Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

door
Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

Na een matige eerste en een prima tweede helft heeft KV Mechelen thuis eenvoudig de maat genomen van Eupen. Malinwa kreeg eerder deze week een flink pak slaag van Standard maar zit ondertussen wel aan een knappe vijftien op achttien.

KV Mechelen zag een einde komen aan een knappe reeks afgelopen woensdag. Op eigen veld kreeg Malinwa een flinke pandoering van een zeer efficiënt Standard. Vandaag wou het team van Wouter Vrancken zich absoluut herpakken tegen Eupen. De Panda's waren stilaan verlost van alle degradatiezorgen en konden dus vrijuit hun kans gaan. Bij de thuisploeg kreeg De Camargo nog eens zijn kans voorin, zo zat Druijf opnieuw op de bank. Bij de bezoekers verving Miangue de geblesseerde Adriano.
Sterke start Eupen, Hairemans opent andermaal de debatten
Eupen begon verrassend sterk in het AFAS Stadion en eiste in de eerste minuten het balbezit op. Kansen bleven in het openingskwartier wel uit langs beide kanten. Malinwa tekende even later wel voor het eerste 'gevaar', een plaatsbal van Mrabti vloog een meter of twee naast de kooi van Defourny. Iets voor het halfuur was het toch KV Mechelen dat op voorsprong kwam: Shved infiltreerde prima, schoot knap op doel en in de rebound was het andermaal Hairemans die de 1-0 op het bord zette. Rood-Geel had duidelijk vertrouwen getankt en kreeg nadien nog een paar halve kansen, de bezoekers slaagden er voorlopig niet in om Thoelen te bedreigen. Op dik vijf minuten van de rust was er plots toch een prima kans voor de Panda's: Baby mocht vrij inkoppen na een hoekschop maar op de lijn redde Hairemans de meubelen. Uiteindelijk had het team van Wouter Vrancken halfweg een nipte voorsprong te pakken.

Hairemans zit in een prima vorm en scoorde wederom het openingsdoelpunt.
Sterk Malinwa maakt er snel korte metten mee
Na de rust kende Malinwa een droomstart: Walsh met de prima voorzet vanop rechts en Mrabti bleef ijzig koel voor doel, 2-0 voor de thuisploeg. Eupen hing nu in de touwen maar reageerde na dik tien minuten spelen met een prima kans voor Prevljak, Thoelen toonde zich de sterkste in het één op één duel. Op de daaropvolgende hoekschop was de Mechelse doelman opnieuw alert bij een kopbal van Koch. De Panda's bleven ook nadien kansen afdwingen tegen een bijwijlen nonchalant spelende thuisploeg, Ngoy en N'Dri geraakten niet voorbij een sterke Thoelen. Iets voorbij het uur leek dan weer de 3-0 in de maak, een gemaakt doelpunt van Schoofs werd nog door Héris uit doel gehouden, vlak daarvoor vergat ook Bijker om de trekker over te halen. KV bleef kansen afdwingen, Schoofs miste ook de volgende door oog in oog met Defourny op de Eupense doelman te besluiten. De 3-0 was op een kwartier van het einde toch een feit, na een fraaie aanval maakte De Camargo er aan de tweede paal 3-0 van. Zo werd het uiteindelijk een relatief eenvoudige zege voor het team van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (26') Hairemans, 2-0 (47') Mrabti, 3-0 (75') De Camargo

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Behoort dit KV Mechelen voetballend bij de beste vijf ploegen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

23
23
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

56
56
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

66
66
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

161
161
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

185
185
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

78
78
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

137
137
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

278
278
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

81
81
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

241
241
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

156
156
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

172
172
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

385
385
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

167
167
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

295
295
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

163
163
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

197
197
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

383
383
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

532
532
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

115
115
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

435
435
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

331
331
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

765
765

Meer sportnieuws