Doelman van het jaar Mignolet: "Dat maakt deze trofee alleen maar groter"

door
Doelman van het jaar Mignolet:

Woensdagavond wordt bekend gemaakt wie met de Gouden Schoen 2021 aan de haal gaat. In aanloop naar de uitreiking, werden bij de organiserende krant Het Laatste Nieuws alvast de resultaten van de nevenklassementen onthuld. En voor Club Brugge is de eerste prijs alvast binnen.


Zo volgt Simon Mignolet zich weinig verrassend op als 'Doelman van het Jaar'. De Rode Duivel haalde het met een overdonderende voorsprong van zijn concurrenten. Zo kreeg het blauw-zwart sluitstuk liefst 419 stemmen. Nummer twee Arnaud Bodart (Standard) kreeg er slechts 201, Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) werd derde met 176 stemmen. Met de rest van de top vijf is de kloof zelfs nog groter. Moeskroen-held Hervé Koffi pakte de vierde plaats met 37 stuks, Charleroi-routinier Nicolas Penneteau volgt in zijn zog met 31 stemmen.

Club heeft zijn eerste trofee dus al binnen, maar dat word allicht niet de laatste. In de categorie van 'Belofte van het Jaar', is Charles De Ketelaere immers de uitgesproken favoriet. Philippe Clement komt dan weer in aanmerking voor de prijs van 'Trainer van het Jaar', al is de concurrentie daar iets groter. Hans Vanaken en Noa Lang komen op hun beurt in aanmerking voor het 'Doelpunt van het Jaar'. Enkel de Gouden Schoen zelf lijkt na vier jaar nog eens bij een andere club te belanden.

UPDATE 15u08

Simon Mignolet ging dus aan de haal met de trofee voor 'Doelman van het jaar'. Het Laatste Nieuws kon een reactie sprokkelen van de ervaren doelwachter. Hij zegt dat het geen senicure is om de prijs een tweede keer op rij in de wacht te slepen. "Bevestigen is in mijn geval nochtans moeilijker dan het lijkt. Want men staat er met een vergrootglas op te kijken. Dat maakt deze trofee eigenlijk nog groter”, aldus de Rode Duivel. Volgende week weten we of er nog andere Club Brugge-spelers in de prijzen vallen. 

LEES OOK: Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Is Mignolet de verdiende winnaar volgens jou?

Meest recent

Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

37
37
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

19
19
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

30
30
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

82
82
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

317
317
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

218
218
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

140
140
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

284
284
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

226
226
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

218
218
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

237
237
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

505
505
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

153
153
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

112
112
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

60
60
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

53
53
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

161
161
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

122
122
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

399
399
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

136
136
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

588
588
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

652
652

Meer sportnieuws