TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft donderdagavond afscheid genomen van Krépin Diatta. De Senegalese winger trok zoals verwacht naar AS Monaco, waar hij een vijfjarig contract tekende. Afhankelijk van de bron betalen de Monegasken zo'n 16 à 20 miljoen euro plus bonussen. Club zou ook een percentage bij een eventuele doorverkoop bekomen hebben. Monaco zou de transfersom wel gespreid over een periode van vijf jaar betalen.



Daarnaast ziet Club ook nog een jong talent vertrekken, want Thibo Baeten vertrekt naar NEC. Anderzijds wist Blauw-Zwart met Ibe Hautekiet wel een andere jongere aan zich te binden. De verdediger tekende een eerste profcontract.

Anderlecht zou dicht staan bij zijn vijfde aanwinst van de winter. De komst van Jacob Bruun Larsen zou namelijk bijna rond zijn. De Deen zou vrijdag zijn medische testen afleggen, waarna hij op huurbasis zonder aankoopoptie overgenomen zou worden van Hoffenheim. Anderlecht zou volgend seizoen ook graag Lukas Nmecha willen houden, de Duitser zou ook zelf openstaan voor een langer verblijf.



Aan uitgaande zijde is Mustapha Bundu één van de spelers die nog mag vertrekken. De zomeraanwinst mag op huurbasis weg, maar Anderlecht zou ook niet afkerig staan tegenover een aankoopoptie. Michel Vlap loopt in de kijker in Italië.

Antwerp herstelde Didier Lamkel Zé in ere zeer tegen de zin van de fans, maar die zouden mogelijk toch snel hun zin kunnen krijgen. De Great Old zou namelijk proberen om de Kameroener nog voor 31 januari te verkopen, in ruil daarvoor zou de harde kern zich tot dan koest houden. Aan inkomende zijde wordt er nog onderhandeld over een mogelijke huur van Ortwin De Wolf (AS Eupen).



Bij Standard genoot Mehdi Carcela interesse van Trabzonspor. De flankaanvaller legde het Turkse voorstel echter naast zich neer. Omwille van de pandemie en het feit dat ze hem slechts een contract voor zes maanden voorschotelden, bedankte hij voor de interesse.

Cercle Brugge heeft donderdag nog een stevige aanwinst vastgelegd. Verdediger Strahinja Pavlovic wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco. De Serviër kostte een jaar geleden nog 10 miljoen euro en moet Cercle nu in 1A helpen houden.

BUITENLAND



Leicester City lijkt zich dit seizoen in de titelstrijd te kunnen mengen en de Foxes zouden hun ambities kunnen onderstrepen met een fraaie aanwinst. Ze zouden namelijk denken aan de komst van Christian Eriksen, die bij Internazionale overbodig is. 

Nog bij Inter zijn ze op zoek naar een extra aanvaller ter ondersteuning van onder meer Romelu Lukaku en daarvoor zou Antonio Conte opnieuw aan Divock Origi denken. Aangezien Papu Gomez (Atalanta) te duur blijkt, zou een uitleenbeurt van de Rode Duivel van Liverpool weer aan de orde zijn.

LEES OOK: Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Had Club meer kunnen krijgen voor Diatta?

Meest recent

Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

2
2
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

56
56
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

30
30
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

85
85
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

68
68
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

67
67
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

102
102
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

49
49
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

14
14
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

41
41
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

17
17
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

155
155
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

136
136
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

84
84
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

153
153
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

282
282
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

259
259
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

64
64
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

122
122
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

224
224
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

140
140
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

198
198
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

195
195
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

431
431
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

370
370

Meer sportnieuws