Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

door
Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal is Anderlecht er niet in geslaagd om de Beverse muur te slopen. De bezoekers toonden enorm veel vechtlust maar mochten vooral doelman Jackers bedanken die meerdere uitstekende reddingen uit zijn mouwen schudde. Voor het team van Kompany is het zuur puntenverlies in de strijd om Play-Off I.

Anderlecht zat in een prima vorm en etaleerde die eerder deze week op eigen veld tegen Charleroi. Vanavond behield Kompany dan ook logischerwijs het vertrouwen in zijn basiself. Waasland-Beveren kende een poos voor nieuwjaar een prima periode maar nadien is het enkel kommer en kwel bij het team van Nicky Hayen. Er waren dringend punten nodig om uit het degradatiemoeras te geraken. Bij de bezoekers kwam Albanese in de plaats van de geblesseerde Koita.
Moedig Waasland-Beveren weert zich kranig
Paars-Wit begon opnieuw dominant aan de wedstrijd en dat leverde al meteen een eerste kans op. Vanop vrije trap testte Amuzu de reflexen van Jackers, die bleken voorlopig uitstekend. Even later haalde ook Mukairu een eerste keer uit, opnieuw greep de bezoekende doelman alert in. Halfweg de eerste helft kreeg ook Waasland-Beveren plots een prima kans: Frey maakte knap de bal vrij en legde prima af voor Albanese. Die kon vrij uithalen in de zestien meter maar vond nog een been van een thuisverdediger op zijn weg. Op het halfuur creëerde Anderlecht zijn eerste echt grote kans: Vlap met de assist op Mukairu maar die besloot van dichtbij nog naast. Ondanks wat kansjes stond het halfweg nog 0-0.

Nicky Hayen stond onder druk bij Waasland-Beveren na de zwakke prestaties van de afgelopen weken.
Jackers ontpopt zich na de pauze helemaal tot held van de bezoekers
Ook na de pauze kreeg Anderlecht al snel een prima kans, vanuit een scherpe hoek vond Nmecha de sterke Jackers op zijn weg. Even later hadden de bezoekers dan weer geluk dat een duidelijke handsbal van Frey in de zestien meter geen strafschop opleverde, bizar dat de VAR hier niet reageerde. Op het uur krulde Vlap een vrije trap over, de thuisploeg slaagde er voorlopig niet in om de 'muur' van de Waaslanders te slopen. Paars-Wit duwde wel stevig door maar Jackers hield het hakje van Nmecha even later opnieuw prima uit doel. De bezoekers overleefde en mochten nogmaals hun doelman dankbaar zijn, die op tien minuten van het einde een kopbal van Dauda uit de hoek haalde. Ondanks al het beukwerk van de thuisploeg bleef het 0-0 (met nog een schicht van El Hadj op het doelhout). Een gouden punt voor de Waaslanders en twee dure punten die Anderlecht laat liggen vanavond.


LEES OOK: Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Zal Anderlecht Play Off I halen?

Meest recent

'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

10
10
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

38
38
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

178
178
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

403
403
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

136
136
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

174
174
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

249
249
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

118
118
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

317
317
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

208
208
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

306
306
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

563
563
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

382
382
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

137
137
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

159
159
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

298
298
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

831
831
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

343
343
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

77
77
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

349
349
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

129
129
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

595
595
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

134
134
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

269
269
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

217
217

Meer sportnieuws