Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

484 stemmen
Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal is Anderlecht er niet in geslaagd om de Beverse muur te slopen. De bezoekers toonden enorm veel vechtlust maar mochten vooral doelman Jackers bedanken die meerdere uitstekende reddingen uit zijn mouwen schudde. Voor het team van Kompany is het zuur puntenverlies in de strijd om Play-Off I.

Anderlecht zat in een prima vorm en etaleerde die eerder deze week op eigen veld tegen Charleroi. Vanavond behield Kompany dan ook logischerwijs het vertrouwen in zijn basiself. Waasland-Beveren kende een poos voor nieuwjaar een prima periode maar nadien is het enkel kommer en kwel bij het team van Nicky Hayen. Er waren dringend punten nodig om uit het degradatiemoeras te geraken. Bij de bezoekers kwam Albanese in de plaats van de geblesseerde Koita.
Moedig Waasland-Beveren weert zich kranig
Paars-Wit begon opnieuw dominant aan de wedstrijd en dat leverde al meteen een eerste kans op. Vanop vrije trap testte Amuzu de reflexen van Jackers, die bleken voorlopig uitstekend. Even later haalde ook Mukairu een eerste keer uit, opnieuw greep de bezoekende doelman alert in. Halfweg de eerste helft kreeg ook Waasland-Beveren plots een prima kans: Frey maakte knap de bal vrij en legde prima af voor Albanese. Die kon vrij uithalen in de zestien meter maar vond nog een been van een thuisverdediger op zijn weg. Op het halfuur creëerde Anderlecht zijn eerste echt grote kans: Vlap met de assist op Mukairu maar die besloot van dichtbij nog naast. Ondanks wat kansjes stond het halfweg nog 0-0.

Nicky Hayen stond onder druk bij Waasland-Beveren na de zwakke prestaties van de afgelopen weken.
Jackers ontpopt zich na de pauze helemaal tot held van de bezoekers
Ook na de pauze kreeg Anderlecht al snel een prima kans, vanuit een scherpe hoek vond Nmecha de sterke Jackers op zijn weg. Even later hadden de bezoekers dan weer geluk dat een duidelijke handsbal van Frey in de zestien meter geen strafschop opleverde, bizar dat de VAR hier niet reageerde. Op het uur krulde Vlap een vrije trap over, de thuisploeg slaagde er voorlopig niet in om de 'muur' van de Waaslanders te slopen. Paars-Wit duwde wel stevig door maar Jackers hield het hakje van Nmecha even later opnieuw prima uit doel. De bezoekers overleefde en mochten nogmaals hun doelman dankbaar zijn, die op tien minuten van het einde een kopbal van Dauda uit de hoek haalde. Ondanks al het beukwerk van de thuisploeg bleef het 0-0 (met nog een schicht van El Hadj op het doelhout). Een gouden punt voor de Waaslanders en twee dure punten die Anderlecht laat liggen vanavond.


LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Zal Anderlecht Play Off I halen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

25
25
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

46
46
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

18
18
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

41
41
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

301
301
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

115
115
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

316
316
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

405
405
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1084
1084
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

44
44
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

116
116
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

428
428
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

51
51

Meer sportnieuws