De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

door
De Bleeckere wringt zich in steeds vreemdere bochten

De kritiek op de Belgische arbitrage neemt schijnbaar elke speeldag toe. Ook dit weekend deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen weer alom de wenkbrauwen fronsen, waarbij er vooral veel te doen was om de charge van Steve De Ridder op Charles De Ketelaere. De sterkhouder van STVV kwam weg met een gele kaart, terwijl Club Brugge-draaischijf Hans Vanaken voor een gelijkaardige ingreep recent nog veel strenger bestraft werd.


In de wekelijkse review van het Referee Department gaf Frank De Bleeckere toe dat ook De Ridder de uitsluiting had verdiend. In gesprek met Het Nieuwsblad probeerde de woordvoerder van het scheidsrechterskorps vervolgens nog wat meer duiding te verschaffen. Hoe kan het namelijk dat twee haast identieke fases zo verschillend beoordeeld worden? Aan de duidelijkheid van de regels zelf ligt het volgens De Bleeckere alvast niet. Hij wijst dan eerder op het menselijk karakter achter iedere beslissing. "Exacte wetenschap in het voetbal bestaat niet. Wij zijn mensen, geen computers", klonk het onder meer. Verder had De Bleeckere het tevens over "een geïsoleerd geval". Een toch ietwat vreemde uitleg, vermits ditzelfde weekend ook onder andere Jean-Luc Dompé op een soortgelijke manier zonder bestraffing de fout inging.

Bovendien is er bijna iedere week wel heisa over de inconsequentie op de Belgische velden, ondanks het zelfvertrouwen dat De Bleeckere probeert uit te stralen. Daarnaast zijn de scheidsrechters zelf inderdaad geen computers, maar hebben de assistenten in het VAR-busje deze wél tot hun beschikking om met behulp van de beelden een beter oordeel te vellen. Dat er dan nog steeds zoveel fouten gebeuren in de beoordelingen, wekt daarom dan ook heel wat frustratie op. Tot slot werd het menselijke aspect waar De Bleeckere het over heeft heel wat minder hoog in het vaandel gedragen na de uitsluiting van Vanaken, die omwille van zijn forse uitlatingen richting de arbitrage nadien een extra schorsing aangesmeerd kreeg. Dat ook voetballers mensen met emoties en dus geen computers zijn, gaat hier dus ineens een pak minder op.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

De Belgische arbitrage moet dringend onder handen worden genomen

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

28
28
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

211
211
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

76
76
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

55
55
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

106
106
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

105
105
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

184
184
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

376
376
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

160
160
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

300
300
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

73
73
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

282
282
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

253
253
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

208
208
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

76
76
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

126
126
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

90
90
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

514
514
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

74
74
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

255
255
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

84
84
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

270
270

Meer sportnieuws