EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

819
EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

RSC Anderlecht haalde Warner Hahn en Mohammed Bouchouari al in huis, maar dat zijn spelers voor de breedte. Met Majeed Ashimeru haalde het een potentiële basisspeler naar de Jupiler Pro League. We polsten bij Nemanja Rnic (ex-ploegmaat) en Michael Unverdorben (journalist bij de Salzburger Nachrichten) naar de kwaliteiten van de speler. Wat kan hij Anderlecht bijbrengen?


Ashimeru speelde in het seizoen 2017/2018 op huurbasis voor Wolfsberger AC en was er toen een ploegmaat van Rnic. De voormalige speler van Anderlecht blikte even terug op die periode.


Speler die past bij de stijl van het huis

"We speelden één seizoen samen. Ik herinner mij hem als een talentvolle speler, die nood had aan minuten nadat hij voor het eerst naar Europa was gekomen. Het is een stille, maar vriendelijke jongen. Naast het veld is hij wel in voor een grapje. Ik zag hem enkele weken geleden nog toen we tegen RB Salzburg speelden, maar toen was er nog geen sprake van de interesse van Anderlecht. We hebben er dus ook niet over gesproken", schetst Rnic een beeld van de mens Ashimeru.

Ashimeru moet vooral het vertrek van Percy Tau opvangen. "Majeed is een speler die graag de bal voelt. Hij is een creatieve speler en met zijn voetballende kwaliteiten past hij wel bij de stijl van het huis. Zijn beste positie? Hij is op zijn best als hij tussen de linies kan spelen, dicht bij het doel van de tegenstander. Het is niet makkelijk om voor Anderlecht te spelen, want de druk is er groot, maar ik denk dat hij met zijn kwaliteiten én met de nodige steun daar wel kan slagen", aldus de ex-verdediger van RSCA.


Salzburg rekende niet meer op hem

Ondanks het feit dat de 23-jarige Ghanees de nodige kwaliteiten heeft, lijkt RB Salzburg niet meer op hem te rekenen. Dat weet de Oostenrijkse journalist Michael Unverdorben ons te vertellen. Voor hem was het dan ook geen toeval dat de club akkoord ging met een aankoopoptie (die 2,5 miljoen euro zou bedragen).

"Hij speelde de afgelopen maanden niet al te veel voor Salzburg. Hij werd vooral als joker gebruikt en moest zich vooral tevreden stellen met wat invalbeurten. Ik denk niet dat Majeed nog in de toekomstplannen van Salzburg voorkomt”, aldus Unverdorben.

"Hij werd de afgelopen jaren al meermaals uitgeleend (aan Lustenau, Wolfsberger en St. Gallen, nvdr.) en dat komt omdat de club centraal op het middenveld betere en snellere spelers heeft dan hem. Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen", aldus de journalist over de speler die tegen Eupen al in de kern kan zitten.

Claudio Reulens

LEES OOK: Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Zal hij meteen in de basis staan?

Meest recent

Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

29
29
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

59
59
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

8
8
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

78
78
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

61
61
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

163
163
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

196
196
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

234
234
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

156
156
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

250
250
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

234
234
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

182
182
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

38
38
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

64
64
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

141
141
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

275
275
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

47
47
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

137
137
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

372
372
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

253
253
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

288
288
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

220
220
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

140
140
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

187
187
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

78
78

Meer sportnieuws