De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

door
De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

De kritiek op de Belgische arbitrage neemt schijnbaar elke speeldag toe. Ook dit weekend deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen weer alom de wenkbrauwen fronsen, waarbij er vooral veel te doen was om de charge van Steve De Ridder op Charles De Ketelaere. De sterkhouder van STVV kwam weg met een gele kaart, terwijl Club Brugge-draaischijf Hans Vanaken voor een gelijkaardige ingreep recent nog veel strenger bestraft werd.


In de wekelijkse review van het Referee Department gaf Frank De Bleeckere toe dat ook De Ridder de uitsluiting had verdiend. In gesprek met Het Nieuwsblad probeerde de woordvoerder van het scheidsrechterskorps vervolgens nog wat meer duiding te verschaffen. Hoe kan het namelijk dat twee haast identieke fases zo verschillend beoordeeld worden? Aan de duidelijkheid van de regels zelf ligt het volgens De Bleeckere alvast niet. Hij wijst dan eerder op het menselijk karakter achter iedere beslissing. "Exacte wetenschap in het voetbal bestaat niet. Wij zijn mensen, geen computers", klonk het onder meer. Verder had De Bleeckere het tevens over "een geïsoleerd geval". Een toch ietwat vreemde uitleg, vermits ditzelfde weekend ook onder andere Jean-Luc Dompé op een soortgelijke manier zonder bestraffing de fout inging.

Bovendien is er bijna iedere week wel heisa over de inconsequentie op de Belgische velden, ondanks het zelfvertrouwen dat De Bleeckere probeert uit te stralen. Daarnaast zijn de scheidsrechters zelf inderdaad geen computers, maar hebben de assistenten in het VAR-busje deze wél tot hun beschikking om met behulp van de beelden een beter oordeel te vellen. Dat er dan nog steeds zoveel fouten gebeuren in de beoordelingen, wekt daarom dan ook heel wat frustratie op. Tot slot werd het menselijke aspect waar De Bleeckere het over heeft heel wat minder hoog in het vaandel gedragen na de uitsluiting van Vanaken, die omwille van zijn forse uitlatingen richting de arbitrage nadien een extra schorsing aangesmeerd kreeg. Dat ook voetballers mensen met emoties en dus geen computers zijn, gaat hier dus ineens een pak minder op.

LEES OOK: 'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

De Belgische arbitrage moet dringend onder handen worden genomen

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

118
118
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

33
33
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

34
34
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

50
50
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

41
41
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

32
32
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

44
44
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

148
148
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

150
150
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

174
174
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

42
42
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

57
57
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

154
154
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

276
276
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

82
82
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

46
46
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

176
176
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

262
262
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

205
205
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

359
359

Meer sportnieuws