Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

door
Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

Met een Hairemans in bloedvorm heeft KV Mechelen nu ook de drie punten gepakt op het veld van Charleroi. Opnieuw was Malinwa de betere ploeg en wederom koppelde het dat deze keer wel aan een resultaat. Vrancken en co pronken met twaalf op twaalf, Charleroi met nul op negen.

Charleroi en KV Mechelen sloten het zaterdagvoetbal af met een clash in het Stade du Pays de Charleroi. Malinwa had de goede vorm eindelijk te pakken en voetbalde de laatste weken een negen op negen bij mekaar. Bij de Karolo's verliep het wat stroever, het team van Belhocine moest winnen om in de top-4 te blijven. Bij de thuisploeg mocht Van Cleemput opdraven tegen zijn ex-ploeg, bij de bezoekers kreeg Shved een basisplaats als vervanger van de geblesseerde Storm.
Nicholson solliciteert voor doelpunt van het seizoen, Thoelen doet niet onder
Van bij de aanvang was er al wat animo toen een handsbal van Walsh werd gecheckt door de VAR, die oordeelde echter (terecht) dat er geen sprake was van vrijwillig handspel. De bezoekers staken na dik tien minuten spelen een eerste keer de neus aan het venster via Shved, die krulde van aan de rand van de zestien meter de bal een meter of twee voorlangs. Malinwa voetbalde voorlopig met veel zelfvertrouwen, op het kwartier kon Shved een tweede kans onvoldoende kadreren. Op het halfuur was een flauwe vrije trap van Morioka het eerste wapenfeit voor Charleroi, Thoelen moest plat gaan maar had geen enkele moeite met de lage schuiver van de Japanner. Vlak voor de rust solliciteerde Nicholson met een fraaie omhaal naar een vroeg doelpunt van het jaar, de redding van Thoelen mocht echter ook gezien worden. Halfweg stond het nog 0-0.

Vrancken ziet zijn team opnieuw met vertrouwen voetballen.
Sterk Malinwa dankt uitblinker Hairemans
Na de pauze was het lang wachten op een eerste kans maar die was wel meteen de goede. Iets voor het uur pakte Hairemans een afvallende bal knap aan met de borst en in de volley schoot hij de 0-1 voorbij Penneteau. De Zebra's hadden voorlopig geen reactie in huis en ontsnapten halfweg de tweede helft toen Engvall de vrijstaande Mrabti bediende, die schoot nipt voorlangs. In de absolute slotfase ging Charleroi nog op zoek naar de gelijkmaker maar tot echte kansen kwam de ploeg van Belhocine lange tijd niet meer. In de blessuretijd liet nieuwkomer Druijf nog een unieke kans liggen op de 0-2 en aan de overzijde schoot Berahino vol op de lat. Finaal pakte Malinwa opnieuw de zege en pronkt het met een fraaie twaalf op twaalf.
Scoreverloop:
0-1 (59') Hairemans

LEES OOK: ‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

Zal KV Mechelen nog meedoen voor de top-4?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

164
164
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

48
48
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

37
37
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

258
258
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

360
360
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

292
292
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

406
406
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

636
636
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

787
787
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

510
510
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1238
1238
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

795
795
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

453
453
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1128
1128
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

228
228
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

156
156
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

674
674
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

927
927
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1542
1542

Meer sportnieuws