EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

door
EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

RSC Anderlecht haalde Warner Hahn en Mohammed Bouchouari al in huis, maar dat zijn spelers voor de breedte. Met Majeed Ashimeru haalde het een potentiële basisspeler naar de Jupiler Pro League. We polsten bij Nemanja Rnic (ex-ploegmaat) en Michael Unverdorben (journalist bij de Salzburger Nachrichten) naar de kwaliteiten van de speler. Wat kan hij Anderlecht bijbrengen?


Ashimeru speelde in het seizoen 2017/2018 op huurbasis voor Wolfsberger AC en was er toen een ploegmaat van Rnic. De voormalige speler van Anderlecht blikte even terug op die periode.


Speler die past bij de stijl van het huis

"We speelden één seizoen samen. Ik herinner mij hem als een talentvolle speler, die nood had aan minuten nadat hij voor het eerst naar Europa was gekomen. Het is een stille, maar vriendelijke jongen. Naast het veld is hij wel in voor een grapje. Ik zag hem enkele weken geleden nog toen we tegen RB Salzburg speelden, maar toen was er nog geen sprake van de interesse van Anderlecht. We hebben er dus ook niet over gesproken", schetst Rnic een beeld van de mens Ashimeru.

Ashimeru moet vooral het vertrek van Percy Tau opvangen. "Majeed is een speler die graag de bal voelt. Hij is een creatieve speler en met zijn voetballende kwaliteiten past hij wel bij de stijl van het huis. Zijn beste positie? Hij is op zijn best als hij tussen de linies kan spelen, dicht bij het doel van de tegenstander. Het is niet makkelijk om voor Anderlecht te spelen, want de druk is er groot, maar ik denk dat hij met zijn kwaliteiten én met de nodige steun daar wel kan slagen", aldus de ex-verdediger van RSCA.


Salzburg rekende niet meer op hem

Ondanks het feit dat de 23-jarige Ghanees de nodige kwaliteiten heeft, lijkt RB Salzburg niet meer op hem te rekenen. Dat weet de Oostenrijkse journalist Michael Unverdorben ons te vertellen. Voor hem was het dan ook geen toeval dat de club akkoord ging met een aankoopoptie (die 2,5 miljoen euro zou bedragen).

"Hij speelde de afgelopen maanden niet al te veel voor Salzburg. Hij werd vooral als joker gebruikt en moest zich vooral tevreden stellen met wat invalbeurten. Ik denk niet dat Majeed nog in de toekomstplannen van Salzburg voorkomt”, aldus Unverdorben.

"Hij werd de afgelopen jaren al meermaals uitgeleend (aan Lustenau, Wolfsberger en St. Gallen, nvdr.) en dat komt omdat de club centraal op het middenveld betere en snellere spelers heeft dan hem. Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen", aldus de journalist over de speler die tegen Eupen al in de kern kan zitten.

Claudio Reulens

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Zal hij meteen in de basis staan?

Meest recent

Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

18
18
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

19
19
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

39
39
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

49
49
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

25
25
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

298
298
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

57
57
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

348
348
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

131
131
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

242
242
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

152
152
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

120
120
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

479
479
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

111
111
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

87
87
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

200
200
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

182
182
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

461
461
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

651
651
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

331
331
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

610
610
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

351
351
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1501
1501
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

421
421

Meer sportnieuws