Kompany over transfers, een vertrek van Vlap en terugkeer van Trebel

door
Kompany over transfers, een vertrek van Vlap en terugkeer van Trebel

RSC Anderlecht moet vrijdag naar KAS Eupen en na de nederlaag bij Oud-Heverlee Leuven is enkel een zege voldoende. Onze redactie trok naar Anderlecht, waar Vincent Kompany de pers toesprak over enkele hete hangijzers. Hij had het onder meer over de mercato, de situatie van Michel Vlap, de blessure van Sambi Lokonga en de nakende terugkeer van Adrien Trebel.


Over Sambi Lokonga: "Sambi is moeilijk te vervangen. Andere jongens zullen dat moeten gaan doen. Het is geen ernstige blessure, maar hij zal inderdaad twee tot drie weken buiten strijd zijn. Dat hij voor de match tegen OHL al twijfelachtig was en we een risico hebben genomen? Hij was doorheen de week wat ziek en trainde niet mee zoals iedereen. We deden nog testen voor de match, maar er zijn elke week situaties zoals die met Sambi. Voorlopig beheren we alles goed met de medische staf. We bekijken alle parameters. Er worden altijd was risico’s genomen, dat is bij elke club zo. Zeker in deze fase waarbij we een zeer druk programma hebben."

Over Adrien Trebel: "Ik ben nog wat voorzichtig met Trebel. We gaan de situatie met hem bekijken en met de medische staf overleggen. We hebben geen zin om hem 45 minuten te laten spelen tegen Eupen en hem dan voor een langere periode kwijt te spelen. Ik wacht nog op medisch advies."


Over Eupen: "Dat we er in het verleden weinig wonnen? Ik neem het verleden nooit mee bij een voorbereiding van een wedstrijd. Het gaat een moeilijke match worden en ik kan je nu al zeggen dat het verschil klein gaat zijn. Dat is momenteel overal in België, in elke match. Ik hoop dat we evenveel kansen krijgen als tegen OHL, Beerschot, KV Oostende en ook Genk. De laatste maand geven we ook heel weinig weg, dus ik hoop dat we dat kunnen volhouden. Daar kunnen we op bouwen. Dus in dat opzicht maak ik mij weinig zorgen. Dat Eupen dinsdag speelde? Goh (lacht). Dat ga ik niet aanhalen bij de groep. Ik kijk niet naar de tegenstander en hun situatie. Wij moeten vooral ons spel brengen."

De Gouden Schoen: "Bij dergelijke prijzen wordt er vaak gekeken naar de aanvallende spelers. Ik haalde Clinton Mata al aan. Hij is bijvoorbeeld een speler die één tegen één indrukwekkend is. Maar zij komen zelden aan bod bij de Gouden Schoen. Een speler als Zinho Vanheusden was top voor zijn blessure. Zij hebben ook geweldige kwaliteiten en het zijn spelers die bijzonder belangrijk zijn voor een team. Wie er mag winnen? Joker (lacht)."


Het verschil tussen RSCA uit en thuis: "Ik heb toevallig een thesis geschreven over het thuisvoordeel. Voor ons maakt het volgens mij toch wel wat uit om in eigen stadion te spelen. Je bent er meer in je comfortzone omdat je je daar thuis voelt. Dat speelt mee. Op verplaatsing waren we zeker niet slecht, zoals bij onder meer OHL. Hopelijk kunnen we nu ook daar resultaten gaan boeken."

Mogelijk vertrek van Michel Vlap: "Dat mensen zich vragen stellen dat hij niet speelt ondanks het feit dat hij toch wat scorend vermogen heeft? Ik vind dat geen vreemde vragen. Ik blijf echter hetzelfde antwoord geven. Ik ben als coach het meest bezig met die spelers, op en naast het veld, en maak een heel objectieve analyse. Vlap kan in de tribune zitten, maar nadien ook weer spelen. Ik schrijf een speler nooit af, maar ik maak een beoordeling over wat ik zie. Nu gaat het over Vlap, dan over Colassin en volgende keer over iemand anders. Dat hij wil vertrekken? Michel is een speler van Anderlecht, die nog een belangrijke rol kan spelen. Iedereen heeft dit seizoen zijn kansen gehad bij Anderlecht, buiten Stroeykens misschien. Als Vlap mij vertelt dat hij wil vertrekken? Ik leef met de realiteit van vandaag en niet met ‘wat als…’. In het voetbal kan alles. Ik leef nu toe naar de match tegen Eupen, met Michel en alle andere spelers en uiteindelijk stelt de ploeg zichzelf op."


Over ingaande transfers: "Peter Verbeke blijft mij positief verrassen met de namen die hij soms op tafel legt. Dan heb ik soms iets van: 'lukt dat echt?' De transferdossiers liggen bij hem op tafel. We hebben duidelijke profielen besproken en we weten wat een speler van Anderlecht moet hebben. Ik krijg soms wel interessante profielen binnen, maar in januari is het wel opletten met bepaalde transfers. Wat wel een feit is: we hebben geen spelers in de breedte nodig. We moeten alleen spelers halen die ons echt versterken en als die niet te vinden zijn, moeten we ook niks doen. De vertrekkers? Kijk, ik ben heel direct tegen de spelers en ik denk dat ze dat wel appreciëren. De meesten worden trouwens uitgeleend en misschien kunnen ze daar progressie maken."

Over het scoringsprobleem: "Ik verkies dat een hele ploeg kan scoren, maar nu hebben we een spits die er misschien 20 kan maken. Ik hoop dat de anderen ook gaan scoren, maar Lukas doet het momenteel goed. Dat is alvast positief. Of het gebrek aan scorende spelers het verschil tussen PO I of PO II gaat bepalen? Het gaat alvast van details afhangen. Er kan heel veel bepalend zijn. Alles ligt dicht bij elkaar. Wat gaat het bepalen? Een transfer of zeven coronagevallen?"

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Gaat Trebel spelen tegen Eupen?

Meest recent

'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

89
89
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

138
138
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

205
205
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

147
147
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

285
285
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

341
341
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

322
322
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

137
137
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

201
201
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

110
110
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

339
339
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

164
164
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

204
204
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

180
180
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

152
152
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

500
500
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

83
83
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

173
173
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

88
88
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

414
414
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

349
349
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

242
242

Meer sportnieuws