De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

door
De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

We trokken grote ogen toen Luc Devroe vorige week aanhaalde dat Antonio Milic wel degelijk een speler voor RSC Anderlecht is. De Kroaat bewees vooral het tegenovergestelde. Onze redactie ging eens na hoe het de andere RSCA-transfers van Devroe is vergaan.


Anderlecht investeerde in de zomer van 2018 maar liefst 29,3 miljoen euro aan nieuwe spelers en die mercato bracht RSCA in financiële problemen. RSCA stelde toen een kern samen die voor het eerst in 56 jaar geen Europees voetbal haalde en de Brusselaars gaven bovendien véél te forse lonen aan bepaalde spelers, waardoor Anderlecht nog steeds met een heel deel van hen zit opgezadeld. Kenny Saief werd niet in deze lijst opgenomen, ook al werd hij die zomer voor 3,7 miljoen euro vastgelegd. Die transfer werd eerder al afgehandeld door Herman Van Holsbeeck.

Bubacar Sanneh: Hij werd voor 8 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland. Devroe en Vanhaezebrouck vonden hem wél goed genoeg, maar eerder 3 miljoen euro waard. Coucke drukte door en betaalde in volle paniek 8 miljoen euro. Een enorme blunder. Sanneh presteerde niets, werd zonder succes uitgeleend aan Göztepe en KV Oostende, en vertoeft nu in de B-kern. Hij mag ondertussen gratis weg…


Ognjen Vranjes: De verdediger kwam voor 3,2 miljoen euro over van AEK Athene. Pakte meer gele en rode kaarten dan dat hij goede wedstrijden speelde. Maakt zich met zijn gedrag naast het veld overbodig. Hij werd uitgeleend aan AEK, waar hij het goed deed. Door zijn zware loon vertoeft hij ook in de B-kern. Er zou Turkse interesse zijn.

Ivan Santini: De Kroaat moest de nieuwe aanvalsleider worden. Hij begon goed aan het seizoen, maar zakte nadien weg. Paste totaal niet bij de stijl van het huis. Scoorde 14 keer in 25 matchen en werd nog voor 5 miljoen euro verkocht aan JS Suning. Eén van de weinige geslaagde transfers.

Elias Cobbaut: De Belg werd voor 2,5 miljoen euro weggehaald bij KV Mechelen. Begon degelijk, maar was nadien maanden out. Heeft nog altijd niet kunnen overtuigen bij Anderlecht en lag vaak in de lappenmand. RSCA zou hem graag verkopen, hij werd zelfs een keer Rode Duivel, maar er was nooit echt concrete interesse.


Thomas Didillon: Anderlecht betaalde 2,2 miljoen euro aan FC Metz, wat toch zeer veel geld was voor een tweede keeper bij een modale Franse club. Didillon deed het echter goed in de reguliere competitie, maar viel door de mand in PO I. Kompany achtte hem nadien niet goed genoeg en Van Crombrugge kwam, die inderdaad beter voor de dag kwam. Genk huurde hem voor zes maanden (voor 500.000 euro), maar kocht hem niet over. Cercle kocht hem deze zomer voor 1,3 miljoen euro, maar voorlopig kent Didillon zeker geen topseizoen in Brugge.

Yevgeni Makarenko: Hij moest de nieuwe verdedigende middenvelder worden van KV Kortrijk. De 1,3 miljoen euro die RSCA betaalde, was toch geen goede investering. Makarenko was inzake handelingssnelheid veel te traag en werd al snel te licht bevonden. RSCA verhuurde hem voor 1,5 jaar aan Kortrijk, waar hij goed meedraait.

Zakaria Bakkali: Het werd geen Standard, maar Anderlecht voor de flankaanvaller. Het betaalde 1,2 miljoen euro aan Valencia. Bakkali kon nooit overtuigen en is een verloren talent. Zit momenteel in de B-kern, maar door het waanzinnige loon dat hij kreeg, is hij niet gehaast om te vertrekken.


Luka Adzic: Rode Ster Belgrado liet hem voor 800.000 euro naar RSCA verkassen. Een groot talent, maar dat kon hij nooit bewijzen. Adzic kreeg zeer lang geen speelkansen, wat veranderde onder Kompany. Kon echter op geen enkel moment bewijzen dat hij een speler is voor Anderlecht. Deed het even goed tijdens een uitleenbeurt aan FC Emmen. Dit seizoen werd hij bij Ankaragucu gestald, maar daar valt hij door de mand. De club wil al vervroegd van hem af.

Kristal Abazaj: Anderlecht betaalde 750.000 euro aan Skenderbeu, maar hij had totaal niet het niveau voor een Belgische topclub. Abazaj werd uitgeleend aan Kukesi en Osijek en werd afgelopen zomer definitief van de hand gedaan aan Istanbulspor, waar hij in de Turkse tweede klasse twee keer scoorde en drie assists gaf in veertien wedstrijden.

Landry Dimata: Anderlecht huurde hem van Wolfsburg en de aanvaller was een toptransfer. Hij speelde zeer goed en scoorde 13 doelpunten. Toen sloeg het noodlot toe met een knieblessure. De aankoopoptie van 5 miljoen euro was al gelicht, maar Dimata haalt tot op heden zijn oude niveau niet meer. Hij mag Anderlecht ondertussen verlaten.


James Lawrence: De Welshmen kwam voor 450.000 euro over van Trencin. Een sobere verdediger, maar ook niet meer dan dat. Hij was zeker niet de slechtste aankoop van die zomer. Hij werd uitgeleend aan St. Pauli, dat hem afgelopen zomer definitief overnam. In de Duitse tweede klasse is hij echter geen vaste waarde.

Ilias Moutha-Sebtaoui: De Belg kwam gratis over van Manchester United en werd derde doelman. Trok na één jaar naar Charleroi, dat hem even uitleende aan Dudelange. Zit momenteel op een zijspoor bij de Carolo’s.


Antonio Milic: De Kroaat kostte 2,5 miljoen euro en kwam over van KV Oostende. Hij toonde zich voetballend vrij beperkt en was ook niet wendbaar genoeg. De fans moesten hem niet en vorig jaar werd hij uitgeleend aan Vallecano. Werd onlangs definitief naar Lech Poznan gestuurd.

Knowledge Musona: De Zuid-Afrikaan is een goede voetballer, maar niemand begreep wat Anderlecht met hem moest gaan doen. Hij zou ook ruim 2 miljoen euro hebben gekost en kreeg een pittig loon. Musona had zoals verwacht niet het niveau voor de Brusselaars en werd uitgeleend aan Lokeren. Hij wordt nu voor de tweede keer uitgeleend aan Eupen, waar hij voorlopig 4 keer scoorde en 2 assists leverde. Keert in de zomer mogelijk terug naar Neerpede, waar hij dan nog één jaar contract heeft.

LEES OOK: Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Heeft die mercato RSCA in de huidige miserie gebracht?

Meest recent

Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

2
2
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

34
34
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

189
189
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

150
150
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

79
79
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

224
224
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

38
38
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

115
115
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

105
105
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

237
237
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

228
228
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

387
387
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

55
55
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

180
180
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

88
88
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

87
87
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

302
302
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

137
137
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

507
507
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

197
197
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

98
98
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

457
457
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

188
188

Meer sportnieuws