Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

240 stemmen
Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

Na een aangename wedstrijd heeft Club Brugge slechts met het kleinste verschil gewonnen van een sterk KV Oostende. De kustploeg miste in de tweede helft de kans op minstens een punt door een strafschop vakkundig om zeep te helpen. Blauw-Zwart mocht doelman Mignolet dankbaar zijn.

Club Brugge leek weer freewheelend richting de titel te stormen. Met het aanwerven van Bas Dost en oude getrouwe Denswil kreeg Club er in de winterstop ook nog wat extra kwaliteit bij. Tegenstander KV Oostende speelde tot nu toe een prima seizoen en won afgelopen weekend nog in de sneeuw tegen KV Kortrijk. Clement bracht Ricca in de ploeg ten nadele van Sobol, bij de kustploeg speelde Bätzner in de plek van Vandendriessche.
Club schrikt pas wakker na eigen doelpunt
De bezoekers hielden goed stand in de openingsfase en kwamen na een klein kwartier spelen zowaar verrassend op voorsprong. Kossounou trapte een scherpe voorzet pardoes tegen ploegmaat Mata aan en de 0-1 was een feit. De kustploeg tankte vertrouwen en kwam een paar minuten later dicht bij de 0-2 toen Sakala een voorzet van Bataille nipt naast devieerde. Een bleke landskampioen kwam voorlopig niet verder dan een schot van Vormer dat ruim naast ging. Op tien minuten van de pauze stelde Sakala doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte stijlrijk de poging van de Zambiaan. Club kwam op tien minuten van de pauze toch weer op gelijke hoogte: eerst mikte Lang op de paal, op de daaropvolgende hoekschop maakte Dost er met een rake kopbal 1-1 van. Opnieuw een doelpunt voor de Nederlandse aanwinst van Blauw-Zwart.

Blessin zag zijn team een prima start nemen tegen de landskampioen, halfweg stond KVO nog op gelijke hoogte.
Moedig KVO vergeet om een punt mee te pakken op Jan Breydel
Meteen na de pauze maakte Club korte metten met KVO. Eerst mikte Dost nog een rebound naast de kooi van Castro, even later maakte Diatta het klusje wel af: 2-1. Een gemakkelijke zege leek nu in de maak voor het team van Clement maar Sakala kreeg vlak nadien een unieke kans op de gelijkmaker toen Kossounou hands maakte in de zestien meter. Vanaf elf meter faalde Sakala echter hopeloos en ook de rebound leek nergens naar.  De thuisploeg bleef ook nadien wel de betere ploeg maar De Ketelaere en Dost slaagden er voorlopig niet in om de wedstrijd definitief te beslissen. Met slechts één goal verschil bleef het spannend op Jan Breydel en vooral Sakala bleef een gevaar voor de Brugse defensie. Uiteindelijk hield Club stand tegen een zeer moedig Oostende.
Scoreverloop:
0-1 (14') Mata (ed), 1-1 (38') Dost, 2-1 (49') Diatta
Bijzonderheid:
Sakala (KV Oostende) mist een strafschop (52').

LEES OOK: 'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Verdiende KVO een punt?

Meest recent

Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

5
5
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

32
32
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

24
24
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

37
37
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

247
247
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

83
83
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

216
216
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

126
126
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

297
297
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

172
172
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

139
139
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

402
402
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

128
128
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

303
303
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

288
288
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

236
236
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

322
322
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

252
252
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1301
1301
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

563
563
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

279
279

Meer sportnieuws