Megatransfer Lukaku lijkt serieus aanstaande

4850
Megatransfer Lukaku lijkt serieus aanstaande

Met een transfersom van 74 miljoen euro is Romelu Lukaku de duurste aankoop in de clubgeschiedenis van Internazionale. Dat was op zich al een flinke investering en na dit seizoen bestaat de mogelijkheid dat Lukaku's loonkost kan verdubbelen: in Italië staat het veelbesproken Decreto Crescita ter discussie. Manchester City zou dan opeens een droombestemming kunnen worden voor de Rode Duivel, die nog enkele rekeningen heeft openstaan in de Premier League.


VERVANGER OF OPVOLGER VAN AGUERO 

Back to Manchester. Als we berichtgeving van Daily Telegraph mogen geloven, dan geniet Romelu Lukaku de concrete belangstelling van Manchester City. En ergens is dat logisch ook. In het huidige en vorige voetbalseizoen ontwikkelde Lukaku zich namelijk tot één van de beste spitsen op het Europese grondgebied, en zo'n type wil men er uiteraard graag bij in het Etihad Stadium. Volgens de Britse krant zou het The Citizens menens alvast menens zijn. Ongeacht of Sergio Aguero, de huidige aanvalsleider van Manchester City, er zijn aflopend contract verlengt of niet. 



Het Argentijnse clubicoon zou namelijk serieus moeten inbinden om bij City te blijven, naar verluidt zou Aguero moeten settelen voor de helft van zijn huidig salaris, en daarom wordt hij ondertussen nadrukkelijk genoemd bij Paris Saint-Germain en FC Barcelona. Romelu Lukaku zou dan één van de grootste kandidaten zijn om bij City in de voetsporen te treden van Aguero, als nieuwe goaltjesdief van de Engelse topclub. Naast Lukaku worden ook Erling Haaland (Borussia Dortmund) en Darwin Nunez (SL Benfica) genoemd.

TRAINEN MET RANOCCHIA 

't Zou wat zijn mocht Romelu Lukaku straks terugkeren naar de Premier League. Over het Kanaal werd de Rode Duivel nooit helemaal naar waarde geschat, en vooral tijdens zijn passage bij Manchester United – de stadsrivaal van het geïnteresseerde City – kreeg hij veel kritiek te slikken. Er werd bijvoorbeeld vaak neerbuigend gedaan – en soms zelfs gelachen – over zijn eerste balcontrole, die befaamde first touch. Als hij scoorde, dan was het altijd tegen de kleinere ploegen. En op de trainingen zou hij niet hard genoeg werken. 't was hoog tijd voor een andere omgeving.

Anderhalf jaar later blijkt het dat Romelu Lukaku uiteindelijk een gouden carrièremove zette na zijn verhuis naar Internazionale en dat Manchester United een pure goalgetter mist. Onder Antonio Conte, wie Lukaku de beste coach ter wereld noemt, voegde de spits in Italië een extra dimensie aan zijn spel toe. Eén van de eerste lessen van Conte aan Lukaku was het spel met de rug naar doel. Als Lukaku dat onder de knie krijgt, dan zou niemand hem nog kunnen afstoppen.



Tijdens de eerste drie maanden bij Internazionale liet Antonio Conte zijn droomspits constant trainen met de rug naar het doel. En die trainingen verliepen keihard. Old school, zoals Big Rom het graag heeft. “Bij elke training plantte hij Andrea Ranocchia ( 1,95 meter en 82 kg, nvdr ) in mijn rug en vroeg hem om er hard in te vliegen. Telkens wanneer ik de bal verloor, moesten we de oefening herbeginnen”, vertelde Lukaku eind december 2020 aan Sport/Voetbalmagazine. En die inspanningen loonden dus. 

WAARDERING EN RESPECT 

Je moet het maar durven. Qua fysieke présence en kracht is Romelu Lukaku gemaakt om potten te breken in de Premier League. Dat deed hij effectief ook, zelfs bij Manchester United scoorde hij nog vlot, maar voor Lukaku moet vooral het gevoel juist zitten. Omdat hij in Italië de perfecte balans vond tussen het sportieve en het mentale, bereikt Lukaku stilaan de beste vorm uit zijn loopbaan. En hij is er nog steeds maar 27. “Ik ben nu anderhalf jaar bij Inter, maar ik speel hier het beste voetbal uit mijn carrière”, zei hij onlangs aan Sky Italia.

Nederig zoals hij is, beseft Lukaku dat hij dat hoge niveau niet op eigen houtje haalt. “Daarvoor moet ik de trainer bedanken, de staf, mijn ploegmaats.” Dergelijk gevoel van gezelligheid, samenhorigheid en waardering vormen de basis van Lukaku's uitzonderlijke resultaten bij Inter. In het kille Engeland was dat bijvoorbeeld helemaal anders. “De kleedkamer is erg verschillend met die in de Premier League”, vertelde Lukaku aan The Times. Het is ook zo'n warm gevoel dat Lukaku vindt bij de Rode Duivels. En ook daar presteert hij steeds op een hoog niveau. 



Wie respect geeft, die krijgt er ook terug. Lukaku sprak tijdens zijn aankomst in Milaan reeds opvallend vlot de Italiaanse taal, en dat kon alvast tellen als binnenkomer. Vandaag heeft Lukaku, als één van de grote bazen van de kleedkamer, een grote invloed bij Inter. Dat goeie gevoel en vertrouwen heeft hij ook nodig om optimaal te kunnen renderen. Die feeling heeft hij bijvoorbeeld nooit gehad bij Manchester United: in die optiek zal het Lukaku dan ook plezieren dat Pep Guardiola wel graten ziet in zijn komst. 

Bij Manchester United was toenmalig coach José Mourinho in eerste instantie geen tegenstander van Lukaku's komst, maar een fervente aanhanger was hij ook weer niet. 't Was vooral Mino Raiola, de toenmalige makelaar van Lukaku in die periode, die pushte om zijn cliënt te laten tekenen bij Manchester United. Daar zou de voormalige pizzabakker namelijk een veel grotere commissie kunnen opstrijken. Nochtans riep Antonio Conte, toen de coach van Chelsea, destijds luid om de komst van Lukaku. 

IMPONEREND TEGEN ENGELAND  

Daarna liet Romelu Lukaku niet meer met zich sollen, en stelde hij met Federico Pastorello een nieuwe makelaar aan. Lukaku neemt nu zelf de touwtjes in handen. Bij Internazionale neemt de topschutter van de Rode Duivels subtiel wraak op al zijn criticasters uit Engeland, die nooit een echte topspits in hem zagen. Lukaku diende die tegenstanders zélf van antwoord in de laatste interland tussen België en Engeland in november. Lukaku is niet meteen een wraakbeluste persoon, maar wel hyper-gemotiveerd om zijn critici van antwoord te dienen.



Tegen Engeland leverde Lukaku met de Duivels een masterclass af. De commentaren in de Britse pers waren opmerkelijk lovend. “De Manchester United-fans zien nu pas wat ze missen”, “Lukaku geselde de verdedigers met een fluwelen balbehandeling”, “Hij speelde een eerste helft zoals we hem die in het shirt van Manchester United nooit hebben zien spelen.” 't Was ongetwijfeld een prestatie die ook Manchester City niet ontgaan was, iets wat nu dus resulteert in de belangstelling voor Lukaku.

REVANCHE 

Eind 2020 gaf Lukaku een interview aan The Times en daar vertelde hij over zijn veelbesproken periode bij Manchester United, iets waar hij trouwens niet vaak op terugkomt. “Toen ik in Engeland speelde was ik zogezegd lui, liep ik niet, deed ik dit of dat niet”, zei Lukaku. “Hier bij Inter noemen ze mij de hardste werker in de kleedkamer. Natuurlijk ben ik erop vooruitgegaan, maar ik ben nog altijd dezelfde Rom. In de Premier League noemden ze me traag. Ik traag? Alsof ik het tempo van Manchester United niet aankon? Als je me nu ziet, zie je mijn vol potentieel. Je ziet wat ik had kunnen doen in Engeland.”



Bij Manchester City dromen ze er dus van om Romelu Lukaku in te passen hun ploeg, en de spits heeft in de Premier League zelf duidelijk nog enkele rekeningen te vereffenen. De eerzuchtige Lukaku zou zijn eerdere tegenstanders maar wat graag met hun monden doen openvallen, want sinds zijn vertrek uit Engeland is hij alleen maar beter geworden. Sterker. Verfijnder. Meer ervaren. Een goeie first toch ook. Op 27-jarige leeftijd bereikt hij stilaan de top van zijn kunnen, en waarom zou hij die vorm niet willen etaleren bij Manchester City. Een mooiere revanche bestaat er wellicht niet. 

CITY BRENGT DE REDDING 

Bovendien ziet de financiële situatie van Internazionale er niet erg rooskleurig uit en op het sportief vlak stond Antonio Conte al meermaals ter discussie. Bij Manchester City heeft Romelu Lukaku ook een groter perspectief op bekers en trofeeën, want daarvan heeft de spits er nog maar weinig in zijn kast staan. En sinds de Italiaanse overheid het veelbesproken Decreto Crescita dreigt op te geven, lijkt Lukaku – op financieel gebied – straks helemaal onhoudbaar te worden voor de Milanezen. 



Dat groeidecreet zorgde ervoor dat buitenlandse werknemers, zoals Romelu Lukaku, die minstens twee jaar werken in Italië 50 procent korting krijgen op hun belastingen. Dat gunstig financieel maakte het bijvoorbeeld mogelijk voor Internazionale om Lukaku aan te trekken. Maar eind december 2020 trad het Decreto Crescita nog steeds niet in werking en dreigt de Italiaanse overheid zelfs om het decreet te blokkeren. Op die manier zou de loonkost van Lukaku eind dit seizoen verdubbelen. En dan komt de interesse van Manchester City dus als geroepen. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Moet Lukaku naar City trekkenn?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

17
17
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

33
33
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

33
33
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

107
107
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

94
94
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws