De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

1961
De 30 miljoen van Devroe bij Anderlecht: van China tot de Turkse tweede klasse

We trokken grote ogen toen Luc Devroe vorige week aanhaalde dat Antonio Milic wel degelijk een speler voor RSC Anderlecht is. De Kroaat bewees vooral het tegenovergestelde. Onze redactie ging eens na hoe het de andere RSCA-transfers van Devroe is vergaan.


Anderlecht investeerde in de zomer van 2018 maar liefst 29,3 miljoen euro aan nieuwe spelers en die mercato bracht RSCA in financiële problemen. RSCA stelde toen een kern samen die voor het eerst in 56 jaar geen Europees voetbal haalde en de Brusselaars gaven bovendien véél te forse lonen aan bepaalde spelers, waardoor Anderlecht nog steeds met een heel deel van hen zit opgezadeld. Kenny Saief werd niet in deze lijst opgenomen, ook al werd hij die zomer voor 3,7 miljoen euro vastgelegd. Die transfer werd eerder al afgehandeld door Herman Van Holsbeeck.

Bubacar Sanneh: Hij werd voor 8 miljoen euro weggehaald bij FC Midtjylland. Devroe en Vanhaezebrouck vonden hem wél goed genoeg, maar eerder 3 miljoen euro waard. Coucke drukte door en betaalde in volle paniek 8 miljoen euro. Een enorme blunder. Sanneh presteerde niets, werd zonder succes uitgeleend aan Göztepe en KV Oostende, en vertoeft nu in de B-kern. Hij mag ondertussen gratis weg…


Ognjen Vranjes: De verdediger kwam voor 3,2 miljoen euro over van AEK Athene. Pakte meer gele en rode kaarten dan dat hij goede wedstrijden speelde. Maakt zich met zijn gedrag naast het veld overbodig. Hij werd uitgeleend aan AEK, waar hij het goed deed. Door zijn zware loon vertoeft hij ook in de B-kern. Er zou Turkse interesse zijn.

Ivan Santini: De Kroaat moest de nieuwe aanvalsleider worden. Hij begon goed aan het seizoen, maar zakte nadien weg. Paste totaal niet bij de stijl van het huis. Scoorde 14 keer in 25 matchen en werd nog voor 5 miljoen euro verkocht aan JS Suning. Eén van de weinige geslaagde transfers.

Elias Cobbaut: De Belg werd voor 2,5 miljoen euro weggehaald bij KV Mechelen. Begon degelijk, maar was nadien maanden out. Heeft nog altijd niet kunnen overtuigen bij Anderlecht en lag vaak in de lappenmand. RSCA zou hem graag verkopen, hij werd zelfs een keer Rode Duivel, maar er was nooit echt concrete interesse.


Thomas Didillon: Anderlecht betaalde 2,2 miljoen euro aan FC Metz, wat toch zeer veel geld was voor een tweede keeper bij een modale Franse club. Didillon deed het echter goed in de reguliere competitie, maar viel door de mand in PO I. Kompany achtte hem nadien niet goed genoeg en Van Crombrugge kwam, die inderdaad beter voor de dag kwam. Genk huurde hem voor zes maanden (voor 500.000 euro), maar kocht hem niet over. Cercle kocht hem deze zomer voor 1,3 miljoen euro, maar voorlopig kent Didillon zeker geen topseizoen in Brugge.

Yevgeni Makarenko: Hij moest de nieuwe verdedigende middenvelder worden van KV Kortrijk. De 1,3 miljoen euro die RSCA betaalde, was toch geen goede investering. Makarenko was inzake handelingssnelheid veel te traag en werd al snel te licht bevonden. RSCA verhuurde hem voor 1,5 jaar aan Kortrijk, waar hij goed meedraait.

Zakaria Bakkali: Het werd geen Standard, maar Anderlecht voor de flankaanvaller. Het betaalde 1,2 miljoen euro aan Valencia. Bakkali kon nooit overtuigen en is een verloren talent. Zit momenteel in de B-kern, maar door het waanzinnige loon dat hij kreeg, is hij niet gehaast om te vertrekken.


Luka Adzic: Rode Ster Belgrado liet hem voor 800.000 euro naar RSCA verkassen. Een groot talent, maar dat kon hij nooit bewijzen. Adzic kreeg zeer lang geen speelkansen, wat veranderde onder Kompany. Kon echter op geen enkel moment bewijzen dat hij een speler is voor Anderlecht. Deed het even goed tijdens een uitleenbeurt aan FC Emmen. Dit seizoen werd hij bij Ankaragucu gestald, maar daar valt hij door de mand. De club wil al vervroegd van hem af.

Kristal Abazaj: Anderlecht betaalde 750.000 euro aan Skenderbeu, maar hij had totaal niet het niveau voor een Belgische topclub. Abazaj werd uitgeleend aan Kukesi en Osijek en werd afgelopen zomer definitief van de hand gedaan aan Istanbulspor, waar hij in de Turkse tweede klasse twee keer scoorde en drie assists gaf in veertien wedstrijden.

Landry Dimata: Anderlecht huurde hem van Wolfsburg en de aanvaller was een toptransfer. Hij speelde zeer goed en scoorde 13 doelpunten. Toen sloeg het noodlot toe met een knieblessure. De aankoopoptie van 5 miljoen euro was al gelicht, maar Dimata haalt tot op heden zijn oude niveau niet meer. Hij mag Anderlecht ondertussen verlaten.


James Lawrence: De Welshmen kwam voor 450.000 euro over van Trencin. Een sobere verdediger, maar ook niet meer dan dat. Hij was zeker niet de slechtste aankoop van die zomer. Hij werd uitgeleend aan St. Pauli, dat hem afgelopen zomer definitief overnam. In de Duitse tweede klasse is hij echter geen vaste waarde.

Ilias Moutha-Sebtaoui: De Belg kwam gratis over van Manchester United en werd derde doelman. Trok na één jaar naar Charleroi, dat hem even uitleende aan Dudelange. Zit momenteel op een zijspoor bij de Carolo’s.


Antonio Milic: De Kroaat kostte 2,5 miljoen euro en kwam over van KV Oostende. Hij toonde zich voetballend vrij beperkt en was ook niet wendbaar genoeg. De fans moesten hem niet en vorig jaar werd hij uitgeleend aan Vallecano. Werd onlangs definitief naar Lech Poznan gestuurd.

Knowledge Musona: De Zuid-Afrikaan is een goede voetballer, maar niemand begreep wat Anderlecht met hem moest gaan doen. Hij zou ook ruim 2 miljoen euro hebben gekost en kreeg een pittig loon. Musona had zoals verwacht niet het niveau voor de Brusselaars en werd uitgeleend aan Lokeren. Hij wordt nu voor de tweede keer uitgeleend aan Eupen, waar hij voorlopig 4 keer scoorde en 2 assists leverde. Keert in de zomer mogelijk terug naar Neerpede, waar hij dan nog één jaar contract heeft.

LEES OOK: Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

Heeft die mercato RSCA in de huidige miserie gebracht?

Meest recent

Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

1
1
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

59
59
Antwerp stelt ultimatum: Compper moet vrezen voor C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

44
44
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

285
285
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

188
188
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

41
41
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

51
51
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

55
55
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

88
88
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

47
47
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

288
288
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

186
186
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

201
201
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

207
207
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

254
254
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

196
196
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

102
102
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

64
64
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

168
168
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

72
72
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

86
86
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

135
135
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

97
97
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

148
148

Meer sportnieuws