Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

587 stemmen
Anderlecht hervalt in dezelfde fouten en lijdt schipbreuk aan de Kehrweg

Nadat het ruim een half uur dominant voetbalde en heer en meester was in Duitstalig België, heeft Anderlecht andermaal een zure nederlaag geleden. Het team van Kompany schoot zichzelf in de voet met een gecontesteerde rode kaart en monumentale blunder van doelman Wellenreuther.

Eupen kende een razend drukke maand januari maar was stilaan afgezakt richting het degradatiemoeras. De Panda's konden vanavond maar best stunten tegen Anderlecht om weg te geraken onderin. Het team van Kompany kon vanavond weer voorlopig in de top-4 wippen. Paars-Wit deed het verrassend met Vlap in de basis als vervanger van de geblesseerde Sambi Lokonga. Bij de thuisploeg keerde draaischijf Peeters terug uit schorsing.
Dominant Anderlecht schiet zichzelf andermaal in eigen voet
De bezoekers namen een kanonstart aan de Kehrweg en kregen reeds in het eerste kwartier een handvol kansen via Mukairu, Nmecha en Vlap, elke keer was Defourny bij de pinken. Eupen stelde daar werkelijk niets tegenover en had halfweg de eerste helft geluk dat de VAR een strafschop wijzigde in een vrije trap nadat Boucaut eerst naar de stip wees. Miazga kopte na de daaropvolgende vrije trap nipt over. Pas na een halfuur spelen kwamen ook de Panda's er eindelijk wat door, Peeters schoot na een fraaie combinatie voorlangs. Op dik vijf minuten van de rust kreeg een dominant Anderlecht een opdoffer van jewelste te verwerken toen Lawrence een strenge rode kaart kreeg na een vliegende tackle. Zo moesten de bezoekers nog meer dan een helft met een man minder verder. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Vlap kreeg nog eens zijn kans bij een dominant Paars-Wit.
Blunderende doelman lijdt zwanenzang in
Met een man minder kon Anderlecht zijn prooi na de rust niet meer bij het nekvel grijpen. De thuisploeg kon voorlopig ook weinig afdwingen en creëerde zo goed als niets in het eerste kwartier na de pauze. Iets voorbij het uur kregen de Panda's toch twee kansjes op korte tijd: eerst krulde Peeters een vrije trap over, even later trapte Prevljak vanuit een schuine hoek in de handen van Wellenreuther. De thuisploeg duwde nu door en kreeg een paar uitstekende mogelijkheden, Baby knalde op twintig minuten van het einde een meter over de kooi van Wellenreuther. Een paar minuten later was het wel raak toen de bezoekende doelman grandioos onder de bal doorging en Prevljak maar moest binnen duwen: 1-0 voor Eupen. Paars-Wit hing in de touwen en op vijf minuten van de rust maakte Prevljak er in twee tijden 2-0 van, opnieuw zag de Duitse doelman van Anderlecht er niet goed uit. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo werd het een deugddoende zege voor Eupen en een zoveelste te vermijden nederlaag voor Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (75') Prevljak, 2-0 (85') Prevljak
Bijzonderheid:
Lawrence (Anderlecht) krijgt een rode kaart (39').

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Was de rode kaart voor Lawrence terecht?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

51
51
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

64
64
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

383
383
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

218
218
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

377
377
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

765
765
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

388
388
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

355
355
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

581
581
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1025
1025
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws