Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

240
Club heeft flink wat moeite met veerkrachtig KV Oostende

Na een aangename wedstrijd heeft Club Brugge slechts met het kleinste verschil gewonnen van een sterk KV Oostende. De kustploeg miste in de tweede helft de kans op minstens een punt door een strafschop vakkundig om zeep te helpen. Blauw-Zwart mocht doelman Mignolet dankbaar zijn.

Club Brugge leek weer freewheelend richting de titel te stormen. Met het aanwerven van Bas Dost en oude getrouwe Denswil kreeg Club er in de winterstop ook nog wat extra kwaliteit bij. Tegenstander KV Oostende speelde tot nu toe een prima seizoen en won afgelopen weekend nog in de sneeuw tegen KV Kortrijk. Clement bracht Ricca in de ploeg ten nadele van Sobol, bij de kustploeg speelde Bätzner in de plek van Vandendriessche.
Club schrikt pas wakker na eigen doelpunt
De bezoekers hielden goed stand in de openingsfase en kwamen na een klein kwartier spelen zowaar verrassend op voorsprong. Kossounou trapte een scherpe voorzet pardoes tegen ploegmaat Mata aan en de 0-1 was een feit. De kustploeg tankte vertrouwen en kwam een paar minuten later dicht bij de 0-2 toen Sakala een voorzet van Bataille nipt naast devieerde. Een bleke landskampioen kwam voorlopig niet verder dan een schot van Vormer dat ruim naast ging. Op tien minuten van de pauze stelde Sakala doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte stijlrijk de poging van de Zambiaan. Club kwam op tien minuten van de pauze toch weer op gelijke hoogte: eerst mikte Lang op de paal, op de daaropvolgende hoekschop maakte Dost er met een rake kopbal 1-1 van. Opnieuw een doelpunt voor de Nederlandse aanwinst van Blauw-Zwart.

Blessin zag zijn team een prima start nemen tegen de landskampioen, halfweg stond KVO nog op gelijke hoogte.
Moedig KVO vergeet om een punt mee te pakken op Jan Breydel
Meteen na de pauze maakte Club korte metten met KVO. Eerst mikte Dost nog een rebound naast de kooi van Castro, even later maakte Diatta het klusje wel af: 2-1. Een gemakkelijke zege leek nu in de maak voor het team van Clement maar Sakala kreeg vlak nadien een unieke kans op de gelijkmaker toen Kossounou hands maakte in de zestien meter. Vanaf elf meter faalde Sakala echter hopeloos en ook de rebound leek nergens naar.  De thuisploeg bleef ook nadien wel de betere ploeg maar De Ketelaere en Dost slaagden er voorlopig niet in om de wedstrijd definitief te beslissen. Met slechts één goal verschil bleef het spannend op Jan Breydel en vooral Sakala bleef een gevaar voor de Brugse defensie. Uiteindelijk hield Club stand tegen een zeer moedig Oostende.
Scoreverloop:
0-1 (14') Mata (ed), 1-1 (38') Dost, 2-1 (49') Diatta
Bijzonderheid:
Sakala (KV Oostende) mist een strafschop (52').

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Verdiende KVO een punt?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

18
18
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

35
35
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

34
34
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

107
107
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

94
94
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws