KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

1644
KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

Waar rook is, is vuur. Yves Vanderhaeghe beseft het als geen ander. KV Kortrijk zou na dit seizoen niet meer verder willen met hun huidige coach en als vervanger zou Luka Elsner reeds klaarstaan. Hoewel de club deze berichtgeving ontkent, voelt Vanderhaeghe de bui al hangen. Nochtans is Vanderhaeghe één van de de beste Kortrijk-coaches van de afgelopen tien jaar. 


BOMMETJE IN KORTRIJK 

Yves Vanderhaeghe moet vertrekken bij KV Kortrijk. Vrijdagochtend pakte Het Nieuwsblad uit met een verrassende headliner. Hoewel coach van Veekaa sinds november 2018 uitstekend werk levert in het Guldensporenstadion, zou de clubleiding het aflopende contract van Vanderhaeghe niet willen verlengen. Er zou zelfs al een opvolger klaarstaan voor de Roeselarenaar. Luka Elsner, die in 2018-2019 een derde plaats behaalde met Union SG in 1B, zou volgens hetzelfde medium namelijk reeds een akkoord gevonden hebben om er volgend seizoen de sportieve baas te worden.



Die bewuste vrijdagochtend was het ongetwijfeld even schrikken voor Yves Vanderhaeghe, want de coach zou niet op de hoogte gebracht zijn van deze beslissing. We kunnen ons eveneens goed voorstellen dat algemeen manager Matthias Leterme de voorbije dagen – in quarantaine overigens – slechtgeluimd vertoefde. Dit in het geval van een correcte berichtgeving maar ook bij een verkeerde weergave van de feiten. De club probeerde vrijdagochtend alvast om de geruchtenmolen zo snel als mogelijk te counteren middels een officieel persbericht.

WINDSTIL

“Deze informatie is volledig uit de lucht gegrepen en bijgevolg manifest onjuist”, viel er om vrijdagochtend – al om halfnegen – te lezen op de clubwebsite. “De club wil zich volledig focussen op de belangrijke competitie- en bekerwedstrijden die voor de deur staan. Er is dan ook nog geen enkel overleg, laat staan enig akkoord over de invulling van het hoofdtrainerschap voor het volgend seizoen.” Hoewel KV Kortrijk dus pertinent ontkent dat er reeds een vervanger klaarstaat voor Yves Vanderhaeghe, de club spreekt niet openlijk haar steun uit voor de huidige coach.



Bij aflopende contracten, zowel bij spelers als bij coaches, talmen clubleiders doorgaans niet lang om te beslissen over een eventuele verlenging. Ten laatste in december vinden de eerste gesprekken plaats om de intenties kenbaar te maken met het oog op de gezamenlijke toekomst, want vanaf januari kan de speler of coach in dergelijke situatie een voorcontract tekenen bij een andere werkgever. Tot op vandaag hoorde Yves Vanderhaeghe nog niets van KV Kortrijk …

FRISSE WIND 

“Ik heb de krant ook gelezen en ik ben ook geschrokken, want ik was niet op de hoogte.” Yves Vanderhaeghe draaide niet rond de pot voor de aftrap KV Oostende-KV Kortrijk vorige zaterdag. “Dat bericht is daarna een beetje tegengesproken, maar waar rook is, is vuur. Zo ga ik er mee om”, verklaarde de huidige coach van Veekaa voor de camera's van Eleven Sports. "Ik vond het artikel wel een klein beetje overdreven. Ze hebben het over dumpen, maar mijn contract is ten einde en daar is alles mee gezegd. Dan hebben zij het recht om met iemand een akkoord te sluiten voor volgend jaar.”



Door de vermeende komst van Luka Elsner wil KV Kortrijk het duidelijk over een andere boeg gooien. De 38-jarige Sloveen heeft een bepaalde reputatie in België want hij was eerder al een grote kandidaat om Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi en recentelijk werd Elsner ook genoemd bij Standard, vooraleer de Rouches uiteindelijk Mbaye Leye aanstelden als T1. Elsner is een jonge, moderne en innovatieve coach en dat spreekt Veeka dus aan. Bovendien is hij beschikbaar, want sinds zijn ontslag bij Amiens in september had hij nog geen andere betrekking.

TWEEDE BESTE KORTRIJK-COACH

Akkoord dat KV Kortrijk een frisse wind wil laten blazen door catacomben, maar Yves Vanderhaeghe deed het er allerminst slecht als coach. En dat is nog maar een understatement. Hij moet namelijk steeds werken met één van de kleinste spelerskernen uit de Jupiler Pro League, en naar de omstandigheden zijn de resultaten best wel goed. Vanderhaeghe is puntengewijs zelfs één van de beste Kortrijk-coaches sinds 2009. Hij pakte in het Guldensporenstadion zelfs meer punten dan Hein Vanhaezebrouck.

Vanderhaeghe is momenteel bezig aan zijn tweede passage bij Kortrijk, een periode die we voor alle duidelijkheid Vanderhaeghe II zullen noemen. Onder Vanderhaeghe II pakte KV Kortrijk gemiddeld 1,52 punten per wedstrijd en die puntenoogst wordt sinds 2009 enkel overstegen door Glen De Boeck (1,70 punt per wedstrijd). Daarbij moet wel de nuance worden gemaakt dat Vanderhaeghe II bij Kortrijk reeds 27 matchen meer coachte dan De Boeck. Voor een niet-topclub is het namelijk lastig om op langere termijn automatisch veel punten te sprokkelen.



Vanderhaeghe II pakte op gemiddelde basis exact dezelfde punten als Georges Leekens (2009-2010), maar de ex-bondscoach haalde in die periode slechts 42 wedstrijden, wat de helft is van het aantal matchen onder Vanderhaeghe II. Het sportief beleid van Yves Vanderhaeghe rendeert dus duidelijk op de lange termijn, en de overige Kortrijk-coaches sinds 2009 komen niet in de buurt van zijn gemiddelde puntenoogst. De korte periode van 5 matchen onder Karim Belhocine (2016) laten we buiten beschouwing wegens niet representatief op de lange termijn.

Puntenoogst per match KV Kortrijk-coaches sinds 2009.

1. Glen De Boeck (1,70)

2. Yves Vanderhaeghe II (1,52)

3. Georges Leekens II (1,52)

4. Hein Vanhaezebrouck (1,51)

5. Yves Vanderhaeghe (1,48)

6. Hein Vanhaezebrouck II (1,36)

7. Bart Van Lancker (1,36)

8. Johan Walem (1,25)

9. Karim Belhocine II (1,09)

10. Yannis Anastasiou (0,93)

SPELEN MET VUUR 

Hoewel de club officieel ontkent dat er reeds een vervanger werd gevonden voor Yves Vanderhaeghe, voelt de West-Vlaming de bui toch al hangen. Nochtans heeft Vanderhaeghe zich weinig of niets te verwijten. Zijn gemiddelde puntenoogst bewijzen zijn uitstekend werk in Kortrijk, en het wordt afwachten of de club onder een andere coach dezelfde resultaten kan halen. Luka Elsner charmeert menig voetballeider in de Jupiler Pro League, maar anderzijds kan Kortrijk de standvastige en stabiele resultaten onder Vanderhaeghe danig in het gevaar brengen. 

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Moet Kortrijk Vanderhaeghe aanhouden als T1?

Meest recent

Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

290
290
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

32
32
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

31
31
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

111
111
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

100
100
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

230
230
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

83
83
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

208
208
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

135
135
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

61
61
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

160
160
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

169
169
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

64
64
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

151
151
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

64
64
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

45
45
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

137
137
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

590
590
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

139
139
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

367
367
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

144
144
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

123
123
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

325
325
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

294
294
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

740
740

Meer sportnieuws