De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

door
De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

De kritiek op de Belgische arbitrage neemt schijnbaar elke speeldag toe. Ook dit weekend deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen weer alom de wenkbrauwen fronsen, waarbij er vooral veel te doen was om de charge van Steve De Ridder op Charles De Ketelaere. De sterkhouder van STVV kwam weg met een gele kaart, terwijl Club Brugge-draaischijf Hans Vanaken voor een gelijkaardige ingreep recent nog veel strenger bestraft werd.


In de wekelijkse review van het Referee Department gaf Frank De Bleeckere toe dat ook De Ridder de uitsluiting had verdiend. In gesprek met Het Nieuwsblad probeerde de woordvoerder van het scheidsrechterskorps vervolgens nog wat meer duiding te verschaffen. Hoe kan het namelijk dat twee haast identieke fases zo verschillend beoordeeld worden? Aan de duidelijkheid van de regels zelf ligt het volgens De Bleeckere alvast niet. Hij wijst dan eerder op het menselijk karakter achter iedere beslissing. "Exacte wetenschap in het voetbal bestaat niet. Wij zijn mensen, geen computers", klonk het onder meer. Verder had De Bleeckere het tevens over "een geïsoleerd geval". Een toch ietwat vreemde uitleg, vermits ditzelfde weekend ook onder andere Jean-Luc Dompé op een soortgelijke manier zonder bestraffing de fout inging.

Bovendien is er bijna iedere week wel heisa over de inconsequentie op de Belgische velden, ondanks het zelfvertrouwen dat De Bleeckere probeert uit te stralen. Daarnaast zijn de scheidsrechters zelf inderdaad geen computers, maar hebben de assistenten in het VAR-busje deze wél tot hun beschikking om met behulp van de beelden een beter oordeel te vellen. Dat er dan nog steeds zoveel fouten gebeuren in de beoordelingen, wekt daarom dan ook heel wat frustratie op. Tot slot werd het menselijke aspect waar De Bleeckere het over heeft heel wat minder hoog in het vaandel gedragen na de uitsluiting van Vanaken, die omwille van zijn forse uitlatingen richting de arbitrage nadien een extra schorsing aangesmeerd kreeg. Dat ook voetballers mensen met emoties en dus geen computers zijn, gaat hier dus ineens een pak minder op.

LEES OOK: Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

🚀

De Belgische arbitrage moet dringend onder handen worden genomen

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

66
66
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

27
27
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

37
37
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

157
157
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

204
204
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

176
176
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

274
274
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

80
80
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

175
175
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

178
178
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

977
977
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

83
83
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

118
118
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

352
352
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

148
148
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

493
493
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

240
240
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

272
272
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

210
210
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

439
439
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

722
722

Meer sportnieuws