Kompany gewaarschuwd: "Ashimeru heeft één grote zwakte"

door
Kompany gewaarschuwd:

Dit weekend zullen we hem nog niet aan het werk zien, maar nadien staan de verwachtingen hooggespannen voor Majeed Ashimeru bij Anderlecht. De nieuwste winteraanwinst, gehuurd met een aankoopoptie bij RB Salzburg, moet het middenveld meteen van een fikse kwaliteitsinjectie voorzien. Zeker nu Sambi Lokonga in de lappenmand ligt.


Hoewel hij wordt aangekondigd als een polyvalent type, ziet het er wel naar uit dat Ashimeru vooral een rijtje hoger als nummer 10 aan bod zal komen. Toch is de vergelijking met Lokonga niet veraf, zo blijkt uit de getuigenissen van enkele kenners die vertrouwd zijn met de 23-jarige Ghanees. Zo stelt Anna Konovalova, die de Oostenrijkse competitie volgt voor Football Radar, dat Ashimeru vooral sterk is met de bal aan de voet. In gesprek met Sud Presse omschrijft zij hem als een snelle, technisch sterke dribbelaar die zeer actief is in balbezit.

Alleen benut hij zijn naar verluidt toch vrij grote motor volgens Konovalova net iets minder goed wanneer de tegenstander het leer rondspeelt. "Dat is zijn voornaamste zwakte. Hij zet niet altijd druk zoals het zou moeten, wat meteen ook de reden is waarom hij niet geslaagd is in Salzburg", klinkt het namelijk in haar analyse. Vincent Kompany, die niet alleen een fervent voorstander is van Pep Guardiola zijn visie maar tevens een snelle balrecuperatie hoog in het vaandel draagt, zal het niet graag horen. Hij is bij deze dus alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Waar zal Ashimeru volgens u het vaakst spelen?

Meest recent

'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

26
26
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

19
19
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

213
213
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

72
72
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

75
75
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

226
226
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

64
64
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

80
80
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

133
133
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

162
162
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

207
207
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

75
75
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1078
1078
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

135
135
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

319
319
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

388
388
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

238
238
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

309
309
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

121
121
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

91
91
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

560
560
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

89
89
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

44
44

Meer sportnieuws