Megatransfer Lukaku lijkt serieus aanstaande

4850 stemmen
Megatransfer Lukaku lijkt serieus aanstaande

Met een transfersom van 74 miljoen euro is Romelu Lukaku de duurste aankoop in de clubgeschiedenis van Internazionale. Dat was op zich al een flinke investering en na dit seizoen bestaat de mogelijkheid dat Lukaku's loonkost kan verdubbelen: in Italië staat het veelbesproken Decreto Crescita ter discussie. Manchester City zou dan opeens een droombestemming kunnen worden voor de Rode Duivel, die nog enkele rekeningen heeft openstaan in de Premier League.


VERVANGER OF OPVOLGER VAN AGUERO 

Back to Manchester. Als we berichtgeving van Daily Telegraph mogen geloven, dan geniet Romelu Lukaku de concrete belangstelling van Manchester City. En ergens is dat logisch ook. In het huidige en vorige voetbalseizoen ontwikkelde Lukaku zich namelijk tot één van de beste spitsen op het Europese grondgebied, en zo'n type wil men er uiteraard graag bij in het Etihad Stadium. Volgens de Britse krant zou het The Citizens menens alvast menens zijn. Ongeacht of Sergio Aguero, de huidige aanvalsleider van Manchester City, er zijn aflopend contract verlengt of niet. 



Het Argentijnse clubicoon zou namelijk serieus moeten inbinden om bij City te blijven, naar verluidt zou Aguero moeten settelen voor de helft van zijn huidig salaris, en daarom wordt hij ondertussen nadrukkelijk genoemd bij Paris Saint-Germain en FC Barcelona. Romelu Lukaku zou dan één van de grootste kandidaten zijn om bij City in de voetsporen te treden van Aguero, als nieuwe goaltjesdief van de Engelse topclub. Naast Lukaku worden ook Erling Haaland (Borussia Dortmund) en Darwin Nunez (SL Benfica) genoemd.

TRAINEN MET RANOCCHIA 

't Zou wat zijn mocht Romelu Lukaku straks terugkeren naar de Premier League. Over het Kanaal werd de Rode Duivel nooit helemaal naar waarde geschat, en vooral tijdens zijn passage bij Manchester United – de stadsrivaal van het geïnteresseerde City – kreeg hij veel kritiek te slikken. Er werd bijvoorbeeld vaak neerbuigend gedaan – en soms zelfs gelachen – over zijn eerste balcontrole, die befaamde first touch. Als hij scoorde, dan was het altijd tegen de kleinere ploegen. En op de trainingen zou hij niet hard genoeg werken. 't was hoog tijd voor een andere omgeving.

Anderhalf jaar later blijkt het dat Romelu Lukaku uiteindelijk een gouden carrièremove zette na zijn verhuis naar Internazionale en dat Manchester United een pure goalgetter mist. Onder Antonio Conte, wie Lukaku de beste coach ter wereld noemt, voegde de spits in Italië een extra dimensie aan zijn spel toe. Eén van de eerste lessen van Conte aan Lukaku was het spel met de rug naar doel. Als Lukaku dat onder de knie krijgt, dan zou niemand hem nog kunnen afstoppen.



Tijdens de eerste drie maanden bij Internazionale liet Antonio Conte zijn droomspits constant trainen met de rug naar het doel. En die trainingen verliepen keihard. Old school, zoals Big Rom het graag heeft. “Bij elke training plantte hij Andrea Ranocchia ( 1,95 meter en 82 kg, nvdr ) in mijn rug en vroeg hem om er hard in te vliegen. Telkens wanneer ik de bal verloor, moesten we de oefening herbeginnen”, vertelde Lukaku eind december 2020 aan Sport/Voetbalmagazine. En die inspanningen loonden dus. 

WAARDERING EN RESPECT 

Je moet het maar durven. Qua fysieke présence en kracht is Romelu Lukaku gemaakt om potten te breken in de Premier League. Dat deed hij effectief ook, zelfs bij Manchester United scoorde hij nog vlot, maar voor Lukaku moet vooral het gevoel juist zitten. Omdat hij in Italië de perfecte balans vond tussen het sportieve en het mentale, bereikt Lukaku stilaan de beste vorm uit zijn loopbaan. En hij is er nog steeds maar 27. “Ik ben nu anderhalf jaar bij Inter, maar ik speel hier het beste voetbal uit mijn carrière”, zei hij onlangs aan Sky Italia.

Nederig zoals hij is, beseft Lukaku dat hij dat hoge niveau niet op eigen houtje haalt. “Daarvoor moet ik de trainer bedanken, de staf, mijn ploegmaats.” Dergelijk gevoel van gezelligheid, samenhorigheid en waardering vormen de basis van Lukaku's uitzonderlijke resultaten bij Inter. In het kille Engeland was dat bijvoorbeeld helemaal anders. “De kleedkamer is erg verschillend met die in de Premier League”, vertelde Lukaku aan The Times. Het is ook zo'n warm gevoel dat Lukaku vindt bij de Rode Duivels. En ook daar presteert hij steeds op een hoog niveau. 



Wie respect geeft, die krijgt er ook terug. Lukaku sprak tijdens zijn aankomst in Milaan reeds opvallend vlot de Italiaanse taal, en dat kon alvast tellen als binnenkomer. Vandaag heeft Lukaku, als één van de grote bazen van de kleedkamer, een grote invloed bij Inter. Dat goeie gevoel en vertrouwen heeft hij ook nodig om optimaal te kunnen renderen. Die feeling heeft hij bijvoorbeeld nooit gehad bij Manchester United: in die optiek zal het Lukaku dan ook plezieren dat Pep Guardiola wel graten ziet in zijn komst. 

Bij Manchester United was toenmalig coach José Mourinho in eerste instantie geen tegenstander van Lukaku's komst, maar een fervente aanhanger was hij ook weer niet. 't Was vooral Mino Raiola, de toenmalige makelaar van Lukaku in die periode, die pushte om zijn cliënt te laten tekenen bij Manchester United. Daar zou de voormalige pizzabakker namelijk een veel grotere commissie kunnen opstrijken. Nochtans riep Antonio Conte, toen de coach van Chelsea, destijds luid om de komst van Lukaku. 

IMPONEREND TEGEN ENGELAND  

Daarna liet Romelu Lukaku niet meer met zich sollen, en stelde hij met Federico Pastorello een nieuwe makelaar aan. Lukaku neemt nu zelf de touwtjes in handen. Bij Internazionale neemt de topschutter van de Rode Duivels subtiel wraak op al zijn criticasters uit Engeland, die nooit een echte topspits in hem zagen. Lukaku diende die tegenstanders zélf van antwoord in de laatste interland tussen België en Engeland in november. Lukaku is niet meteen een wraakbeluste persoon, maar wel hyper-gemotiveerd om zijn critici van antwoord te dienen.



Tegen Engeland leverde Lukaku met de Duivels een masterclass af. De commentaren in de Britse pers waren opmerkelijk lovend. “De Manchester United-fans zien nu pas wat ze missen”, “Lukaku geselde de verdedigers met een fluwelen balbehandeling”, “Hij speelde een eerste helft zoals we hem die in het shirt van Manchester United nooit hebben zien spelen.” 't Was ongetwijfeld een prestatie die ook Manchester City niet ontgaan was, iets wat nu dus resulteert in de belangstelling voor Lukaku.

REVANCHE 

Eind 2020 gaf Lukaku een interview aan The Times en daar vertelde hij over zijn veelbesproken periode bij Manchester United, iets waar hij trouwens niet vaak op terugkomt. “Toen ik in Engeland speelde was ik zogezegd lui, liep ik niet, deed ik dit of dat niet”, zei Lukaku. “Hier bij Inter noemen ze mij de hardste werker in de kleedkamer. Natuurlijk ben ik erop vooruitgegaan, maar ik ben nog altijd dezelfde Rom. In de Premier League noemden ze me traag. Ik traag? Alsof ik het tempo van Manchester United niet aankon? Als je me nu ziet, zie je mijn vol potentieel. Je ziet wat ik had kunnen doen in Engeland.”



Bij Manchester City dromen ze er dus van om Romelu Lukaku in te passen hun ploeg, en de spits heeft in de Premier League zelf duidelijk nog enkele rekeningen te vereffenen. De eerzuchtige Lukaku zou zijn eerdere tegenstanders maar wat graag met hun monden doen openvallen, want sinds zijn vertrek uit Engeland is hij alleen maar beter geworden. Sterker. Verfijnder. Meer ervaren. Een goeie first toch ook. Op 27-jarige leeftijd bereikt hij stilaan de top van zijn kunnen, en waarom zou hij die vorm niet willen etaleren bij Manchester City. Een mooiere revanche bestaat er wellicht niet. 

CITY BRENGT DE REDDING 

Bovendien ziet de financiële situatie van Internazionale er niet erg rooskleurig uit en op het sportief vlak stond Antonio Conte al meermaals ter discussie. Bij Manchester City heeft Romelu Lukaku ook een groter perspectief op bekers en trofeeën, want daarvan heeft de spits er nog maar weinig in zijn kast staan. En sinds de Italiaanse overheid het veelbesproken Decreto Crescita dreigt op te geven, lijkt Lukaku – op financieel gebied – straks helemaal onhoudbaar te worden voor de Milanezen. 



Dat groeidecreet zorgde ervoor dat buitenlandse werknemers, zoals Romelu Lukaku, die minstens twee jaar werken in Italië 50 procent korting krijgen op hun belastingen. Dat gunstig financieel maakte het bijvoorbeeld mogelijk voor Internazionale om Lukaku aan te trekken. Maar eind december 2020 trad het Decreto Crescita nog steeds niet in werking en dreigt de Italiaanse overheid zelfs om het decreet te blokkeren. Op die manier zou de loonkost van Lukaku eind dit seizoen verdubbelen. En dan komt de interesse van Manchester City dus als geroepen. 

LEES OOK: ‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

🚀

Moet Lukaku naar City trekkenn?

Meest recent

Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

0
0
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

68
68
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

7
7
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

47
47
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

116
116
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

254
254
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

148
148
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

64
64
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

103
103
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

96
96
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

130
130
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

166
166
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

502
502
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

405
405
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

497
497
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

130
130
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

418
418
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

568
568
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

116
116
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

525
525
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

408
408
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

199
199
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

1057
1057
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

328
328

Meer sportnieuws