Sterk Anderlecht raast voorbij makke Zebra's

door
Sterk Anderlecht raast voorbij makke Zebra's

Wat zich op voorhand aankondigde als een moeilijke wedstrijd voor Anderlecht, werd het dat uiteindelijk totaal niet. Het team van Kompany voetbalde sterk en gaf de Zebra's vanavond geen enkele kans. Belhocine en co zijn compleet op de dool met een nul op twaalf.

Anderlecht en Charleroi hadden niet hun beste weekend achter de rug. Het team van Kompany ging ongelukkig onderuit op het veld van Eupen en de ploeg van Belhocine verloor op eigen veld van Malinwa, al de derde nederlaag op een rij voor de Zebra's. Beide ploegen deden het nagenoeg ongewijzigd vanavond.
Anderlecht voetbalt Charleroi volledig van de mat
De thuisploeg begon prima en kreeg al na drie minuten spelen een grote kans. Vlap probeerde het in de draai maar besloot voorlangs. Anderlecht was heer en meester in de openingsfase en een minuut later vergat ook Nmecha om de openingstreffer te maken. Halfweg de eerste helft was het toch raak voor Paars-Wit: Mukairu werd foutief gestopt in de zestien meter door Diagne en Nmecha maakte het klusje af vanaf elf meter: 1-0, al het zesde doelpunt vanaf elf meter voor de Duitser. Ook nadien was de thuisploeg de enige die kansen bleef afdwingen, El Hadj was de volgende die Penneteau op de proef stelde, die tikte de harde knal van de youngster over zijn kooi. Een ondermaats Charleroi moest de wedstrijd volledig ondergaan en slaagde er niet in om zich vanonder de druk uit te voetballen. Op slag van rust kreeg het team van Kompany ook nog een tweede strafschop na handspel van Dessoleil, Vlap maakte zijn eerste van het seizoen: 2-0.

Een prima voetballend Anderlecht heeft halfweg al zijn schaapjes op het droge.
Dolend Charleroi is eenvoudige prooi voor hongerig Paars-Wit
Zo goed als het was voor de pauze, zo'n slappe hap was het na de rust. Anderlecht controleerde en Charleroi was absoluut niet bij machte om ook maar iets terug te doen. Op het uur zorgde Miazga met een kopbal nog eens voor gevaar maar zijn kopstoot was niet gekadreerd. Pas op een kwartier van het einde kwamen de bezoekers eindelijk tot een eerste kans, Rezaei mikte voorlangs. Uiteindelijk maakte Amuzu het zaakje op tien minuten van het einde helemaal af door een prima assist van invaller Dimata in doel te verlengen: 3-0. Zo werd het uiteindelijk een verdiende zege voor een sterk voetballend Anderlecht. Belhocine en co lijken het spoor stilaan bijster na een nul op twaalf.
Scoreverloop:
1-0 (23') Nmecha (p), 2-0 (45+1') Vlap (p), 3-0 (81') Amuzu

LEES OOK: Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

Is Anderlecht de beste ploeg in de competitie na Club Brugge?

Meest recent

'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

19
19
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

19
19
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

16
16
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

621
621
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

121
121
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

153
153
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

124
124
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

181
181
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

71
71
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

115
115
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

388
388
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

290
290
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

68
68
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

368
368
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

133
133
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

454
454
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

79
79
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

447
447
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

460
460
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

343
343
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

741
741
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

410
410
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

121
121
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

329
329

Meer sportnieuws