Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

door
Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

Nadat het ruim een half uur dominant voetbalde en heer en meester was in Duitstalig België, heeft Anderlecht andermaal een zure nederlaag geleden. Het team van Kompany schoot zichzelf in de voet met een gecontesteerde rode kaart en monumentale blunder van doelman Wellenreuther.

Eupen kende een razend drukke maand januari maar was stilaan afgezakt richting het degradatiemoeras. De Panda's konden vanavond maar best stunten tegen Anderlecht om weg te geraken onderin. Het team van Kompany kon vanavond weer voorlopig in de top-4 wippen. Paars-Wit deed het verrassend met Vlap in de basis als vervanger van de geblesseerde Sambi Lokonga. Bij de thuisploeg keerde draaischijf Peeters terug uit schorsing.
Dominant Anderlecht schiet zichzelf andermaal in eigen voet
De bezoekers namen een kanonstart aan de Kehrweg en kregen reeds in het eerste kwartier een handvol kansen via Mukairu, Nmecha en Vlap, elke keer was Defourny bij de pinken. Eupen stelde daar werkelijk niets tegenover en had halfweg de eerste helft geluk dat de VAR een strafschop wijzigde in een vrije trap nadat Boucaut eerst naar de stip wees. Miazga kopte na de daaropvolgende vrije trap nipt over. Pas na een halfuur spelen kwamen ook de Panda's er eindelijk wat door, Peeters schoot na een fraaie combinatie voorlangs. Op dik vijf minuten van de rust kreeg een dominant Anderlecht een opdoffer van jewelste te verwerken toen Lawrence een strenge rode kaart kreeg na een vliegende tackle. Zo moesten de bezoekers nog meer dan een helft met een man minder verder. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Vlap kreeg nog eens zijn kans bij een dominant Paars-Wit.
Blunderende doelman lijdt zwanenzang in
Met een man minder kon Anderlecht zijn prooi na de rust niet meer bij het nekvel grijpen. De thuisploeg kon voorlopig ook weinig afdwingen en creëerde zo goed als niets in het eerste kwartier na de pauze. Iets voorbij het uur kregen de Panda's toch twee kansjes op korte tijd: eerst krulde Peeters een vrije trap over, even later trapte Prevljak vanuit een schuine hoek in de handen van Wellenreuther. De thuisploeg duwde nu door en kreeg een paar uitstekende mogelijkheden, Baby knalde op twintig minuten van het einde een meter over de kooi van Wellenreuther. Een paar minuten later was het wel raak toen de bezoekende doelman grandioos onder de bal doorging en Prevljak maar moest binnen duwen: 1-0 voor Eupen. Paars-Wit hing in de touwen en op vijf minuten van de rust maakte Prevljak er in twee tijden 2-0 van, opnieuw zag de Duitse doelman van Anderlecht er niet goed uit. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo werd het een deugddoende zege voor Eupen en een zoveelste te vermijden nederlaag voor Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (75') Prevljak, 2-0 (85') Prevljak
Bijzonderheid:
Lawrence (Anderlecht) krijgt een rode kaart (39').

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Was de rode kaart voor Lawrence terecht?

Meest recent

Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

32
32
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

46
46
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

240
240
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

216
216
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

65
65
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

468
468
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

165
165
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

204
204
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

205
205
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

87
87
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

47
47
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

161
161
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

452
452
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

195
195
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

91
91
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

379
379
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

486
486
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

53
53
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

198
198
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

705
705
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

195
195
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

147
147
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

202
202
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

394
394

Meer sportnieuws