Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

door
Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

Club Brugge moest er lang op wachten, maar na drie pogingen haalde het Bas Dost uiteindelijk toch binnen. Zijn killersinstinct is hij nog niet verloren, en de kans dat Dost tegen Sint-Truiden zijn Brugse doelpuntenrekening zal openen, is héél erg groot. En daarvoor zijn er meerdere redenen. 


POGING 1

In het verleden ondernam Club Brugge verschillende pogingen om de Nederlandse goalgetter aan boord te halen. Uiteindelijk was de derde keer ook de goede keer. In het seizoen 2011-2012 trachtte Club al een eerste keer om Bast Dost te overtuigen om naar Jan Breydel te verhuizen. Toen, ondertussen al tien jaar geleden, reeg hij al de doelpunten aan elkaar bij sc Heerenveen. In Friesland scoorde hij namelijk 38 doelpunten in 39 officiële wedstrijden. Dat zijn ongelofelijke statistieken.



Dat grote torinstinct leverde hem niet alleen de interesse op van Club Brugge, maar ook van meer gereputeerde buitenlandse clubs. Ajax, Aston Villa en Atlético Madrid lagen in 2012 ook op de loer voor Bas Dost, maar uiteindelijk won het Duitse VfL Wolfsburg het pleit. Club Brugge moest vooral op financieel vlak het onderspit delven tegenover het grote kapitaal vanuit de Bundesliga. Poging één was dus niet succesvol, maar daarna leverde Club nog twee inspanningen.

POGING 2 

In de zomermercato van 2020 klopte Club Brugge nogmaals aan voor Bas Dost, die toen precies één jaar onder contract lag bij Eintracht Frankfurt. De West-Vlamingen hadden in de vorige transferperiode te kampen met de felle interesse van Tottenham Hotspur, waar José Mourinho zijn profiel graag had willen gebruiken. De interesse van The Special One kwam natuurlijk goed aan bij Dost. “Dat is wel iets”, verklaarde hij aan het Duitse BILD. Volgens Duitse en Britse media vonden er zelfs concrete gesprekken plaats tussen Frankfurt en Tottenham.



De Brugse hoop op een transfer van Bas Dost kreeg dus een flinke knauw door de interesse van José Mourinho, maar de Nederlander ging echter niet overstag voor de Spurs. Dost nam in zijn carrière steeds weloverwogen beslissingen en dat deed hij in de zomerse transferperiode opnieuw. “Als je mijn loopbaan bekijkt, dan zie je dat ik mijn club nooit verliet na één seizoen. Ik denk dat het voor mij nooit een issue was om daar een basisspeler te kunnen worden. Ik wil gewoon spelen.” Dost bleef dus op post bij Frankfurt, en dus was ook deze tweede betrachting niet succesvol voor Club Brugge.

POGING 3

Bas Dost stond dus al een goeie tien jaar op de radar bij Club Brugge, en de huidige Belgische landskampioen liet hem nooit helemaal los. Dat hebben ze aldus mogen ondervinden bij Eintracht Frankfurt, waar technisch directeur de Brugse inspanningen benadrukte, vooral op financieel vlak dan. “Zoals bekend stelt de pandemie ons voor economische uitdagingen. Club Brugge deed er alles aan om Bas binnen te halen. Voor ons is het een lucratieve deal. Daarom hebben we aan de wens van de speler voldaan. We wensen Bas het allerbeste in België.” Naar verluidt betaalde Club Brugge vier miljoen euro voor de 31-jarige Nederlander.



Da's een flinke transfersom voor een spits op die leeftijd, maar in ruil krijgt Club Brugge wel een garantie op doelpunten. Een vlotscorende centrale spits met naam en faam, zo'n profiel stond al jarenlang hoog genoteerd op het verlanglijstje. In zijn carrière stapte Dost enkel over naar een andere club wanneer het gevoel helemaal goed zat. En dat is duidelijk het geval bij Club. “Club Brugge heeft laten zien dat ze me heel graag wilden hebben. Dat merkte je aan alle kanten. Naar dat gevoel ben je als speler altijd op zoek. Ik ben van plan om te vlammen als een gek, de drang is er om het één en ander te laten zien”, citeerde AD

PATENT OP DEBUUTGOALS

Bas Dost brengt niet alleen een garantie op doelpunten mee naar Brugge. In het systeem van coach Philippe Clement zal hij ook door zijn balvastheid tevens de nodige aansluiting voorzien voor zijn lager gepositioneerde ploegmaats. De Nederlander beschikt duidelijk over een totaalpakket aan hoogwaardige kwaliteiten waardoor de verwachtingen bijgevolg hooggespannen zullen zijn. In de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen Sint-Truiden wordt Dost in elk geval aan de aftrap verwacht.

De kans dat Bas Dost tegen STVV zijn Brugse doelpuntenrekening effectief zal openen, is alvast heel groot. Niet alleen omdat hij een natuurlijk instinct bezit om doelpunten te scoren, maar ook omdat hij bij zijn vorige drie clubs telkens de netten deed trillen in zijn debuutmatch. Zowel bij Eintracht Frankfurt, Sporting Lissabon en VfL Wolfsburg lukte Dost meteen zijn eerste treffer in zijn eerste competitiewedstrijd.

26 augustus 2012: VfB Stuttgart 0 – 1 VfL Wolfsburg

Een mooier debuut bij Wolfsburg kon hij zich niet voorstellen. In de blessuretijd van zijn eerste competitiewedstrijd scoorde Bas Dost tegen Stuttgart de winning-goal. Hij werkte een voorzet van de Portugees Vieirinha met het hoofd tegen de netten. Een echte spitsengoal.



9 oktober 2016: Sporting Lissabon 3 – 0 Moreirense FC

In het Estadio José Alvalade XXI had Sporting Lissabon geen moeite om Moreirense FC te verslaan. In speelminuut 56 zorgde Bas Dost voor de 3-0 eindstand via een frommeldoelpunt. Het zag er niet mooi uit, maar hij lag wel in het mandje. Pure efficiëntie in de box.



1 september 2019: Eintracht Frankfurt 2 – 1 Fortuna Düsseldorf

Ook vorig seizoen was Bas Dost meteen doeltreffend bij Eintracht Frankfurt. Aan de rust keek Frankfurt tegen een 0-1 achterstand aan tegen Düsseldorf. Tijdens de koffie werd Dejan Joveljic (ex-Anderlecht) vervangen door Dost. De Nederlander zette de remonte in door de 1-1 binnen te koppen.



DODELIJKE DOST

Bas Dost startte vorig jaar bij Eintracht Frankfurt dus op een verschroeiende wijze, maar dit seizoen was hij niet langer een onbetwiste basisspeler. Desondanks was de Nederlandse targetspits nog steeds de meest efficiënte centrumspits van Die Adlerträger. André Silva (0,71 goal per 90 minuten) scoorde op gemiddelde basis wel frequenter dan Dost (0,41 goal per 90 minuten), maar de Nederlander was wel efficiënter voor het doel. Dost wist namelijk 25 procent van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, terwijl die ratio bij Silva lager is met 21 procent.



Club Brugge hoeft dus allerminst te vrezen dat Dost zijn efficiëntie afnam door de mindere speelgelegenheid dit seizoen bij Frankfurt. Die scherpte voor doel bewees hij de voorbije dagen namelijk al op training. Het Laatste Nieuws was woensdag aanwezig op de eerste groepstraining van Dost met zijn ploegmaats. Volgens de krant liet Dost alvast een goede indruk na en toonde hij zich “een echte killer, dodelijk”. Dat belooft dus voor Club Brugge. En wie weet met een eerste doelpunt tegen Sint-Truiden? Die kans is alvast érg groot.

LEES OOK: Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

Zal Dost scoren tegen Sint-Truiden?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

49
49
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

24
24
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

93
93
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

61
61
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

17
17
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

159
159
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

198
198
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

49
49
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

359
359
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

267
267
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

215
215
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

210
210
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

84
84
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

411
411
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws