KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

1644 stemmen
KV Kortrijk gaat zwaar de mist in met trainerswissel

Waar rook is, is vuur. Yves Vanderhaeghe beseft het als geen ander. KV Kortrijk zou na dit seizoen niet meer verder willen met hun huidige coach en als vervanger zou Luka Elsner reeds klaarstaan. Hoewel de club deze berichtgeving ontkent, voelt Vanderhaeghe de bui al hangen. Nochtans is Vanderhaeghe één van de de beste Kortrijk-coaches van de afgelopen tien jaar. 


BOMMETJE IN KORTRIJK 

Yves Vanderhaeghe moet vertrekken bij KV Kortrijk. Vrijdagochtend pakte Het Nieuwsblad uit met een verrassende headliner. Hoewel coach van Veekaa sinds november 2018 uitstekend werk levert in het Guldensporenstadion, zou de clubleiding het aflopende contract van Vanderhaeghe niet willen verlengen. Er zou zelfs al een opvolger klaarstaan voor de Roeselarenaar. Luka Elsner, die in 2018-2019 een derde plaats behaalde met Union SG in 1B, zou volgens hetzelfde medium namelijk reeds een akkoord gevonden hebben om er volgend seizoen de sportieve baas te worden.



Die bewuste vrijdagochtend was het ongetwijfeld even schrikken voor Yves Vanderhaeghe, want de coach zou niet op de hoogte gebracht zijn van deze beslissing. We kunnen ons eveneens goed voorstellen dat algemeen manager Matthias Leterme de voorbije dagen – in quarantaine overigens – slechtgeluimd vertoefde. Dit in het geval van een correcte berichtgeving maar ook bij een verkeerde weergave van de feiten. De club probeerde vrijdagochtend alvast om de geruchtenmolen zo snel als mogelijk te counteren middels een officieel persbericht.

WINDSTIL

“Deze informatie is volledig uit de lucht gegrepen en bijgevolg manifest onjuist”, viel er om vrijdagochtend – al om halfnegen – te lezen op de clubwebsite. “De club wil zich volledig focussen op de belangrijke competitie- en bekerwedstrijden die voor de deur staan. Er is dan ook nog geen enkel overleg, laat staan enig akkoord over de invulling van het hoofdtrainerschap voor het volgend seizoen.” Hoewel KV Kortrijk dus pertinent ontkent dat er reeds een vervanger klaarstaat voor Yves Vanderhaeghe, de club spreekt niet openlijk haar steun uit voor de huidige coach.



Bij aflopende contracten, zowel bij spelers als bij coaches, talmen clubleiders doorgaans niet lang om te beslissen over een eventuele verlenging. Ten laatste in december vinden de eerste gesprekken plaats om de intenties kenbaar te maken met het oog op de gezamenlijke toekomst, want vanaf januari kan de speler of coach in dergelijke situatie een voorcontract tekenen bij een andere werkgever. Tot op vandaag hoorde Yves Vanderhaeghe nog niets van KV Kortrijk …

FRISSE WIND 

“Ik heb de krant ook gelezen en ik ben ook geschrokken, want ik was niet op de hoogte.” Yves Vanderhaeghe draaide niet rond de pot voor de aftrap KV Oostende-KV Kortrijk vorige zaterdag. “Dat bericht is daarna een beetje tegengesproken, maar waar rook is, is vuur. Zo ga ik er mee om”, verklaarde de huidige coach van Veekaa voor de camera's van Eleven Sports. "Ik vond het artikel wel een klein beetje overdreven. Ze hebben het over dumpen, maar mijn contract is ten einde en daar is alles mee gezegd. Dan hebben zij het recht om met iemand een akkoord te sluiten voor volgend jaar.”



Door de vermeende komst van Luka Elsner wil KV Kortrijk het duidelijk over een andere boeg gooien. De 38-jarige Sloveen heeft een bepaalde reputatie in België want hij was eerder al een grote kandidaat om Felice Mazzu op te volgen bij Sporting Charleroi en recentelijk werd Elsner ook genoemd bij Standard, vooraleer de Rouches uiteindelijk Mbaye Leye aanstelden als T1. Elsner is een jonge, moderne en innovatieve coach en dat spreekt Veeka dus aan. Bovendien is hij beschikbaar, want sinds zijn ontslag bij Amiens in september had hij nog geen andere betrekking.

TWEEDE BESTE KORTRIJK-COACH

Akkoord dat KV Kortrijk een frisse wind wil laten blazen door catacomben, maar Yves Vanderhaeghe deed het er allerminst slecht als coach. En dat is nog maar een understatement. Hij moet namelijk steeds werken met één van de kleinste spelerskernen uit de Jupiler Pro League, en naar de omstandigheden zijn de resultaten best wel goed. Vanderhaeghe is puntengewijs zelfs één van de beste Kortrijk-coaches sinds 2009. Hij pakte in het Guldensporenstadion zelfs meer punten dan Hein Vanhaezebrouck.

Vanderhaeghe is momenteel bezig aan zijn tweede passage bij Kortrijk, een periode die we voor alle duidelijkheid Vanderhaeghe II zullen noemen. Onder Vanderhaeghe II pakte KV Kortrijk gemiddeld 1,52 punten per wedstrijd en die puntenoogst wordt sinds 2009 enkel overstegen door Glen De Boeck (1,70 punt per wedstrijd). Daarbij moet wel de nuance worden gemaakt dat Vanderhaeghe II bij Kortrijk reeds 27 matchen meer coachte dan De Boeck. Voor een niet-topclub is het namelijk lastig om op langere termijn automatisch veel punten te sprokkelen.



Vanderhaeghe II pakte op gemiddelde basis exact dezelfde punten als Georges Leekens (2009-2010), maar de ex-bondscoach haalde in die periode slechts 42 wedstrijden, wat de helft is van het aantal matchen onder Vanderhaeghe II. Het sportief beleid van Yves Vanderhaeghe rendeert dus duidelijk op de lange termijn, en de overige Kortrijk-coaches sinds 2009 komen niet in de buurt van zijn gemiddelde puntenoogst. De korte periode van 5 matchen onder Karim Belhocine (2016) laten we buiten beschouwing wegens niet representatief op de lange termijn.

Puntenoogst per match KV Kortrijk-coaches sinds 2009.

1. Glen De Boeck (1,70)

2. Yves Vanderhaeghe II (1,52)

3. Georges Leekens II (1,52)

4. Hein Vanhaezebrouck (1,51)

5. Yves Vanderhaeghe (1,48)

6. Hein Vanhaezebrouck II (1,36)

7. Bart Van Lancker (1,36)

8. Johan Walem (1,25)

9. Karim Belhocine II (1,09)

10. Yannis Anastasiou (0,93)

SPELEN MET VUUR 

Hoewel de club officieel ontkent dat er reeds een vervanger werd gevonden voor Yves Vanderhaeghe, voelt de West-Vlaming de bui toch al hangen. Nochtans heeft Vanderhaeghe zich weinig of niets te verwijten. Zijn gemiddelde puntenoogst bewijzen zijn uitstekend werk in Kortrijk, en het wordt afwachten of de club onder een andere coach dezelfde resultaten kan halen. Luka Elsner charmeert menig voetballeider in de Jupiler Pro League, maar anderzijds kan Kortrijk de standvastige en stabiele resultaten onder Vanderhaeghe danig in het gevaar brengen. 

LEES OOK: Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Moet Kortrijk Vanderhaeghe aanhouden als T1?

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

136
136
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

243
243
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

530
530
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

676
676
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

441
441
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

119
119
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

532
532
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

593
593
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

655
655
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

150
150
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

952
952
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

395
395
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

278
278
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

446
446
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

642
642
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

691
691
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

149
149
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

253
253
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1170
1170
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

59
59
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

509
509
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

470
470
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

396
396
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

332
332

Meer sportnieuws