Doelman van het jaar Mignolet: "Dat maakt deze trofee alleen maar groter"

212
Doelman van het jaar Mignolet:

Woensdagavond wordt bekend gemaakt wie met de Gouden Schoen 2021 aan de haal gaat. In aanloop naar de uitreiking, werden bij de organiserende krant Het Laatste Nieuws alvast de resultaten van de nevenklassementen onthuld. En voor Club Brugge is de eerste prijs alvast binnen.


Zo volgt Simon Mignolet zich weinig verrassend op als 'Doelman van het Jaar'. De Rode Duivel haalde het met een overdonderende voorsprong van zijn concurrenten. Zo kreeg het blauw-zwart sluitstuk liefst 419 stemmen. Nummer twee Arnaud Bodart (Standard) kreeg er slechts 201, Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) werd derde met 176 stemmen. Met de rest van de top vijf is de kloof zelfs nog groter. Moeskroen-held Hervé Koffi pakte de vierde plaats met 37 stuks, Charleroi-routinier Nicolas Penneteau volgt in zijn zog met 31 stemmen.

Club heeft zijn eerste trofee dus al binnen, maar dat word allicht niet de laatste. In de categorie van 'Belofte van het Jaar', is Charles De Ketelaere immers de uitgesproken favoriet. Philippe Clement komt dan weer in aanmerking voor de prijs van 'Trainer van het Jaar', al is de concurrentie daar iets groter. Hans Vanaken en Noa Lang komen op hun beurt in aanmerking voor het 'Doelpunt van het Jaar'. Enkel de Gouden Schoen zelf lijkt na vier jaar nog eens bij een andere club te belanden.

UPDATE 15u08

Simon Mignolet ging dus aan de haal met de trofee voor 'Doelman van het jaar'. Het Laatste Nieuws kon een reactie sprokkelen van de ervaren doelwachter. Hij zegt dat het geen senicure is om de prijs een tweede keer op rij in de wacht te slepen. "Bevestigen is in mijn geval nochtans moeilijker dan het lijkt. Want men staat er met een vergrootglas op te kijken. Dat maakt deze trofee eigenlijk nog groter”, aldus de Rode Duivel. Volgende week weten we of er nog andere Club Brugge-spelers in de prijzen vallen. 

LEES OOK: Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Is Mignolet de verdiende winnaar volgens jou?

Meest recent

Derde keer, goede keer? "Weigerde Anderlecht twee keer"

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

25
25
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

114
114
Standard ontdekt smaakmaker: "6 miljoen? Ik wil meer"

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

25
25
Leko streng: "Niet denken dat je Lionel Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

65
65
Twee pionnen bewijzen ongelijk van Sibierski

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

98
98
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

41
41
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

25
25
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

76
76
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

56
56
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

66
66
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

39
39
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

199
199
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

163
163
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

127
127
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

217
217
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

101
101
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

38
38
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

54
54
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

87
87
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

61
61
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

517
517
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

104
104
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

100
100
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

184
184
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

92
92

Meer sportnieuws