Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

240
Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

Na een aangename wedstrijd heeft Club Brugge slechts met het kleinste verschil gewonnen van een sterk KV Oostende. De kustploeg miste in de tweede helft de kans op minstens een punt door een strafschop vakkundig om zeep te helpen. Blauw-Zwart mocht doelman Mignolet dankbaar zijn.

Club Brugge leek weer freewheelend richting de titel te stormen. Met het aanwerven van Bas Dost en oude getrouwe Denswil kreeg Club er in de winterstop ook nog wat extra kwaliteit bij. Tegenstander KV Oostende speelde tot nu toe een prima seizoen en won afgelopen weekend nog in de sneeuw tegen KV Kortrijk. Clement bracht Ricca in de ploeg ten nadele van Sobol, bij de kustploeg speelde Bätzner in de plek van Vandendriessche.
Club schrikt pas wakker na eigen doelpunt
De bezoekers hielden goed stand in de openingsfase en kwamen na een klein kwartier spelen zowaar verrassend op voorsprong. Kossounou trapte een scherpe voorzet pardoes tegen ploegmaat Mata aan en de 0-1 was een feit. De kustploeg tankte vertrouwen en kwam een paar minuten later dicht bij de 0-2 toen Sakala een voorzet van Bataille nipt naast devieerde. Een bleke landskampioen kwam voorlopig niet verder dan een schot van Vormer dat ruim naast ging. Op tien minuten van de pauze stelde Sakala doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte stijlrijk de poging van de Zambiaan. Club kwam op tien minuten van de pauze toch weer op gelijke hoogte: eerst mikte Lang op de paal, op de daaropvolgende hoekschop maakte Dost er met een rake kopbal 1-1 van. Opnieuw een doelpunt voor de Nederlandse aanwinst van Blauw-Zwart.

Blessin zag zijn team een prima start nemen tegen de landskampioen, halfweg stond KVO nog op gelijke hoogte.
Moedig KVO vergeet om een punt mee te pakken op Jan Breydel
Meteen na de pauze maakte Club korte metten met KVO. Eerst mikte Dost nog een rebound naast de kooi van Castro, even later maakte Diatta het klusje wel af: 2-1. Een gemakkelijke zege leek nu in de maak voor het team van Clement maar Sakala kreeg vlak nadien een unieke kans op de gelijkmaker toen Kossounou hands maakte in de zestien meter. Vanaf elf meter faalde Sakala echter hopeloos en ook de rebound leek nergens naar.  De thuisploeg bleef ook nadien wel de betere ploeg maar De Ketelaere en Dost slaagden er voorlopig niet in om de wedstrijd definitief te beslissen. Met slechts één goal verschil bleef het spannend op Jan Breydel en vooral Sakala bleef een gevaar voor de Brugse defensie. Uiteindelijk hield Club stand tegen een zeer moedig Oostende.
Scoreverloop:
0-1 (14') Mata (ed), 1-1 (38') Dost, 2-1 (49') Diatta
Bijzonderheid:
Sakala (KV Oostende) mist een strafschop (52').

LEES OOK: Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Verdiende KVO een punt?

Meest recent

Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

3
3
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

13
13
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

16
16
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

24
24
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

2
2
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

71
71
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

28
28
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

111
111
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

49
49
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

61
61
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

51
51
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

123
123
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

51
51
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

97
97
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

173
173
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

247
247
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

224
224
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

300
300
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

136
136
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

129
129
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

93
93
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

34
34
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

56
56
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

227
227
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

283
283

Meer sportnieuws