Club Brugge wil tweede probleem-Dennis afwenden

1263
Club Brugge wil tweede probleem-Dennis afwenden

Club Brugge voert de druk op. Simon Deli krijgt er met Stefano Denswil een taaie concurrent bij. De komst van Denswil lijkt vooral een manier te zijn om Deli terug wakker te schudden. Op Jan Breydel wil men een nieuw scenario-Emmanuel Dennis vermijden, de Nigeriaan zag in de voorbije maanden zijn marktwaarde gevoelig dalen. 


4,5 MILJOEN EURO WINST

Tegen Sint-Truiden verscheen Simon Deli opnieuw niet aan de aftrap, Philippe Clement reserveerde voor zijn Ivoriaanse verdediger weeral een plaatsje op de invallersbank. Zondag maakte Deli alweer geen speelminuten bij Club Brugge, en da's ondertussen al voor de zevende keer in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League. Nochtans was de 29-jarige vorig seizoen zowat de beste verdediger in de Belgische competitie. Een nieuwe schot in de roos van Vincent Mannaert.

Deli maakte vorig seizoen grote indruk door zijn enorme rust aan de bal en zijn defensieve onverzettelijkheid. Ook toen liet hij zich soms betrappen op een foutje, maar door zijn grote cool en kalmte bleef zijn focus steeds op een hoog niveau. Deli zou al snel de Jupiler Pro League overstijgen en velen zagen hem zelfs op termijn verhuizen naar één van de vijf grote Europese voetbalcompetities. Op basis van zijn vorig seizoen was die lofzang overigens ook gerechtvaardigd.



De sportieve evolutie van Simon Deli was erg veelbelovend, en Club Brugge zag zich al snel verzekerd van een potentiële miljoenentransfer. Vincent Mannaert betaalde in de zomer van 2019 nog 2,5 miljoen euro aan Slavia Praag en op korte termijn schoot Deli's marktwaarde de hoogte in. Amper vijf maanden na zijn aankomst in Jan Breydel bepaalde de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zijn marktwaarde op 7 miljoen euro. Op papier betekende dat dus een winst van 4,5 miljoen euro.

CLUB BRUGGE TWIJFELT

Dit seizoen werd er echter geen vervolg gebreid aan die positieve evolutie. Simon Deli komt slechts sporadisch aan de bak bij Club Brugge en bijgevolg daalde zijn marktwaarde naar 5 miljoen euro. Momenteel wordt de Ivoriaan zelfs niet meer beschouwd als een basisspeler en met de komst van rechtstreekse concurrent Stefano Denswil bevindt Deli zich in een moeilijke situatie. Het was al langer bekend dat Philippe Clement niet bijster tevreden was met zijn verdedigende linkerflank, waar trouwens ook Eduard Sobol een groot deel van uitmaakt.



Binnenskamers lijkt het geloof in Simon Deli niet zo groot meer te zijn zoals in het vorige seizoen. Dat bleek trouwens ook omdat Club Brugge reeds in de vorige zomermercato aan het uitkijken was naar een extra linksvoetige verdediger. Uiteindelijk bleef het enkel bij ideeën en geen concrete ondernemingen om een concurrent aan te trekken voor Deli – Philippe Clement beschikte overigens ook nog over Odilon Kossounou. Het gebrek aan een rechtstreekse concurrent bleek achteraf gezien vooral nefast te zijn voor Simon Deli.

DE PERCEPTIE TEGEN

De mindere punten van de Ivoriaan kwamen dit seizoen steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Zo werden zijn grote flair en cool opeens extremer met een ogenschijnlijke hoogmoed en nonchalance als gevolg. Nochtans is Simon Deli erg zelfkritisch en heeft hij zelden een voldaan gevoel. In een interview met Het Nieuwsblad vorig seizoen, toen Deli omschreven werd als de beste verdediger in de Jupiler Pro League, gaf hij aan dat hij toen nooit echt tevreden was over één van zijn matchen.



Onder die uiterlijke onverschilligheid van Simon Deli schuilt er dus een grote vorm van zelfreflectie. Hij benadrukte toen ook dat de voetbalwereld de beste Simon Deli nog niet gezien had. Zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen vandaag niet opeens verdwenen zijn, en de oorzaak zou wellicht vooral op het fysieke vlak moeten gezocht worden. Deli kampte dit seizoen al meerdere keren met fysieke ongemakken, maar Club communiceerde echter nooit over de aard van de blessure.

WACHTEN OP DENSWIL

Of Simon Deli nu effectief 100% fit was/is of niet, in de huidige jaargang acteerde hij veel minder betrouwbaar dan in het vorige seizoen. In de duels tegen zijn rechtstreekse tegenstander moest hij vaker het onderspit delven, en bovendien was Deli veel minder besluitend in zijn acties. Nochtans bleef zijn huidige efficiëntie in de passing en de duels op hetzelfde niveau zoals vorig jaar. De foutjes die hij dit seizoen maakt, hebben nu gewoon grotere gevolgen en daarom opzienbarender.



De komst van Stefano Denswil betekent dus geen goed nieuws voor Simon Deli, want Club Brugge haalde de Nederlander niet terug om op de bank te zitten. Tegen Sint-Truiden moest Denswil – net zoals Deli – nog vrede nemen met een plaatsje in de dug-out, maar erg lang zal dat wellicht niet duren. Denswil trainde vrijdag, kort na zijn officiële komst op Jan Breydel, weliswaar al mee met de spelersgroep maar hij kampt nog met een te grote fysieke achterstand.

GEVAL-DENNIS OF -DIATTA?

Zelfs met een Stefano Denswil die nog niet wedstrijdfit is, moet Simon Deli dus niet rekenen op een basisplaats. Dat wil echter niet zeggen dat de Ivoriaanse verdediger al helemaal is afgeschreven bij Club Brugge. Op basis van één minder seizoen zou dat namelijk pure kapitaalsvernietiging betekenen. Deli kan zijn intrinsieke kwaliteiten niet verloren zijn, en daarom kan een periode in de schaduw wel eens erg interessant zijn. De komst van Denswil zorgt onvermijdelijk voor wake-up call bij Deli, en nu is het aan hem om te responderen.



In de huidige spelersgroep van Club Brugge kenden verschillende sterkhouders dit seizoen een onvermijdelijke terugval, waarbij de éne een serieuze inhaalbeweging inzette, terwijl een andere het helemaal liet hangen. Krépin Diatta is de beste illustratie van het eerste voorbeeld, terwijl er bij Emmanuel Dennis geen verbetering of progressie te merken is. Vincent Mannaert hoopt alvast op een scenario-Diatta, eerder dan een nieuw geval-Dennis.

DELI OF DENSWIL

Simon Deli kreeg van Club Brugge nog niet te horen dat hij de club moet verlaten, en da's alvast een opsteker voor de Ivoriaan. De huidige landskampioen hoopt dan ook op een grote revival van de talentvolle verdediger, want per slot van rekening zal Stefano Denswil Blauw-Zwart verlaten aan het einde van dit seizoen. Op papier althans, want FC Bologna nam geen aankoopoptie op in het huurcontract. Anderzijds kan Club Brugge in de komende zomer steeds negotiëren met de Italianen over een permanente deal.

Maar zoals de kaarten er nu voorliggen, wordt Denswil vooral beschouwd als een opportuniteit om Club Brugge op korte termijn te versterken. Hoewel Simon Deli ondertussen werd gelinkt aan het Turkse Fenerbahçe, lijkt het eerder onwaarschijnlijk dat Club Brugge hem al snel zal verkopen. Vincent Mannaert slikte namelijk al een flink financieel verlies met Michael Krmencik, terwijl de oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro voor Emmanuel Dennis ondertussen ook al meer dan gehalveerd werd.



En wie weet vindt Simon Deli straks eindelijk zijn beste niveau terug, en speelt hij Stefano Denswil bijgevolg zélf naar de invallersbank? Deli haalde in anderhalf jaar tijd bij Club Brugge namelijk betere statistieken dan Stefano Denswil in zijn Brugse periode. Deli weet dus wat er hem te wachten staat, en misschien kan de komst van zijn Nederlandse concurrent daarom wel een godsgeschenk betekenen. Coach Philippe Clement en manager Vincent Mannaert zouden het alleszins graag zien gebeuren.

LEES OOK: Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Zal Deli zich herpakken?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

20
20
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

13
13
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

37
37
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

41
41
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

40
40
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

25
25
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

147
147
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

132
132
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

91
91
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

162
162
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

78
78
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

32
32
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

48
48
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

79
79
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

451
451
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

93
93
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

172
172
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

88
88
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

67
67
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws