Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

484 stemmen
Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal is Anderlecht er niet in geslaagd om de Beverse muur te slopen. De bezoekers toonden enorm veel vechtlust maar mochten vooral doelman Jackers bedanken die meerdere uitstekende reddingen uit zijn mouwen schudde. Voor het team van Kompany is het zuur puntenverlies in de strijd om Play-Off I.

Anderlecht zat in een prima vorm en etaleerde die eerder deze week op eigen veld tegen Charleroi. Vanavond behield Kompany dan ook logischerwijs het vertrouwen in zijn basiself. Waasland-Beveren kende een poos voor nieuwjaar een prima periode maar nadien is het enkel kommer en kwel bij het team van Nicky Hayen. Er waren dringend punten nodig om uit het degradatiemoeras te geraken. Bij de bezoekers kwam Albanese in de plaats van de geblesseerde Koita.
Moedig Waasland-Beveren weert zich kranig
Paars-Wit begon opnieuw dominant aan de wedstrijd en dat leverde al meteen een eerste kans op. Vanop vrije trap testte Amuzu de reflexen van Jackers, die bleken voorlopig uitstekend. Even later haalde ook Mukairu een eerste keer uit, opnieuw greep de bezoekende doelman alert in. Halfweg de eerste helft kreeg ook Waasland-Beveren plots een prima kans: Frey maakte knap de bal vrij en legde prima af voor Albanese. Die kon vrij uithalen in de zestien meter maar vond nog een been van een thuisverdediger op zijn weg. Op het halfuur creëerde Anderlecht zijn eerste echt grote kans: Vlap met de assist op Mukairu maar die besloot van dichtbij nog naast. Ondanks wat kansjes stond het halfweg nog 0-0.

Nicky Hayen stond onder druk bij Waasland-Beveren na de zwakke prestaties van de afgelopen weken.
Jackers ontpopt zich na de pauze helemaal tot held van de bezoekers
Ook na de pauze kreeg Anderlecht al snel een prima kans, vanuit een scherpe hoek vond Nmecha de sterke Jackers op zijn weg. Even later hadden de bezoekers dan weer geluk dat een duidelijke handsbal van Frey in de zestien meter geen strafschop opleverde, bizar dat de VAR hier niet reageerde. Op het uur krulde Vlap een vrije trap over, de thuisploeg slaagde er voorlopig niet in om de 'muur' van de Waaslanders te slopen. Paars-Wit duwde wel stevig door maar Jackers hield het hakje van Nmecha even later opnieuw prima uit doel. De bezoekers overleefde en mochten nogmaals hun doelman dankbaar zijn, die op tien minuten van het einde een kopbal van Dauda uit de hoek haalde. Ondanks al het beukwerk van de thuisploeg bleef het 0-0 (met nog een schicht van El Hadj op het doelhout). Een gouden punt voor de Waaslanders en twee dure punten die Anderlecht laat liggen vanavond.


LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Zal Anderlecht Play Off I halen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

123
123
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

147
147
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

554
554
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

209
209
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

360
360
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

198
198
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1056
1056
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws