Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

door
Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

Met een Hairemans in bloedvorm heeft KV Mechelen nu ook de drie punten gepakt op het veld van Charleroi. Opnieuw was Malinwa de betere ploeg en wederom koppelde het dat deze keer wel aan een resultaat. Vrancken en co pronken met twaalf op twaalf, Charleroi met nul op negen.

Charleroi en KV Mechelen sloten het zaterdagvoetbal af met een clash in het Stade du Pays de Charleroi. Malinwa had de goede vorm eindelijk te pakken en voetbalde de laatste weken een negen op negen bij mekaar. Bij de Karolo's verliep het wat stroever, het team van Belhocine moest winnen om in de top-4 te blijven. Bij de thuisploeg mocht Van Cleemput opdraven tegen zijn ex-ploeg, bij de bezoekers kreeg Shved een basisplaats als vervanger van de geblesseerde Storm.
Nicholson solliciteert voor doelpunt van het seizoen, Thoelen doet niet onder
Van bij de aanvang was er al wat animo toen een handsbal van Walsh werd gecheckt door de VAR, die oordeelde echter (terecht) dat er geen sprake was van vrijwillig handspel. De bezoekers staken na dik tien minuten spelen een eerste keer de neus aan het venster via Shved, die krulde van aan de rand van de zestien meter de bal een meter of twee voorlangs. Malinwa voetbalde voorlopig met veel zelfvertrouwen, op het kwartier kon Shved een tweede kans onvoldoende kadreren. Op het halfuur was een flauwe vrije trap van Morioka het eerste wapenfeit voor Charleroi, Thoelen moest plat gaan maar had geen enkele moeite met de lage schuiver van de Japanner. Vlak voor de rust solliciteerde Nicholson met een fraaie omhaal naar een vroeg doelpunt van het jaar, de redding van Thoelen mocht echter ook gezien worden. Halfweg stond het nog 0-0.

Vrancken ziet zijn team opnieuw met vertrouwen voetballen.
Sterk Malinwa dankt uitblinker Hairemans
Na de pauze was het lang wachten op een eerste kans maar die was wel meteen de goede. Iets voor het uur pakte Hairemans een afvallende bal knap aan met de borst en in de volley schoot hij de 0-1 voorbij Penneteau. De Zebra's hadden voorlopig geen reactie in huis en ontsnapten halfweg de tweede helft toen Engvall de vrijstaande Mrabti bediende, die schoot nipt voorlangs. In de absolute slotfase ging Charleroi nog op zoek naar de gelijkmaker maar tot echte kansen kwam de ploeg van Belhocine lange tijd niet meer. In de blessuretijd liet nieuwkomer Druijf nog een unieke kans liggen op de 0-2 en aan de overzijde schoot Berahino vol op de lat. Finaal pakte Malinwa opnieuw de zege en pronkt het met een fraaie twaalf op twaalf.
Scoreverloop:
0-1 (59') Hairemans

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zal KV Mechelen nog meedoen voor de top-4?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

4
4
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

57
57
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

14
14
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

165
165
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

127
127
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

132
132
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

26
26
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

100
100
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

90
90
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

36
36
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

119
119
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

73
73
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

308
308
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

75
75
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

83
83
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

318
318
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

134
134
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

221
221
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

715
715
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

440
440
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

139
139
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

272
272
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

175
175

Meer sportnieuws