Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

door
Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

Nadat het ruim een half uur dominant voetbalde en heer en meester was in Duitstalig België, heeft Anderlecht andermaal een zure nederlaag geleden. Het team van Kompany schoot zichzelf in de voet met een gecontesteerde rode kaart en monumentale blunder van doelman Wellenreuther.

Eupen kende een razend drukke maand januari maar was stilaan afgezakt richting het degradatiemoeras. De Panda's konden vanavond maar best stunten tegen Anderlecht om weg te geraken onderin. Het team van Kompany kon vanavond weer voorlopig in de top-4 wippen. Paars-Wit deed het verrassend met Vlap in de basis als vervanger van de geblesseerde Sambi Lokonga. Bij de thuisploeg keerde draaischijf Peeters terug uit schorsing.
Dominant Anderlecht schiet zichzelf andermaal in eigen voet
De bezoekers namen een kanonstart aan de Kehrweg en kregen reeds in het eerste kwartier een handvol kansen via Mukairu, Nmecha en Vlap, elke keer was Defourny bij de pinken. Eupen stelde daar werkelijk niets tegenover en had halfweg de eerste helft geluk dat de VAR een strafschop wijzigde in een vrije trap nadat Boucaut eerst naar de stip wees. Miazga kopte na de daaropvolgende vrije trap nipt over. Pas na een halfuur spelen kwamen ook de Panda's er eindelijk wat door, Peeters schoot na een fraaie combinatie voorlangs. Op dik vijf minuten van de rust kreeg een dominant Anderlecht een opdoffer van jewelste te verwerken toen Lawrence een strenge rode kaart kreeg na een vliegende tackle. Zo moesten de bezoekers nog meer dan een helft met een man minder verder. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Vlap kreeg nog eens zijn kans bij een dominant Paars-Wit.
Blunderende doelman lijdt zwanenzang in
Met een man minder kon Anderlecht zijn prooi na de rust niet meer bij het nekvel grijpen. De thuisploeg kon voorlopig ook weinig afdwingen en creëerde zo goed als niets in het eerste kwartier na de pauze. Iets voorbij het uur kregen de Panda's toch twee kansjes op korte tijd: eerst krulde Peeters een vrije trap over, even later trapte Prevljak vanuit een schuine hoek in de handen van Wellenreuther. De thuisploeg duwde nu door en kreeg een paar uitstekende mogelijkheden, Baby knalde op twintig minuten van het einde een meter over de kooi van Wellenreuther. Een paar minuten later was het wel raak toen de bezoekende doelman grandioos onder de bal doorging en Prevljak maar moest binnen duwen: 1-0 voor Eupen. Paars-Wit hing in de touwen en op vijf minuten van de rust maakte Prevljak er in twee tijden 2-0 van, opnieuw zag de Duitse doelman van Anderlecht er niet goed uit. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo werd het een deugddoende zege voor Eupen en een zoveelste te vermijden nederlaag voor Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (75') Prevljak, 2-0 (85') Prevljak
Bijzonderheid:
Lawrence (Anderlecht) krijgt een rode kaart (39').

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

Was de rode kaart voor Lawrence terecht?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

63
63
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

58
58
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

175
175
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

222
222
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

80
80
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

177
177
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

103
103
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

13
13
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

262
262
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

195
195
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

198
198
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

35
35
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

61
61
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

37
37
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

99
99
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

80
80
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

177
177

Meer sportnieuws