TRANSFERUURTJE: 'Club aast op twee topdeals, Anderlecht slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op twee topdeals, Anderlecht slaat toe'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zinnens om deze maand nog stevig toe te slaan. Zo zou Blauw-Zwart azen op de komst van Lasse Schöne. De 34-jarige Deen is transfervrij sinds zijn contract bij Genoa ontbonden werd. Voorlopig onderhoudt de middenvelder zijn conditie bij ex-club Ajax, dat ook gelinkt wordt aan een terugkeer.



Daarnaast is ook de komst van Bryan Reynolds nog niet van de baan. Eerdere berichten dat Juventus de rechtsachter beet heeft, worden in de VS ontkend en daar klinkt het dat Club woensdag nog een nieuw bod uitgebracht zou hebben op de jonge speler.

In Turkije wordt Club ook gelinkt aan Ömer Faruk Beyaz, een 17-jarige offensieve middenvelder van Fenerbahçe. De jongeling is einde contract en dus een opportuniteit. De concurrentie voor hem is wel groot, want ook Genk, AZ, Rennes, Real Sociedad, Bologna, Schalke en RB Salzburg zouden hem op het oog hebben.



Club lijkt ook definitief verlost te zijn van Luan Peres. Woensdagavond wist Santos zich immers te plaatsen voor de finale van de Copa Libertadores en dat zou betekenen dat ze de verdediger gaan aankopen. Club zou nog zo'n 3 miljoen euro incasseren voor de Braziliaan.

Anderlecht haalde woensdag met Majeed Ashimeru zijn derde winteraanwinst binnen. De Ghanese middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en Anderlecht heeft ook een aankoopoptie bedongen. Die zou naar verluidt zo'n 2,5 miljoen euro bedragen. Daarna zou Ashimeru voor vier jaar kunnen tekenen. Michal Karbownik werd de voorbije dagen genoemd, maar Anderlecht zou de Pool van Brighton niet willen.



Wie wel in beeld zou zijn, is Jacob Bruun Larsen. De 22-jarige flankaanvaller komt uit voor Hoffenheim, dat een jaar geleden nog 9 miljoen euro voor hem betaalde. De Deen komt dit seizoen echter amper aan de bak en dus zou een uitleenbeurt aan Anderlecht een uitweg kunnen bieden.

Ook Mykola Kukharevych leek op weg te zijn naar Anderlecht, maar die transfer zou op de helling staan. Rukh Lviv zou de prijs voor de jonge spits opgedreven hebben en daardoor haakt Anderlecht voorlopig af. 



Verder wil Paars-Wit nog steeds af van Bubacarr Sanneh. De verdediger, die in 2018 nog 8 miljoen euro kostte, zou zelfs gratis mogen vertrekken. Mogelijk vraagt Anderlecht wel nog een percentage op een eventuele doorverkoop. Veel interesse is er echter niet voor Sanneh.

Antwerp gaat mogelijk een nieuwe doelman halen door de blessure van Butez en de weinig overtuigende prestaties van Beiranvand. Er zouden alvast twee Belgen op het lijstje van de Great Old staan: Mile Svilar (Benfica) en Ruud Boffin (Antalyaspor)



AA Gent wil nog een spits en denkt daarbij aan een oude bekende. Het zou Kalifa Coulibaly willen terughalen, want de Malinees zit op een zijspoor bij FC Nantes. Ook de Israëliër Yonas Malede van Maccabi Netanya zou echter in beeld zijn.

BUITENLAND

Bij Real Madrid kreeg Martin Ödegaard dit seizoen een nieuwe kans, maar het Noorse toptalent kon de voorbije maanden opnieuw niet overtuigen. De kans bestaat daardoor dat hij deze maand opnieuw verhuurd wordt. Ajax wordt alvast genoemd als optie, want de Nederlanders zijn nog op zoek naar een aanvallende middenvelder.

LEES OOK: Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Verwacht je dat Club nog een grote transfer zal doen?

Meest recent

Einde van een tijdperk: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

2
2
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

51
51
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

22
22
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

293
293
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

288
288
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

135
135
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

121
121
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

171
171
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

26
26
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

207
207
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

137
137
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

118
118
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

192
192
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

69
69
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

331
331
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

270
270
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

255
255
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

161
161
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

72
72
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

109
109
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

356
356
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

150
150

Meer sportnieuws