Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

938 stemmen
Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

Club Brugge moest er lang op wachten, maar na drie pogingen haalde het Bas Dost uiteindelijk toch binnen. Zijn killersinstinct is hij nog niet verloren, en de kans dat Dost tegen Sint-Truiden zijn Brugse doelpuntenrekening zal openen, is héél erg groot. En daarvoor zijn er meerdere redenen. 


POGING 1

In het verleden ondernam Club Brugge verschillende pogingen om de Nederlandse goalgetter aan boord te halen. Uiteindelijk was de derde keer ook de goede keer. In het seizoen 2011-2012 trachtte Club al een eerste keer om Bast Dost te overtuigen om naar Jan Breydel te verhuizen. Toen, ondertussen al tien jaar geleden, reeg hij al de doelpunten aan elkaar bij sc Heerenveen. In Friesland scoorde hij namelijk 38 doelpunten in 39 officiële wedstrijden. Dat zijn ongelofelijke statistieken.



Dat grote torinstinct leverde hem niet alleen de interesse op van Club Brugge, maar ook van meer gereputeerde buitenlandse clubs. Ajax, Aston Villa en Atlético Madrid lagen in 2012 ook op de loer voor Bas Dost, maar uiteindelijk won het Duitse VfL Wolfsburg het pleit. Club Brugge moest vooral op financieel vlak het onderspit delven tegenover het grote kapitaal vanuit de Bundesliga. Poging één was dus niet succesvol, maar daarna leverde Club nog twee inspanningen.

POGING 2 

In de zomermercato van 2020 klopte Club Brugge nogmaals aan voor Bas Dost, die toen precies één jaar onder contract lag bij Eintracht Frankfurt. De West-Vlamingen hadden in de vorige transferperiode te kampen met de felle interesse van Tottenham Hotspur, waar José Mourinho zijn profiel graag had willen gebruiken. De interesse van The Special One kwam natuurlijk goed aan bij Dost. “Dat is wel iets”, verklaarde hij aan het Duitse BILD. Volgens Duitse en Britse media vonden er zelfs concrete gesprekken plaats tussen Frankfurt en Tottenham.



De Brugse hoop op een transfer van Bas Dost kreeg dus een flinke knauw door de interesse van José Mourinho, maar de Nederlander ging echter niet overstag voor de Spurs. Dost nam in zijn carrière steeds weloverwogen beslissingen en dat deed hij in de zomerse transferperiode opnieuw. “Als je mijn loopbaan bekijkt, dan zie je dat ik mijn club nooit verliet na één seizoen. Ik denk dat het voor mij nooit een issue was om daar een basisspeler te kunnen worden. Ik wil gewoon spelen.” Dost bleef dus op post bij Frankfurt, en dus was ook deze tweede betrachting niet succesvol voor Club Brugge.

POGING 3

Bas Dost stond dus al een goeie tien jaar op de radar bij Club Brugge, en de huidige Belgische landskampioen liet hem nooit helemaal los. Dat hebben ze aldus mogen ondervinden bij Eintracht Frankfurt, waar technisch directeur de Brugse inspanningen benadrukte, vooral op financieel vlak dan. “Zoals bekend stelt de pandemie ons voor economische uitdagingen. Club Brugge deed er alles aan om Bas binnen te halen. Voor ons is het een lucratieve deal. Daarom hebben we aan de wens van de speler voldaan. We wensen Bas het allerbeste in België.” Naar verluidt betaalde Club Brugge vier miljoen euro voor de 31-jarige Nederlander.



Da's een flinke transfersom voor een spits op die leeftijd, maar in ruil krijgt Club Brugge wel een garantie op doelpunten. Een vlotscorende centrale spits met naam en faam, zo'n profiel stond al jarenlang hoog genoteerd op het verlanglijstje. In zijn carrière stapte Dost enkel over naar een andere club wanneer het gevoel helemaal goed zat. En dat is duidelijk het geval bij Club. “Club Brugge heeft laten zien dat ze me heel graag wilden hebben. Dat merkte je aan alle kanten. Naar dat gevoel ben je als speler altijd op zoek. Ik ben van plan om te vlammen als een gek, de drang is er om het één en ander te laten zien”, citeerde AD

PATENT OP DEBUUTGOALS

Bas Dost brengt niet alleen een garantie op doelpunten mee naar Brugge. In het systeem van coach Philippe Clement zal hij ook door zijn balvastheid tevens de nodige aansluiting voorzien voor zijn lager gepositioneerde ploegmaats. De Nederlander beschikt duidelijk over een totaalpakket aan hoogwaardige kwaliteiten waardoor de verwachtingen bijgevolg hooggespannen zullen zijn. In de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen Sint-Truiden wordt Dost in elk geval aan de aftrap verwacht.

De kans dat Bas Dost tegen STVV zijn Brugse doelpuntenrekening effectief zal openen, is alvast heel groot. Niet alleen omdat hij een natuurlijk instinct bezit om doelpunten te scoren, maar ook omdat hij bij zijn vorige drie clubs telkens de netten deed trillen in zijn debuutmatch. Zowel bij Eintracht Frankfurt, Sporting Lissabon en VfL Wolfsburg lukte Dost meteen zijn eerste treffer in zijn eerste competitiewedstrijd.

26 augustus 2012: VfB Stuttgart 0 – 1 VfL Wolfsburg

Een mooier debuut bij Wolfsburg kon hij zich niet voorstellen. In de blessuretijd van zijn eerste competitiewedstrijd scoorde Bas Dost tegen Stuttgart de winning-goal. Hij werkte een voorzet van de Portugees Vieirinha met het hoofd tegen de netten. Een echte spitsengoal.



9 oktober 2016: Sporting Lissabon 3 – 0 Moreirense FC

In het Estadio José Alvalade XXI had Sporting Lissabon geen moeite om Moreirense FC te verslaan. In speelminuut 56 zorgde Bas Dost voor de 3-0 eindstand via een frommeldoelpunt. Het zag er niet mooi uit, maar hij lag wel in het mandje. Pure efficiëntie in de box.



1 september 2019: Eintracht Frankfurt 2 – 1 Fortuna Düsseldorf

Ook vorig seizoen was Bas Dost meteen doeltreffend bij Eintracht Frankfurt. Aan de rust keek Frankfurt tegen een 0-1 achterstand aan tegen Düsseldorf. Tijdens de koffie werd Dejan Joveljic (ex-Anderlecht) vervangen door Dost. De Nederlander zette de remonte in door de 1-1 binnen te koppen.



DODELIJKE DOST

Bas Dost startte vorig jaar bij Eintracht Frankfurt dus op een verschroeiende wijze, maar dit seizoen was hij niet langer een onbetwiste basisspeler. Desondanks was de Nederlandse targetspits nog steeds de meest efficiënte centrumspits van Die Adlerträger. André Silva (0,71 goal per 90 minuten) scoorde op gemiddelde basis wel frequenter dan Dost (0,41 goal per 90 minuten), maar de Nederlander was wel efficiënter voor het doel. Dost wist namelijk 25 procent van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, terwijl die ratio bij Silva lager is met 21 procent.



Club Brugge hoeft dus allerminst te vrezen dat Dost zijn efficiëntie afnam door de mindere speelgelegenheid dit seizoen bij Frankfurt. Die scherpte voor doel bewees hij de voorbije dagen namelijk al op training. Het Laatste Nieuws was woensdag aanwezig op de eerste groepstraining van Dost met zijn ploegmaats. Volgens de krant liet Dost alvast een goede indruk na en toonde hij zich “een echte killer, dodelijk”. Dat belooft dus voor Club Brugge. En wie weet met een eerste doelpunt tegen Sint-Truiden? Die kans is alvast érg groot.

LEES OOK: 'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Zal Dost scoren tegen Sint-Truiden?

Meest recent

'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

18
18
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

20
20
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

29
29
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

120
120
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

295
295
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

260
260
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

78
78
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

532
532
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

63
63
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

378
378
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

693
693
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

251
251
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

150
150
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

78
78
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

165
165
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

150
150
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

585
585
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

116
116
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

81
81
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

1159
1159
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

158
158
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

555
555
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

336
336
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

71
71
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

35
35

Meer sportnieuws