Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

587
Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

Nadat het ruim een half uur dominant voetbalde en heer en meester was in Duitstalig België, heeft Anderlecht andermaal een zure nederlaag geleden. Het team van Kompany schoot zichzelf in de voet met een gecontesteerde rode kaart en monumentale blunder van doelman Wellenreuther.

Eupen kende een razend drukke maand januari maar was stilaan afgezakt richting het degradatiemoeras. De Panda's konden vanavond maar best stunten tegen Anderlecht om weg te geraken onderin. Het team van Kompany kon vanavond weer voorlopig in de top-4 wippen. Paars-Wit deed het verrassend met Vlap in de basis als vervanger van de geblesseerde Sambi Lokonga. Bij de thuisploeg keerde draaischijf Peeters terug uit schorsing.
Dominant Anderlecht schiet zichzelf andermaal in eigen voet
De bezoekers namen een kanonstart aan de Kehrweg en kregen reeds in het eerste kwartier een handvol kansen via Mukairu, Nmecha en Vlap, elke keer was Defourny bij de pinken. Eupen stelde daar werkelijk niets tegenover en had halfweg de eerste helft geluk dat de VAR een strafschop wijzigde in een vrije trap nadat Boucaut eerst naar de stip wees. Miazga kopte na de daaropvolgende vrije trap nipt over. Pas na een halfuur spelen kwamen ook de Panda's er eindelijk wat door, Peeters schoot na een fraaie combinatie voorlangs. Op dik vijf minuten van de rust kreeg een dominant Anderlecht een opdoffer van jewelste te verwerken toen Lawrence een strenge rode kaart kreeg na een vliegende tackle. Zo moesten de bezoekers nog meer dan een helft met een man minder verder. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Vlap kreeg nog eens zijn kans bij een dominant Paars-Wit.
Blunderende doelman lijdt zwanenzang in
Met een man minder kon Anderlecht zijn prooi na de rust niet meer bij het nekvel grijpen. De thuisploeg kon voorlopig ook weinig afdwingen en creëerde zo goed als niets in het eerste kwartier na de pauze. Iets voorbij het uur kregen de Panda's toch twee kansjes op korte tijd: eerst krulde Peeters een vrije trap over, even later trapte Prevljak vanuit een schuine hoek in de handen van Wellenreuther. De thuisploeg duwde nu door en kreeg een paar uitstekende mogelijkheden, Baby knalde op twintig minuten van het einde een meter over de kooi van Wellenreuther. Een paar minuten later was het wel raak toen de bezoekende doelman grandioos onder de bal doorging en Prevljak maar moest binnen duwen: 1-0 voor Eupen. Paars-Wit hing in de touwen en op vijf minuten van de rust maakte Prevljak er in twee tijden 2-0 van, opnieuw zag de Duitse doelman van Anderlecht er niet goed uit. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo werd het een deugddoende zege voor Eupen en een zoveelste te vermijden nederlaag voor Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (75') Prevljak, 2-0 (85') Prevljak
Bijzonderheid:
Lawrence (Anderlecht) krijgt een rode kaart (39').

LEES OOK: Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Was de rode kaart voor Lawrence terecht?

Meest recent

Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

73
73
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

4
4
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

78
78
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

25
25
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

106
106
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

56
56
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

27
27
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

160
160
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

104
104
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

41
41
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

70
70
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

194
194
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

91
91
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

412
412
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

444
444
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

385
385
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

134
134
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

247
247
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

197
197
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

451
451
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

338
338
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

226
226
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

473
473
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

607
607

Meer sportnieuws