De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

door
De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

We trokken grote ogen toen Luc Devroe vorige week aanhaalde dat Antonio Milic wel degelijk een speler voor RSC Anderlecht is. De Kroaat bewees vooral het tegenovergestelde. Onze redactie ging eens na hoe het de andere RSCA-transfers van Devroe is vergaan.


Anderlecht investeerde in de zomer van 2018 maar liefst 29,3 miljoen euro aan nieuwe spelers en die mercato bracht RSCA in financiële problemen. RSCA stelde toen een kern samen die voor het eerst in 56 jaar geen Europees voetbal haalde en de Brusselaars gaven bovendien véél te forse lonen aan bepaalde spelers, waardoor Anderlecht nog steeds met een heel deel van hen zit opgezadeld. Kenny Saief werd niet in deze lijst opgenomen, ook al werd hij die zomer voor 3,7 miljoen euro vastgelegd. Die transfer werd eerder al afgehandeld door Herman Van Holsbeeck.

Bubacar Sanneh: Hij werd voor 8 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland. Devroe en Vanhaezebrouck vonden hem wél goed genoeg, maar eerder 3 miljoen euro waard. Coucke drukte door en betaalde in volle paniek 8 miljoen euro. Een enorme blunder. Sanneh presteerde niets, werd zonder succes uitgeleend aan Göztepe en KV Oostende, en vertoeft nu in de B-kern. Hij mag ondertussen gratis weg…


Ognjen Vranjes: De verdediger kwam voor 3,2 miljoen euro over van AEK Athene. Pakte meer gele en rode kaarten dan dat hij goede wedstrijden speelde. Maakt zich met zijn gedrag naast het veld overbodig. Hij werd uitgeleend aan AEK, waar hij het goed deed. Door zijn zware loon vertoeft hij ook in de B-kern. Er zou Turkse interesse zijn.

Ivan Santini: De Kroaat moest de nieuwe aanvalsleider worden. Hij begon goed aan het seizoen, maar zakte nadien weg. Paste totaal niet bij de stijl van het huis. Scoorde 14 keer in 25 matchen en werd nog voor 5 miljoen euro verkocht aan JS Suning. Eén van de weinige geslaagde transfers.

Elias Cobbaut: De Belg werd voor 2,5 miljoen euro weggehaald bij KV Mechelen. Begon degelijk, maar was nadien maanden out. Heeft nog altijd niet kunnen overtuigen bij Anderlecht en lag vaak in de lappenmand. RSCA zou hem graag verkopen, hij werd zelfs een keer Rode Duivel, maar er was nooit echt concrete interesse.


Thomas Didillon: Anderlecht betaalde 2,2 miljoen euro aan FC Metz, wat toch zeer veel geld was voor een tweede keeper bij een modale Franse club. Didillon deed het echter goed in de reguliere competitie, maar viel door de mand in PO I. Kompany achtte hem nadien niet goed genoeg en Van Crombrugge kwam, die inderdaad beter voor de dag kwam. Genk huurde hem voor zes maanden (voor 500.000 euro), maar kocht hem niet over. Cercle kocht hem deze zomer voor 1,3 miljoen euro, maar voorlopig kent Didillon zeker geen topseizoen in Brugge.

Yevgeni Makarenko: Hij moest de nieuwe verdedigende middenvelder worden van KV Kortrijk. De 1,3 miljoen euro die RSCA betaalde, was toch geen goede investering. Makarenko was inzake handelingssnelheid veel te traag en werd al snel te licht bevonden. RSCA verhuurde hem voor 1,5 jaar aan Kortrijk, waar hij goed meedraait.

Zakaria Bakkali: Het werd geen Standard, maar Anderlecht voor de flankaanvaller. Het betaalde 1,2 miljoen euro aan Valencia. Bakkali kon nooit overtuigen en is een verloren talent. Zit momenteel in de B-kern, maar door het waanzinnige loon dat hij kreeg, is hij niet gehaast om te vertrekken.


Luka Adzic: Rode Ster Belgrado liet hem voor 800.000 euro naar RSCA verkassen. Een groot talent, maar dat kon hij nooit bewijzen. Adzic kreeg zeer lang geen speelkansen, wat veranderde onder Kompany. Kon echter op geen enkel moment bewijzen dat hij een speler is voor Anderlecht. Deed het even goed tijdens een uitleenbeurt aan FC Emmen. Dit seizoen werd hij bij Ankaragucu gestald, maar daar valt hij door de mand. De club wil al vervroegd van hem af.

Kristal Abazaj: Anderlecht betaalde 750.000 euro aan Skenderbeu, maar hij had totaal niet het niveau voor een Belgische topclub. Abazaj werd uitgeleend aan Kukesi en Osijek en werd afgelopen zomer definitief van de hand gedaan aan Istanbulspor, waar hij in de Turkse tweede klasse twee keer scoorde en drie assists gaf in veertien wedstrijden.

Landry Dimata: Anderlecht huurde hem van Wolfsburg en de aanvaller was een toptransfer. Hij speelde zeer goed en scoorde 13 doelpunten. Toen sloeg het noodlot toe met een knieblessure. De aankoopoptie van 5 miljoen euro was al gelicht, maar Dimata haalt tot op heden zijn oude niveau niet meer. Hij mag Anderlecht ondertussen verlaten.


James Lawrence: De Welshmen kwam voor 450.000 euro over van Trencin. Een sobere verdediger, maar ook niet meer dan dat. Hij was zeker niet de slechtste aankoop van die zomer. Hij werd uitgeleend aan St. Pauli, dat hem afgelopen zomer definitief overnam. In de Duitse tweede klasse is hij echter geen vaste waarde.

Ilias Moutha-Sebtaoui: De Belg kwam gratis over van Manchester United en werd derde doelman. Trok na één jaar naar Charleroi, dat hem even uitleende aan Dudelange. Zit momenteel op een zijspoor bij de Carolo’s.


Antonio Milic: De Kroaat kostte 2,5 miljoen euro en kwam over van KV Oostende. Hij toonde zich voetballend vrij beperkt en was ook niet wendbaar genoeg. De fans moesten hem niet en vorig jaar werd hij uitgeleend aan Vallecano. Werd onlangs definitief naar Lech Poznan gestuurd.

Knowledge Musona: De Zuid-Afrikaan is een goede voetballer, maar niemand begreep wat Anderlecht met hem moest gaan doen. Hij zou ook ruim 2 miljoen euro hebben gekost en kreeg een pittig loon. Musona had zoals verwacht niet het niveau voor de Brusselaars en werd uitgeleend aan Lokeren. Hij wordt nu voor de tweede keer uitgeleend aan Eupen, waar hij voorlopig 4 keer scoorde en 2 assists leverde. Keert in de zomer mogelijk terug naar Neerpede, waar hij dan nog één jaar contract heeft.

LEES OOK: Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Heeft die mercato RSCA in de huidige miserie gebracht?

Meest recent

Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

5
5
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

45
45
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

108
108
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

20
20
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

97
97
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

34
34
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

130
130
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

63
63
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

92
92
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

180
180
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

201
201
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

16
16
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

87
87
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

400
400
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

41
41
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

232
232
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

102
102
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

111
111
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

92
92
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

261
261
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

278
278
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

310
310

Meer sportnieuws