De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

1895 stemmen
De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

De kritiek op de Belgische arbitrage neemt schijnbaar elke speeldag toe. Ook dit weekend deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen weer alom de wenkbrauwen fronsen, waarbij er vooral veel te doen was om de charge van Steve De Ridder op Charles De Ketelaere. De sterkhouder van STVV kwam weg met een gele kaart, terwijl Club Brugge-draaischijf Hans Vanaken voor een gelijkaardige ingreep recent nog veel strenger bestraft werd.


In de wekelijkse review van het Referee Department gaf Frank De Bleeckere toe dat ook De Ridder de uitsluiting had verdiend. In gesprek met Het Nieuwsblad probeerde de woordvoerder van het scheidsrechterskorps vervolgens nog wat meer duiding te verschaffen. Hoe kan het namelijk dat twee haast identieke fases zo verschillend beoordeeld worden? Aan de duidelijkheid van de regels zelf ligt het volgens De Bleeckere alvast niet. Hij wijst dan eerder op het menselijk karakter achter iedere beslissing. "Exacte wetenschap in het voetbal bestaat niet. Wij zijn mensen, geen computers", klonk het onder meer. Verder had De Bleeckere het tevens over "een geïsoleerd geval". Een toch ietwat vreemde uitleg, vermits ditzelfde weekend ook onder andere Jean-Luc Dompé op een soortgelijke manier zonder bestraffing de fout inging.

Bovendien is er bijna iedere week wel heisa over de inconsequentie op de Belgische velden, ondanks het zelfvertrouwen dat De Bleeckere probeert uit te stralen. Daarnaast zijn de scheidsrechters zelf inderdaad geen computers, maar hebben de assistenten in het VAR-busje deze wél tot hun beschikking om met behulp van de beelden een beter oordeel te vellen. Dat er dan nog steeds zoveel fouten gebeuren in de beoordelingen, wekt daarom dan ook heel wat frustratie op. Tot slot werd het menselijke aspect waar De Bleeckere het over heeft heel wat minder hoog in het vaandel gedragen na de uitsluiting van Vanaken, die omwille van zijn forse uitlatingen richting de arbitrage nadien een extra schorsing aangesmeerd kreeg. Dat ook voetballers mensen met emoties en dus geen computers zijn, gaat hier dus ineens een pak minder op.

LEES OOK: Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

🚀

De Belgische arbitrage moet dringend onder handen worden genomen

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

39
39
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

56
56
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

54
54
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

179
179
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

395
395
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

62
62
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

257
257
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

389
389
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

349
349
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

350
350
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

236
236
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

454
454
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

310
310
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

79
79
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

501
501

Meer sportnieuws