Club Brugge wil tweede probleem-Dennis afwenden

door
Club Brugge wil tweede probleem-Dennis afwenden

Club Brugge voert de druk op. Simon Deli krijgt er met Stefano Denswil een taaie concurrent bij. De komst van Denswil lijkt vooral een manier te zijn om Deli terug wakker te schudden. Op Jan Breydel wil men een nieuw scenario-Emmanuel Dennis vermijden, de Nigeriaan zag in de voorbije maanden zijn marktwaarde gevoelig dalen. 


4,5 MILJOEN EURO WINST

Tegen Sint-Truiden verscheen Simon Deli opnieuw niet aan de aftrap, Philippe Clement reserveerde voor zijn Ivoriaanse verdediger weeral een plaatsje op de invallersbank. Zondag maakte Deli alweer geen speelminuten bij Club Brugge, en da's ondertussen al voor de zevende keer in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League. Nochtans was de 29-jarige vorig seizoen zowat de beste verdediger in de Belgische competitie. Een nieuwe schot in de roos van Vincent Mannaert.

Deli maakte vorig seizoen grote indruk door zijn enorme rust aan de bal en zijn defensieve onverzettelijkheid. Ook toen liet hij zich soms betrappen op een foutje, maar door zijn grote cool en kalmte bleef zijn focus steeds op een hoog niveau. Deli zou al snel de Jupiler Pro League overstijgen en velen zagen hem zelfs op termijn verhuizen naar één van de vijf grote Europese voetbalcompetities. Op basis van zijn vorig seizoen was die lofzang overigens ook gerechtvaardigd.



De sportieve evolutie van Simon Deli was erg veelbelovend, en Club Brugge zag zich al snel verzekerd van een potentiële miljoenentransfer. Vincent Mannaert betaalde in de zomer van 2019 nog 2,5 miljoen euro aan Slavia Praag en op korte termijn schoot Deli's marktwaarde de hoogte in. Amper vijf maanden na zijn aankomst in Jan Breydel bepaalde de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zijn marktwaarde op 7 miljoen euro. Op papier betekende dat dus een winst van 4,5 miljoen euro.

CLUB BRUGGE TWIJFELT

Dit seizoen werd er echter geen vervolg gebreid aan die positieve evolutie. Simon Deli komt slechts sporadisch aan de bak bij Club Brugge en bijgevolg daalde zijn marktwaarde naar 5 miljoen euro. Momenteel wordt de Ivoriaan zelfs niet meer beschouwd als een basisspeler en met de komst van rechtstreekse concurrent Stefano Denswil bevindt Deli zich in een moeilijke situatie. Het was al langer bekend dat Philippe Clement niet bijster tevreden was met zijn verdedigende linkerflank, waar trouwens ook Eduard Sobol een groot deel van uitmaakt.



Binnenskamers lijkt het geloof in Simon Deli niet zo groot meer te zijn zoals in het vorige seizoen. Dat bleek trouwens ook omdat Club Brugge reeds in de vorige zomermercato aan het uitkijken was naar een extra linksvoetige verdediger. Uiteindelijk bleef het enkel bij ideeën en geen concrete ondernemingen om een concurrent aan te trekken voor Deli – Philippe Clement beschikte overigens ook nog over Odilon Kossounou. Het gebrek aan een rechtstreekse concurrent bleek achteraf gezien vooral nefast te zijn voor Simon Deli.

DE PERCEPTIE TEGEN

De mindere punten van de Ivoriaan kwamen dit seizoen steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Zo werden zijn grote flair en cool opeens extremer met een ogenschijnlijke hoogmoed en nonchalance als gevolg. Nochtans is Simon Deli erg zelfkritisch en heeft hij zelden een voldaan gevoel. In een interview met Het Nieuwsblad vorig seizoen, toen Deli omschreven werd als de beste verdediger in de Jupiler Pro League, gaf hij aan dat hij toen nooit echt tevreden was over één van zijn matchen.



Onder die uiterlijke onverschilligheid van Simon Deli schuilt er dus een grote vorm van zelfreflectie. Hij benadrukte toen ook dat de voetbalwereld de beste Simon Deli nog niet gezien had. Zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen vandaag niet opeens verdwenen zijn, en de oorzaak zou wellicht vooral op het fysieke vlak moeten gezocht worden. Deli kampte dit seizoen al meerdere keren met fysieke ongemakken, maar Club communiceerde echter nooit over de aard van de blessure.

WACHTEN OP DENSWIL

Of Simon Deli nu effectief 100% fit was/is of niet, in de huidige jaargang acteerde hij veel minder betrouwbaar dan in het vorige seizoen. In de duels tegen zijn rechtstreekse tegenstander moest hij vaker het onderspit delven, en bovendien was Deli veel minder besluitend in zijn acties. Nochtans bleef zijn huidige efficiëntie in de passing en de duels op hetzelfde niveau zoals vorig jaar. De foutjes die hij dit seizoen maakt, hebben nu gewoon grotere gevolgen en daarom opzienbarender.



De komst van Stefano Denswil betekent dus geen goed nieuws voor Simon Deli, want Club Brugge haalde de Nederlander niet terug om op de bank te zitten. Tegen Sint-Truiden moest Denswil – net zoals Deli – nog vrede nemen met een plaatsje in de dug-out, maar erg lang zal dat wellicht niet duren. Denswil trainde vrijdag, kort na zijn officiële komst op Jan Breydel, weliswaar al mee met de spelersgroep maar hij kampt nog met een te grote fysieke achterstand.

GEVAL-DENNIS OF -DIATTA?

Zelfs met een Stefano Denswil die nog niet wedstrijdfit is, moet Simon Deli dus niet rekenen op een basisplaats. Dat wil echter niet zeggen dat de Ivoriaanse verdediger al helemaal is afgeschreven bij Club Brugge. Op basis van één minder seizoen zou dat namelijk pure kapitaalsvernietiging betekenen. Deli kan zijn intrinsieke kwaliteiten niet verloren zijn, en daarom kan een periode in de schaduw wel eens erg interessant zijn. De komst van Denswil zorgt onvermijdelijk voor wake-up call bij Deli, en nu is het aan hem om te responderen.



In de huidige spelersgroep van Club Brugge kenden verschillende sterkhouders dit seizoen een onvermijdelijke terugval, waarbij de éne een serieuze inhaalbeweging inzette, terwijl een andere het helemaal liet hangen. Krépin Diatta is de beste illustratie van het eerste voorbeeld, terwijl er bij Emmanuel Dennis geen verbetering of progressie te merken is. Vincent Mannaert hoopt alvast op een scenario-Diatta, eerder dan een nieuw geval-Dennis.

DELI OF DENSWIL

Simon Deli kreeg van Club Brugge nog niet te horen dat hij de club moet verlaten, en da's alvast een opsteker voor de Ivoriaan. De huidige landskampioen hoopt dan ook op een grote revival van de talentvolle verdediger, want per slot van rekening zal Stefano Denswil Blauw-Zwart verlaten aan het einde van dit seizoen. Op papier althans, want FC Bologna nam geen aankoopoptie op in het huurcontract. Anderzijds kan Club Brugge in de komende zomer steeds negotiëren met de Italianen over een permanente deal.

Maar zoals de kaarten er nu voorliggen, wordt Denswil vooral beschouwd als een opportuniteit om Club Brugge op korte termijn te versterken. Hoewel Simon Deli ondertussen werd gelinkt aan het Turkse Fenerbahçe, lijkt het eerder onwaarschijnlijk dat Club Brugge hem al snel zal verkopen. Vincent Mannaert slikte namelijk al een flink financieel verlies met Michael Krmencik, terwijl de oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro voor Emmanuel Dennis ondertussen ook al meer dan gehalveerd werd.



En wie weet vindt Simon Deli straks eindelijk zijn beste niveau terug, en speelt hij Stefano Denswil bijgevolg zélf naar de invallersbank? Deli haalde in anderhalf jaar tijd bij Club Brugge namelijk betere statistieken dan Stefano Denswil in zijn Brugse periode. Deli weet dus wat er hem te wachten staat, en misschien kan de komst van zijn Nederlandse concurrent daarom wel een godsgeschenk betekenen. Coach Philippe Clement en manager Vincent Mannaert zouden het alleszins graag zien gebeuren.

LEES OOK: Hayen zorgt voor verrassing bij Club, Kompany kiest tiener

Zal Deli zich herpakken?

Meest recent

Onthuld: 'Deze Rode Duivels nu al zeker van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

15
15
Union gewaarschuwd: Osimhen slacht Noren persoonlijk af

In de Champions League stonden woensdag opnieuw twee duels in de vooravond op het programma. Daarin ...

40
40
"Oliedom" - Noa Lang ontketent relletje bij Napoli

SSC Napoli kreeg dinsdagavond een pak voor de broek van PSV en verloor in de Champions League met ...

48
48
'Verschaeren verlaat Anderlecht voor verrassende bestemming'

Bij Anderlecht werd de voorbije transferzomer onder meer beheerst door de onzekerheid rond ...

186
186
Hayen zorgt voor verrassing bij Club, Kompany kiest tiener

Om 20u45 staat Club Brugge voor een loodzware opdracht in de Champions League. Het moet op bezoek ...

94
94
OH Leuven moet alweer enorme domper slikken

Het zit OH Leuven dit seizoen nog niet mee. Het pakte tot dusver amper 8 op 33 en staat daardoor op ...

36
36
"Club Brugge of Union? Hun werkwijze bevalt het meest"

Net als vorig jaar lijkt het er sterk op dat de titelstrijd in de Jupiler Pro League dit seizoen ...

176
176
Fink ziet groot voordeel voor Genk in Europa

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren, met vorig weekend opnieuw puntenverlies in ...

83
83
'Anderlecht ziet opgelopen blauwtje nog pijnlijker worden'

Er was de voorbije weken al veel te doen over de zomermercato van Anderlecht, want die heeft ...

151
151
Zware paniek om Peter Vandenbempt: “Weet hij dat wel?"

Hij is de stem van het Belgische voetbal — een man die spanning kan maken uit een ...

49
49
Goed voorbeeld: Club NXT maakt indruk en stunt op Bayern

Club Brugge wacht om 20u45 een loodzware opdracht in de Champions League, want het moet proberen om ...

216
216
‘Paniekdeal Kompany: dramatische waarheid komt boven’

Bayern München trok dinsdag zélf de stekker uit het ‘Exit-Kompany’-verhaal: ...

201
201
Nog verrassing bij Rode Duivels? "Ik denk aan het WK"

De Rode Duivels mogen volgende zomer zo goed als zeker naar het WK na hun zege in Wales. Ze moeten ...

52
52
'OH Leuven kiest tussen twee bekende namen als coach'

OH Leuven kent een zeer moeilijk seizoen en bengelt pas op de voorlaatste plaats in de Jupiler Pro ...

156
156
Haatstorm treft Olivier Deschacht: "Is hij het lief van...?"

Voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht ligt zwaar onder vuur. Na een opvallend loyaliteitsparcours ...

114
114
Club Brugge krijgt gouden raad: “Niet zoals Anderlecht…”

Club Brugge kijkt woensdagavond Bayern München in de ogen namens de Champions League. ...

128
128
Fink heeft boodschap voor "volgende Messi" Karetsas

Konstantinos Karetsas is één van de grootste talenten van de Jupiler Pro League. De ...

240
240
‘UEFA grijpt zwaar in bij EK en WK-kwalificatiematchen’

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

109
109
La Liga-baas Tebas maakt Courtois compleet af

Het is hommeles in Spanje. La Liga wilde de wedstrijd tussen Villarreal en FC Barcelona in Miami ...

135
135
Club rekent op smaakmaker: lijstje met KDB en Yamal

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Bayern München namens de Champions League. Blauw-Zwart ...

84
84
‘Probleemspits: Batshuayi op weg naar elfde club'

Michy Batshuayi werd de afgelopen interlandperiodes telkens opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia, ...

223
223
'Kompany is overtuigd en eist aanwinst bij Bayern'

Het gaat Vincent Kompany en Bayern München dit seizoen voor de wind. Als ze woensdagavond ook ...

47
47
'Domper voor Standard: straf dreigt alsnog'

Standard trok maandagnamiddag uiteindelijk vrij vlot een 1-0-overwinning tegen Antwerp over de ...

269
269
Prikje naar Bayern? Vanaken plots met opvallend shirt

Na de zware nederlaag van Union tegen Inter op dinsdagavond is het voor het Belgische voetbal hopen ...

221
221
Straffe onthulling Meunier: "Daarom weigerde ik Man Utd"

Op zijn 34ste is Thomas Meunier nog altijd een vaste waarde in de kern van de Rode Duivels. De ...

73
73

Meer sportnieuws