Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

door
Hairemans leidt Malinwa naar knappe zege in Charleroi

Met een Hairemans in bloedvorm heeft KV Mechelen nu ook de drie punten gepakt op het veld van Charleroi. Opnieuw was Malinwa de betere ploeg en wederom koppelde het dat deze keer wel aan een resultaat. Vrancken en co pronken met twaalf op twaalf, Charleroi met nul op negen.

Charleroi en KV Mechelen sloten het zaterdagvoetbal af met een clash in het Stade du Pays de Charleroi. Malinwa had de goede vorm eindelijk te pakken en voetbalde de laatste weken een negen op negen bij mekaar. Bij de Karolo's verliep het wat stroever, het team van Belhocine moest winnen om in de top-4 te blijven. Bij de thuisploeg mocht Van Cleemput opdraven tegen zijn ex-ploeg, bij de bezoekers kreeg Shved een basisplaats als vervanger van de geblesseerde Storm.
Nicholson solliciteert voor doelpunt van het seizoen, Thoelen doet niet onder
Van bij de aanvang was er al wat animo toen een handsbal van Walsh werd gecheckt door de VAR, die oordeelde echter (terecht) dat er geen sprake was van vrijwillig handspel. De bezoekers staken na dik tien minuten spelen een eerste keer de neus aan het venster via Shved, die krulde van aan de rand van de zestien meter de bal een meter of twee voorlangs. Malinwa voetbalde voorlopig met veel zelfvertrouwen, op het kwartier kon Shved een tweede kans onvoldoende kadreren. Op het halfuur was een flauwe vrije trap van Morioka het eerste wapenfeit voor Charleroi, Thoelen moest plat gaan maar had geen enkele moeite met de lage schuiver van de Japanner. Vlak voor de rust solliciteerde Nicholson met een fraaie omhaal naar een vroeg doelpunt van het jaar, de redding van Thoelen mocht echter ook gezien worden. Halfweg stond het nog 0-0.

Vrancken ziet zijn team opnieuw met vertrouwen voetballen.
Sterk Malinwa dankt uitblinker Hairemans
Na de pauze was het lang wachten op een eerste kans maar die was wel meteen de goede. Iets voor het uur pakte Hairemans een afvallende bal knap aan met de borst en in de volley schoot hij de 0-1 voorbij Penneteau. De Zebra's hadden voorlopig geen reactie in huis en ontsnapten halfweg de tweede helft toen Engvall de vrijstaande Mrabti bediende, die schoot nipt voorlangs. In de absolute slotfase ging Charleroi nog op zoek naar de gelijkmaker maar tot echte kansen kwam de ploeg van Belhocine lange tijd niet meer. In de blessuretijd liet nieuwkomer Druijf nog een unieke kans liggen op de 0-2 en aan de overzijde schoot Berahino vol op de lat. Finaal pakte Malinwa opnieuw de zege en pronkt het met een fraaie twaalf op twaalf.
Scoreverloop:
0-1 (59') Hairemans

LEES OOK: Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Zal KV Mechelen nog meedoen voor de top-4?

Meest recent

Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

0
0
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

40
40
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

30
30
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

157
157
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

59
59
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

98
98
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

170
170
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

649
649
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

273
273
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

477
477
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

111
111
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

361
361
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

133
133
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

108
108
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

320
320
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

384
384
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

65
65
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

432
432
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

320
320
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

321
321
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

415
415
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

170
170
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

556
556
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

748
748
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

749
749

Meer sportnieuws