Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

938
Het plan van Dost: droomdebuut in de maak

Club Brugge moest er lang op wachten, maar na drie pogingen haalde het Bas Dost uiteindelijk toch binnen. Zijn killersinstinct is hij nog niet verloren, en de kans dat Dost tegen Sint-Truiden zijn Brugse doelpuntenrekening zal openen, is héél erg groot. En daarvoor zijn er meerdere redenen. 


POGING 1

In het verleden ondernam Club Brugge verschillende pogingen om de Nederlandse goalgetter aan boord te halen. Uiteindelijk was de derde keer ook de goede keer. In het seizoen 2011-2012 trachtte Club al een eerste keer om Bast Dost te overtuigen om naar Jan Breydel te verhuizen. Toen, ondertussen al tien jaar geleden, reeg hij al de doelpunten aan elkaar bij sc Heerenveen. In Friesland scoorde hij namelijk 38 doelpunten in 39 officiële wedstrijden. Dat zijn ongelofelijke statistieken.



Dat grote torinstinct leverde hem niet alleen de interesse op van Club Brugge, maar ook van meer gereputeerde buitenlandse clubs. Ajax, Aston Villa en Atlético Madrid lagen in 2012 ook op de loer voor Bas Dost, maar uiteindelijk won het Duitse VfL Wolfsburg het pleit. Club Brugge moest vooral op financieel vlak het onderspit delven tegenover het grote kapitaal vanuit de Bundesliga. Poging één was dus niet succesvol, maar daarna leverde Club nog twee inspanningen.

POGING 2 

In de zomermercato van 2020 klopte Club Brugge nogmaals aan voor Bas Dost, die toen precies één jaar onder contract lag bij Eintracht Frankfurt. De West-Vlamingen hadden in de vorige transferperiode te kampen met de felle interesse van Tottenham Hotspur, waar José Mourinho zijn profiel graag had willen gebruiken. De interesse van The Special One kwam natuurlijk goed aan bij Dost. “Dat is wel iets”, verklaarde hij aan het Duitse BILD. Volgens Duitse en Britse media vonden er zelfs concrete gesprekken plaats tussen Frankfurt en Tottenham.



De Brugse hoop op een transfer van Bas Dost kreeg dus een flinke knauw door de interesse van José Mourinho, maar de Nederlander ging echter niet overstag voor de Spurs. Dost nam in zijn carrière steeds weloverwogen beslissingen en dat deed hij in de zomerse transferperiode opnieuw. “Als je mijn loopbaan bekijkt, dan zie je dat ik mijn club nooit verliet na één seizoen. Ik denk dat het voor mij nooit een issue was om daar een basisspeler te kunnen worden. Ik wil gewoon spelen.” Dost bleef dus op post bij Frankfurt, en dus was ook deze tweede betrachting niet succesvol voor Club Brugge.

POGING 3

Bas Dost stond dus al een goeie tien jaar op de radar bij Club Brugge, en de huidige Belgische landskampioen liet hem nooit helemaal los. Dat hebben ze aldus mogen ondervinden bij Eintracht Frankfurt, waar technisch directeur de Brugse inspanningen benadrukte, vooral op financieel vlak dan. “Zoals bekend stelt de pandemie ons voor economische uitdagingen. Club Brugge deed er alles aan om Bas binnen te halen. Voor ons is het een lucratieve deal. Daarom hebben we aan de wens van de speler voldaan. We wensen Bas het allerbeste in België.” Naar verluidt betaalde Club Brugge vier miljoen euro voor de 31-jarige Nederlander.



Da's een flinke transfersom voor een spits op die leeftijd, maar in ruil krijgt Club Brugge wel een garantie op doelpunten. Een vlotscorende centrale spits met naam en faam, zo'n profiel stond al jarenlang hoog genoteerd op het verlanglijstje. In zijn carrière stapte Dost enkel over naar een andere club wanneer het gevoel helemaal goed zat. En dat is duidelijk het geval bij Club. “Club Brugge heeft laten zien dat ze me heel graag wilden hebben. Dat merkte je aan alle kanten. Naar dat gevoel ben je als speler altijd op zoek. Ik ben van plan om te vlammen als een gek, de drang is er om het één en ander te laten zien”, citeerde AD. 

PATENT OP DEBUUTGOALS

Bas Dost brengt niet alleen een garantie op doelpunten mee naar Brugge. In het systeem van coach Philippe Clement zal hij ook door zijn balvastheid tevens de nodige aansluiting voorzien voor zijn lager gepositioneerde ploegmaats. De Nederlander beschikt duidelijk over een totaalpakket aan hoogwaardige kwaliteiten waardoor de verwachtingen bijgevolg hooggespannen zullen zijn. In de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen Sint-Truiden wordt Dost in elk geval aan de aftrap verwacht.

De kans dat Bas Dost tegen STVV zijn Brugse doelpuntenrekening effectief zal openen, is alvast heel groot. Niet alleen omdat hij een natuurlijk instinct bezit om doelpunten te scoren, maar ook omdat hij bij zijn vorige drie clubs telkens de netten deed trillen in zijn debuutmatch. Zowel bij Eintracht Frankfurt, Sporting Lissabon en VfL Wolfsburg lukte Dost meteen zijn eerste treffer in zijn eerste competitiewedstrijd.

26 augustus 2012: VfB Stuttgart 0 – 1 VfL Wolfsburg

Een mooier debuut bij Wolfsburg kon hij zich niet voorstellen. In de blessuretijd van zijn eerste competitiewedstrijd scoorde Bas Dost tegen Stuttgart de winning-goal. Hij werkte een voorzet van de Portugees Vieirinha met het hoofd tegen de netten. Een echte spitsengoal.



9 oktober 2016: Sporting Lissabon 3 – 0 Moreirense FC

In het Estadio José Alvalade XXI had Sporting Lissabon geen moeite om Moreirense FC te verslaan. In speelminuut 56 zorgde Bas Dost voor de 3-0 eindstand via een frommeldoelpunt. Het zag er niet mooi uit, maar hij lag wel in het mandje. Pure efficiëntie in de box.



1 september 2019: Eintracht Frankfurt 2 – 1 Fortuna Düsseldorf

Ook vorig seizoen was Bas Dost meteen doeltreffend bij Eintracht Frankfurt. Aan de rust keek Frankfurt tegen een 0-1 achterstand aan tegen Düsseldorf. Tijdens de koffie werd Dejan Joveljic (ex-Anderlecht) vervangen door Dost. De Nederlander zette de remonte in door de 1-1 binnen te koppen.



DODELIJKE DOST

Bas Dost startte vorig jaar bij Eintracht Frankfurt dus op een verschroeiende wijze, maar dit seizoen was hij niet langer een onbetwiste basisspeler. Desondanks was de Nederlandse targetspits nog steeds de meest efficiënte centrumspits van Die Adlerträger. André Silva (0,71 goal per 90 minuten) scoorde op gemiddelde basis wel frequenter dan Dost (0,41 goal per 90 minuten), maar de Nederlander was wel efficiënter voor het doel. Dost wist namelijk 25 procent van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, terwijl die ratio bij Silva lager is met 21 procent.



Club Brugge hoeft dus allerminst te vrezen dat Dost zijn efficiëntie afnam door de mindere speelgelegenheid dit seizoen bij Frankfurt. Die scherpte voor doel bewees hij de voorbije dagen namelijk al op training. Het Laatste Nieuws was woensdag aanwezig op de eerste groepstraining van Dost met zijn ploegmaats. Volgens de krant liet Dost alvast een goede indruk na en toonde hij zich “een echte killer, dodelijk”. Dat belooft dus voor Club Brugge. En wie weet met een eerste doelpunt tegen Sint-Truiden? Die kans is alvast érg groot.

LEES OOK: Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Zal Dost scoren tegen Sint-Truiden?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

38
38
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

11
11
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

36
36
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

90
90
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

163
163
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

258
258
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

634
634
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

240
240
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

76
76
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

188
188
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

300
300
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

518
518
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

321
321
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

828
828
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

735
735
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

89
89
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

323
323

Meer sportnieuws