Out of the box: 5 bijzondere opvolgers voor Witsel

1993 stemmen
Out of the box: 5 bijzondere opvolgers voor Witsel

Het EK 2021 is in gevaar voor Axel Witsel. De sterkhouder van Borussia Dortmund staat voor een maandenlange revalidatie door een gescheurde achillespees. Bondscoach Roberto Martinez moet dus dringend op zoek naar een plan-B om Witsel te vervangen. In de Jupiler Pro League lopen er alvast enkele kandidaten rond die een interessant alternatief kunnen betekenen.


EK ZONDER WITSEL

“Ik wil sterker terugkomen dan tevoren.” Axel Witsel scheurde zaterdag in de match met Borussia Dortmund tegen RB Leipzig zijn linkerachillespees, en hij kijkt aan tegen een lange revalidatie van ongeveer zes maanden. Met de duim omhoog postte Axel Witsel maandag dat zijn operatie door Geert Declercq, dokter bij de Rode Duivels, succesvol verlopen was. Na een verplichte rustperiode van enkele weken kan Witsel daarna starten aan een lange en intensieve revalidatie. Die revalidatie hij zal volmaken bij Lieven Maesschalck, die net zoals dokter Declercq deel uitmaakt van de medische staf van de nationale ploeg.

Zes maanden revalidatie, of zelfs zeven à acht volgens specialisten. De timing kon niet slechter vallen voor Axel Witsel en bondscoach Roberto Martinez. Over vijf maanden start namelijk het Europees Kampioenschap, waardoor de kans erg groot is dat de Rode Duivels het dan zullen moeten stellen zonder hun onmisbare nummer zes. Hoewel Witsel en Martinez hard blijven geloven op een tijdige comeback voor het EK, zal de Spanjaard stilaan toch een lijstje moeten opmaken met een aantal potentiële vervangers.



En er worden vanuit de media alvast een resem namen naar voren geschoven die als depanneur kunnen dienen voor Axel Witsel. Youri Tielemans (Leicester City), Orel Mangala (VfB Stuttgart), Albert Sambi Lokonga (Anderlecht), Leander Dendoncker (Wolverhampton), Marouane Fellaini (Shandong Luneng) en Dennis Praet (Leicester City) worden het vaakst genoemd. Al deze spelers bezitten enkele hoogwaardige kwaliteiten, maar voor de specifieke rol zoals die van Witsel wordt er vooral een zuivere en betrouwbare passing gevraagd. Wij vonden 'out of the box' alvast vijf interessante opties in de Jupiler Pro League die Witsel enigszins kunnen vervangen bij de Rode Duivels. 

Ryan SANUSI (BEERSCHOT VA)

“Ze zeggen weleens dat hij de Witsel van het Kiel is, dat snap ik.” Tom Pietermaat stak in augustus al de loftrompet op voor zijn ploegmaat Ryan Sanusi. Door zijn manier van uitvoetballen en natuurlijke rust, doet Sanusi ook vaak aan Axel Witsel denken. Ook de vergelijkingen met de voormalige Rode Duivel Mousa Dembélé zijn trouwens nooit ver weg. Sanusi beschikt over de dubbele nationaliteit als Belg en Nigeriaan, maar een duidelijke keuze over zijn interlandcarrière heeft hij weliswaar nog niet gemaakt. Hoewel Sanusi heel graag voor de Nigeriaanse nationale ploeg zou willen spelen, sluit hij een eerste A-cap voor de Rode Duivels alvast niet uit. Bij Beerschot behoort Sanusi, samen met Tom Pietermaat en Ismaila Coulibaly, alvast tot de beste uitvoetballende spelers. Een oproep voor de nationale ploeg zou alvast een mooie beloning betekenen voor zijn knap seizoen in 1A. 



Sven KUMS (AA Gent)

Als er één trainer Sven Kums terug op zijn oorspronkelijk topniveau kan brengen, dan is het Hein Vanhaezebrouck wel. In 2015 verzamelde Kums al drie selecties voor de nationale ploeg, maar in de interlands tegen Andorra, Israël en Italië maakte hij onder bondscoach Marc Wilmots uiteindelijk geen speelminuten. In die periode bevond Kums zich aan de top van zijn kunnen, en dat was niet toevallig toen hij bij AA Gent onder de vleugels opereerde van Vanhaezebrouck. Beide heren zijn vandaag herenigd bij de Buffalo's en, zowel de ploeg als Sven Kums zelf, zijn bezig aan een grote revival. Vanhaezebrouck geeft dirigent Kums het volle vertrouwen en ook veel verantwoordelijkheid, volledig volgens het recept van tijdens hun eerste collaboratie in de Ghelamco Arena. Kums voetbalt zich dus opnieuw naar de voorgrond en hij eist tevens een belangrijke rol op in het Gentse team. De 32-jarige middenvelder maakt zich steeds aanspeelbaar en hij voetbalt met veel overzicht: dat zijn twee belangrijke kenmerken die  het spel van Axel Witsel typeren. Met een passing-zuiverheid van 87 procent is Kums niet toevallig één van de best voetballende centrale middenvelders in de Jupiler Pro League.

Samuel BASTIEN (Standard)

“Hij (Roberto Martinez, nvdr.) houdt enorm van Samuel Bastien”, verklaarde Alexandre Grosjean, CEO van Standard, bijna één jaar geleden bij Le Grand Debrief. “Hij zou weleens de volgende Rouche kunnen worden die het shirt van de Rode Duivels mag aantrekken.” Door de moordende concurrentie op het centrale middenveld van de Rode Duivels wacht Bastien echter nog steeds op zijn eerste oproep voor de nationale ploeg. En misschien kan de langdurige blessure van Axel Witsel in die optiek wel perspectief bieden. Vorig seizoen leunde Bastien al enkele keren nauw aan een eerste selectie voor de Duivels, maar dit jaar kon hij bij Standard zijn goede prestaties niet helemaal verderzetten. Mbaye Leye, de nieuwe coach van de Rouches, brengt vandaag terug meer schwung in het elftal, en dat kan het spel van Bastien alleen maar ten goede komen. Per slot van rekening is Bastien de beste Belgische middenvelder in de Jupiler Pro League op het vlak van passing. Op de Belgische velden overtreft namelijk geen enkele landgenoot zijn passing-zuiverheid van 89,5 procent. 



Bryan HEYNEN (KRC Genk)

Alsof ie nooit is weggeweest. Na een inactiviteit van één jaar werpt Bryan Heynen zich probleemloos terug op als de regisseur van KRC Genk. De 23-jarige middenvelder is niet meteen een type Axel Witsel, maar door zijn uitstekende passing en overzicht kan Heynen weliswaar een surplus brengen bij de Rode Duivels. Bovendien beschikt hij over enkele specifieke kwaliteiten zoals een juiste timing om in de box te komen én een hoogwaardige tactische intelligentie. Vooral dat laatste kan de onbeschikbaarheid van Witsel enigszins compenseren. Heynen mag wel degelijk dromen van een eerste A-cap voor de Rode Duivels, want in januari van dit jaar bevestigde bondscoach Roberto Martinez dat hij de talentvolle middenvelder nog steeds volgt. De Spanjaard liet vallen dat Heynen over aparte kwaliteiten beschikt die maar weinig Belgische voetballers hebben. Sinds zijn grote recente terugkeer op de Belgische voetbalvelden kwam Heynen bij Genk alvast in élke wedstrijd in actie, waarvan de laatste acht steeds als basisspeler. Naarmate zijn speelminuten toenemen, zal ook zijn sportief niveau proportioneel groeien. 

Aster VRANCKX (KV Mechelen)

Hij is niet meteen een exacte kopie van Axel Witsel, maar Aster Vranckx bezit toch de intrinsieke kwaliteiten om een uitstekende nummer zes te worden. De middenvelder van KV Mechelen speelt momenteel weliswaar in een hogere en aanvallendere rol, maar ook Witsel was bij Standard oorspronkelijk een puur offensieve speler. Naarmate de jaren vorderden, en bijgevolg ook zijn ervaring, werd Witsel steeds sterker in zijn rol als zuivere nummer zes. En ook bij Vranckx zou dat op termijn wel eens een logische evolutie kunnen zijn, want op pas 18-jarige leeftijd is hij namelijk nog geen afgewerkt product. Logisch ook. Bondscoach Roberto Martinez verklaarde onlangs dat Vranckx momenteel niet hetzelfde profiel heeft zoals Witsel, maar dat de Mechelaar wél kan evolueren in wat hij maar wil. Vranckx heeft alleszins de juiste fysieke capaciteiten om te functioneren als nummer zes en Martinez benadrukte dat het slechts een kwestie van tijd is vooraleer hij Rode Duivel wordt, mits hij de juiste stappen zet uiteraard. Toch zou de afwezigheid van Witsel een eerste selectie voor Vranckx in een stroomversnelling kunnen brengen. Maar de concurrentie wordt dus moordend. 


LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Wie is de meest geschikte opvolger van Witsel uit deze lijst?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

68
68
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

397
397
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

225
225
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

129
129
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

770
770
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

359
359
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

932
932
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1038
1038
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws