Kompany over transfers, een vertrek van Vlap en terugkeer van Trebel

door
Kompany over transfers, een vertrek van Vlap en terugkeer van Trebel

RSC Anderlecht moet vrijdag naar KAS Eupen en na de nederlaag bij Oud-Heverlee Leuven is enkel een zege voldoende. Onze redactie trok naar Anderlecht, waar Vincent Kompany de pers toesprak over enkele hete hangijzers. Hij had het onder meer over de mercato, de situatie van Michel Vlap, de blessure van Sambi Lokonga en de nakende terugkeer van Adrien Trebel.


Over Sambi Lokonga: "Sambi is moeilijk te vervangen. Andere jongens zullen dat moeten gaan doen. Het is geen ernstige blessure, maar hij zal inderdaad twee tot drie weken buiten strijd zijn. Dat hij voor de match tegen OHL al twijfelachtig was en we een risico hebben genomen? Hij was doorheen de week wat ziek en trainde niet mee zoals iedereen. We deden nog testen voor de match, maar er zijn elke week situaties zoals die met Sambi. Voorlopig beheren we alles goed met de medische staf. We bekijken alle parameters. Er worden altijd was risico’s genomen, dat is bij elke club zo. Zeker in deze fase waarbij we een zeer druk programma hebben."

Over Adrien Trebel: "Ik ben nog wat voorzichtig met Trebel. We gaan de situatie met hem bekijken en met de medische staf overleggen. We hebben geen zin om hem 45 minuten te laten spelen tegen Eupen en hem dan voor een langere periode kwijt te spelen. Ik wacht nog op medisch advies."


Over Eupen: "Dat we er in het verleden weinig wonnen? Ik neem het verleden nooit mee bij een voorbereiding van een wedstrijd. Het gaat een moeilijke match worden en ik kan je nu al zeggen dat het verschil klein gaat zijn. Dat is momenteel overal in België, in elke match. Ik hoop dat we evenveel kansen krijgen als tegen OHL, Beerschot, KV Oostende en ook Genk. De laatste maand geven we ook heel weinig weg, dus ik hoop dat we dat kunnen volhouden. Daar kunnen we op bouwen. Dus in dat opzicht maak ik mij weinig zorgen. Dat Eupen dinsdag speelde? Goh (lacht). Dat ga ik niet aanhalen bij de groep. Ik kijk niet naar de tegenstander en hun situatie. Wij moeten vooral ons spel brengen."

De Gouden Schoen: "Bij dergelijke prijzen wordt er vaak gekeken naar de aanvallende spelers. Ik haalde Clinton Mata al aan. Hij is bijvoorbeeld een speler die één tegen één indrukwekkend is. Maar zij komen zelden aan bod bij de Gouden Schoen. Een speler als Zinho Vanheusden was top voor zijn blessure. Zij hebben ook geweldige kwaliteiten en het zijn spelers die bijzonder belangrijk zijn voor een team. Wie er mag winnen? Joker (lacht)."


Het verschil tussen RSCA uit en thuis: "Ik heb toevallig een thesis geschreven over het thuisvoordeel. Voor ons maakt het volgens mij toch wel wat uit om in eigen stadion te spelen. Je bent er meer in je comfortzone omdat je je daar thuis voelt. Dat speelt mee. Op verplaatsing waren we zeker niet slecht, zoals bij onder meer OHL. Hopelijk kunnen we nu ook daar resultaten gaan boeken."

Mogelijk vertrek van Michel Vlap: "Dat mensen zich vragen stellen dat hij niet speelt ondanks het feit dat hij toch wat scorend vermogen heeft? Ik vind dat geen vreemde vragen. Ik blijf echter hetzelfde antwoord geven. Ik ben als coach het meest bezig met die spelers, op en naast het veld, en maak een heel objectieve analyse. Vlap kan in de tribune zitten, maar nadien ook weer spelen. Ik schrijf een speler nooit af, maar ik maak een beoordeling over wat ik zie. Nu gaat het over Vlap, dan over Colassin en volgende keer over iemand anders. Dat hij wil vertrekken? Michel is een speler van Anderlecht, die nog een belangrijke rol kan spelen. Iedereen heeft dit seizoen zijn kansen gehad bij Anderlecht, buiten Stroeykens misschien. Als Vlap mij vertelt dat hij wil vertrekken? Ik leef met de realiteit van vandaag en niet met ‘wat als…’. In het voetbal kan alles. Ik leef nu toe naar de match tegen Eupen, met Michel en alle andere spelers en uiteindelijk stelt de ploeg zichzelf op."


Over ingaande transfers: "Peter Verbeke blijft mij positief verrassen met de namen die hij soms op tafel legt. Dan heb ik soms iets van: 'lukt dat echt?' De transferdossiers liggen bij hem op tafel. We hebben duidelijke profielen besproken en we weten wat een speler van Anderlecht moet hebben. Ik krijg soms wel interessante profielen binnen, maar in januari is het wel opletten met bepaalde transfers. Wat wel een feit is: we hebben geen spelers in de breedte nodig. We moeten alleen spelers halen die ons echt versterken en als die niet te vinden zijn, moeten we ook niks doen. De vertrekkers? Kijk, ik ben heel direct tegen de spelers en ik denk dat ze dat wel appreciëren. De meesten worden trouwens uitgeleend en misschien kunnen ze daar progressie maken."

Over het scoringsprobleem: "Ik verkies dat een hele ploeg kan scoren, maar nu hebben we een spits die er misschien 20 kan maken. Ik hoop dat de anderen ook gaan scoren, maar Lukas doet het momenteel goed. Dat is alvast positief. Of het gebrek aan scorende spelers het verschil tussen PO I of PO II gaat bepalen? Het gaat alvast van details afhangen. Er kan heel veel bepalend zijn. Alles ligt dicht bij elkaar. Wat gaat het bepalen? Een transfer of zeven coronagevallen?"

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Gaat Trebel spelen tegen Eupen?

Meest recent

Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

0
0
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

9
9
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

51
51
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

62
62
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

78
78
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

59
59
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

62
62
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

61
61
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

340
340
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

82
82
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

46
46
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

169
169
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

212
212
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

278
278
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

145
145
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

193
193
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

422
422
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

103
103
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

607
607
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

340
340
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

146
146
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

164
164
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

83
83
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0

Meer sportnieuws