EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

819 stemmen
EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

RSC Anderlecht haalde Warner Hahn en Mohammed Bouchouari al in huis, maar dat zijn spelers voor de breedte. Met Majeed Ashimeru haalde het een potentiële basisspeler naar de Jupiler Pro League. We polsten bij Nemanja Rnic (ex-ploegmaat) en Michael Unverdorben (journalist bij de Salzburger Nachrichten) naar de kwaliteiten van de speler. Wat kan hij Anderlecht bijbrengen?


Ashimeru speelde in het seizoen 2017/2018 op huurbasis voor Wolfsberger AC en was er toen een ploegmaat van Rnic. De voormalige speler van Anderlecht blikte even terug op die periode.


Speler die past bij de stijl van het huis

"We speelden één seizoen samen. Ik herinner mij hem als een talentvolle speler, die nood had aan minuten nadat hij voor het eerst naar Europa was gekomen. Het is een stille, maar vriendelijke jongen. Naast het veld is hij wel in voor een grapje. Ik zag hem enkele weken geleden nog toen we tegen RB Salzburg speelden, maar toen was er nog geen sprake van de interesse van Anderlecht. We hebben er dus ook niet over gesproken", schetst Rnic een beeld van de mens Ashimeru.

Ashimeru moet vooral het vertrek van Percy Tau opvangen. "Majeed is een speler die graag de bal voelt. Hij is een creatieve speler en met zijn voetballende kwaliteiten past hij wel bij de stijl van het huis. Zijn beste positie? Hij is op zijn best als hij tussen de linies kan spelen, dicht bij het doel van de tegenstander. Het is niet makkelijk om voor Anderlecht te spelen, want de druk is er groot, maar ik denk dat hij met zijn kwaliteiten én met de nodige steun daar wel kan slagen", aldus de ex-verdediger van RSCA.


Salzburg rekende niet meer op hem

Ondanks het feit dat de 23-jarige Ghanees de nodige kwaliteiten heeft, lijkt RB Salzburg niet meer op hem te rekenen. Dat weet de Oostenrijkse journalist Michael Unverdorben ons te vertellen. Voor hem was het dan ook geen toeval dat de club akkoord ging met een aankoopoptie (die 2,5 miljoen euro zou bedragen).

"Hij speelde de afgelopen maanden niet al te veel voor Salzburg. Hij werd vooral als joker gebruikt en moest zich vooral tevreden stellen met wat invalbeurten. Ik denk niet dat Majeed nog in de toekomstplannen van Salzburg voorkomt”, aldus Unverdorben.

"Hij werd de afgelopen jaren al meermaals uitgeleend (aan Lustenau, Wolfsberger en St. Gallen, nvdr.) en dat komt omdat de club centraal op het middenveld betere en snellere spelers heeft dan hem. Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen", aldus de journalist over de speler die tegen Eupen al in de kern kan zitten.

Claudio Reulens

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Zal hij meteen in de basis staan?

Meest recent

"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

1
1
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

38
38
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

64
64
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

182
182
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

300
300
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

42
42
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

138
138
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

234
234
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

733
733
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

104
104
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

275
275
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

156
156
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

572
572
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

519
519
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

157
157
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

330
330
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

49
49
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

209
209
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

503
503
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

658
658
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

64
64
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

152
152
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

411
411
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58

Meer sportnieuws