Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

door
Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

Club Brugge moest er lang op wachten, maar na drie pogingen haalde het Bas Dost uiteindelijk toch binnen. Zijn killersinstinct is hij nog niet verloren, en de kans dat Dost tegen Sint-Truiden zijn Brugse doelpuntenrekening zal openen, is héél erg groot. En daarvoor zijn er meerdere redenen. 


POGING 1

In het verleden ondernam Club Brugge verschillende pogingen om de Nederlandse goalgetter aan boord te halen. Uiteindelijk was de derde keer ook de goede keer. In het seizoen 2011-2012 trachtte Club al een eerste keer om Bast Dost te overtuigen om naar Jan Breydel te verhuizen. Toen, ondertussen al tien jaar geleden, reeg hij al de doelpunten aan elkaar bij sc Heerenveen. In Friesland scoorde hij namelijk 38 doelpunten in 39 officiële wedstrijden. Dat zijn ongelofelijke statistieken.



Dat grote torinstinct leverde hem niet alleen de interesse op van Club Brugge, maar ook van meer gereputeerde buitenlandse clubs. Ajax, Aston Villa en Atlético Madrid lagen in 2012 ook op de loer voor Bas Dost, maar uiteindelijk won het Duitse VfL Wolfsburg het pleit. Club Brugge moest vooral op financieel vlak het onderspit delven tegenover het grote kapitaal vanuit de Bundesliga. Poging één was dus niet succesvol, maar daarna leverde Club nog twee inspanningen.

POGING 2 

In de zomermercato van 2020 klopte Club Brugge nogmaals aan voor Bas Dost, die toen precies één jaar onder contract lag bij Eintracht Frankfurt. De West-Vlamingen hadden in de vorige transferperiode te kampen met de felle interesse van Tottenham Hotspur, waar José Mourinho zijn profiel graag had willen gebruiken. De interesse van The Special One kwam natuurlijk goed aan bij Dost. “Dat is wel iets”, verklaarde hij aan het Duitse BILD. Volgens Duitse en Britse media vonden er zelfs concrete gesprekken plaats tussen Frankfurt en Tottenham.



De Brugse hoop op een transfer van Bas Dost kreeg dus een flinke knauw door de interesse van José Mourinho, maar de Nederlander ging echter niet overstag voor de Spurs. Dost nam in zijn carrière steeds weloverwogen beslissingen en dat deed hij in de zomerse transferperiode opnieuw. “Als je mijn loopbaan bekijkt, dan zie je dat ik mijn club nooit verliet na één seizoen. Ik denk dat het voor mij nooit een issue was om daar een basisspeler te kunnen worden. Ik wil gewoon spelen.” Dost bleef dus op post bij Frankfurt, en dus was ook deze tweede betrachting niet succesvol voor Club Brugge.

POGING 3

Bas Dost stond dus al een goeie tien jaar op de radar bij Club Brugge, en de huidige Belgische landskampioen liet hem nooit helemaal los. Dat hebben ze aldus mogen ondervinden bij Eintracht Frankfurt, waar technisch directeur de Brugse inspanningen benadrukte, vooral op financieel vlak dan. “Zoals bekend stelt de pandemie ons voor economische uitdagingen. Club Brugge deed er alles aan om Bas binnen te halen. Voor ons is het een lucratieve deal. Daarom hebben we aan de wens van de speler voldaan. We wensen Bas het allerbeste in België.” Naar verluidt betaalde Club Brugge vier miljoen euro voor de 31-jarige Nederlander.



Da's een flinke transfersom voor een spits op die leeftijd, maar in ruil krijgt Club Brugge wel een garantie op doelpunten. Een vlotscorende centrale spits met naam en faam, zo'n profiel stond al jarenlang hoog genoteerd op het verlanglijstje. In zijn carrière stapte Dost enkel over naar een andere club wanneer het gevoel helemaal goed zat. En dat is duidelijk het geval bij Club. “Club Brugge heeft laten zien dat ze me heel graag wilden hebben. Dat merkte je aan alle kanten. Naar dat gevoel ben je als speler altijd op zoek. Ik ben van plan om te vlammen als een gek, de drang is er om het één en ander te laten zien”, citeerde AD

PATENT OP DEBUUTGOALS

Bas Dost brengt niet alleen een garantie op doelpunten mee naar Brugge. In het systeem van coach Philippe Clement zal hij ook door zijn balvastheid tevens de nodige aansluiting voorzien voor zijn lager gepositioneerde ploegmaats. De Nederlander beschikt duidelijk over een totaalpakket aan hoogwaardige kwaliteiten waardoor de verwachtingen bijgevolg hooggespannen zullen zijn. In de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen Sint-Truiden wordt Dost in elk geval aan de aftrap verwacht.

De kans dat Bas Dost tegen STVV zijn Brugse doelpuntenrekening effectief zal openen, is alvast heel groot. Niet alleen omdat hij een natuurlijk instinct bezit om doelpunten te scoren, maar ook omdat hij bij zijn vorige drie clubs telkens de netten deed trillen in zijn debuutmatch. Zowel bij Eintracht Frankfurt, Sporting Lissabon en VfL Wolfsburg lukte Dost meteen zijn eerste treffer in zijn eerste competitiewedstrijd.

26 augustus 2012: VfB Stuttgart 0 – 1 VfL Wolfsburg

Een mooier debuut bij Wolfsburg kon hij zich niet voorstellen. In de blessuretijd van zijn eerste competitiewedstrijd scoorde Bas Dost tegen Stuttgart de winning-goal. Hij werkte een voorzet van de Portugees Vieirinha met het hoofd tegen de netten. Een echte spitsengoal.



9 oktober 2016: Sporting Lissabon 3 – 0 Moreirense FC

In het Estadio José Alvalade XXI had Sporting Lissabon geen moeite om Moreirense FC te verslaan. In speelminuut 56 zorgde Bas Dost voor de 3-0 eindstand via een frommeldoelpunt. Het zag er niet mooi uit, maar hij lag wel in het mandje. Pure efficiëntie in de box.



1 september 2019: Eintracht Frankfurt 2 – 1 Fortuna Düsseldorf

Ook vorig seizoen was Bas Dost meteen doeltreffend bij Eintracht Frankfurt. Aan de rust keek Frankfurt tegen een 0-1 achterstand aan tegen Düsseldorf. Tijdens de koffie werd Dejan Joveljic (ex-Anderlecht) vervangen door Dost. De Nederlander zette de remonte in door de 1-1 binnen te koppen.



DODELIJKE DOST

Bas Dost startte vorig jaar bij Eintracht Frankfurt dus op een verschroeiende wijze, maar dit seizoen was hij niet langer een onbetwiste basisspeler. Desondanks was de Nederlandse targetspits nog steeds de meest efficiënte centrumspits van Die Adlerträger. André Silva (0,71 goal per 90 minuten) scoorde op gemiddelde basis wel frequenter dan Dost (0,41 goal per 90 minuten), maar de Nederlander was wel efficiënter voor het doel. Dost wist namelijk 25 procent van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, terwijl die ratio bij Silva lager is met 21 procent.



Club Brugge hoeft dus allerminst te vrezen dat Dost zijn efficiëntie afnam door de mindere speelgelegenheid dit seizoen bij Frankfurt. Die scherpte voor doel bewees hij de voorbije dagen namelijk al op training. Het Laatste Nieuws was woensdag aanwezig op de eerste groepstraining van Dost met zijn ploegmaats. Volgens de krant liet Dost alvast een goede indruk na en toonde hij zich “een echte killer, dodelijk”. Dat belooft dus voor Club Brugge. En wie weet met een eerste doelpunt tegen Sint-Truiden? Die kans is alvast érg groot.

LEES OOK: Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

Zal Dost scoren tegen Sint-Truiden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

1
1
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

10
10
Leko hakt knoop door: Mignolet versus Van den Heuvel

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

0
0
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

22
22
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

215
215
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

135
135
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

87
87
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

76
76
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

313
313
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

405
405
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

115
115
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

131
131
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

28
28
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1220
1220
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

74
74
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

180
180
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

303
303
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

406
406

Meer sportnieuws