TRANSFERUURTJE: 'Club aast op twee topdeals, Anderlecht slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op twee topdeals, Anderlecht slaat toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zinnens om deze maand nog stevig toe te slaan. Zo zou Blauw-Zwart azen op de komst van Lasse Schöne. De 34-jarige Deen is transfervrij sinds zijn contract bij Genoa ontbonden werd. Voorlopig onderhoudt de middenvelder zijn conditie bij ex-club Ajax, dat ook gelinkt wordt aan een terugkeer.



Daarnaast is ook de komst van Bryan Reynolds nog niet van de baan. Eerdere berichten dat Juventus de rechtsachter beet heeft, worden in de VS ontkend en daar klinkt het dat Club woensdag nog een nieuw bod uitgebracht zou hebben op de jonge speler.

In Turkije wordt Club ook gelinkt aan Ömer Faruk Beyaz, een 17-jarige offensieve middenvelder van Fenerbahçe. De jongeling is einde contract en dus een opportuniteit. De concurrentie voor hem is wel groot, want ook Genk, AZ, Rennes, Real Sociedad, Bologna, Schalke en RB Salzburg zouden hem op het oog hebben.



Club lijkt ook definitief verlost te zijn van Luan Peres. Woensdagavond wist Santos zich immers te plaatsen voor de finale van de Copa Libertadores en dat zou betekenen dat ze de verdediger gaan aankopen. Club zou nog zo'n 3 miljoen euro incasseren voor de Braziliaan.

Anderlecht haalde woensdag met Majeed Ashimeru zijn derde winteraanwinst binnen. De Ghanese middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en Anderlecht heeft ook een aankoopoptie bedongen. Die zou naar verluidt zo'n 2,5 miljoen euro bedragen. Daarna zou Ashimeru voor vier jaar kunnen tekenen. Michal Karbownik werd de voorbije dagen genoemd, maar Anderlecht zou de Pool van Brighton niet willen.



Wie wel in beeld zou zijn, is Jacob Bruun Larsen. De 22-jarige flankaanvaller komt uit voor Hoffenheim, dat een jaar geleden nog 9 miljoen euro voor hem betaalde. De Deen komt dit seizoen echter amper aan de bak en dus zou een uitleenbeurt aan Anderlecht een uitweg kunnen bieden.

Ook Mykola Kukharevych leek op weg te zijn naar Anderlecht, maar die transfer zou op de helling staan. Rukh Lviv zou de prijs voor de jonge spits opgedreven hebben en daardoor haakt Anderlecht voorlopig af. 



Verder wil Paars-Wit nog steeds af van Bubacarr Sanneh. De verdediger, die in 2018 nog 8 miljoen euro kostte, zou zelfs gratis mogen vertrekken. Mogelijk vraagt Anderlecht wel nog een percentage op een eventuele doorverkoop. Veel interesse is er echter niet voor Sanneh.

Antwerp gaat mogelijk een nieuwe doelman halen door de blessure van Butez en de weinig overtuigende prestaties van Beiranvand. Er zouden alvast twee Belgen op het lijstje van de Great Old staan: Mile Svilar (Benfica) en Ruud Boffin (Antalyaspor)



AA Gent wil nog een spits en denkt daarbij aan een oude bekende. Het zou Kalifa Coulibaly willen terughalen, want de Malinees zit op een zijspoor bij FC Nantes. Ook de Israëliër Yonas Malede van Maccabi Netanya zou echter in beeld zijn.

BUITENLAND

Bij Real Madrid kreeg Martin Ödegaard dit seizoen een nieuwe kans, maar het Noorse toptalent kon de voorbije maanden opnieuw niet overtuigen. De kans bestaat daardoor dat hij deze maand opnieuw verhuurd wordt. Ajax wordt alvast genoemd als optie, want de Nederlanders zijn nog op zoek naar een aanvallende middenvelder.

LEES OOK: Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Verwacht je dat Club nog een grote transfer zal doen?

Meest recent

Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

41
41
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

87
87
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

41
41
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

46
46
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

78
78
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

81
81
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

375
375
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

132
132
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

208
208
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

89
89
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

546
546
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

519
519
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

267
267
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

598
598
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

82
82
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

71
71
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

72
72
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

249
249
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

77
77
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

159
159
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

224
224
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

446
446
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

191
191

Meer sportnieuws