Kompany over transfers, een vertrek van Vlap en terugkeer van Trebel

door
Kompany over transfers, een vertrek van Vlap en terugkeer van Trebel

RSC Anderlecht moet vrijdag naar KAS Eupen en na de nederlaag bij Oud-Heverlee Leuven is enkel een zege voldoende. Onze redactie trok naar Anderlecht, waar Vincent Kompany de pers toesprak over enkele hete hangijzers. Hij had het onder meer over de mercato, de situatie van Michel Vlap, de blessure van Sambi Lokonga en de nakende terugkeer van Adrien Trebel.


Over Sambi Lokonga: "Sambi is moeilijk te vervangen. Andere jongens zullen dat moeten gaan doen. Het is geen ernstige blessure, maar hij zal inderdaad twee tot drie weken buiten strijd zijn. Dat hij voor de match tegen OHL al twijfelachtig was en we een risico hebben genomen? Hij was doorheen de week wat ziek en trainde niet mee zoals iedereen. We deden nog testen voor de match, maar er zijn elke week situaties zoals die met Sambi. Voorlopig beheren we alles goed met de medische staf. We bekijken alle parameters. Er worden altijd was risico’s genomen, dat is bij elke club zo. Zeker in deze fase waarbij we een zeer druk programma hebben."

Over Adrien Trebel: "Ik ben nog wat voorzichtig met Trebel. We gaan de situatie met hem bekijken en met de medische staf overleggen. We hebben geen zin om hem 45 minuten te laten spelen tegen Eupen en hem dan voor een langere periode kwijt te spelen. Ik wacht nog op medisch advies."


Over Eupen: "Dat we er in het verleden weinig wonnen? Ik neem het verleden nooit mee bij een voorbereiding van een wedstrijd. Het gaat een moeilijke match worden en ik kan je nu al zeggen dat het verschil klein gaat zijn. Dat is momenteel overal in België, in elke match. Ik hoop dat we evenveel kansen krijgen als tegen OHL, Beerschot, KV Oostende en ook Genk. De laatste maand geven we ook heel weinig weg, dus ik hoop dat we dat kunnen volhouden. Daar kunnen we op bouwen. Dus in dat opzicht maak ik mij weinig zorgen. Dat Eupen dinsdag speelde? Goh (lacht). Dat ga ik niet aanhalen bij de groep. Ik kijk niet naar de tegenstander en hun situatie. Wij moeten vooral ons spel brengen."

De Gouden Schoen: "Bij dergelijke prijzen wordt er vaak gekeken naar de aanvallende spelers. Ik haalde Clinton Mata al aan. Hij is bijvoorbeeld een speler die één tegen één indrukwekkend is. Maar zij komen zelden aan bod bij de Gouden Schoen. Een speler als Zinho Vanheusden was top voor zijn blessure. Zij hebben ook geweldige kwaliteiten en het zijn spelers die bijzonder belangrijk zijn voor een team. Wie er mag winnen? Joker (lacht)."


Het verschil tussen RSCA uit en thuis: "Ik heb toevallig een thesis geschreven over het thuisvoordeel. Voor ons maakt het volgens mij toch wel wat uit om in eigen stadion te spelen. Je bent er meer in je comfortzone omdat je je daar thuis voelt. Dat speelt mee. Op verplaatsing waren we zeker niet slecht, zoals bij onder meer OHL. Hopelijk kunnen we nu ook daar resultaten gaan boeken."

Mogelijk vertrek van Michel Vlap: "Dat mensen zich vragen stellen dat hij niet speelt ondanks het feit dat hij toch wat scorend vermogen heeft? Ik vind dat geen vreemde vragen. Ik blijf echter hetzelfde antwoord geven. Ik ben als coach het meest bezig met die spelers, op en naast het veld, en maak een heel objectieve analyse. Vlap kan in de tribune zitten, maar nadien ook weer spelen. Ik schrijf een speler nooit af, maar ik maak een beoordeling over wat ik zie. Nu gaat het over Vlap, dan over Colassin en volgende keer over iemand anders. Dat hij wil vertrekken? Michel is een speler van Anderlecht, die nog een belangrijke rol kan spelen. Iedereen heeft dit seizoen zijn kansen gehad bij Anderlecht, buiten Stroeykens misschien. Als Vlap mij vertelt dat hij wil vertrekken? Ik leef met de realiteit van vandaag en niet met ‘wat als…’. In het voetbal kan alles. Ik leef nu toe naar de match tegen Eupen, met Michel en alle andere spelers en uiteindelijk stelt de ploeg zichzelf op."


Over ingaande transfers: "Peter Verbeke blijft mij positief verrassen met de namen die hij soms op tafel legt. Dan heb ik soms iets van: 'lukt dat echt?' De transferdossiers liggen bij hem op tafel. We hebben duidelijke profielen besproken en we weten wat een speler van Anderlecht moet hebben. Ik krijg soms wel interessante profielen binnen, maar in januari is het wel opletten met bepaalde transfers. Wat wel een feit is: we hebben geen spelers in de breedte nodig. We moeten alleen spelers halen die ons echt versterken en als die niet te vinden zijn, moeten we ook niks doen. De vertrekkers? Kijk, ik ben heel direct tegen de spelers en ik denk dat ze dat wel appreciëren. De meesten worden trouwens uitgeleend en misschien kunnen ze daar progressie maken."

Over het scoringsprobleem: "Ik verkies dat een hele ploeg kan scoren, maar nu hebben we een spits die er misschien 20 kan maken. Ik hoop dat de anderen ook gaan scoren, maar Lukas doet het momenteel goed. Dat is alvast positief. Of het gebrek aan scorende spelers het verschil tussen PO I of PO II gaat bepalen? Het gaat alvast van details afhangen. Er kan heel veel bepalend zijn. Alles ligt dicht bij elkaar. Wat gaat het bepalen? Een transfer of zeven coronagevallen?"

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Gaat Trebel spelen tegen Eupen?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

29
29
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

24
24
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

102
102
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

45
45
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

121
121
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

142
142
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

79
79
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

303
303
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

455
455
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

87
87
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

27
27
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

484
484
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

120
120
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

172
172
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

275
275
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2502
2502
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

201
201
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

584
584
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

279
279
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

716
716

Meer sportnieuws