AA Gent en Israël: een tot op heden compleet mislukt huwelijk

door
AA Gent en Israël: een tot op heden compleet mislukt huwelijk

Bij AA Gent hebben ze zeer goede contacten met bepaalde makelaars. Zo is er Dudu Dahan, makelaar van onder meer Lior Refaelov, en hij loodste alweer een speler uit Israël naar de Buffalo’s. Dat was in het verleden nochtans geen succes.


AA Gent haalde Yonas Malede weg bij Maccabi Netanya. Met 7 goals en 2 assists in 14 matchen legt de Israëliër degelijke statistieken voor, maar toch neemt Gent een groot risico met zijn transfer. De afgelopen jaren waren de spelers die uit Israël werden aangebracht niet echt een meerwaarde. En dat is nog zacht uitgedrukt…

Shlomi Arbeitman: Hij kwam als topschutter voor één miljoen euro over van Maccabi Haifa, maar in Gent viel hij zwaar door de mand. De spits speelde in totaal 38 competitiematchen en scoorde amper 9 keer. Arbeitman werd uitgeleend aan Westerlo en Bergen, ook daar brak hij weinig potten. Op zijn 35ste speelt hij voor Ironi Modiin in Israël.


Ofir Davidzada: De verdediger kwam in 2016 voor één miljoen euro naar Gent, dat hem wegplukte bij Hapoel Be’er Sheeva. Hij speelde welgeteld 83 minuten in de Jupiler Pro League. Na één jaar werd hij uitgeleend aan Maccabi Tel Aviv, dat hem een jaar later voor 200.000 euro overkocht. Daar speelt hij nu nog.

Hatem Abd Elhamed: Nadat hij al eens bij Charleroi speelde, zonder succes, trok hij in 2015 van Ashdod naar AA Gent. Kostprijs: 1 miljoen euro. Twee jaar later werd hij voor 500.000 euro verkocht aan… Ashdod. Via Hapoel Be’er Sheeva belandde hij bij Celtic, waar hij amper speelt.

Rami Gershon: Hij kwam niet rechtstreeks vanuit Israël. Via Standard, KV Kortrijk, Celtic (waar Dahan ook goed thuis is) en Waasland-Beveren belandde hij in 2014 bij AA Gent. Dat betaalde toen 400.000 euro. Misschien wel de beste Israëliër in Gentse loondienst, want hij kwam aan 79 duels in drie jaar. Hij pakte er de landstitel. Trok in 2017 voor 700.000 euro naar Maccabi Haifa.


Lior Inbrum: Een geest. Zo kunnen we hem omschrijven, want nadat hij in 2017 voor de wel zeer hoge som van 2 miljoen euro werd overgenomen, kwam hij 0! minuten in actie voor de Buffalo’s. Hij werd uitgeleend aan Maribor, Ashdod, Beitar Jerusalem, Hapoel Tel Aviv en Petah Tikva. Afgelopen zomer liet Michel Louwagie hem gratis naar die club vertrekken.

Kenny Saief: De linkerflankspeler kwam voor een zeer lage som over van Ramat haSharon. Saief deed het verrassend goed en won de titel met de Buffalo’s. Na drie seizoenen zakte zijn niveau en hij werd uitgeleend aan Anderlecht (waar Mogi Bayat hem mee wist te stallen). Anderlecht betaalde zelfs een overdreven 3,7 miljoen euro en AA Gent haalde zijn slag thuis. Saief viel compleet door de mand in Brussel en na een uitleenbeurt aan Cincinatti speelt hij nu op huurbasis voor Lechia Gdansk. Daar is hij een basisspeler.

Gill Vermouth: Hij was wellicht de speler met het meeste pure talent. Hij kwam voor 250.000 euro naar AA Gent en speelde er één jaar. Echt overtuigen deed hij niet, maar nadien kwam het nog best goed met zijn carrière. Vermouth speelde nog voor Kaiserslautern, De Graafschap en een aantal topclubs in Israël. Afgelopen zomer hing hij op zijn 35ste zijn schoenen aan de haak.

Rodgers Kola: De aanvaller kostte AA Gent 800.000 euro, maar de ex-spits van Ashdod was geen meerwaarde. Hij speelde er 22 competitiewedstrijden en wist slechts 2 keer de weg naar de netten te vinden. De spits uit Zambia werd uitgeleend aan Kiryat Shmona, PAE Veria en Hapoel Ra’anana. Speelt op zijn 31ste in Zambia voor Zanaco.

Moet AA Gent in Israël zaken blijven doen?

Meest recent

Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

0
0
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

33
33
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

10
10
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

31
31
'Totale uitverkoop in Genk: recordzomer in aantocht'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

60
60
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

298
298
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

51
51
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

251
251
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

338
338
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

289
289
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

194
194
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

294
294
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

134
134
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

90
90
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

92
92
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

102
102
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

66
66
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

38
38
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

273
273
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

275
275
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

101
101
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

494
494
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

288
288

Meer sportnieuws