Doelman van het jaar Mignolet: "Dat maakt deze trofee alleen maar groter"

door
Doelman van het jaar Mignolet:

Woensdagavond wordt bekend gemaakt wie met de Gouden Schoen 2021 aan de haal gaat. In aanloop naar de uitreiking, werden bij de organiserende krant Het Laatste Nieuws alvast de resultaten van de nevenklassementen onthuld. En voor Club Brugge is de eerste prijs alvast binnen.


Zo volgt Simon Mignolet zich weinig verrassend op als 'Doelman van het Jaar'. De Rode Duivel haalde het met een overdonderende voorsprong van zijn concurrenten. Zo kreeg het blauw-zwart sluitstuk liefst 419 stemmen. Nummer twee Arnaud Bodart (Standard) kreeg er slechts 201, Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) werd derde met 176 stemmen. Met de rest van de top vijf is de kloof zelfs nog groter. Moeskroen-held Hervé Koffi pakte de vierde plaats met 37 stuks, Charleroi-routinier Nicolas Penneteau volgt in zijn zog met 31 stemmen.

Club heeft zijn eerste trofee dus al binnen, maar dat word allicht niet de laatste. In de categorie van 'Belofte van het Jaar', is Charles De Ketelaere immers de uitgesproken favoriet. Philippe Clement komt dan weer in aanmerking voor de prijs van 'Trainer van het Jaar', al is de concurrentie daar iets groter. Hans Vanaken en Noa Lang komen op hun beurt in aanmerking voor het 'Doelpunt van het Jaar'. Enkel de Gouden Schoen zelf lijkt na vier jaar nog eens bij een andere club te belanden.

UPDATE 15u08

Simon Mignolet ging dus aan de haal met de trofee voor 'Doelman van het jaar'. Het Laatste Nieuws kon een reactie sprokkelen van de ervaren doelwachter. Hij zegt dat het geen senicure is om de prijs een tweede keer op rij in de wacht te slepen. "Bevestigen is in mijn geval nochtans moeilijker dan het lijkt. Want men staat er met een vergrootglas op te kijken. Dat maakt deze trofee eigenlijk nog groter”, aldus de Rode Duivel. Volgende week weten we of er nog andere Club Brugge-spelers in de prijzen vallen. 

LEES OOK: Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Is Mignolet de verdiende winnaar volgens jou?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

15
15
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

8
8
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

123
123
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

83
83
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

354
354
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

190
190
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

294
294
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

250
250
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

635
635
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

585
585
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

79
79
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

220
220
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

81
81
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

166
166
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

190
190
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

319
319
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

384
384

Meer sportnieuws