bleef de grasmat echter bespeelbaar. Iets voorbij het halfuur kwam KVO niet onverdiend op gelijke hoogte. Hjulsager legde na een knappe aanval achteruit en Sakala mocht van dichtbij de 1-1 in doel leggen. De thuisploeg reageerde meteen met een schot van Lamkel Zé, vanuit een scherpe hoek vond hij Castro op zijn weg. Halfweg stond het gelijk op de Bosuil.

Gerkens maakt op het kwartier de 1-0, Sakala stelt gelijk.
KVO morst met de kansen maar wordt dan toch beloond
Ook na de pauze bleef KV Oostende de evenknie van Antwerp. Skulason tekende voor het eerste gevaar met een afstandsschot dat ruim naast vloog. Op het uur had Beiranvand dan weer een prima redding in huis op de poging van Hjulsager. De kustploeg was de betere ploeg na de pauze maar morste ook met de kansen, op een kwartier van het einde trapte Gueye een wenkende mogelijkheid naast. Op zes minuten van het einde kreeg KV Oostende dan toch loon naar werken. Het was invaller Kvasina die een prima voorzet in doel buffelde: 1-2. In de blessuretijd schoot Refaelov de laatste kans hoog over, zo pakt KV Oostende een verdiende zege en moet Antwerp zich dringend herpakken na een resem zwakke prestaties (waarin het vaak nog wel wat punten pakte).
Scoreverloop:
1-0 (15') Gerkens, 1-1 (35') Sakala, 1-2 (85') Kvasina

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Moet er nog versterking komen bij Antwerp?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

6
6
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

68
68
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

48
48
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

24
24
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

53
53
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

123
123
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

32
32
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

144
144
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

75
75
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

66
66
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

61
61
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

59
59
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

181
181
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

222
222
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

150
150
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

74
74
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

218
218
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

477
477
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

69
69
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

391
391
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

94
94
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

504
504
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

115
115
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

237
237

Meer sportnieuws