TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft donderdagavond afscheid genomen van Krépin Diatta. De Senegalese winger trok zoals verwacht naar AS Monaco, waar hij een vijfjarig contract tekende. Afhankelijk van de bron betalen de Monegasken zo'n 16 à 20 miljoen euro plus bonussen. Club zou ook een percentage bij een eventuele doorverkoop bekomen hebben. Monaco zou de transfersom wel gespreid over een periode van vijf jaar betalen.



Daarnaast ziet Club ook nog een jong talent vertrekken, want Thibo Baeten vertrekt naar NEC. Anderzijds wist Blauw-Zwart met Ibe Hautekiet wel een andere jongere aan zich te binden. De verdediger tekende een eerste profcontract.

Anderlecht zou dicht staan bij zijn vijfde aanwinst van de winter. De komst van Jacob Bruun Larsen zou namelijk bijna rond zijn. De Deen zou vrijdag zijn medische testen afleggen, waarna hij op huurbasis zonder aankoopoptie overgenomen zou worden van Hoffenheim. Anderlecht zou volgend seizoen ook graag Lukas Nmecha willen houden, de Duitser zou ook zelf openstaan voor een langer verblijf.



Aan uitgaande zijde is Mustapha Bundu één van de spelers die nog mag vertrekken. De zomeraanwinst mag op huurbasis weg, maar Anderlecht zou ook niet afkerig staan tegenover een aankoopoptie. Michel Vlap loopt in de kijker in Italië.

Antwerp herstelde Didier Lamkel Zé in ere zeer tegen de zin van de fans, maar die zouden mogelijk toch snel hun zin kunnen krijgen. De Great Old zou namelijk proberen om de Kameroener nog voor 31 januari te verkopen, in ruil daarvoor zou de harde kern zich tot dan koest houden. Aan inkomende zijde wordt er nog onderhandeld over een mogelijke huur van Ortwin De Wolf (AS Eupen).



Bij Standard genoot Mehdi Carcela interesse van Trabzonspor. De flankaanvaller legde het Turkse voorstel echter naast zich neer. Omwille van de pandemie en het feit dat ze hem slechts een contract voor zes maanden voorschotelden, bedankte hij voor de interesse.

Cercle Brugge heeft donderdag nog een stevige aanwinst vastgelegd. Verdediger Strahinja Pavlovic wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco. De Serviër kostte een jaar geleden nog 10 miljoen euro en moet Cercle nu in 1A helpen houden.

BUITENLAND



Leicester City lijkt zich dit seizoen in de titelstrijd te kunnen mengen en de Foxes zouden hun ambities kunnen onderstrepen met een fraaie aanwinst. Ze zouden namelijk denken aan de komst van Christian Eriksen, die bij Internazionale overbodig is. 

Nog bij Inter zijn ze op zoek naar een extra aanvaller ter ondersteuning van onder meer Romelu Lukaku en daarvoor zou Antonio Conte opnieuw aan Divock Origi denken. Aangezien Papu Gomez (Atalanta) te duur blijkt, zou een uitleenbeurt van de Rode Duivel van Liverpool weer aan de orde zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht pakt door: oud-speler Ajax op komst'

Trending:

Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

Had Club meer kunnen krijgen voor Diatta?

Meest recent

WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

28
28
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

80
80
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

285
285
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

89
89
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

31
31
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

502
502
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

66
66
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

743
743
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

145
145
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

143
143
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

278
278
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

96
96
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

748
748
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

542
542
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

346
346
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

218
218
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

750
750
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

54
54
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

366
366
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

353
353
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

441
441
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1263
1263
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

73
73
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2195
2195
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

144
144

Meer sportnieuws