KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

door
KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

Waar rook is, is vuur. Yves Vanderhaeghe beseft het als geen ander. KV Kortrijk zou na dit seizoen niet meer verder willen met hun huidige coach en als vervanger zou Luka Elsner reeds klaarstaan. Hoewel de club deze berichtgeving ontkent, voelt Vanderhaeghe de bui al hangen. Nochtans is Vanderhaeghe één van de de beste Kortrijk-coaches van de afgelopen tien jaar. 


BOMMETJE IN KORTRIJK 

Yves Vanderhaeghe moet vertrekken bij KV Kortrijk. Vrijdagochtend pakte Het Nieuwsblad uit met een verrassende headliner. Hoewel coach van Veekaa sinds november 2018 uitstekend werk levert in het Guldensporenstadion, zou de clubleiding het aflopende contract van Vanderhaeghe niet willen verlengen. Er zou zelfs al een opvolger klaarstaan voor de Roeselarenaar. Luka Elsner, die in 2018-2019 een derde plaats behaalde met Union SG in 1B, zou volgens hetzelfde medium namelijk reeds een akkoord gevonden hebben om er volgend seizoen de sportieve baas te worden.



Die bewuste vrijdagochtend was het ongetwijfeld even schrikken voor Yves Vanderhaeghe, want de coach zou niet op de hoogte gebracht zijn van deze beslissing. We kunnen ons eveneens goed voorstellen dat algemeen manager Matthias Leterme de voorbije dagen – in quarantaine overigens – slechtgeluimd vertoefde. Dit in het geval van een correcte berichtgeving maar ook bij een verkeerde weergave van de feiten. De club probeerde vrijdagochtend alvast om de geruchtenmolen zo snel als mogelijk te counteren middels een officieel persbericht.

WINDSTIL

“Deze informatie is volledig uit de lucht gegrepen en bijgevolg manifest onjuist”, viel er om vrijdagochtend – al om halfnegen – te lezen op de clubwebsite. “De club wil zich volledig focussen op de belangrijke competitie- en bekerwedstrijden die voor de deur staan. Er is dan ook nog geen enkel overleg, laat staan enig akkoord over de invulling van het hoofdtrainerschap voor het volgend seizoen.” Hoewel KV Kortrijk dus pertinent ontkent dat er reeds een vervanger klaarstaat voor Yves Vanderhaeghe, de club spreekt niet openlijk haar steun uit voor de huidige coach.



Bij aflopende contracten, zowel bij spelers als bij coaches, talmen clubleiders doorgaans niet lang om te beslissen over een eventuele verlenging. Ten laatste in december vinden de eerste gesprekken plaats om de intenties kenbaar te maken met het oog op de gezamenlijke toekomst, want vanaf januari kan de speler of coach in dergelijke situatie een voorcontract tekenen bij een andere werkgever. Tot op vandaag hoorde Yves Vanderhaeghe nog niets van KV Kortrijk …

FRISSE WIND 

“Ik heb de krant ook gelezen en ik ben ook geschrokken, want ik was niet op de hoogte.” Yves Vanderhaeghe draaide niet rond de pot voor de aftrap KV Oostende-KV Kortrijk vorige zaterdag. “Dat bericht is daarna een beetje tegengesproken, maar waar rook is, is vuur. Zo ga ik er mee om”, verklaarde de huidige coach van Veekaa voor de camera's van Eleven Sports. "Ik vond het artikel wel een klein beetje overdreven. Ze hebben het over dumpen, maar mijn contract is ten einde en daar is alles mee gezegd. Dan hebben zij het recht om met iemand een akkoord te sluiten voor volgend jaar.”



Door de vermeende komst van Luka Elsner wil KV Kortrijk het duidelijk over een andere boeg gooien. De 38-jarige Sloveen heeft een bepaalde reputatie in België want hij was eerder al een grote kandidaat om Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi en recentelijk werd Elsner ook genoemd bij Standard, vooraleer de Rouches uiteindelijk Mbaye Leye aanstelden als T1. Elsner is een jonge, moderne en innovatieve coach en dat spreekt Veeka dus aan. Bovendien is hij beschikbaar, want sinds zijn ontslag bij Amiens in september had hij nog geen andere betrekking.

TWEEDE BESTE KORTRIJK-COACH

Akkoord dat KV Kortrijk een frisse wind wil laten blazen door catacomben, maar Yves Vanderhaeghe deed het er allerminst slecht als coach. En dat is nog maar een understatement. Hij moet namelijk steeds werken met één van de kleinste spelerskernen uit de Jupiler Pro League, en naar de omstandigheden zijn de resultaten best wel goed. Vanderhaeghe is puntengewijs zelfs één van de beste Kortrijk-coaches sinds 2009. Hij pakte in het Guldensporenstadion zelfs meer punten dan Hein Vanhaezebrouck.

Vanderhaeghe is momenteel bezig aan zijn tweede passage bij Kortrijk, een periode die we voor alle duidelijkheid Vanderhaeghe II zullen noemen. Onder Vanderhaeghe II pakte KV Kortrijk gemiddeld 1,52 punten per wedstrijd en die puntenoogst wordt sinds 2009 enkel overstegen door Glen De Boeck (1,70 punt per wedstrijd). Daarbij moet wel de nuance worden gemaakt dat Vanderhaeghe II bij Kortrijk reeds 27 matchen meer coachte dan De Boeck. Voor een niet-topclub is het namelijk lastig om op langere termijn automatisch veel punten te sprokkelen.



Vanderhaeghe II pakte op gemiddelde basis exact dezelfde punten als Georges Leekens (2009-2010), maar de ex-bondscoach haalde in die periode slechts 42 wedstrijden, wat de helft is van het aantal matchen onder Vanderhaeghe II. Het sportief beleid van Yves Vanderhaeghe rendeert dus duidelijk op de lange termijn, en de overige Kortrijk-coaches sinds 2009 komen niet in de buurt van zijn gemiddelde puntenoogst. De korte periode van 5 matchen onder Karim Belhocine (2016) laten we buiten beschouwing wegens niet representatief op de lange termijn.

Puntenoogst per match KV Kortrijk-coaches sinds 2009.

1. Glen De Boeck (1,70)

2. Yves Vanderhaeghe II (1,52)

3. Georges Leekens II (1,52)

4. Hein Vanhaezebrouck (1,51)

5. Yves Vanderhaeghe (1,48)

6. Hein Vanhaezebrouck II (1,36)

7. Bart Van Lancker (1,36)

8. Johan Walem (1,25)

9. Karim Belhocine II (1,09)

10. Yannis Anastasiou (0,93)

SPELEN MET VUUR 

Hoewel de club officieel ontkent dat er reeds een vervanger werd gevonden voor Yves Vanderhaeghe, voelt de West-Vlaming de bui toch al hangen. Nochtans heeft Vanderhaeghe zich weinig of niets te verwijten. Zijn gemiddelde puntenoogst bewijzen zijn uitstekend werk in Kortrijk, en het wordt afwachten of de club onder een andere coach dezelfde resultaten kan halen. Luka Elsner charmeert menig voetballeider in de Jupiler Pro League, maar anderzijds kan Kortrijk de standvastige en stabiele resultaten onder Vanderhaeghe danig in het gevaar brengen. 

LEES OOK: KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

Moet Kortrijk Vanderhaeghe aanhouden als T1?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

13
13
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

15
15
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

253
253
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

243
243
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

100
100
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

86
86
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

64
64
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

150
150
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

307
307
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

180
180
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

88
88
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

31
31
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

224
224
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

253
253
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

404
404
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

375
375
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

258
258
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

41
41
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

150
150
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

127
127
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

48
48
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

183
183
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

88
88
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

372
372
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97

Meer sportnieuws