EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

819
EXCLUSIEF: ervaringsdeskundigen over RSCA-aanwinst Ashimeru

RSC Anderlecht haalde Warner Hahn en Mohammed Bouchouari al in huis, maar dat zijn spelers voor de breedte. Met Majeed Ashimeru haalde het een potentiële basisspeler naar de Jupiler Pro League. We polsten bij Nemanja Rnic (ex-ploegmaat) en Michael Unverdorben (journalist bij de Salzburger Nachrichten) naar de kwaliteiten van de speler. Wat kan hij Anderlecht bijbrengen?


Ashimeru speelde in het seizoen 2017/2018 op huurbasis voor Wolfsberger AC en was er toen een ploegmaat van Rnic. De voormalige speler van Anderlecht blikte even terug op die periode.


Speler die past bij de stijl van het huis

"We speelden één seizoen samen. Ik herinner mij hem als een talentvolle speler, die nood had aan minuten nadat hij voor het eerst naar Europa was gekomen. Het is een stille, maar vriendelijke jongen. Naast het veld is hij wel in voor een grapje. Ik zag hem enkele weken geleden nog toen we tegen RB Salzburg speelden, maar toen was er nog geen sprake van de interesse van Anderlecht. We hebben er dus ook niet over gesproken", schetst Rnic een beeld van de mens Ashimeru.

Ashimeru moet vooral het vertrek van Percy Tau opvangen. "Majeed is een speler die graag de bal voelt. Hij is een creatieve speler en met zijn voetballende kwaliteiten past hij wel bij de stijl van het huis. Zijn beste positie? Hij is op zijn best als hij tussen de linies kan spelen, dicht bij het doel van de tegenstander. Het is niet makkelijk om voor Anderlecht te spelen, want de druk is er groot, maar ik denk dat hij met zijn kwaliteiten én met de nodige steun daar wel kan slagen", aldus de ex-verdediger van RSCA.


Salzburg rekende niet meer op hem

Ondanks het feit dat de 23-jarige Ghanees de nodige kwaliteiten heeft, lijkt RB Salzburg niet meer op hem te rekenen. Dat weet de Oostenrijkse journalist Michael Unverdorben ons te vertellen. Voor hem was het dan ook geen toeval dat de club akkoord ging met een aankoopoptie (die 2,5 miljoen euro zou bedragen).

"Hij speelde de afgelopen maanden niet al te veel voor Salzburg. Hij werd vooral als joker gebruikt en moest zich vooral tevreden stellen met wat invalbeurten. Ik denk niet dat Majeed nog in de toekomstplannen van Salzburg voorkomt”, aldus Unverdorben.

"Hij werd de afgelopen jaren al meermaals uitgeleend (aan Lustenau, Wolfsberger en St. Gallen, nvdr.) en dat komt omdat de club centraal op het middenveld betere en snellere spelers heeft dan hem. Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen", aldus de journalist over de speler die tegen Eupen al in de kern kan zitten.

Claudio Reulens

LEES OOK: Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Zal hij meteen in de basis staan?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

13
13
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

38
38
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

84
84
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

108
108
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

271
271
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

54
54
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

223
223
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

249
249
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

33
33
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

385
385
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

297
297
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

716
716
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

291
291
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

760
760
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1000
1000
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

812
812
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

481
481
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

340
340
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws