Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

door
Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal is Anderlecht er niet in geslaagd om de Beverse muur te slopen. De bezoekers toonden enorm veel vechtlust maar mochten vooral doelman Jackers bedanken die meerdere uitstekende reddingen uit zijn mouwen schudde. Voor het team van Kompany is het zuur puntenverlies in de strijd om Play-Off I.

Anderlecht zat in een prima vorm en etaleerde die eerder deze week op eigen veld tegen Charleroi. Vanavond behield Kompany dan ook logischerwijs het vertrouwen in zijn basiself. Waasland-Beveren kende een poos voor nieuwjaar een prima periode maar nadien is het enkel kommer en kwel bij het team van Nicky Hayen. Er waren dringend punten nodig om uit het degradatiemoeras te geraken. Bij de bezoekers kwam Albanese in de plaats van de geblesseerde Koita.
Moedig Waasland-Beveren weert zich kranig
Paars-Wit begon opnieuw dominant aan de wedstrijd en dat leverde al meteen een eerste kans op. Vanop vrije trap testte Amuzu de reflexen van Jackers, die bleken voorlopig uitstekend. Even later haalde ook Mukairu een eerste keer uit, opnieuw greep de bezoekende doelman alert in. Halfweg de eerste helft kreeg ook Waasland-Beveren plots een prima kans: Frey maakte knap de bal vrij en legde prima af voor Albanese. Die kon vrij uithalen in de zestien meter maar vond nog een been van een thuisverdediger op zijn weg. Op het halfuur creëerde Anderlecht zijn eerste echt grote kans: Vlap met de assist op Mukairu maar die besloot van dichtbij nog naast. Ondanks wat kansjes stond het halfweg nog 0-0.

Nicky Hayen stond onder druk bij Waasland-Beveren na de zwakke prestaties van de afgelopen weken.
Jackers ontpopt zich na de pauze helemaal tot held van de bezoekers
Ook na de pauze kreeg Anderlecht al snel een prima kans, vanuit een scherpe hoek vond Nmecha de sterke Jackers op zijn weg. Even later hadden de bezoekers dan weer geluk dat een duidelijke handsbal van Frey in de zestien meter geen strafschop opleverde, bizar dat de VAR hier niet reageerde. Op het uur krulde Vlap een vrije trap over, de thuisploeg slaagde er voorlopig niet in om de 'muur' van de Waaslanders te slopen. Paars-Wit duwde wel stevig door maar Jackers hield het hakje van Nmecha even later opnieuw prima uit doel. De bezoekers overleefde en mochten nogmaals hun doelman dankbaar zijn, die op tien minuten van het einde een kopbal van Dauda uit de hoek haalde. Ondanks al het beukwerk van de thuisploeg bleef het 0-0 (met nog een schicht van El Hadj op het doelhout). Een gouden punt voor de Waaslanders en twee dure punten die Anderlecht laat liggen vanavond.


LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Zal Anderlecht Play Off I halen?

Meest recent

Hayen in clinch met Antwerp-fans: Genk-coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

7
7
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

30
30
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

60
60
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

45
45
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

52
52
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

227
227
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

372
372
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

341
341
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

22
22
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

67
67
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

111
111
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

422
422
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

164
164
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

331
331
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

290
290
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

239
239
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

178
178

Meer sportnieuws