Doelman van het jaar Mignolet: "Dat maakt deze trofee alleen maar groter"

door
Doelman van het jaar Mignolet:

Woensdagavond wordt bekend gemaakt wie met de Gouden Schoen 2021 aan de haal gaat. In aanloop naar de uitreiking, werden bij de organiserende krant Het Laatste Nieuws alvast de resultaten van de nevenklassementen onthuld. En voor Club Brugge is de eerste prijs alvast binnen.


Zo volgt Simon Mignolet zich weinig verrassend op als 'Doelman van het Jaar'. De Rode Duivel haalde het met een overdonderende voorsprong van zijn concurrenten. Zo kreeg het blauw-zwart sluitstuk liefst 419 stemmen. Nummer twee Arnaud Bodart (Standard) kreeg er slechts 201, Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) werd derde met 176 stemmen. Met de rest van de top vijf is de kloof zelfs nog groter. Moeskroen-held Hervé Koffi pakte de vierde plaats met 37 stuks, Charleroi-routinier Nicolas Penneteau volgt in zijn zog met 31 stemmen.

Club heeft zijn eerste trofee dus al binnen, maar dat word allicht niet de laatste. In de categorie van 'Belofte van het Jaar', is Charles De Ketelaere immers de uitgesproken favoriet. Philippe Clement komt dan weer in aanmerking voor de prijs van 'Trainer van het Jaar', al is de concurrentie daar iets groter. Hans Vanaken en Noa Lang komen op hun beurt in aanmerking voor het 'Doelpunt van het Jaar'. Enkel de Gouden Schoen zelf lijkt na vier jaar nog eens bij een andere club te belanden.

UPDATE 15u08

Simon Mignolet ging dus aan de haal met de trofee voor 'Doelman van het jaar'. Het Laatste Nieuws kon een reactie sprokkelen van de ervaren doelwachter. Hij zegt dat het geen senicure is om de prijs een tweede keer op rij in de wacht te slepen. "Bevestigen is in mijn geval nochtans moeilijker dan het lijkt. Want men staat er met een vergrootglas op te kijken. Dat maakt deze trofee eigenlijk nog groter”, aldus de Rode Duivel. Volgende week weten we of er nog andere Club Brugge-spelers in de prijzen vallen. 

LEES OOK: 'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Is Mignolet de verdiende winnaar volgens jou?

Meest recent

Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

13
13
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

98
98
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

71
71
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

22
22
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

32
32
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

30
30
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

170
170
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

281
281
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

115
115
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

80
80
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

195
195
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

442
442
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

335
335
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

110
110
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

359
359
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

412
412
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

117
117
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

90
90
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

190
190
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

187
187
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

206
206

Meer sportnieuws