Sterk Anderlecht raast voorbij makke Zebra's

door
Sterk Anderlecht raast voorbij makke Zebra's

Wat zich op voorhand aankondigde als een moeilijke wedstrijd voor Anderlecht, werd het dat uiteindelijk totaal niet. Het team van Kompany voetbalde sterk en gaf de Zebra's vanavond geen enkele kans. Belhocine en co zijn compleet op de dool met een nul op twaalf.

Anderlecht en Charleroi hadden niet hun beste weekend achter de rug. Het team van Kompany ging ongelukkig onderuit op het veld van Eupen en de ploeg van Belhocine verloor op eigen veld van Malinwa, al de derde nederlaag op een rij voor de Zebra's. Beide ploegen deden het nagenoeg ongewijzigd vanavond.
Anderlecht voetbalt Charleroi volledig van de mat
De thuisploeg begon prima en kreeg al na drie minuten spelen een grote kans. Vlap probeerde het in de draai maar besloot voorlangs. Anderlecht was heer en meester in de openingsfase en een minuut later vergat ook Nmecha om de openingstreffer te maken. Halfweg de eerste helft was het toch raak voor Paars-Wit: Mukairu werd foutief gestopt in de zestien meter door Diagne en Nmecha maakte het klusje af vanaf elf meter: 1-0, al het zesde doelpunt vanaf elf meter voor de Duitser. Ook nadien was de thuisploeg de enige die kansen bleef afdwingen, El Hadj was de volgende die Penneteau op de proef stelde, die tikte de harde knal van de youngster over zijn kooi. Een ondermaats Charleroi moest de wedstrijd volledig ondergaan en slaagde er niet in om zich vanonder de druk uit te voetballen. Op slag van rust kreeg het team van Kompany ook nog een tweede strafschop na handspel van Dessoleil, Vlap maakte zijn eerste van het seizoen: 2-0.

Een prima voetballend Anderlecht heeft halfweg al zijn schaapjes op het droge.
Dolend Charleroi is eenvoudige prooi voor hongerig Paars-Wit
Zo goed als het was voor de pauze, zo'n slappe hap was het na de rust. Anderlecht controleerde en Charleroi was absoluut niet bij machte om ook maar iets terug te doen. Op het uur zorgde Miazga met een kopbal nog eens voor gevaar maar zijn kopstoot was niet gekadreerd. Pas op een kwartier van het einde kwamen de bezoekers eindelijk tot een eerste kans, Rezaei mikte voorlangs. Uiteindelijk maakte Amuzu het zaakje op tien minuten van het einde helemaal af door een prima assist van invaller Dimata in doel te verlengen: 3-0. Zo werd het uiteindelijk een verdiende zege voor een sterk voetballend Anderlecht. Belhocine en co lijken het spoor stilaan bijster na een nul op twaalf.
Scoreverloop:
1-0 (23') Nmecha (p), 2-0 (45+1') Vlap (p), 3-0 (81') Amuzu

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Is Anderlecht de beste ploeg in de competitie na Club Brugge?

Meest recent

Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

19
19
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

87
87
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

75
75
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

235
235
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

30
30
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

48
48
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

492
492
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

71
71
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

80
80
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

117
117
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

122
122
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

205
205
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

110
110
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

829
829
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

498
498
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

77
77
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

327
327
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

172
172
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

100
100
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

237
237
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

408
408
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

89
89
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70

Meer sportnieuws