Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

door
Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

Nadat het ruim een half uur dominant voetbalde en heer en meester was in Duitstalig België, heeft Anderlecht andermaal een zure nederlaag geleden. Het team van Kompany schoot zichzelf in de voet met een gecontesteerde rode kaart en monumentale blunder van doelman Wellenreuther.

Eupen kende een razend drukke maand januari maar was stilaan afgezakt richting het degradatiemoeras. De Panda's konden vanavond maar best stunten tegen Anderlecht om weg te geraken onderin. Het team van Kompany kon vanavond weer voorlopig in de top-4 wippen. Paars-Wit deed het verrassend met Vlap in de basis als vervanger van de geblesseerde Sambi Lokonga. Bij de thuisploeg keerde draaischijf Peeters terug uit schorsing.
Dominant Anderlecht schiet zichzelf andermaal in eigen voet
De bezoekers namen een kanonstart aan de Kehrweg en kregen reeds in het eerste kwartier een handvol kansen via Mukairu, Nmecha en Vlap, elke keer was Defourny bij de pinken. Eupen stelde daar werkelijk niets tegenover en had halfweg de eerste helft geluk dat de VAR een strafschop wijzigde in een vrije trap nadat Boucaut eerst naar de stip wees. Miazga kopte na de daaropvolgende vrije trap nipt over. Pas na een halfuur spelen kwamen ook de Panda's er eindelijk wat door, Peeters schoot na een fraaie combinatie voorlangs. Op dik vijf minuten van de rust kreeg een dominant Anderlecht een opdoffer van jewelste te verwerken toen Lawrence een strenge rode kaart kreeg na een vliegende tackle. Zo moesten de bezoekers nog meer dan een helft met een man minder verder. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Vlap kreeg nog eens zijn kans bij een dominant Paars-Wit.
Blunderende doelman lijdt zwanenzang in
Met een man minder kon Anderlecht zijn prooi na de rust niet meer bij het nekvel grijpen. De thuisploeg kon voorlopig ook weinig afdwingen en creëerde zo goed als niets in het eerste kwartier na de pauze. Iets voorbij het uur kregen de Panda's toch twee kansjes op korte tijd: eerst krulde Peeters een vrije trap over, even later trapte Prevljak vanuit een schuine hoek in de handen van Wellenreuther. De thuisploeg duwde nu door en kreeg een paar uitstekende mogelijkheden, Baby knalde op twintig minuten van het einde een meter over de kooi van Wellenreuther. Een paar minuten later was het wel raak toen de bezoekende doelman grandioos onder de bal doorging en Prevljak maar moest binnen duwen: 1-0 voor Eupen. Paars-Wit hing in de touwen en op vijf minuten van de rust maakte Prevljak er in twee tijden 2-0 van, opnieuw zag de Duitse doelman van Anderlecht er niet goed uit. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo werd het een deugddoende zege voor Eupen en een zoveelste te vermijden nederlaag voor Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (75') Prevljak, 2-0 (85') Prevljak
Bijzonderheid:
Lawrence (Anderlecht) krijgt een rode kaart (39').

LEES OOK: 'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Was de rode kaart voor Lawrence terecht?

Meest recent

Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

6
6
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

5
5
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

21
21
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

68
68
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

17
17
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

53
53
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

74
74
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

56
56
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

115
115
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

336
336
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

98
98
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

327
327
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

293
293
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

440
440
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

229
229
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

667
667
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

576
576
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

246
246
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

132
132
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

387
387
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

62
62
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

499
499

Meer sportnieuws