Club pakt uit met pure goalgetter: ‘Opvolger van Dost’

2843
Club pakt uit met pure goalgetter: ‘Opvolger van Dost’

Zoals het een echte topclub betaamt, anticipeert Club Brugge op de toekomst. Op korte termijn is Bas Dost uiteraard de onbetwiste aanvalsleider, maar op 31-jarige leeftijd zal er binnen afzienbare periode gedacht moeten worden aan een adequate vervanger. Met het oog op de toekomst staat Club Brugge daarom op het punt om Daniel Pérez aan te trekken. Op Jan Breydel hoopt men dat de Venezolaan op termijn de natuurlijke opvolger van Dost zal worden. 


MANNAERT KIJKT VOORUIT

Bas Dost beloofde het al bij zijn aankomst: hij is wat van plan bij Club Brugge. De huidige landskampioen dokte 4 miljoen euro voor de Nederlandse goalgetter, wat meteen goed is voor een plaatsje in de top tien der duurste Brugse aankopen. Dost is een dure vogel, maar ook een garantie op doelpunten. Dat bewees hij al in zijn eerste wedstrijden tegen Sint-Truiden, Beerschot VA en KV Oostende waarin hij telkens trefzeker was. 4 miljoen euro is weinig geld voor een ware doelpuntenmachine, die momenteel een gemiddelde aanhoudt van één doelpunt per wedstrijd. Maar anderzijds is Dost met zijn 31 lentes niet meteen een optie voor op de lange termijn. En dan blijkt die 4 miljoen euro opeens wél een serieuze investering te zijn.



Naarmate een voetballer de grens van 30 jaar overstijgt, liggen de fysieke capaciteiten niet meer op hun toppunt. In de Belgische Jupiler Pro League kan Dost die matiging ongetwijfeld nog probleemloos compenseren, maar op het niveau van de Champions League zal dat wel stelselmatig voelbaar worden. Mits een goede bediening door zijn ploegmaats, iets wat momenteel zeker het geval is, zal Dost de komende jaar nog steeds een respectabel aantal doelpunten kunnen scoren in België. Maar toch kijkt manager Vincent Mannaert vandaag al verder vooruit in de toekomst, en wil hij ondertussen een opvolger klaarstomen om binnen enkele jaren de wissel van de wacht veilig te stellen.

CONCURRENTIE VOOR BADJI

Daarom staat Daniel Pérez (Metropolitanos FC) op het punt om een contract te tekenen bij Club Brugge. De 19-jarige centrumaanvaller heeft hetzelfde profiel als Bas Dost, maar Pérez is vandaag natuurlijk kwalitatief minder dan de Nederlander. Voorlopig dan toch, zo hoopt men op Jan Breydel. Club zou 250 duizend euro betalen om de veelbelovende aanvaller binnen te halen en het heeft alvast een ontwikkelingsplan opgesteld voor hun kersverse aanwinst. In analogie met Ibrahima Fofana en Formose Mendy zal de Venezolaan dit seizoen eerst nog rijpen bij Club NXT om daarna in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen aan te sluiten bij de A-kern. 



Op die manier beschikt Club NXT straks over een grote weelde in het offensieve compartiment. Pérez zal dan ongetwijfeld voldoende speelminuten krijgen, maar dat geldt evenzeer voor Youssouph Badji. De Senegalese aanvaller bewees dit seizoen meermaals een erg nuttige spits te zijn voor het eerste elftal, en hij moet zich bij Club NXT op wekelijkse basis verder ontwikkelen en perfectioneren. Het vertrek van de veelbelovende Thibo Baeten, de 18-jarige spits die dit seizoen bij Club NXT al 6 keer scoorde in 15 matchen, naar NEC Nijmegen maakt dus plaats vrij voor Pérez.

IN DE VOETSPOREN VAN VARGAS

Op amper 19-jarige leeftijd is Daniel Pérez al één van de beste aanvallers in de Venezolaanse Primera Division. Het kalenderjaar 2020 betekende zijn grote doorbraak, en dat verzilvert hij nu dus met een knappe transfer naar Club Brugge. Omdat Pérez eerst zal aanpikken bij het tweede elftal gunt Club Brugge de spits een essentiële aanpassingsperiode. Door het grote cultuurverschil tussen Venezuela en België zal Pérez zich eerst persoonlijk moeten settelen, en op Jan Breydel hoopt men dat deze transitieperiode vlot zal verlopen. Daarnaast zal Pérez zich ook moeten adapteren aan het niveauverschil op het sportief vlak. Zijn eerste maanden in Brugge worden in die optiek alvast boeiend om volgen.



Daniel Pérez wordt zo de tweede Venezolaan in Brugse loondienst. Met zijn verhuis naar Club Brugge treedt hij in de voetsporen van Ronald Vargas, de blessuregevoelige aanvallende middenvelder die drie seizoenen het mooie weer maakte op Jan Breydel. In een verder verleden vertoefde ook nog een andere Venezolaan een tijdje bij Club Brugge. In 2006 legde de 19-jarige Rubén Arocha, opgeleid bij Real Madrid, een test af bij de West-Vlamingen. Na enkele weken werd de nummer tien reeds doorgestuurd, net zoals enkele andere testers zoals Mohamed Habib en Adriano. Bij Club wordt er alvast gehoopt dat Pérez een even grote bijdrage zal kunnen leveren zoals Ronald Vargas dat deed – indien fit uiteraard.

HET HARDE LABEUR

Club Brugge zocht in de voorbije jaren koortsachtig naar een scorende centrumpits, en met Bas Dost heeft Blauw-Zwart die nu ook eindelijk te pakken. De transfer van de Nederlander is eerder in strijd met de beproefde transferstrategie die meer gericht is op het aantrekken van jonge maar veelbelovende talenten met een grote progressiemarge genre Wesley, Odillon Kossounou, Emmanuel Dennis en Krépin Diatta. Met een transferprijs van 4 miljoen euro moest Club dus flink doorduwen om Dost te kunnen aantrekken, en het leidt geen twijfel dat Club Brugge niet om de twee of drie jaar dergelijk bedrag zal ophoesten voor een bewezen centrumspits die op leeftijd is.



De komst van Daniel Pérez zou een anticipatie kunnen zijn om Bas Dost binnen enkele jaren uiteindelijk te kunnen aflossen. De Venezolaanse sensatie heeft gelijkaardige kwaliteiten zoals de Nederlander, al zijn die vandaag uiteraard nog verre van gepolijst. In de Primera Division bewees Pérez een erg nuttige schakel te zijn die het hard labeur ook niet schuwt. Een erg verfijnde centrumspits is hij niet meteen, maar hij levert wel telkens zijn bijdrage in het defensieve compartiment. Geen enkele andere centrumspits in Venezuela pleegt namelijk meer intercepties per 90 minuten dan Pérez. Bovendien tekent hij per wedstrijd gemiddeld voor 6 geslaagde defensieve acties, wat goed is voor de tweede plaats onder zijn positionele collega’s. Bluvn goan, zoals de Brugse slogan luidt.

ONGEZIENE EFFICIËNTIE

Daniel Pérez is verre van een afgewerkt product. Zo kan zijn passing nog stukken beter en ook zijn dribbels moeten nog veel efficiënter worden. Maar als centrumspits vindt hij wel aardig de weg naar het doel. Dit seizoen scoorde hij bij Metropolitanos FC al 6 goals in 9 competitiematchen, waarmee hij in de top tien prijkt van de topschutterstand. Maar als we zijn speelminuten omrekenen in aantal doelpunten, dan is Pérez veruit de frequentste doelpuntenmaker van de Primera Divison. Per 90 minuten is hij namelijk goed voor 0,81 doelpunt. Bovendien heeft hij ook bitter weinig kansen nodig om effectief tot scoren te komen. Zijn omzetting van doelkansen naar doelpunten ligt bijvoorbeeld op een enorm hoge 42 procent. Als hij die ratio kan aanhouden bij Club NXT, dan staat er hem alvast een erg mooie toekomst te wachten in Brugge en Europa.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Is Pérez een goeie aankoop?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

126
126
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

871
871
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws