TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

218 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club is Diatta kwijt, Anderlecht slaat weer toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft donderdagavond afscheid genomen van Krépin Diatta. De Senegalese winger trok zoals verwacht naar AS Monaco, waar hij een vijfjarig contract tekende. Afhankelijk van de bron betalen de Monegasken zo'n 16 à 20 miljoen euro plus bonussen. Club zou ook een percentage bij een eventuele doorverkoop bekomen hebben. Monaco zou de transfersom wel gespreid over een periode van vijf jaar betalen.



Daarnaast ziet Club ook nog een jong talent vertrekken, want Thibo Baeten vertrekt naar NEC. Anderzijds wist Blauw-Zwart met Ibe Hautekiet wel een andere jongere aan zich te binden. De verdediger tekende een eerste profcontract.

Anderlecht zou dicht staan bij zijn vijfde aanwinst van de winter. De komst van Jacob Bruun Larsen zou namelijk bijna rond zijn. De Deen zou vrijdag zijn medische testen afleggen, waarna hij op huurbasis zonder aankoopoptie overgenomen zou worden van Hoffenheim. Anderlecht zou volgend seizoen ook graag Lukas Nmecha willen houden, de Duitser zou ook zelf openstaan voor een langer verblijf.



Aan uitgaande zijde is Mustapha Bundu één van de spelers die nog mag vertrekken. De zomeraanwinst mag op huurbasis weg, maar Anderlecht zou ook niet afkerig staan tegenover een aankoopoptie. Michel Vlap loopt in de kijker in Italië.

Antwerp herstelde Didier Lamkel Zé in ere zeer tegen de zin van de fans, maar die zouden mogelijk toch snel hun zin kunnen krijgen. De Great Old zou namelijk proberen om de Kameroener nog voor 31 januari te verkopen, in ruil daarvoor zou de harde kern zich tot dan koest houden. Aan inkomende zijde wordt er nog onderhandeld over een mogelijke huur van Ortwin De Wolf (AS Eupen).



Bij Standard genoot Mehdi Carcela interesse van Trabzonspor. De flankaanvaller legde het Turkse voorstel echter naast zich neer. Omwille van de pandemie en het feit dat ze hem slechts een contract voor zes maanden voorschotelden, bedankte hij voor de interesse.

Cercle Brugge heeft donderdag nog een stevige aanwinst vastgelegd. Verdediger Strahinja Pavlovic wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco. De Serviër kostte een jaar geleden nog 10 miljoen euro en moet Cercle nu in 1A helpen houden.

BUITENLAND



Leicester City lijkt zich dit seizoen in de titelstrijd te kunnen mengen en de Foxes zouden hun ambities kunnen onderstrepen met een fraaie aanwinst. Ze zouden namelijk denken aan de komst van Christian Eriksen, die bij Internazionale overbodig is. 

Nog bij Inter zijn ze op zoek naar een extra aanvaller ter ondersteuning van onder meer Romelu Lukaku en daarvoor zou Antonio Conte opnieuw aan Divock Origi denken. Aangezien Papu Gomez (Atalanta) te duur blijkt, zou een uitleenbeurt van de Rode Duivel van Liverpool weer aan de orde zijn.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Had Club meer kunnen krijgen voor Diatta?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

18
18
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

13
13
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

20
20
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

15
15
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

245
245
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

36
36
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

168
168
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

202
202
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

134
134
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

98
98
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

637
637
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

154
154
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

999
999
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

630
630
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

425
425
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

815
815
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

796
796
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

475
475
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

784
784
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws