EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

819 stemmen
EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

RSC Anderlecht haalde Warner Hahn en Mohammed Bouchouari al in huis, maar dat zijn spelers voor de breedte. Met Majeed Ashimeru haalde het een potentiële basisspeler naar de Jupiler Pro League. We polsten bij Nemanja Rnic (ex-ploegmaat) en Michael Unverdorben (journalist bij de Salzburger Nachrichten) naar de kwaliteiten van de speler. Wat kan hij Anderlecht bijbrengen?


Ashimeru speelde in het seizoen 2017/2018 op huurbasis voor Wolfsberger AC en was er toen een ploegmaat van Rnic. De voormalige speler van Anderlecht blikte even terug op die periode.


Speler die past bij de stijl van het huis

"We speelden één seizoen samen. Ik herinner mij hem als een talentvolle speler, die nood had aan minuten nadat hij voor het eerst naar Europa was gekomen. Het is een stille, maar vriendelijke jongen. Naast het veld is hij wel in voor een grapje. Ik zag hem enkele weken geleden nog toen we tegen RB Salzburg speelden, maar toen was er nog geen sprake van de interesse van Anderlecht. We hebben er dus ook niet over gesproken", schetst Rnic een beeld van de mens Ashimeru.

Ashimeru moet vooral het vertrek van Percy Tau opvangen. "Majeed is een speler die graag de bal voelt. Hij is een creatieve speler en met zijn voetballende kwaliteiten past hij wel bij de stijl van het huis. Zijn beste positie? Hij is op zijn best als hij tussen de linies kan spelen, dicht bij het doel van de tegenstander. Het is niet makkelijk om voor Anderlecht te spelen, want de druk is er groot, maar ik denk dat hij met zijn kwaliteiten én met de nodige steun daar wel kan slagen", aldus de ex-verdediger van RSCA.


Salzburg rekende niet meer op hem

Ondanks het feit dat de 23-jarige Ghanees de nodige kwaliteiten heeft, lijkt RB Salzburg niet meer op hem te rekenen. Dat weet de Oostenrijkse journalist Michael Unverdorben ons te vertellen. Voor hem was het dan ook geen toeval dat de club akkoord ging met een aankoopoptie (die 2,5 miljoen euro zou bedragen).

"Hij speelde de afgelopen maanden niet al te veel voor Salzburg. Hij werd vooral als joker gebruikt en moest zich vooral tevreden stellen met wat invalbeurten. Ik denk niet dat Majeed nog in de toekomstplannen van Salzburg voorkomt”, aldus Unverdorben.

"Hij werd de afgelopen jaren al meermaals uitgeleend (aan Lustenau, Wolfsberger en St. Gallen, nvdr.) en dat komt omdat de club centraal op het middenveld betere en snellere spelers heeft dan hem. Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen", aldus de journalist over de speler die tegen Eupen al in de kern kan zitten.

Claudio Reulens

LEES OOK: Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

Zal hij meteen in de basis staan?

Meest recent

'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

0
0
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

24
24
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

287
287
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

262
262
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

172
172
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

162
162
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

194
194
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

142
142
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

385
385
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

646
646
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

778
778
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

311
311
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

736
736
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

516
516
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

205
205
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

173
173
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

280
280
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

264
264
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

177
177
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

355
355
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

336
336
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

53
53
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

844
844
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

618
618

Meer sportnieuws