TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft donderdagavond afscheid genomen van Krépin Diatta. De Senegalese winger trok zoals verwacht naar AS Monaco, waar hij een vijfjarig contract tekende. Afhankelijk van de bron betalen de Monegasken zo'n 16 à 20 miljoen euro plus bonussen. Club zou ook een percentage bij een eventuele doorverkoop bekomen hebben. Monaco zou de transfersom wel gespreid over een periode van vijf jaar betalen.



Daarnaast ziet Club ook nog een jong talent vertrekken, want Thibo Baeten vertrekt naar NEC. Anderzijds wist Blauw-Zwart met Ibe Hautekiet wel een andere jongere aan zich te binden. De verdediger tekende een eerste profcontract.

Anderlecht zou dicht staan bij zijn vijfde aanwinst van de winter. De komst van Jacob Bruun Larsen zou namelijk bijna rond zijn. De Deen zou vrijdag zijn medische testen afleggen, waarna hij op huurbasis zonder aankoopoptie overgenomen zou worden van Hoffenheim. Anderlecht zou volgend seizoen ook graag Lukas Nmecha willen houden, de Duitser zou ook zelf openstaan voor een langer verblijf.



Aan uitgaande zijde is Mustapha Bundu één van de spelers die nog mag vertrekken. De zomeraanwinst mag op huurbasis weg, maar Anderlecht zou ook niet afkerig staan tegenover een aankoopoptie. Michel Vlap loopt in de kijker in Italië.

Antwerp herstelde Didier Lamkel Zé in ere zeer tegen de zin van de fans, maar die zouden mogelijk toch snel hun zin kunnen krijgen. De Great Old zou namelijk proberen om de Kameroener nog voor 31 januari te verkopen, in ruil daarvoor zou de harde kern zich tot dan koest houden. Aan inkomende zijde wordt er nog onderhandeld over een mogelijke huur van Ortwin De Wolf (AS Eupen).



Bij Standard genoot Mehdi Carcela interesse van Trabzonspor. De flankaanvaller legde het Turkse voorstel echter naast zich neer. Omwille van de pandemie en het feit dat ze hem slechts een contract voor zes maanden voorschotelden, bedankte hij voor de interesse.

Cercle Brugge heeft donderdag nog een stevige aanwinst vastgelegd. Verdediger Strahinja Pavlovic wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco. De Serviër kostte een jaar geleden nog 10 miljoen euro en moet Cercle nu in 1A helpen houden.

BUITENLAND



Leicester City lijkt zich dit seizoen in de titelstrijd te kunnen mengen en de Foxes zouden hun ambities kunnen onderstrepen met een fraaie aanwinst. Ze zouden namelijk denken aan de komst van Christian Eriksen, die bij Internazionale overbodig is. 

Nog bij Inter zijn ze op zoek naar een extra aanvaller ter ondersteuning van onder meer Romelu Lukaku en daarvoor zou Antonio Conte opnieuw aan Divock Origi denken. Aangezien Papu Gomez (Atalanta) te duur blijkt, zou een uitleenbeurt van de Rode Duivel van Liverpool weer aan de orde zijn.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Had Club meer kunnen krijgen voor Diatta?

Meest recent

'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

63
63
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

164
164
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

35
35
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

57
57
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

274
274
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

538
538
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

130
130
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

69
69
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

59
59
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

43
43
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

708
708
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

287
287
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

445
445
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

146
146
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

196
196
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

165
165
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

105
105
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

124
124
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

334
334
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

91
91
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154

Meer sportnieuws