Sterk Anderlecht raast voorbij makke Zebra's

631 stemmen
Sterk Anderlecht raast voorbij makke Zebra's

Wat zich op voorhand aankondigde als een moeilijke wedstrijd voor Anderlecht, werd het dat uiteindelijk totaal niet. Het team van Kompany voetbalde sterk en gaf de Zebra's vanavond geen enkele kans. Belhocine en co zijn compleet op de dool met een nul op twaalf.

Anderlecht en Charleroi hadden niet hun beste weekend achter de rug. Het team van Kompany ging ongelukkig onderuit op het veld van Eupen en de ploeg van Belhocine verloor op eigen veld van Malinwa, al de derde nederlaag op een rij voor de Zebra's. Beide ploegen deden het nagenoeg ongewijzigd vanavond.
Anderlecht voetbalt Charleroi volledig van de mat
De thuisploeg begon prima en kreeg al na drie minuten spelen een grote kans. Vlap probeerde het in de draai maar besloot voorlangs. Anderlecht was heer en meester in de openingsfase en een minuut later vergat ook Nmecha om de openingstreffer te maken. Halfweg de eerste helft was het toch raak voor Paars-Wit: Mukairu werd foutief gestopt in de zestien meter door Diagne en Nmecha maakte het klusje af vanaf elf meter: 1-0, al het zesde doelpunt vanaf elf meter voor de Duitser. Ook nadien was de thuisploeg de enige die kansen bleef afdwingen, El Hadj was de volgende die Penneteau op de proef stelde, die tikte de harde knal van de youngster over zijn kooi. Een ondermaats Charleroi moest de wedstrijd volledig ondergaan en slaagde er niet in om zich vanonder de druk uit te voetballen. Op slag van rust kreeg het team van Kompany ook nog een tweede strafschop na handspel van Dessoleil, Vlap maakte zijn eerste van het seizoen: 2-0.

Een prima voetballend Anderlecht heeft halfweg al zijn schaapjes op het droge.
Dolend Charleroi is eenvoudige prooi voor hongerig Paars-Wit
Zo goed als het was voor de pauze, zo'n slappe hap was het na de rust. Anderlecht controleerde en Charleroi was absoluut niet bij machte om ook maar iets terug te doen. Op het uur zorgde Miazga met een kopbal nog eens voor gevaar maar zijn kopstoot was niet gekadreerd. Pas op een kwartier van het einde kwamen de bezoekers eindelijk tot een eerste kans, Rezaei mikte voorlangs. Uiteindelijk maakte Amuzu het zaakje op tien minuten van het einde helemaal af door een prima assist van invaller Dimata in doel te verlengen: 3-0. Zo werd het uiteindelijk een verdiende zege voor een sterk voetballend Anderlecht. Belhocine en co lijken het spoor stilaan bijster na een nul op twaalf.
Scoreverloop:
1-0 (23') Nmecha (p), 2-0 (45+1') Vlap (p), 3-0 (81') Amuzu

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Is Anderlecht de beste ploeg in de competitie na Club Brugge?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

102
102
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

146
146
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

122
122
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

32
32
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

94
94
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

288
288
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

429
429
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

401
401
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

362
362
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

165
165
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

98
98
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

104
104
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

561
561
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

126
126
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

119
119
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

88
88
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

85
85
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

253
253
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

252
252
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

759
759
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

339
339
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

179
179
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

180
180

Meer sportnieuws