'Drie amateurclubs komen met opmerkelijk voorstel bij stopzetting competitie'

286
'Drie amateurclubs komen met opmerkelijk voorstel bij stopzetting competitie'

Het Overlegcomité komt vrijdag samen, maar we moeten niet meteen hopen op versoepelingen. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is dat bijzonder slecht nieuws voor het amateurvoetbal. Zal er dit seizoen nog gevoetbald worden?

Het was de bedoeling om op 14 februari terug te hervatten, maar als er geen versoepelingen komen, is de kans nihil dat dit daadwerkelijk zal gaan gebeuren. De kans wordt met de dag kleiner dat het amateurvoetbal dit seizoen nog hervat zal worden. Sinds midden oktober ligt alles al stil. Het is goed mogelijk dat er pas vanaf eind maart versoepelingen zullen komen in verband met de horeca, wat ook belangrijk is voor een voetbalclub.

De omzet van een kantine is van cruciaal belang voor de inkomsten van een voetbalclub. Als er geen kantines kunnen geopend worden, is dat een bijzonder zware domper voor de amateurclubs. De komende dagen zal blijken of het amateurvoetbal nog hervat zal worden, maar voorlopig ziet het er niet goed uit.

UPDATE 12/01

Er is nog altijd geen beslissing genomen over het verdere verloop van het amateurvoetbal. De crisiscel, met vertegenwoordigers van de KBVB, de amateurvleugels, de Pro League en de politiek, kwam samen maar ze vinden het nog te vroeg om al een definitief oordeel te vellen. Dat weet Het Laatste Nieuws. Voorlopig is de kans echter klein dat het amateurvoetbal hervat zal worden. Voor de jeugd is er wél meer kans op een herstart.

UPDATE 13/01
Er is nog steeds geen beslissing genomen over de amateurcompetities en daardoor lijkt de kans alsmaar te groeien dat we een blanco seizoen tegemoet gaan. Maar een aantal clubs ziet dat anders en wil volgens Belga alsnog kans maken om naar 1B te promoveren. Dender, Patro Eisden en RFC Luik zouden in dat geval een mini-competitie voor promotie willen organiseren. Patro en Dender hebben daarvoor al contact opgenomen met advocaat Walter Van Steenbruggge, terwijl Luik ontkent dat ze al juridische stappen genomen hebben. 

LEES OOK: 'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

14
14
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

31
31
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

21
21
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

12
12
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

51
51
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

113
113
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

39
39
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

28
28
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

101
101
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

52
52
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

95
95
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

49
49
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

45
45
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

204
204
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

201
201
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

484
484
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

425
425
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws