Doelman van het jaar Mignolet: "Dat maakt deze trofee alleen maar groter"

door
Doelman van het jaar Mignolet:

Woensdagavond wordt bekend gemaakt wie met de Gouden Schoen 2021 aan de haal gaat. In aanloop naar de uitreiking, werden bij de organiserende krant Het Laatste Nieuws alvast de resultaten van de nevenklassementen onthuld. En voor Club Brugge is de eerste prijs alvast binnen.


Zo volgt Simon Mignolet zich weinig verrassend op als 'Doelman van het Jaar'. De Rode Duivel haalde het met een overdonderende voorsprong van zijn concurrenten. Zo kreeg het blauw-zwart sluitstuk liefst 419 stemmen. Nummer twee Arnaud Bodart (Standard) kreeg er slechts 201, Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) werd derde met 176 stemmen. Met de rest van de top vijf is de kloof zelfs nog groter. Moeskroen-held Hervé Koffi pakte de vierde plaats met 37 stuks, Charleroi-routinier Nicolas Penneteau volgt in zijn zog met 31 stemmen.

Club heeft zijn eerste trofee dus al binnen, maar dat word allicht niet de laatste. In de categorie van 'Belofte van het Jaar', is Charles De Ketelaere immers de uitgesproken favoriet. Philippe Clement komt dan weer in aanmerking voor de prijs van 'Trainer van het Jaar', al is de concurrentie daar iets groter. Hans Vanaken en Noa Lang komen op hun beurt in aanmerking voor het 'Doelpunt van het Jaar'. Enkel de Gouden Schoen zelf lijkt na vier jaar nog eens bij een andere club te belanden.

UPDATE 15u08

Simon Mignolet ging dus aan de haal met de trofee voor 'Doelman van het jaar'. Het Laatste Nieuws kon een reactie sprokkelen van de ervaren doelwachter. Hij zegt dat het geen senicure is om de prijs een tweede keer op rij in de wacht te slepen. "Bevestigen is in mijn geval nochtans moeilijker dan het lijkt. Want men staat er met een vergrootglas op te kijken. Dat maakt deze trofee eigenlijk nog groter”, aldus de Rode Duivel. Volgende week weten we of er nog andere Club Brugge-spelers in de prijzen vallen. 

LEES OOK: Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Is Mignolet de verdiende winnaar volgens jou?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

49
49
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

59
59
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

109
109
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

199
199
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

61
61
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

411
411
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

122
122
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

430
430
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

137
137
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

218
218
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

157
157
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

354
354
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

494
494
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

669
669
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

281
281
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1064
1064
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws