TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Diatta nadert, Lukaku beslist over transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Diatta nadert, Lukaku beslist over transfer'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt het op het punt te staan om Krépin Diatta te verliezen. Blauw-Zwart zou namelijk dicht bij een akkoord met AS Monaco staan omtrent een transfer van de winger. De Monegasken zouden zo'n 20 miljoen euro neertellen voor de Senegalees. Als de transfer er komt, trekt Club mogelijk nog de transfermarkt op om een vervanger te zoeken. De naam van DeAndre Yedlin (Newcastle) gaat alvast rond.



Ook aan Bryan Reynolds werd Club de voorbije weken nadrukkelijk gelinkt, maar die overgang zou van de baan zijn. Club zou zich net als AS Roma teruggetrokken hebben uit de strijd om de jonge Amerikaan. Hij lijkt nu op weg te zijn naar Juventus, dat hem eerst nog minstens zes maanden zal stallen bij Benevento. Zij zouden 6,5 miljoen euro overmaken aan FC Dallas voor de transfer.

Naast Diatta lijkt ook Simon Deli nog op weg naar de uitgang. De verdediger zou al een persoonlijk akkoord hebben met Fenerbahçe, maar op clubniveau wringt het schoentje nog. Club zou immers een transfersom van 4 miljoen euro willen vangen voor de Ivoriaan, terwijl de Turken momenteel slechts 2,5 miljoen bieden. Er is dus nog werk aan de winkel om de transfer af te ronden.



Club staat ook nog op het punt om een talent te verliezen. Thibo Baeten zou op het punt staan om bij NEC te tekenen. De 18-jarige topschutter van Club NXT zou donderdag al zijn medische testen afleggen bij de Nederlandse tweedeklasser.

Anderlecht lijkt zich ook nog te gaan roeren op de transfermarkt. Het zou namelijk werk maken van de komst van Jacob Bruun Larsen. RSCA zou de Deense flankaanvaller voor de rest van het seizoen willen huren van Hoffenheim, liefst met aankoopoptie. De onderhandelingen zouden de goede kant opgaan. Ook de naam van Maxi Lovera (Olympiakos) wordt nog steeds genoemd, maar voor hem lijkt Anderlecht veel minder concreet te zijn.



Een aantal jonge talenten van Paars-Wit wordt nog gelinkt aan een transfer. Albert Sambi Lokonga zal deze winter echter zeker niet vertrekken, al lijkt de kans groot dat er in de zomer wél een transfer komt. Marco Kana zou nog steeds gevolgd worden door Napoli, maar dat zou hem eerst willen uitlenen als het tot een transfer zou komen.

Van Bubacarr Sanneh wil Anderlecht dan weer graag af, want de verdediger verkommert in de B-kern. Hij kan terugkeren naar Denemarken, waar hij interesse geniet van AGF en SonderjyskE. Wellicht kunnen zij het zich wellicht wel enkel veroorloven om de speler op huurbasis over te nemen. Voor Antoine Colassin is er al een oplossing, hij doet het seizoen uit bij Zulte Waregem.



Antwerp zal deze maand mogelijk nog afscheid nemen van Manuel Benson. De flankaanvaller komt niet aan spelen toe en zou interesse genieten van Moeskroen, FC Groningen, FC Twente en PEC Zwolle. Enkel die laatste club zou momenteel echter concreet zijn om de gewezen belofteninternational op huurbasis over te nemen.

BUITENLAND

De voorbije dagen werd Romelu Lukaku gelinkt aan een spectaculaire zomertransfer naar Manchester City. Dat bericht blijkt nu echter een wild gerucht te zijn, want Lukaku zou absoluut niet bezig zijn met een vertrek bij Internazionale. Lukaku voelt zich uitstekend in Milaan en een terugkeer naar de Premier League is dus niet aan de orde.



Crystal Palace heeft zich donderdagochtend versterkt met Jean-Philippe Mateta (Mainz) en dat betekent slecht nieuws voor Christian Benteke en Michy Batshuayi. De twee Rode Duivels moeten andere oorden opzoeken, al zullen ze wellicht pas na het seizoen vertrekken. Het aflopende contract van Benteke zal niet verlengd worden, terwijl Palace niet zal proberen om Batshuayi na het verstrijken van zijn huurcontract definitief over te nemen.

Martin Ödegaard keerde in de zomer terug naar Real Madrid, maar een groot succes werd dat niet. Het Noorse toptalent zou alweer verhuurd willen worden en zou voor een terugkeer naar Real Sociedad staan. Er zouden al verregaande onderhandelingen met de Basken lopen. Ook Arsenal zou nog interesse tonen.

LEES OOK: 'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Kan Club het vertrek van Diatta opvangen?

Meest recent

Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

7
7
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

16
16
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

174
174
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

21
21
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

268
268
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

351
351
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

120
120
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

171
171
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

518
518
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

694
694
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

335
335
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

108
108
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

282
282
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

263
263
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

609
609
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

340
340
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

705
705
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

685
685
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

807
807
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

151
151
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

596
596
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1475
1475
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

799
799
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

248
248
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

486
486

Meer sportnieuws