Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

door
Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

Club Brugge moest er lang op wachten, maar na drie pogingen haalde het Bas Dost uiteindelijk toch binnen. Zijn killersinstinct is hij nog niet verloren, en de kans dat Dost tegen Sint-Truiden zijn Brugse doelpuntenrekening zal openen, is héél erg groot. En daarvoor zijn er meerdere redenen. 


POGING 1

In het verleden ondernam Club Brugge verschillende pogingen om de Nederlandse goalgetter aan boord te halen. Uiteindelijk was de derde keer ook de goede keer. In het seizoen 2011-2012 trachtte Club al een eerste keer om Bast Dost te overtuigen om naar Jan Breydel te verhuizen. Toen, ondertussen al tien jaar geleden, reeg hij al de doelpunten aan elkaar bij sc Heerenveen. In Friesland scoorde hij namelijk 38 doelpunten in 39 officiële wedstrijden. Dat zijn ongelofelijke statistieken.



Dat grote torinstinct leverde hem niet alleen de interesse op van Club Brugge, maar ook van meer gereputeerde buitenlandse clubs. Ajax, Aston Villa en Atlético Madrid lagen in 2012 ook op de loer voor Bas Dost, maar uiteindelijk won het Duitse VfL Wolfsburg het pleit. Club Brugge moest vooral op financieel vlak het onderspit delven tegenover het grote kapitaal vanuit de Bundesliga. Poging één was dus niet succesvol, maar daarna leverde Club nog twee inspanningen.

POGING 2 

In de zomermercato van 2020 klopte Club Brugge nogmaals aan voor Bas Dost, die toen precies één jaar onder contract lag bij Eintracht Frankfurt. De West-Vlamingen hadden in de vorige transferperiode te kampen met de felle interesse van Tottenham Hotspur, waar José Mourinho zijn profiel graag had willen gebruiken. De interesse van The Special One kwam natuurlijk goed aan bij Dost. “Dat is wel iets”, verklaarde hij aan het Duitse BILD. Volgens Duitse en Britse media vonden er zelfs concrete gesprekken plaats tussen Frankfurt en Tottenham.



De Brugse hoop op een transfer van Bas Dost kreeg dus een flinke knauw door de interesse van José Mourinho, maar de Nederlander ging echter niet overstag voor de Spurs. Dost nam in zijn carrière steeds weloverwogen beslissingen en dat deed hij in de zomerse transferperiode opnieuw. “Als je mijn loopbaan bekijkt, dan zie je dat ik mijn club nooit verliet na één seizoen. Ik denk dat het voor mij nooit een issue was om daar een basisspeler te kunnen worden. Ik wil gewoon spelen.” Dost bleef dus op post bij Frankfurt, en dus was ook deze tweede betrachting niet succesvol voor Club Brugge.

POGING 3

Bas Dost stond dus al een goeie tien jaar op de radar bij Club Brugge, en de huidige Belgische landskampioen liet hem nooit helemaal los. Dat hebben ze aldus mogen ondervinden bij Eintracht Frankfurt, waar technisch directeur de Brugse inspanningen benadrukte, vooral op financieel vlak dan. “Zoals bekend stelt de pandemie ons voor economische uitdagingen. Club Brugge deed er alles aan om Bas binnen te halen. Voor ons is het een lucratieve deal. Daarom hebben we aan de wens van de speler voldaan. We wensen Bas het allerbeste in België.” Naar verluidt betaalde Club Brugge vier miljoen euro voor de 31-jarige Nederlander.



Da's een flinke transfersom voor een spits op die leeftijd, maar in ruil krijgt Club Brugge wel een garantie op doelpunten. Een vlotscorende centrale spits met naam en faam, zo'n profiel stond al jarenlang hoog genoteerd op het verlanglijstje. In zijn carrière stapte Dost enkel over naar een andere club wanneer het gevoel helemaal goed zat. En dat is duidelijk het geval bij Club. “Club Brugge heeft laten zien dat ze me heel graag wilden hebben. Dat merkte je aan alle kanten. Naar dat gevoel ben je als speler altijd op zoek. Ik ben van plan om te vlammen als een gek, de drang is er om het één en ander te laten zien”, citeerde AD

PATENT OP DEBUUTGOALS

Bas Dost brengt niet alleen een garantie op doelpunten mee naar Brugge. In het systeem van coach Philippe Clement zal hij ook door zijn balvastheid tevens de nodige aansluiting voorzien voor zijn lager gepositioneerde ploegmaats. De Nederlander beschikt duidelijk over een totaalpakket aan hoogwaardige kwaliteiten waardoor de verwachtingen bijgevolg hooggespannen zullen zijn. In de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen Sint-Truiden wordt Dost in elk geval aan de aftrap verwacht.

De kans dat Bas Dost tegen STVV zijn Brugse doelpuntenrekening effectief zal openen, is alvast heel groot. Niet alleen omdat hij een natuurlijk instinct bezit om doelpunten te scoren, maar ook omdat hij bij zijn vorige drie clubs telkens de netten deed trillen in zijn debuutmatch. Zowel bij Eintracht Frankfurt, Sporting Lissabon en VfL Wolfsburg lukte Dost meteen zijn eerste treffer in zijn eerste competitiewedstrijd.

26 augustus 2012: VfB Stuttgart 0 – 1 VfL Wolfsburg

Een mooier debuut bij Wolfsburg kon hij zich niet voorstellen. In de blessuretijd van zijn eerste competitiewedstrijd scoorde Bas Dost tegen Stuttgart de winning-goal. Hij werkte een voorzet van de Portugees Vieirinha met het hoofd tegen de netten. Een echte spitsengoal.



9 oktober 2016: Sporting Lissabon 3 – 0 Moreirense FC

In het Estadio José Alvalade XXI had Sporting Lissabon geen moeite om Moreirense FC te verslaan. In speelminuut 56 zorgde Bas Dost voor de 3-0 eindstand via een frommeldoelpunt. Het zag er niet mooi uit, maar hij lag wel in het mandje. Pure efficiëntie in de box.



1 september 2019: Eintracht Frankfurt 2 – 1 Fortuna Düsseldorf

Ook vorig seizoen was Bas Dost meteen doeltreffend bij Eintracht Frankfurt. Aan de rust keek Frankfurt tegen een 0-1 achterstand aan tegen Düsseldorf. Tijdens de koffie werd Dejan Joveljic (ex-Anderlecht) vervangen door Dost. De Nederlander zette de remonte in door de 1-1 binnen te koppen.



DODELIJKE DOST

Bas Dost startte vorig jaar bij Eintracht Frankfurt dus op een verschroeiende wijze, maar dit seizoen was hij niet langer een onbetwiste basisspeler. Desondanks was de Nederlandse targetspits nog steeds de meest efficiënte centrumspits van Die Adlerträger. André Silva (0,71 goal per 90 minuten) scoorde op gemiddelde basis wel frequenter dan Dost (0,41 goal per 90 minuten), maar de Nederlander was wel efficiënter voor het doel. Dost wist namelijk 25 procent van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, terwijl die ratio bij Silva lager is met 21 procent.



Club Brugge hoeft dus allerminst te vrezen dat Dost zijn efficiëntie afnam door de mindere speelgelegenheid dit seizoen bij Frankfurt. Die scherpte voor doel bewees hij de voorbije dagen namelijk al op training. Het Laatste Nieuws was woensdag aanwezig op de eerste groepstraining van Dost met zijn ploegmaats. Volgens de krant liet Dost alvast een goede indruk na en toonde hij zich “een echte killer, dodelijk”. Dat belooft dus voor Club Brugge. En wie weet met een eerste doelpunt tegen Sint-Truiden? Die kans is alvast érg groot.

LEES OOK: Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Zal Dost scoren tegen Sint-Truiden?

Meest recent

Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

15
15
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

38
38
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

85
85
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

99
99
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

150
150
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

49
49
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

72
72
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

45
45
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

364
364
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

103
103
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

249
249
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

497
497
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

386
386
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

95
95
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

238
238
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

161
161
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

288
288
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

329
329
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

317
317
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

349
349
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

208
208
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

145
145
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

214
214
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

772
772
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

331
331

Meer sportnieuws