KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

door
KV Oostende voetbalt opnieuw prima en pakt stuntzege op de Bosuil

KV Oostende heeft voor de tweede keer in een paar dagen tijd prima gepresteerd tegen een topclub. Eerder deze week verdiende het al een punt op het veld van Club Brugge, vanavond pakte het zelfs verdiend de drie punten mee op de Bosuil. Antwerp voetbalde opnieuw enorm matig en kreeg er deze keer ook geen punten voor. Vercauteren heeft nog serieus wat werk voor de boeg.

Antwerp kon zich vanavond voorlopig richting de tweede plek voetballen in het klassement. Daarvoor moest The Great Old thuis wel de maat nemen van KV Oostende. De kustploeg verloor eerder deze week op het veld van landskampioen Club Brugge maar speelde wel uitstekend. KVO kampte nog steeds met vijf coronagevallen, bij de thuisploeg stond woelwater Lamkel Zé opnieuw in de ploeg.
Gerkens met de ouverture, Sakala met het slotakkoord
We zagen een rustige openingsfase op de Bosuil, na een kleine tien minuten spelen krulde Refaelov een eerste vrije trap binnen het bereik van Castro. Vijf minuten later was het wel raak voor Antwerp toen Gerkens aan de eerste paal een voorzet van Buta in doel verlengde: 1-0. De bezoekers kwamen voorlopig niet verder dan wat flauwe pogingen van Bätzner en Sakala. Het was ondertussen stevig gaan sneeuwen, voorlopig bleef de grasmat echter bespeelbaar. Iets voorbij het halfuur kwam KVO niet onverdiend op gelijke hoogte. Hjulsager legde na een knappe aanval achteruit en Sakala mocht van dichtbij de 1-1 in doel leggen. De thuisploeg reageerde meteen met een schot van Lamkel Zé, vanuit een scherpe hoek vond hij Castro op zijn weg. Halfweg stond het gelijk op de Bosuil.

Gerkens maakt op het kwartier de 1-0, Sakala stelt gelijk.
KVO morst met de kansen maar wordt dan toch beloond
Ook na de pauze bleef KV Oostende de evenknie van Antwerp. Skulason tekende voor het eerste gevaar met een afstandsschot dat ruim naast vloog. Op het uur had Beiranvand dan weer een prima redding in huis op de poging van Hjulsager. De kustploeg was de betere ploeg na de pauze maar morste ook met de kansen, op een kwartier van het einde trapte Gueye een wenkende mogelijkheid naast. Op zes minuten van het einde kreeg KV Oostende dan toch loon naar werken. Het was invaller Kvasina die een prima voorzet in doel buffelde: 1-2. In de blessuretijd schoot Refaelov de laatste kans hoog over, zo pakt KV Oostende een verdiende zege en moet Antwerp zich dringend herpakken na een resem zwakke prestaties (waarin het vaak nog wel wat punten pakte).
Scoreverloop:
1-0 (15') Gerkens, 1-1 (35') Sakala, 1-2 (85') Kvasina

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Moet er nog versterking komen bij Antwerp?

Meest recent

Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

22
22
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

16
16
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

191
191
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

83
83
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

74
74
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

125
125
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

299
299
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

41
41
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

98
98
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1046
1046
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

489
489
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

609
609
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

19
19
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

216
216
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

402
402
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

328
328
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

286
286
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

233
233
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

269
269
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

108
108
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

614
614
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

586
586
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

126
126
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

589
589

Meer sportnieuws