Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

door
Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

Met een Hairemans in bloedvorm heeft KV Mechelen nu ook de drie punten gepakt op het veld van Charleroi. Opnieuw was Malinwa de betere ploeg en wederom koppelde het dat deze keer wel aan een resultaat. Vrancken en co pronken met twaalf op twaalf, Charleroi met nul op negen.

Charleroi en KV Mechelen sloten het zaterdagvoetbal af met een clash in het Stade du Pays de Charleroi. Malinwa had de goede vorm eindelijk te pakken en voetbalde de laatste weken een negen op negen bij mekaar. Bij de Karolo's verliep het wat stroever, het team van Belhocine moest winnen om in de top-4 te blijven. Bij de thuisploeg mocht Van Cleemput opdraven tegen zijn ex-ploeg, bij de bezoekers kreeg Shved een basisplaats als vervanger van de geblesseerde Storm.
Nicholson solliciteert voor doelpunt van het seizoen, Thoelen doet niet onder
Van bij de aanvang was er al wat animo toen een handsbal van Walsh werd gecheckt door de VAR, die oordeelde echter (terecht) dat er geen sprake was van vrijwillig handspel. De bezoekers staken na dik tien minuten spelen een eerste keer de neus aan het venster via Shved, die krulde van aan de rand van de zestien meter de bal een meter of twee voorlangs. Malinwa voetbalde voorlopig met veel zelfvertrouwen, op het kwartier kon Shved een tweede kans onvoldoende kadreren. Op het halfuur was een flauwe vrije trap van Morioka het eerste wapenfeit voor Charleroi, Thoelen moest plat gaan maar had geen enkele moeite met de lage schuiver van de Japanner. Vlak voor de rust solliciteerde Nicholson met een fraaie omhaal naar een vroeg doelpunt van het jaar, de redding van Thoelen mocht echter ook gezien worden. Halfweg stond het nog 0-0.

Vrancken ziet zijn team opnieuw met vertrouwen voetballen.
Sterk Malinwa dankt uitblinker Hairemans
Na de pauze was het lang wachten op een eerste kans maar die was wel meteen de goede. Iets voor het uur pakte Hairemans een afvallende bal knap aan met de borst en in de volley schoot hij de 0-1 voorbij Penneteau. De Zebra's hadden voorlopig geen reactie in huis en ontsnapten halfweg de tweede helft toen Engvall de vrijstaande Mrabti bediende, die schoot nipt voorlangs. In de absolute slotfase ging Charleroi nog op zoek naar de gelijkmaker maar tot echte kansen kwam de ploeg van Belhocine lange tijd niet meer. In de blessuretijd liet nieuwkomer Druijf nog een unieke kans liggen op de 0-2 en aan de overzijde schoot Berahino vol op de lat. Finaal pakte Malinwa opnieuw de zege en pronkt het met een fraaie twaalf op twaalf.
Scoreverloop:
0-1 (59') Hairemans

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Zal KV Mechelen nog meedoen voor de top-4?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

49
49
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

43
43
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

154
154
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

53
53
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

59
59
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

53
53
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

118
118
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

143
143
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

320
320
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

204
204
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

254
254
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

348
348
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

167
167
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

278
278
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

674
674
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

537
537
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws