Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

484 stemmen
Dominant Anderlecht bijt tanden stuk op Beverse muur

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal is Anderlecht er niet in geslaagd om de Beverse muur te slopen. De bezoekers toonden enorm veel vechtlust maar mochten vooral doelman Jackers bedanken die meerdere uitstekende reddingen uit zijn mouwen schudde. Voor het team van Kompany is het zuur puntenverlies in de strijd om Play-Off I.

Anderlecht zat in een prima vorm en etaleerde die eerder deze week op eigen veld tegen Charleroi. Vanavond behield Kompany dan ook logischerwijs het vertrouwen in zijn basiself. Waasland-Beveren kende een poos voor nieuwjaar een prima periode maar nadien is het enkel kommer en kwel bij het team van Nicky Hayen. Er waren dringend punten nodig om uit het degradatiemoeras te geraken. Bij de bezoekers kwam Albanese in de plaats van de geblesseerde Koita.
Moedig Waasland-Beveren weert zich kranig
Paars-Wit begon opnieuw dominant aan de wedstrijd en dat leverde al meteen een eerste kans op. Vanop vrije trap testte Amuzu de reflexen van Jackers, die bleken voorlopig uitstekend. Even later haalde ook Mukairu een eerste keer uit, opnieuw greep de bezoekende doelman alert in. Halfweg de eerste helft kreeg ook Waasland-Beveren plots een prima kans: Frey maakte knap de bal vrij en legde prima af voor Albanese. Die kon vrij uithalen in de zestien meter maar vond nog een been van een thuisverdediger op zijn weg. Op het halfuur creëerde Anderlecht zijn eerste echt grote kans: Vlap met de assist op Mukairu maar die besloot van dichtbij nog naast. Ondanks wat kansjes stond het halfweg nog 0-0.

Nicky Hayen stond onder druk bij Waasland-Beveren na de zwakke prestaties van de afgelopen weken.
Jackers ontpopt zich na de pauze helemaal tot held van de bezoekers
Ook na de pauze kreeg Anderlecht al snel een prima kans, vanuit een scherpe hoek vond Nmecha de sterke Jackers op zijn weg. Even later hadden de bezoekers dan weer geluk dat een duidelijke handsbal van Frey in de zestien meter geen strafschop opleverde, bizar dat de VAR hier niet reageerde. Op het uur krulde Vlap een vrije trap over, de thuisploeg slaagde er voorlopig niet in om de 'muur' van de Waaslanders te slopen. Paars-Wit duwde wel stevig door maar Jackers hield het hakje van Nmecha even later opnieuw prima uit doel. De bezoekers overleefde en mochten nogmaals hun doelman dankbaar zijn, die op tien minuten van het einde een kopbal van Dauda uit de hoek haalde. Ondanks al het beukwerk van de thuisploeg bleef het 0-0 (met nog een schicht van El Hadj op het doelhout). Een gouden punt voor de Waaslanders en twee dure punten die Anderlecht laat liggen vanavond.


LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Zal Anderlecht Play Off I halen?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

66
66
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

80
80
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

24
24
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

79
79
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

151
151
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

97
97
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

256
256
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

68
68
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

435
435
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

387
387
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

83
83
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

153
153
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

697
697
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

130
130
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

105
105
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

206
206
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

94
94
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

187
187
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

723
723
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws