AA Gent en Israël: een tot op heden compleet mislukt huwelijk

434 stemmen
AA Gent en Israël: een tot op heden compleet mislukt huwelijk

Bij AA Gent hebben ze zeer goede contacten met bepaalde makelaars. Zo is er Dudu Dahan, makelaar van onder meer Lior Refaelov, en hij loodste alweer een speler uit Israël naar de Buffalo’s. Dat was in het verleden nochtans geen succes.


AA Gent haalde Yonas Malede weg bij Maccabi Netanya. Met 7 goals en 2 assists in 14 matchen legt de Israëliër degelijke statistieken voor, maar toch neemt Gent een groot risico met zijn transfer. De afgelopen jaren waren de spelers die uit Israël werden aangebracht niet echt een meerwaarde. En dat is nog zacht uitgedrukt…

Shlomi Arbeitman: Hij kwam als topschutter voor één miljoen euro over van Maccabi Haifa, maar in Gent viel hij zwaar door de mand. De spits speelde in totaal 38 competitiematchen en scoorde amper 9 keer. Arbeitman werd uitgeleend aan Westerlo en Bergen, ook daar brak hij weinig potten. Op zijn 35ste speelt hij voor Ironi Modiin in Israël.


Ofir Davidzada: De verdediger kwam in 2016 voor één miljoen euro naar Gent, dat hem wegplukte bij Hapoel Be’er Sheeva. Hij speelde welgeteld 83 minuten in de Jupiler Pro League. Na één jaar werd hij uitgeleend aan Maccabi Tel Aviv, dat hem een jaar later voor 200.000 euro overkocht. Daar speelt hij nu nog.

Hatem Abd Elhamed: Nadat hij al eens bij Charleroi speelde, zonder succes, trok hij in 2015 van Ashdod naar AA Gent. Kostprijs: 1 miljoen euro. Twee jaar later werd hij voor 500.000 euro verkocht aan… Ashdod. Via Hapoel Be’er Sheeva belandde hij bij Celtic, waar hij amper speelt.

Rami Gershon: Hij kwam niet rechtstreeks vanuit Israël. Via Standard, KV Kortrijk, Celtic (waar Dahan ook goed thuis is) en Waasland-Beveren belandde hij in 2014 bij AA Gent. Dat betaalde toen 400.000 euro. Misschien wel de beste Israëliër in Gentse loondienst, want hij kwam aan 79 duels in drie jaar. Hij pakte er de landstitel. Trok in 2017 voor 700.000 euro naar Maccabi Haifa.


Lior Inbrum: Een geest. Zo kunnen we hem omschrijven, want nadat hij in 2017 voor de wel zeer hoge som van 2 miljoen euro werd overgenomen, kwam hij 0! minuten in actie voor de Buffalo’s. Hij werd uitgeleend aan Maribor, Ashdod, Beitar Jerusalem, Hapoel Tel Aviv en Petah Tikva. Afgelopen zomer liet Michel Louwagie hem gratis naar die club vertrekken.

Kenny Saief: De linkerflankspeler kwam voor een zeer lage som over van Ramat haSharon. Saief deed het verrassend goed en won de titel met de Buffalo’s. Na drie seizoenen zakte zijn niveau en hij werd uitgeleend aan Anderlecht (waar Mogi Bayat hem mee wist te stallen). Anderlecht betaalde zelfs een overdreven 3,7 miljoen euro en AA Gent haalde zijn slag thuis. Saief viel compleet door de mand in Brussel en na een uitleenbeurt aan Cincinatti speelt hij nu op huurbasis voor Lechia Gdansk. Daar is hij een basisspeler.

Gill Vermouth: Hij was wellicht de speler met het meeste pure talent. Hij kwam voor 250.000 euro naar AA Gent en speelde er één jaar. Echt overtuigen deed hij niet, maar nadien kwam het nog best goed met zijn carrière. Vermouth speelde nog voor Kaiserslautern, De Graafschap en een aantal topclubs in Israël. Afgelopen zomer hing hij op zijn 35ste zijn schoenen aan de haak.

Rodgers Kola: De aanvaller kostte AA Gent 800.000 euro, maar de ex-spits van Ashdod was geen meerwaarde. Hij speelde er 22 competitiewedstrijden en wist slechts 2 keer de weg naar de netten te vinden. De spits uit Zambia werd uitgeleend aan Kiryat Shmona, PAE Veria en Hapoel Ra’anana. Speelt op zijn 31ste in Zambia voor Zanaco.

🚀

Moet AA Gent in Israël zaken blijven doen?

Meest recent

Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

0
0
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

56
56
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

12
12
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

44
44
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

141
141
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

102
102
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

85
85
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

59
59
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

133
133
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

367
367
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

72
72
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

433
433
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

96
96
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

289
289
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

483
483
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

353
353
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

454
454
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

536
536
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

901
901
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

217
217
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

380
380
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

127
127
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

284
284
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

521
521

Meer sportnieuws