De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

1961
De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

We trokken grote ogen toen Luc Devroe vorige week aanhaalde dat Antonio Milic wel degelijk een speler voor RSC Anderlecht is. De Kroaat bewees vooral het tegenovergestelde. Onze redactie ging eens na hoe het de andere RSCA-transfers van Devroe is vergaan.


Anderlecht investeerde in de zomer van 2018 maar liefst 29,3 miljoen euro aan nieuwe spelers en die mercato bracht RSCA in financiële problemen. RSCA stelde toen een kern samen die voor het eerst in 56 jaar geen Europees voetbal haalde en de Brusselaars gaven bovendien véél te forse lonen aan bepaalde spelers, waardoor Anderlecht nog steeds met een heel deel van hen zit opgezadeld. Kenny Saief werd niet in deze lijst opgenomen, ook al werd hij die zomer voor 3,7 miljoen euro vastgelegd. Die transfer werd eerder al afgehandeld door Herman Van Holsbeeck.

Bubacar Sanneh: Hij werd voor 8 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland. Devroe en Vanhaezebrouck vonden hem wél goed genoeg, maar eerder 3 miljoen euro waard. Coucke drukte door en betaalde in volle paniek 8 miljoen euro. Een enorme blunder. Sanneh presteerde niets, werd zonder succes uitgeleend aan Göztepe en KV Oostende, en vertoeft nu in de B-kern. Hij mag ondertussen gratis weg…


Ognjen Vranjes: De verdediger kwam voor 3,2 miljoen euro over van AEK Athene. Pakte meer gele en rode kaarten dan dat hij goede wedstrijden speelde. Maakt zich met zijn gedrag naast het veld overbodig. Hij werd uitgeleend aan AEK, waar hij het goed deed. Door zijn zware loon vertoeft hij ook in de B-kern. Er zou Turkse interesse zijn.

Ivan Santini: De Kroaat moest de nieuwe aanvalsleider worden. Hij begon goed aan het seizoen, maar zakte nadien weg. Paste totaal niet bij de stijl van het huis. Scoorde 14 keer in 25 matchen en werd nog voor 5 miljoen euro verkocht aan JS Suning. Eén van de weinige geslaagde transfers.

Elias Cobbaut: De Belg werd voor 2,5 miljoen euro weggehaald bij KV Mechelen. Begon degelijk, maar was nadien maanden out. Heeft nog altijd niet kunnen overtuigen bij Anderlecht en lag vaak in de lappenmand. RSCA zou hem graag verkopen, hij werd zelfs een keer Rode Duivel, maar er was nooit echt concrete interesse.


Thomas Didillon: Anderlecht betaalde 2,2 miljoen euro aan FC Metz, wat toch zeer veel geld was voor een tweede keeper bij een modale Franse club. Didillon deed het echter goed in de reguliere competitie, maar viel door de mand in PO I. Kompany achtte hem nadien niet goed genoeg en Van Crombrugge kwam, die inderdaad beter voor de dag kwam. Genk huurde hem voor zes maanden (voor 500.000 euro), maar kocht hem niet over. Cercle kocht hem deze zomer voor 1,3 miljoen euro, maar voorlopig kent Didillon zeker geen topseizoen in Brugge.

Yevgeni Makarenko: Hij moest de nieuwe verdedigende middenvelder worden van KV Kortrijk. De 1,3 miljoen euro die RSCA betaalde, was toch geen goede investering. Makarenko was inzake handelingssnelheid veel te traag en werd al snel te licht bevonden. RSCA verhuurde hem voor 1,5 jaar aan Kortrijk, waar hij goed meedraait.

Zakaria Bakkali: Het werd geen Standard, maar Anderlecht voor de flankaanvaller. Het betaalde 1,2 miljoen euro aan Valencia. Bakkali kon nooit overtuigen en is een verloren talent. Zit momenteel in de B-kern, maar door het waanzinnige loon dat hij kreeg, is hij niet gehaast om te vertrekken.


Luka Adzic: Rode Ster Belgrado liet hem voor 800.000 euro naar RSCA verkassen. Een groot talent, maar dat kon hij nooit bewijzen. Adzic kreeg zeer lang geen speelkansen, wat veranderde onder Kompany. Kon echter op geen enkel moment bewijzen dat hij een speler is voor Anderlecht. Deed het even goed tijdens een uitleenbeurt aan FC Emmen. Dit seizoen werd hij bij Ankaragucu gestald, maar daar valt hij door de mand. De club wil al vervroegd van hem af.

Kristal Abazaj: Anderlecht betaalde 750.000 euro aan Skenderbeu, maar hij had totaal niet het niveau voor een Belgische topclub. Abazaj werd uitgeleend aan Kukesi en Osijek en werd afgelopen zomer definitief van de hand gedaan aan Istanbulspor, waar hij in de Turkse tweede klasse twee keer scoorde en drie assists gaf in veertien wedstrijden.

Landry Dimata: Anderlecht huurde hem van Wolfsburg en de aanvaller was een toptransfer. Hij speelde zeer goed en scoorde 13 doelpunten. Toen sloeg het noodlot toe met een knieblessure. De aankoopoptie van 5 miljoen euro was al gelicht, maar Dimata haalt tot op heden zijn oude niveau niet meer. Hij mag Anderlecht ondertussen verlaten.


James Lawrence: De Welshmen kwam voor 450.000 euro over van Trencin. Een sobere verdediger, maar ook niet meer dan dat. Hij was zeker niet de slechtste aankoop van die zomer. Hij werd uitgeleend aan St. Pauli, dat hem afgelopen zomer definitief overnam. In de Duitse tweede klasse is hij echter geen vaste waarde.

Ilias Moutha-Sebtaoui: De Belg kwam gratis over van Manchester United en werd derde doelman. Trok na één jaar naar Charleroi, dat hem even uitleende aan Dudelange. Zit momenteel op een zijspoor bij de Carolo’s.


Antonio Milic: De Kroaat kostte 2,5 miljoen euro en kwam over van KV Oostende. Hij toonde zich voetballend vrij beperkt en was ook niet wendbaar genoeg. De fans moesten hem niet en vorig jaar werd hij uitgeleend aan Vallecano. Werd onlangs definitief naar Lech Poznan gestuurd.

Knowledge Musona: De Zuid-Afrikaan is een goede voetballer, maar niemand begreep wat Anderlecht met hem moest gaan doen. Hij zou ook ruim 2 miljoen euro hebben gekost en kreeg een pittig loon. Musona had zoals verwacht niet het niveau voor de Brusselaars en werd uitgeleend aan Lokeren. Hij wordt nu voor de tweede keer uitgeleend aan Eupen, waar hij voorlopig 4 keer scoorde en 2 assists leverde. Keert in de zomer mogelijk terug naar Neerpede, waar hij dan nog één jaar contract heeft.

LEES OOK: Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Heeft die mercato RSCA in de huidige miserie gebracht?

Meest recent

'PSV verliest steunpilaar voor 22 miljoen aan Dortmund'

Joey Veerman staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De 27-jarige middenvelder verruilt ...

7
7
KV Mechelen pakt punt tegen Standard na zinderende partij

Om 18u30 namen KV Mechelen en Standard het tegen elkaar op. Beide ploegen begonnen het seizoen met ...

26
26
Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Anderlecht kende deze namiddag de eerste ontgoocheling van het seizoen. De recordkampioen ging ...

9
9
‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

800
800
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

240
240
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

28
28
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

96
96
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

79
79
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

194
194
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

187
187
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

90
90
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

79
79
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

364
364
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

155
155
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

531
531
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

883
883
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

72
72
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

145
145
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

272
272
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

37
37
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

533
533
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

580
580
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

294
294
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

227
227
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

389
389

Meer sportnieuws