KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

1644 stemmen
KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

Waar rook is, is vuur. Yves Vanderhaeghe beseft het als geen ander. KV Kortrijk zou na dit seizoen niet meer verder willen met hun huidige coach en als vervanger zou Luka Elsner reeds klaarstaan. Hoewel de club deze berichtgeving ontkent, voelt Vanderhaeghe de bui al hangen. Nochtans is Vanderhaeghe één van de de beste Kortrijk-coaches van de afgelopen tien jaar. 


BOMMETJE IN KORTRIJK 

Yves Vanderhaeghe moet vertrekken bij KV Kortrijk. Vrijdagochtend pakte Het Nieuwsblad uit met een verrassende headliner. Hoewel coach van Veekaa sinds november 2018 uitstekend werk levert in het Guldensporenstadion, zou de clubleiding het aflopende contract van Vanderhaeghe niet willen verlengen. Er zou zelfs al een opvolger klaarstaan voor de Roeselarenaar. Luka Elsner, die in 2018-2019 een derde plaats behaalde met Union SG in 1B, zou volgens hetzelfde medium namelijk reeds een akkoord gevonden hebben om er volgend seizoen de sportieve baas te worden.



Die bewuste vrijdagochtend was het ongetwijfeld even schrikken voor Yves Vanderhaeghe, want de coach zou niet op de hoogte gebracht zijn van deze beslissing. We kunnen ons eveneens goed voorstellen dat algemeen manager Matthias Leterme de voorbije dagen – in quarantaine overigens – slechtgeluimd vertoefde. Dit in het geval van een correcte berichtgeving maar ook bij een verkeerde weergave van de feiten. De club probeerde vrijdagochtend alvast om de geruchtenmolen zo snel als mogelijk te counteren middels een officieel persbericht.

WINDSTIL

“Deze informatie is volledig uit de lucht gegrepen en bijgevolg manifest onjuist”, viel er om vrijdagochtend – al om halfnegen – te lezen op de clubwebsite. “De club wil zich volledig focussen op de belangrijke competitie- en bekerwedstrijden die voor de deur staan. Er is dan ook nog geen enkel overleg, laat staan enig akkoord over de invulling van het hoofdtrainerschap voor het volgend seizoen.” Hoewel KV Kortrijk dus pertinent ontkent dat er reeds een vervanger klaarstaat voor Yves Vanderhaeghe, de club spreekt niet openlijk haar steun uit voor de huidige coach.



Bij aflopende contracten, zowel bij spelers als bij coaches, talmen clubleiders doorgaans niet lang om te beslissen over een eventuele verlenging. Ten laatste in december vinden de eerste gesprekken plaats om de intenties kenbaar te maken met het oog op de gezamenlijke toekomst, want vanaf januari kan de speler of coach in dergelijke situatie een voorcontract tekenen bij een andere werkgever. Tot op vandaag hoorde Yves Vanderhaeghe nog niets van KV Kortrijk …

FRISSE WIND 

“Ik heb de krant ook gelezen en ik ben ook geschrokken, want ik was niet op de hoogte.” Yves Vanderhaeghe draaide niet rond de pot voor de aftrap KV Oostende-KV Kortrijk vorige zaterdag. “Dat bericht is daarna een beetje tegengesproken, maar waar rook is, is vuur. Zo ga ik er mee om”, verklaarde de huidige coach van Veekaa voor de camera's van Eleven Sports. "Ik vond het artikel wel een klein beetje overdreven. Ze hebben het over dumpen, maar mijn contract is ten einde en daar is alles mee gezegd. Dan hebben zij het recht om met iemand een akkoord te sluiten voor volgend jaar.”



Door de vermeende komst van Luka Elsner wil KV Kortrijk het duidelijk over een andere boeg gooien. De 38-jarige Sloveen heeft een bepaalde reputatie in België want hij was eerder al een grote kandidaat om Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi en recentelijk werd Elsner ook genoemd bij Standard, vooraleer de Rouches uiteindelijk Mbaye Leye aanstelden als T1. Elsner is een jonge, moderne en innovatieve coach en dat spreekt Veeka dus aan. Bovendien is hij beschikbaar, want sinds zijn ontslag bij Amiens in september had hij nog geen andere betrekking.

TWEEDE BESTE KORTRIJK-COACH

Akkoord dat KV Kortrijk een frisse wind wil laten blazen door catacomben, maar Yves Vanderhaeghe deed het er allerminst slecht als coach. En dat is nog maar een understatement. Hij moet namelijk steeds werken met één van de kleinste spelerskernen uit de Jupiler Pro League, en naar de omstandigheden zijn de resultaten best wel goed. Vanderhaeghe is puntengewijs zelfs één van de beste Kortrijk-coaches sinds 2009. Hij pakte in het Guldensporenstadion zelfs meer punten dan Hein Vanhaezebrouck.

Vanderhaeghe is momenteel bezig aan zijn tweede passage bij Kortrijk, een periode die we voor alle duidelijkheid Vanderhaeghe II zullen noemen. Onder Vanderhaeghe II pakte KV Kortrijk gemiddeld 1,52 punten per wedstrijd en die puntenoogst wordt sinds 2009 enkel overstegen door Glen De Boeck (1,70 punt per wedstrijd). Daarbij moet wel de nuance worden gemaakt dat Vanderhaeghe II bij Kortrijk reeds 27 matchen meer coachte dan De Boeck. Voor een niet-topclub is het namelijk lastig om op langere termijn automatisch veel punten te sprokkelen.



Vanderhaeghe II pakte op gemiddelde basis exact dezelfde punten als Georges Leekens (2009-2010), maar de ex-bondscoach haalde in die periode slechts 42 wedstrijden, wat de helft is van het aantal matchen onder Vanderhaeghe II. Het sportief beleid van Yves Vanderhaeghe rendeert dus duidelijk op de lange termijn, en de overige Kortrijk-coaches sinds 2009 komen niet in de buurt van zijn gemiddelde puntenoogst. De korte periode van 5 matchen onder Karim Belhocine (2016) laten we buiten beschouwing wegens niet representatief op de lange termijn.

Puntenoogst per match KV Kortrijk-coaches sinds 2009.

1. Glen De Boeck (1,70)

2. Yves Vanderhaeghe II (1,52)

3. Georges Leekens II (1,52)

4. Hein Vanhaezebrouck (1,51)

5. Yves Vanderhaeghe (1,48)

6. Hein Vanhaezebrouck II (1,36)

7. Bart Van Lancker (1,36)

8. Johan Walem (1,25)

9. Karim Belhocine II (1,09)

10. Yannis Anastasiou (0,93)

SPELEN MET VUUR 

Hoewel de club officieel ontkent dat er reeds een vervanger werd gevonden voor Yves Vanderhaeghe, voelt de West-Vlaming de bui toch al hangen. Nochtans heeft Vanderhaeghe zich weinig of niets te verwijten. Zijn gemiddelde puntenoogst bewijzen zijn uitstekend werk in Kortrijk, en het wordt afwachten of de club onder een andere coach dezelfde resultaten kan halen. Luka Elsner charmeert menig voetballeider in de Jupiler Pro League, maar anderzijds kan Kortrijk de standvastige en stabiele resultaten onder Vanderhaeghe danig in het gevaar brengen. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

Moet Kortrijk Vanderhaeghe aanhouden als T1?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

2
2
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

25
25
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

71
71
‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Thorgan Hazard speelde de afgelopen seizoenen bij RSC Anderlecht, maar na een sterk jaar besloot de ...

91
91
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

71
71
Ajax maakt terugkeer publiekslieveling wereldkundig

In tijden van crisis halen clubs wel vaker ex-spelers terug om de ploeg bij de hand te nemen. Dat is ...

35
35
Albert verrast: Belgische uitblinker uit de basisploeg?

Rudi Garcia zal ongetwijfeld hier en daar iets wisselen tegen Spanje. Voormalig Rode Duivel Philippe ...

96
96
'Bakayoko verlaat Leipzig voor zeer verrassende uitdaging'

Johan Bakayoko is niet mee naar het WK. De Belgische flankaanvaller kende een zeer moeilijk eerste ...

0
0
'Antwerp zet fiks door voor vervanger van Kerk'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet voldoende is voor de Jupiler Pro League. Dat is ...

103
103
'Anderlecht heeft vervanger De Cat al in het vizier'

Antoine Sibierski moet er dringend vaart achterzetten, want binnen twee weken wacht Hammarby. RSC ...

288
288
Stopt Kevin De Bruyne na WK als Rode Duivel?

Rudi Garcia kreeg al vaak kritiek sinds hij bondscoach is van de Rode Duivels. De resultaten zijn ...

269
269
De Bruyne geslachtofferd voor Vanaken? "Tegen Spanje ..."

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

296
296
Messi breekt na zinderende comeback: verklaring voor tranendal

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Maar om de ...

51
51
'Club Brugge slaat toe op mercato: prijskaartje bekend'

Hoewel de voorbereiding inmiddels al begonnen is, verwelkomde Club Brugge voorlopig nog geen verse ...

578
578
'Hayen naar Burnley: Genk schiet in actie voor nieuwe T1'

KRC Genk moet andermaal op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers wilden nochtans een ...

432
432
'De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag na WK-stunt'

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een heel andere wending gegeven. Met twee goals en een ...

247
247
'De Cat krijgt transfer: Anderlecht op zucht van miljoenenakkoord'

RSC Anderlecht staat op punt één van zijn grote smaakmakers te verliezen. Zo krijgt ...

623
623
Amerikanen buigen het hoofd: "België veel betere ploeg"

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

765
765
POLL! Alle kwartfinales gekend: wie wordt wereldkampioen?

De beste acht voetballanden van de wereld zijn gekend. Zo zijn alle tickets voor de kwartfinales op ...

691
691
Zwitserse vloek doorbroken: Colombia sneuvelt na penalty's

De 1/8ste finales op het WK 2026 zitten erop. Dinsdagnacht werd het laatste ticket voor de ...

79
79
'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

De zomermercato moet bij de Belgische topclubs nog echt losbarsten. Zo is het bijvoorbeeld nog ...

178
178
'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

250
250
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

399
399
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

309
309
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

93
93

Meer sportnieuws