TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft donderdagavond afscheid genomen van Krépin Diatta. De Senegalese winger trok zoals verwacht naar AS Monaco, waar hij een vijfjarig contract tekende. Afhankelijk van de bron betalen de Monegasken zo'n 16 à 20 miljoen euro plus bonussen. Club zou ook een percentage bij een eventuele doorverkoop bekomen hebben. Monaco zou de transfersom wel gespreid over een periode van vijf jaar betalen.



Daarnaast ziet Club ook nog een jong talent vertrekken, want Thibo Baeten vertrekt naar NEC. Anderzijds wist Blauw-Zwart met Ibe Hautekiet wel een andere jongere aan zich te binden. De verdediger tekende een eerste profcontract.

Anderlecht zou dicht staan bij zijn vijfde aanwinst van de winter. De komst van Jacob Bruun Larsen zou namelijk bijna rond zijn. De Deen zou vrijdag zijn medische testen afleggen, waarna hij op huurbasis zonder aankoopoptie overgenomen zou worden van Hoffenheim. Anderlecht zou volgend seizoen ook graag Lukas Nmecha willen houden, de Duitser zou ook zelf openstaan voor een langer verblijf.



Aan uitgaande zijde is Mustapha Bundu één van de spelers die nog mag vertrekken. De zomeraanwinst mag op huurbasis weg, maar Anderlecht zou ook niet afkerig staan tegenover een aankoopoptie. Michel Vlap loopt in de kijker in Italië.

Antwerp herstelde Didier Lamkel Zé in ere zeer tegen de zin van de fans, maar die zouden mogelijk toch snel hun zin kunnen krijgen. De Great Old zou namelijk proberen om de Kameroener nog voor 31 januari te verkopen, in ruil daarvoor zou de harde kern zich tot dan koest houden. Aan inkomende zijde wordt er nog onderhandeld over een mogelijke huur van Ortwin De Wolf (AS Eupen).



Bij Standard genoot Mehdi Carcela interesse van Trabzonspor. De flankaanvaller legde het Turkse voorstel echter naast zich neer. Omwille van de pandemie en het feit dat ze hem slechts een contract voor zes maanden voorschotelden, bedankte hij voor de interesse.

Cercle Brugge heeft donderdag nog een stevige aanwinst vastgelegd. Verdediger Strahinja Pavlovic wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco. De Serviër kostte een jaar geleden nog 10 miljoen euro en moet Cercle nu in 1A helpen houden.

BUITENLAND



Leicester City lijkt zich dit seizoen in de titelstrijd te kunnen mengen en de Foxes zouden hun ambities kunnen onderstrepen met een fraaie aanwinst. Ze zouden namelijk denken aan de komst van Christian Eriksen, die bij Internazionale overbodig is. 

Nog bij Inter zijn ze op zoek naar een extra aanvaller ter ondersteuning van onder meer Romelu Lukaku en daarvoor zou Antonio Conte opnieuw aan Divock Origi denken. Aangezien Papu Gomez (Atalanta) te duur blijkt, zou een uitleenbeurt van de Rode Duivel van Liverpool weer aan de orde zijn.

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Had Club meer kunnen krijgen voor Diatta?

Meest recent

Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

29
29
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

15
15
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

66
66
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

42
42
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

314
314
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

179
179
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

238
238
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

202
202
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

389
389
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

256
256
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

46
46
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

159
159
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

81
81
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

526
526
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

93
93
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

171
171
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

59
59
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

409
409
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

488
488
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

147
147
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

228
228
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

101
101
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

95
95
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

220
220

Meer sportnieuws