KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

1644
KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

Waar rook is, is vuur. Yves Vanderhaeghe beseft het als geen ander. KV Kortrijk zou na dit seizoen niet meer verder willen met hun huidige coach en als vervanger zou Luka Elsner reeds klaarstaan. Hoewel de club deze berichtgeving ontkent, voelt Vanderhaeghe de bui al hangen. Nochtans is Vanderhaeghe één van de de beste Kortrijk-coaches van de afgelopen tien jaar. 


BOMMETJE IN KORTRIJK 

Yves Vanderhaeghe moet vertrekken bij KV Kortrijk. Vrijdagochtend pakte Het Nieuwsblad uit met een verrassende headliner. Hoewel coach van Veekaa sinds november 2018 uitstekend werk levert in het Guldensporenstadion, zou de clubleiding het aflopende contract van Vanderhaeghe niet willen verlengen. Er zou zelfs al een opvolger klaarstaan voor de Roeselarenaar. Luka Elsner, die in 2018-2019 een derde plaats behaalde met Union SG in 1B, zou volgens hetzelfde medium namelijk reeds een akkoord gevonden hebben om er volgend seizoen de sportieve baas te worden.



Die bewuste vrijdagochtend was het ongetwijfeld even schrikken voor Yves Vanderhaeghe, want de coach zou niet op de hoogte gebracht zijn van deze beslissing. We kunnen ons eveneens goed voorstellen dat algemeen manager Matthias Leterme de voorbije dagen – in quarantaine overigens – slechtgeluimd vertoefde. Dit in het geval van een correcte berichtgeving maar ook bij een verkeerde weergave van de feiten. De club probeerde vrijdagochtend alvast om de geruchtenmolen zo snel als mogelijk te counteren middels een officieel persbericht.

WINDSTIL

“Deze informatie is volledig uit de lucht gegrepen en bijgevolg manifest onjuist”, viel er om vrijdagochtend – al om halfnegen – te lezen op de clubwebsite. “De club wil zich volledig focussen op de belangrijke competitie- en bekerwedstrijden die voor de deur staan. Er is dan ook nog geen enkel overleg, laat staan enig akkoord over de invulling van het hoofdtrainerschap voor het volgend seizoen.” Hoewel KV Kortrijk dus pertinent ontkent dat er reeds een vervanger klaarstaat voor Yves Vanderhaeghe, de club spreekt niet openlijk haar steun uit voor de huidige coach.



Bij aflopende contracten, zowel bij spelers als bij coaches, talmen clubleiders doorgaans niet lang om te beslissen over een eventuele verlenging. Ten laatste in december vinden de eerste gesprekken plaats om de intenties kenbaar te maken met het oog op de gezamenlijke toekomst, want vanaf januari kan de speler of coach in dergelijke situatie een voorcontract tekenen bij een andere werkgever. Tot op vandaag hoorde Yves Vanderhaeghe nog niets van KV Kortrijk …

FRISSE WIND 

“Ik heb de krant ook gelezen en ik ben ook geschrokken, want ik was niet op de hoogte.” Yves Vanderhaeghe draaide niet rond de pot voor de aftrap KV Oostende-KV Kortrijk vorige zaterdag. “Dat bericht is daarna een beetje tegengesproken, maar waar rook is, is vuur. Zo ga ik er mee om”, verklaarde de huidige coach van Veekaa voor de camera's van Eleven Sports. "Ik vond het artikel wel een klein beetje overdreven. Ze hebben het over dumpen, maar mijn contract is ten einde en daar is alles mee gezegd. Dan hebben zij het recht om met iemand een akkoord te sluiten voor volgend jaar.”



Door de vermeende komst van Luka Elsner wil KV Kortrijk het duidelijk over een andere boeg gooien. De 38-jarige Sloveen heeft een bepaalde reputatie in België want hij was eerder al een grote kandidaat om Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi en recentelijk werd Elsner ook genoemd bij Standard, vooraleer de Rouches uiteindelijk Mbaye Leye aanstelden als T1. Elsner is een jonge, moderne en innovatieve coach en dat spreekt Veeka dus aan. Bovendien is hij beschikbaar, want sinds zijn ontslag bij Amiens in september had hij nog geen andere betrekking.

TWEEDE BESTE KORTRIJK-COACH

Akkoord dat KV Kortrijk een frisse wind wil laten blazen door catacomben, maar Yves Vanderhaeghe deed het er allerminst slecht als coach. En dat is nog maar een understatement. Hij moet namelijk steeds werken met één van de kleinste spelerskernen uit de Jupiler Pro League, en naar de omstandigheden zijn de resultaten best wel goed. Vanderhaeghe is puntengewijs zelfs één van de beste Kortrijk-coaches sinds 2009. Hij pakte in het Guldensporenstadion zelfs meer punten dan Hein Vanhaezebrouck.

Vanderhaeghe is momenteel bezig aan zijn tweede passage bij Kortrijk, een periode die we voor alle duidelijkheid Vanderhaeghe II zullen noemen. Onder Vanderhaeghe II pakte KV Kortrijk gemiddeld 1,52 punten per wedstrijd en die puntenoogst wordt sinds 2009 enkel overstegen door Glen De Boeck (1,70 punt per wedstrijd). Daarbij moet wel de nuance worden gemaakt dat Vanderhaeghe II bij Kortrijk reeds 27 matchen meer coachte dan De Boeck. Voor een niet-topclub is het namelijk lastig om op langere termijn automatisch veel punten te sprokkelen.



Vanderhaeghe II pakte op gemiddelde basis exact dezelfde punten als Georges Leekens (2009-2010), maar de ex-bondscoach haalde in die periode slechts 42 wedstrijden, wat de helft is van het aantal matchen onder Vanderhaeghe II. Het sportief beleid van Yves Vanderhaeghe rendeert dus duidelijk op de lange termijn, en de overige Kortrijk-coaches sinds 2009 komen niet in de buurt van zijn gemiddelde puntenoogst. De korte periode van 5 matchen onder Karim Belhocine (2016) laten we buiten beschouwing wegens niet representatief op de lange termijn.

Puntenoogst per match KV Kortrijk-coaches sinds 2009.

1. Glen De Boeck (1,70)

2. Yves Vanderhaeghe II (1,52)

3. Georges Leekens II (1,52)

4. Hein Vanhaezebrouck (1,51)

5. Yves Vanderhaeghe (1,48)

6. Hein Vanhaezebrouck II (1,36)

7. Bart Van Lancker (1,36)

8. Johan Walem (1,25)

9. Karim Belhocine II (1,09)

10. Yannis Anastasiou (0,93)

SPELEN MET VUUR 

Hoewel de club officieel ontkent dat er reeds een vervanger werd gevonden voor Yves Vanderhaeghe, voelt de West-Vlaming de bui toch al hangen. Nochtans heeft Vanderhaeghe zich weinig of niets te verwijten. Zijn gemiddelde puntenoogst bewijzen zijn uitstekend werk in Kortrijk, en het wordt afwachten of de club onder een andere coach dezelfde resultaten kan halen. Luka Elsner charmeert menig voetballeider in de Jupiler Pro League, maar anderzijds kan Kortrijk de standvastige en stabiele resultaten onder Vanderhaeghe danig in het gevaar brengen. 

LEES OOK: KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

Moet Kortrijk Vanderhaeghe aanhouden als T1?

Meest recent

'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

25
25
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

98
98
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

12
12
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

185
185
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

164
164
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

169
169
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

207
207
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

227
227
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

126
126
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

227
227
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

64
64
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

150
150
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

553
553
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

356
356
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

327
327
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

436
436
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

171
171
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

847
847
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

304
304
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

256
256
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

222
222
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

90
90
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

41
41
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

256
256
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

69
69

Meer sportnieuws