De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

door
De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

We trokken grote ogen toen Luc Devroe vorige week aanhaalde dat Antonio Milic wel degelijk een speler voor RSC Anderlecht is. De Kroaat bewees vooral het tegenovergestelde. Onze redactie ging eens na hoe het de andere RSCA-transfers van Devroe is vergaan.


Anderlecht investeerde in de zomer van 2018 maar liefst 29,3 miljoen euro aan nieuwe spelers en die mercato bracht RSCA in financiële problemen. RSCA stelde toen een kern samen die voor het eerst in 56 jaar geen Europees voetbal haalde en de Brusselaars gaven bovendien véél te forse lonen aan bepaalde spelers, waardoor Anderlecht nog steeds met een heel deel van hen zit opgezadeld. Kenny Saief werd niet in deze lijst opgenomen, ook al werd hij die zomer voor 3,7 miljoen euro vastgelegd. Die transfer werd eerder al afgehandeld door Herman Van Holsbeeck.

Bubacar Sanneh: Hij werd voor 8 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland. Devroe en Vanhaezebrouck vonden hem wél goed genoeg, maar eerder 3 miljoen euro waard. Coucke drukte door en betaalde in volle paniek 8 miljoen euro. Een enorme blunder. Sanneh presteerde niets, werd zonder succes uitgeleend aan Göztepe en KV Oostende, en vertoeft nu in de B-kern. Hij mag ondertussen gratis weg…


Ognjen Vranjes: De verdediger kwam voor 3,2 miljoen euro over van AEK Athene. Pakte meer gele en rode kaarten dan dat hij goede wedstrijden speelde. Maakt zich met zijn gedrag naast het veld overbodig. Hij werd uitgeleend aan AEK, waar hij het goed deed. Door zijn zware loon vertoeft hij ook in de B-kern. Er zou Turkse interesse zijn.

Ivan Santini: De Kroaat moest de nieuwe aanvalsleider worden. Hij begon goed aan het seizoen, maar zakte nadien weg. Paste totaal niet bij de stijl van het huis. Scoorde 14 keer in 25 matchen en werd nog voor 5 miljoen euro verkocht aan JS Suning. Eén van de weinige geslaagde transfers.

Elias Cobbaut: De Belg werd voor 2,5 miljoen euro weggehaald bij KV Mechelen. Begon degelijk, maar was nadien maanden out. Heeft nog altijd niet kunnen overtuigen bij Anderlecht en lag vaak in de lappenmand. RSCA zou hem graag verkopen, hij werd zelfs een keer Rode Duivel, maar er was nooit echt concrete interesse.


Thomas Didillon: Anderlecht betaalde 2,2 miljoen euro aan FC Metz, wat toch zeer veel geld was voor een tweede keeper bij een modale Franse club. Didillon deed het echter goed in de reguliere competitie, maar viel door de mand in PO I. Kompany achtte hem nadien niet goed genoeg en Van Crombrugge kwam, die inderdaad beter voor de dag kwam. Genk huurde hem voor zes maanden (voor 500.000 euro), maar kocht hem niet over. Cercle kocht hem deze zomer voor 1,3 miljoen euro, maar voorlopig kent Didillon zeker geen topseizoen in Brugge.

Yevgeni Makarenko: Hij moest de nieuwe verdedigende middenvelder worden van KV Kortrijk. De 1,3 miljoen euro die RSCA betaalde, was toch geen goede investering. Makarenko was inzake handelingssnelheid veel te traag en werd al snel te licht bevonden. RSCA verhuurde hem voor 1,5 jaar aan Kortrijk, waar hij goed meedraait.

Zakaria Bakkali: Het werd geen Standard, maar Anderlecht voor de flankaanvaller. Het betaalde 1,2 miljoen euro aan Valencia. Bakkali kon nooit overtuigen en is een verloren talent. Zit momenteel in de B-kern, maar door het waanzinnige loon dat hij kreeg, is hij niet gehaast om te vertrekken.


Luka Adzic: Rode Ster Belgrado liet hem voor 800.000 euro naar RSCA verkassen. Een groot talent, maar dat kon hij nooit bewijzen. Adzic kreeg zeer lang geen speelkansen, wat veranderde onder Kompany. Kon echter op geen enkel moment bewijzen dat hij een speler is voor Anderlecht. Deed het even goed tijdens een uitleenbeurt aan FC Emmen. Dit seizoen werd hij bij Ankaragucu gestald, maar daar valt hij door de mand. De club wil al vervroegd van hem af.

Kristal Abazaj: Anderlecht betaalde 750.000 euro aan Skenderbeu, maar hij had totaal niet het niveau voor een Belgische topclub. Abazaj werd uitgeleend aan Kukesi en Osijek en werd afgelopen zomer definitief van de hand gedaan aan Istanbulspor, waar hij in de Turkse tweede klasse twee keer scoorde en drie assists gaf in veertien wedstrijden.

Landry Dimata: Anderlecht huurde hem van Wolfsburg en de aanvaller was een toptransfer. Hij speelde zeer goed en scoorde 13 doelpunten. Toen sloeg het noodlot toe met een knieblessure. De aankoopoptie van 5 miljoen euro was al gelicht, maar Dimata haalt tot op heden zijn oude niveau niet meer. Hij mag Anderlecht ondertussen verlaten.


James Lawrence: De Welshmen kwam voor 450.000 euro over van Trencin. Een sobere verdediger, maar ook niet meer dan dat. Hij was zeker niet de slechtste aankoop van die zomer. Hij werd uitgeleend aan St. Pauli, dat hem afgelopen zomer definitief overnam. In de Duitse tweede klasse is hij echter geen vaste waarde.

Ilias Moutha-Sebtaoui: De Belg kwam gratis over van Manchester United en werd derde doelman. Trok na één jaar naar Charleroi, dat hem even uitleende aan Dudelange. Zit momenteel op een zijspoor bij de Carolo’s.


Antonio Milic: De Kroaat kostte 2,5 miljoen euro en kwam over van KV Oostende. Hij toonde zich voetballend vrij beperkt en was ook niet wendbaar genoeg. De fans moesten hem niet en vorig jaar werd hij uitgeleend aan Vallecano. Werd onlangs definitief naar Lech Poznan gestuurd.

Knowledge Musona: De Zuid-Afrikaan is een goede voetballer, maar niemand begreep wat Anderlecht met hem moest gaan doen. Hij zou ook ruim 2 miljoen euro hebben gekost en kreeg een pittig loon. Musona had zoals verwacht niet het niveau voor de Brusselaars en werd uitgeleend aan Lokeren. Hij wordt nu voor de tweede keer uitgeleend aan Eupen, waar hij voorlopig 4 keer scoorde en 2 assists leverde. Keert in de zomer mogelijk terug naar Neerpede, waar hij dan nog één jaar contract heeft.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Heeft die mercato RSCA in de huidige miserie gebracht?

Meest recent

Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

30
30
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

11
11
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

10
10
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

107
107
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

209
209
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

200
200
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

35
35
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

29
29
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

201
201
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

232
232
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

213
213
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

267
267
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

214
214
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

86
86
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

330
330
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

541
541
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

44
44
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

69
69
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

380
380
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

507
507
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

160
160
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

135
135
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

112
112
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

335
335
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

99
99

Meer sportnieuws