Hattrick van Placca geeft Lierse Kempenzonen wat perspectief in 1B

door
Hattrick van Placca geeft Lierse Kempenzonen wat perspectief in 1B

In eigen huis is Lierse Kempenzonen de competitie in 1B na de winterstop prima begonnen. De voorlaatste klopte op het Lisp de laatste, Club NXT, met duidelijke cijfers. Placca was de absolute held met een hattrick.

Met Lierse Kempenzonen tegen Club NXT stonden de op papier twee zwakste ploegen uit 1B tegenover mekaar. De Pallieters slaagden er al lange tijd niet meer in om te winnen (uitgezonderd een knappe stunt op het veld van Seraing). De youngsters van Club telden drie punten achterstand op Lierse en konden dus op gelijke hoogte komen.
Lierse begon uitstekend en nog voor er tien minuten op de klok stonden nam de thuisploeg een 1-0 voorsprong. Samyn werd foutief afgestopt in de zestien meter en Placca zette de elf meter prima om. De ploeg van Tom Van Imschoot behield nadien relatief eenvoudig de controle, pas op het halfuur kwamen de bezoekers een paar keer gevaarlijk opzetten maar een echte kans creëren was er niet bij. Aan de overzijde trapte Abou een half metertje over de kooi van Lammens. Op slag van rust vergat Engels om oog in oog met Brughmans de gelijkmaker te scoren. Een dure misser want Lierse profiteerde op slag van rust toen Lammens en Blomme klungelden en Placca eenvoudig de 2-0 in doel schoof. Halfweg leek Lierse op weg naar een deugddoende zege.
Ook na de pauze nam Lierse het meeste initiatief en dat resulteerde al snel in de 3-0, opnieuw was Placca de 'killer' van dienst en de absolute uitblinker vanavond. De wedstrijd lag nu helemaal in een definitieve plooi en ging nadien ook op slot. Voor de thuisploeg moest het niet echt meer en de beloften van Club Brugge waren vanavond niet in staat om veel weerwerk te bieden. In de slotminuut kreeg het team van Rik De Mil toch nog zijn eerredder nadat De Cuyper een strafschop benutte: 3-1. Daar bleef het bij en zo boekt Lierse Kempenzonen een deugddoende zege.
Scoreverloop:
1-0 (9') Placca (p), 2-0 (44') Placca, 3-0 (54') Placca, 3-1 (90') De Cuyper (p)

LEES OOK: Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Zal Lierse nog wat klimmen in het klassement?

Meest recent

Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

0
0
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

34
34
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

11
11
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

14
14
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

342
342
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

34
34
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

52
52
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

74
74
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

86
86
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

155
155
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

93
93
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

679
679
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

454
454
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

72
72
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

321
321
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

152
152
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

97
97
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

226
226
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

364
364
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

85
85
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

696
696
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49

Meer sportnieuws