Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

door
Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

Na een matige eerste en een prima tweede helft heeft KV Mechelen thuis eenvoudig de maat genomen van Eupen. Malinwa kreeg eerder deze week een flink pak slaag van Standard maar zit ondertussen wel aan een knappe vijftien op achttien.

KV Mechelen zag een einde komen aan een knappe reeks afgelopen woensdag. Op eigen veld kreeg Malinwa een flinke pandoering van een zeer efficiënt Standard. Vandaag wou het team van Wouter Vrancken zich absoluut herpakken tegen Eupen. De Panda's waren stilaan verlost van alle degradatiezorgen en konden dus vrijuit hun kans gaan. Bij de thuisploeg kreeg De Camargo nog eens zijn kans voorin, zo zat Druijf opnieuw op de bank. Bij de bezoekers verving Miangue de geblesseerde Adriano.
Sterke start Eupen, Hairemans opent andermaal de debatten
Eupen begon verrassend sterk in het AFAS Stadion en eiste in de eerste minuten het balbezit op. Kansen bleven in het openingskwartier wel uit langs beide kanten. Malinwa tekende even later wel voor het eerste 'gevaar', een plaatsbal van Mrabti vloog een meter of twee naast de kooi van Defourny. Iets voor het halfuur was het toch KV Mechelen dat op voorsprong kwam: Shved infiltreerde prima, schoot knap op doel en in de rebound was het andermaal Hairemans die de 1-0 op het bord zette. Rood-Geel had duidelijk vertrouwen getankt en kreeg nadien nog een paar halve kansen, de bezoekers slaagden er voorlopig niet in om Thoelen te bedreigen. Op dik vijf minuten van de rust was er plots toch een prima kans voor de Panda's: Baby mocht vrij inkoppen na een hoekschop maar op de lijn redde Hairemans de meubelen. Uiteindelijk had het team van Wouter Vrancken halfweg een nipte voorsprong te pakken.

Hairemans zit in een prima vorm en scoorde wederom het openingsdoelpunt.
Sterk Malinwa maakt er snel korte metten mee
Na de rust kende Malinwa een droomstart: Walsh met de prima voorzet vanop rechts en Mrabti bleef ijzig koel voor doel, 2-0 voor de thuisploeg. Eupen hing nu in de touwen maar reageerde na dik tien minuten spelen met een prima kans voor Prevljak, Thoelen toonde zich de sterkste in het één op één duel. Op de daaropvolgende hoekschop was de Mechelse doelman opnieuw alert bij een kopbal van Koch. De Panda's bleven ook nadien kansen afdwingen tegen een bijwijlen nonchalant spelende thuisploeg, Ngoy en N'Dri geraakten niet voorbij een sterke Thoelen. Iets voorbij het uur leek dan weer de 3-0 in de maak, een gemaakt doelpunt van Schoofs werd nog door Héris uit doel gehouden, vlak daarvoor vergat ook Bijker om de trekker over te halen. KV bleef kansen afdwingen, Schoofs miste ook de volgende door oog in oog met Defourny op de Eupense doelman te besluiten. De 3-0 was op een kwartier van het einde toch een feit, na een fraaie aanval maakte De Camargo er aan de tweede paal 3-0 van. Zo werd het uiteindelijk een relatief eenvoudige zege voor het team van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (26') Hairemans, 2-0 (47') Mrabti, 3-0 (75') De Camargo

LEES OOK: KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Behoort dit KV Mechelen voetballend bij de beste vijf ploegen?

Meest recent

Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

56
56
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

14
14
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

50
50
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

70
70
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

118
118
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

83
83
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

50
50
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

45
45
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

40
40
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

180
180
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

337
337
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

244
244
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

503
503
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

438
438
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

106
106
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

83
83
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

323
323
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

182
182
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

257
257
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

158
158
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

408
408
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

308
308

Meer sportnieuws