Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

240 stemmen
Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

Na een aangename wedstrijd heeft Club Brugge slechts met het kleinste verschil gewonnen van een sterk KV Oostende. De kustploeg miste in de tweede helft de kans op minstens een punt door een strafschop vakkundig om zeep te helpen. Blauw-Zwart mocht doelman Mignolet dankbaar zijn.

Club Brugge leek weer freewheelend richting de titel te stormen. Met het aanwerven van Bas Dost en oude getrouwe Denswil kreeg Club er in de winterstop ook nog wat extra kwaliteit bij. Tegenstander KV Oostende speelde tot nu toe een prima seizoen en won afgelopen weekend nog in de sneeuw tegen KV Kortrijk. Clement bracht Ricca in de ploeg ten nadele van Sobol, bij de kustploeg speelde Bätzner in de plek van Vandendriessche.
Club schrikt pas wakker na eigen doelpunt
De bezoekers hielden goed stand in de openingsfase en kwamen na een klein kwartier spelen zowaar verrassend op voorsprong. Kossounou trapte een scherpe voorzet pardoes tegen ploegmaat Mata aan en de 0-1 was een feit. De kustploeg tankte vertrouwen en kwam een paar minuten later dicht bij de 0-2 toen Sakala een voorzet van Bataille nipt naast devieerde. Een bleke landskampioen kwam voorlopig niet verder dan een schot van Vormer dat ruim naast ging. Op tien minuten van de pauze stelde Sakala doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte stijlrijk de poging van de Zambiaan. Club kwam op tien minuten van de pauze toch weer op gelijke hoogte: eerst mikte Lang op de paal, op de daaropvolgende hoekschop maakte Dost er met een rake kopbal 1-1 van. Opnieuw een doelpunt voor de Nederlandse aanwinst van Blauw-Zwart.

Blessin zag zijn team een prima start nemen tegen de landskampioen, halfweg stond KVO nog op gelijke hoogte.
Moedig KVO vergeet om een punt mee te pakken op Jan Breydel
Meteen na de pauze maakte Club korte metten met KVO. Eerst mikte Dost nog een rebound naast de kooi van Castro, even later maakte Diatta het klusje wel af: 2-1. Een gemakkelijke zege leek nu in de maak voor het team van Clement maar Sakala kreeg vlak nadien een unieke kans op de gelijkmaker toen Kossounou hands maakte in de zestien meter. Vanaf elf meter faalde Sakala echter hopeloos en ook de rebound leek nergens naar.  De thuisploeg bleef ook nadien wel de betere ploeg maar De Ketelaere en Dost slaagden er voorlopig niet in om de wedstrijd definitief te beslissen. Met slechts één goal verschil bleef het spannend op Jan Breydel en vooral Sakala bleef een gevaar voor de Brugse defensie. Uiteindelijk hield Club stand tegen een zeer moedig Oostende.
Scoreverloop:
0-1 (14') Mata (ed), 1-1 (38') Dost, 2-1 (49') Diatta
Bijzonderheid:
Sakala (KV Oostende) mist een strafschop (52').

LEES OOK: Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Verdiende KVO een punt?

Meest recent

Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

21
21
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

57
57
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

118
118
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

184
184
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

55
55
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

43
43
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

206
206
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

79
79
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

262
262
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

235
235
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

65
65
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

57
57
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

494
494
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

65
65
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

172
172
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

314
314
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

62
62
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

159
159
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

292
292
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

46
46
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

65
65
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

80
80
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

129
129
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

113
113
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

41
41

Meer sportnieuws