Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

door
Sterk Malinwa zet slippertje met verve recht tegen Eupen

Na een matige eerste en een prima tweede helft heeft KV Mechelen thuis eenvoudig de maat genomen van Eupen. Malinwa kreeg eerder deze week een flink pak slaag van Standard maar zit ondertussen wel aan een knappe vijftien op achttien.

KV Mechelen zag een einde komen aan een knappe reeks afgelopen woensdag. Op eigen veld kreeg Malinwa een flinke pandoering van een zeer efficiënt Standard. Vandaag wou het team van Wouter Vrancken zich absoluut herpakken tegen Eupen. De Panda's waren stilaan verlost van alle degradatiezorgen en konden dus vrijuit hun kans gaan. Bij de thuisploeg kreeg De Camargo nog eens zijn kans voorin, zo zat Druijf opnieuw op de bank. Bij de bezoekers verving Miangue de geblesseerde Adriano.
Sterke start Eupen, Hairemans opent andermaal de debatten
Eupen begon verrassend sterk in het AFAS Stadion en eiste in de eerste minuten het balbezit op. Kansen bleven in het openingskwartier wel uit langs beide kanten. Malinwa tekende even later wel voor het eerste 'gevaar', een plaatsbal van Mrabti vloog een meter of twee naast de kooi van Defourny. Iets voor het halfuur was het toch KV Mechelen dat op voorsprong kwam: Shved infiltreerde prima, schoot knap op doel en in de rebound was het andermaal Hairemans die de 1-0 op het bord zette. Rood-Geel had duidelijk vertrouwen getankt en kreeg nadien nog een paar halve kansen, de bezoekers slaagden er voorlopig niet in om Thoelen te bedreigen. Op dik vijf minuten van de rust was er plots toch een prima kans voor de Panda's: Baby mocht vrij inkoppen na een hoekschop maar op de lijn redde Hairemans de meubelen. Uiteindelijk had het team van Wouter Vrancken halfweg een nipte voorsprong te pakken.

Hairemans zit in een prima vorm en scoorde wederom het openingsdoelpunt.
Sterk Malinwa maakt er snel korte metten mee
Na de rust kende Malinwa een droomstart: Walsh met de prima voorzet vanop rechts en Mrabti bleef ijzig koel voor doel, 2-0 voor de thuisploeg. Eupen hing nu in de touwen maar reageerde na dik tien minuten spelen met een prima kans voor Prevljak, Thoelen toonde zich de sterkste in het één op één duel. Op de daaropvolgende hoekschop was de Mechelse doelman opnieuw alert bij een kopbal van Koch. De Panda's bleven ook nadien kansen afdwingen tegen een bijwijlen nonchalant spelende thuisploeg, Ngoy en N'Dri geraakten niet voorbij een sterke Thoelen. Iets voorbij het uur leek dan weer de 3-0 in de maak, een gemaakt doelpunt van Schoofs werd nog door Héris uit doel gehouden, vlak daarvoor vergat ook Bijker om de trekker over te halen. KV bleef kansen afdwingen, Schoofs miste ook de volgende door oog in oog met Defourny op de Eupense doelman te besluiten. De 3-0 was op een kwartier van het einde toch een feit, na een fraaie aanval maakte De Camargo er aan de tweede paal 3-0 van. Zo werd het uiteindelijk een relatief eenvoudige zege voor het team van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (26') Hairemans, 2-0 (47') Mrabti, 3-0 (75') De Camargo

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Behoort dit KV Mechelen voetballend bij de beste vijf ploegen?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

57
57
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

16
16
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

123
123
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

202
202
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

578
578
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

110
110
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

344
344
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

92
92
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

549
549
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

532
532
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

409
409
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

56
56
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1047
1047
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

299
299
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

449
449
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1224
1224
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

228
228
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

360
360
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

486
486
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

372
372
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws