AA Gent en Israël: een tot op heden compleet mislukt huwelijk

door
AA Gent en Israël: een tot op heden compleet mislukt huwelijk

Bij AA Gent hebben ze zeer goede contacten met bepaalde makelaars. Zo is er Dudu Dahan, makelaar van onder meer Lior Refaelov, en hij loodste alweer een speler uit Israël naar de Buffalo’s. Dat was in het verleden nochtans geen succes.


AA Gent haalde Yonas Malede weg bij Maccabi Netanya. Met 7 goals en 2 assists in 14 matchen legt de Israëliër degelijke statistieken voor, maar toch neemt Gent een groot risico met zijn transfer. De afgelopen jaren waren de spelers die uit Israël werden aangebracht niet echt een meerwaarde. En dat is nog zacht uitgedrukt…

Shlomi Arbeitman: Hij kwam als topschutter voor één miljoen euro over van Maccabi Haifa, maar in Gent viel hij zwaar door de mand. De spits speelde in totaal 38 competitiematchen en scoorde amper 9 keer. Arbeitman werd uitgeleend aan Westerlo en Bergen, ook daar brak hij weinig potten. Op zijn 35ste speelt hij voor Ironi Modiin in Israël.


Ofir Davidzada: De verdediger kwam in 2016 voor één miljoen euro naar Gent, dat hem wegplukte bij Hapoel Be’er Sheeva. Hij speelde welgeteld 83 minuten in de Jupiler Pro League. Na één jaar werd hij uitgeleend aan Maccabi Tel Aviv, dat hem een jaar later voor 200.000 euro overkocht. Daar speelt hij nu nog.

Hatem Abd Elhamed: Nadat hij al eens bij Charleroi speelde, zonder succes, trok hij in 2015 van Ashdod naar AA Gent. Kostprijs: 1 miljoen euro. Twee jaar later werd hij voor 500.000 euro verkocht aan… Ashdod. Via Hapoel Be’er Sheeva belandde hij bij Celtic, waar hij amper speelt.

Rami Gershon: Hij kwam niet rechtstreeks vanuit Israël. Via Standard, KV Kortrijk, Celtic (waar Dahan ook goed thuis is) en Waasland-Beveren belandde hij in 2014 bij AA Gent. Dat betaalde toen 400.000 euro. Misschien wel de beste Israëliër in Gentse loondienst, want hij kwam aan 79 duels in drie jaar. Hij pakte er de landstitel. Trok in 2017 voor 700.000 euro naar Maccabi Haifa.


Lior Inbrum: Een geest. Zo kunnen we hem omschrijven, want nadat hij in 2017 voor de wel zeer hoge som van 2 miljoen euro werd overgenomen, kwam hij 0! minuten in actie voor de Buffalo’s. Hij werd uitgeleend aan Maribor, Ashdod, Beitar Jerusalem, Hapoel Tel Aviv en Petah Tikva. Afgelopen zomer liet Michel Louwagie hem gratis naar die club vertrekken.

Kenny Saief: De linkerflankspeler kwam voor een zeer lage som over van Ramat haSharon. Saief deed het verrassend goed en won de titel met de Buffalo’s. Na drie seizoenen zakte zijn niveau en hij werd uitgeleend aan Anderlecht (waar Mogi Bayat hem mee wist te stallen). Anderlecht betaalde zelfs een overdreven 3,7 miljoen euro en AA Gent haalde zijn slag thuis. Saief viel compleet door de mand in Brussel en na een uitleenbeurt aan Cincinatti speelt hij nu op huurbasis voor Lechia Gdansk. Daar is hij een basisspeler.

Gill Vermouth: Hij was wellicht de speler met het meeste pure talent. Hij kwam voor 250.000 euro naar AA Gent en speelde er één jaar. Echt overtuigen deed hij niet, maar nadien kwam het nog best goed met zijn carrière. Vermouth speelde nog voor Kaiserslautern, De Graafschap en een aantal topclubs in Israël. Afgelopen zomer hing hij op zijn 35ste zijn schoenen aan de haak.

Rodgers Kola: De aanvaller kostte AA Gent 800.000 euro, maar de ex-spits van Ashdod was geen meerwaarde. Hij speelde er 22 competitiewedstrijden en wist slechts 2 keer de weg naar de netten te vinden. De spits uit Zambia werd uitgeleend aan Kiryat Shmona, PAE Veria en Hapoel Ra’anana. Speelt op zijn 31ste in Zambia voor Zanaco.

Moet AA Gent in Israël zaken blijven doen?

Meest recent

Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

7
7
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

141
141
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

29
29
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

44
44
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

124
124
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

169
169
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

63
63
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

56
56
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

190
190
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

456
456
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

123
123
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

97
97
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

429
429
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

155
155
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

241
241
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

364
364
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

253
253
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

322
322
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

149
149
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

341
341

Meer sportnieuws