Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

door
Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

Na een matige eerste en een prima tweede helft heeft KV Mechelen thuis eenvoudig de maat genomen van Eupen. Malinwa kreeg eerder deze week een flink pak slaag van Standard maar zit ondertussen wel aan een knappe vijftien op achttien.

KV Mechelen zag een einde komen aan een knappe reeks afgelopen woensdag. Op eigen veld kreeg Malinwa een flinke pandoering van een zeer efficiënt Standard. Vandaag wou het team van Wouter Vrancken zich absoluut herpakken tegen Eupen. De Panda's waren stilaan verlost van alle degradatiezorgen en konden dus vrijuit hun kans gaan. Bij de thuisploeg kreeg De Camargo nog eens zijn kans voorin, zo zat Druijf opnieuw op de bank. Bij de bezoekers verving Miangue de geblesseerde Adriano.
Sterke start Eupen, Hairemans opent andermaal de debatten
Eupen begon verrassend sterk in het AFAS Stadion en eiste in de eerste minuten het balbezit op. Kansen bleven in het openingskwartier wel uit langs beide kanten. Malinwa tekende even later wel voor het eerste 'gevaar', een plaatsbal van Mrabti vloog een meter of twee naast de kooi van Defourny. Iets voor het halfuur was het toch KV Mechelen dat op voorsprong kwam: Shved infiltreerde prima, schoot knap op doel en in de rebound was het andermaal Hairemans die de 1-0 op het bord zette. Rood-Geel had duidelijk vertrouwen getankt en kreeg nadien nog een paar halve kansen, de bezoekers slaagden er voorlopig niet in om Thoelen te bedreigen. Op dik vijf minuten van de rust was er plots toch een prima kans voor de Panda's: Baby mocht vrij inkoppen na een hoekschop maar op de lijn redde Hairemans de meubelen. Uiteindelijk had het team van Wouter Vrancken halfweg een nipte voorsprong te pakken.

Hairemans zit in een prima vorm en scoorde wederom het openingsdoelpunt.
Sterk Malinwa maakt er snel korte metten mee
Na de rust kende Malinwa een droomstart: Walsh met de prima voorzet vanop rechts en Mrabti bleef ijzig koel voor doel, 2-0 voor de thuisploeg. Eupen hing nu in de touwen maar reageerde na dik tien minuten spelen met een prima kans voor Prevljak, Thoelen toonde zich de sterkste in het één op één duel. Op de daaropvolgende hoekschop was de Mechelse doelman opnieuw alert bij een kopbal van Koch. De Panda's bleven ook nadien kansen afdwingen tegen een bijwijlen nonchalant spelende thuisploeg, Ngoy en N'Dri geraakten niet voorbij een sterke Thoelen. Iets voorbij het uur leek dan weer de 3-0 in de maak, een gemaakt doelpunt van Schoofs werd nog door Héris uit doel gehouden, vlak daarvoor vergat ook Bijker om de trekker over te halen. KV bleef kansen afdwingen, Schoofs miste ook de volgende door oog in oog met Defourny op de Eupense doelman te besluiten. De 3-0 was op een kwartier van het einde toch een feit, na een fraaie aanval maakte De Camargo er aan de tweede paal 3-0 van. Zo werd het uiteindelijk een relatief eenvoudige zege voor het team van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (26') Hairemans, 2-0 (47') Mrabti, 3-0 (75') De Camargo

LEES OOK: Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

Behoort dit KV Mechelen voetballend bij de beste vijf ploegen?

Meest recent

DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

10
10
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

37
37
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

124
124
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

371
371
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

15
15
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

24
24
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

501
501
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

171
171
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

47
47
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

69
69
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

179
179
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

67
67
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

123
123
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

687
687
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

180
180
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

98
98
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

314
314
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

315
315
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

262
262
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

268
268
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

742
742
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

428
428
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

367
367
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

357
357
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

259
259

Meer sportnieuws