Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

door
Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

Ter gelegenheid van de opening van de wintermercato voorzag het toonaangevende Transfermarkt.nl de Jupiler Pro League vandaag van een update. VoetbalNieuws kreeg van Area Manager Bart Tamsyn de nieuwe marktwaardes als eerste te zien en ging daarbij meteen op zoek naar de spelers die er het meest op vooruitgingen. Waar er winnaars zijn, zijn er echter automatisch ook verliezers. Welke individuen moesten het hardste inboeten?


Hoewel de totale balans ten opzichte van de vorige editie midden oktober positief uitvalt voor Club Brugge, heeft de landskampioen in absolute cijfers met voorsprong de grootste verliespost in huis. Emmanuel Dennis moest Blauw-Zwart de jackpot opleveren, maar geraakte de voorbije maanden om diverse redenen op het achterplan verzeild en zag zijn waarde daardoor ineenstuiken van 16 naar 11 miljoen. Niet het enige slechte nieuws op Jan Breydel overigens, waar Krépin Diatta eveneens twee miljoen moet inleveren. Al is hij met zijn prijskaartje van 18 miljoen nog steeds de primus in de JPL. Wel had de koploper in de competitie op die manier ei zo na de twee slechtste leerlingen van de klas in de rangen, ware het niet dat Yari Verschaeren van 13,5 naar 11 miljoen tuimelt. De tiener moet zijn mindere periode – deels door blessures – dus duur bekopen, maar blijft net als Diatta wel in de top 10.



Lichamelijk leed speelt tevens een rol bij de devaluatie van Giorgi Chakvetadze, die zijn kunnen bij AA Gent nauwelijks kon tonen en zo als chronische risicopatiënt van zes naar vier miljoen zakt. Niet de enige domper voor de Buffalo's, die op tal van spelers verlies boeken. Elisha Owusu daalt bijvoorbeeld van 7,5 naar zes miljoen, Laurent Depoitre en Jordan Botaka (allebei van 2,5 naar anderhalf miljoen) blijven niet ver achter terwijl ook Sven Kums, Anderson Niangbo, Dino Arslanagic, Vadis Odjidja, Roman Bezus en eigenlijk iedereen behalve Niklas Dorsch en Andreas Hanche-Olsen rode cijfers laat noteren. Hetzelfde verhaal bij Standard, waar vooral Zinho Vanheusden fiks inboet. De tweede zware blessure in zijn prille carrière kost de Luikse sterkhouder, voorheen op 13,5 miljoen geschat, anderhalf miljoen aan marktwaarde. Felipe Avenatti is een van de velen die deelt in de malaise op Sclessin.

Voor het overige gaan weinig spelers er meer dan een half miljoen op achteruit. Anderlecht slikt naast Verschaeren voornamelijk kleine verliezen, vooral omdat het kwaad zich eerder al heeft voltrokken. Toch baart de situatie van Michel Vlap, die anderhalf miljoen inlevert en zo terugvalt van 5,5 naar vier miljoen, ongetwijfeld zorgen in het Lotto Park. Landry Dimata zakt daar eveneens van 3,7 naar drie miljoen. Club Brugge ziet behalve Dennis en Diatta – en uiteraard Michael Krmencik, zij het slechts een half miljoen – ook Simon Deli dan weer aanzienlijk in waarde verminderen. De steunpilaar van vorig seizoen is slechts een schim van zichzelf en daalt daarom net als Jean Marcelin van zes naar vijf miljoen. Samen met Charleroi-middenvelder Marco Ilaimaharitra, wiens quotering op zijn beurt bijgesteld wordt van vijf naar vier miljoen, vormt de verdediger van Cercle Brugge de vreemd eend in de bijt.



Terwijl er in Genk bijna niets dan goed nieuws te rapen valt, met louter enkele minieme verliezen op Mats Möller Daehli en Bastien Toma, legt Antwerp tot slot een nogal wisselvallige balans voor. Zo compenseren opstekers als Pieter Gerkens en Koji Miyoshi er voor tegenvaller als Frank Boya en Birger Verstraete. Toch zorgen Aurélio Buta (van 4,8 naar vier miljoen) en Didier Lamkel Zé (van 2,7 naar twee miljoen) voor twee tegenvallers op de Bosuil. Op papier allebei potentiële goudhaantjes die een pak miljoenen kunnen opleveren, alleen is de hopeloze toestand van die laatste helaas maar al te bekend. Buta zou daarentegen wél eindelijk eens wat geld in het laatje moeten brengen, maar zijn gebrek aan speelkansen – deels door blessure, al had hij daarna ook moeite om zich in het elftal te knokken – blijken dus geen goede reclame. Aan de opvolger van Ivan Leko om daar verandering in te brengen.

De grootste verliezers:

7. Zinho VANHEUSDEN (Standard) – 13,5 naar 12 mln. (-1,5)
6. Elisha OWUSU (AA Gent) – 7,5 naar 6 mln. (-1,5)
5. Michel VLAP (Anderlecht) – 5,5 naar 4 mln. (-1,5)
4. Krépin DIATTA (Club Brugge) – 20 naar 18 mln. (-2)
3. Giorgi CHAKVETADZE (AA Gent) – 6 naar 4 mln. (-2)
2. Yari VERSCHAEREN (Anderlecht) – 13,5 naar 11 mln. (-2,5)
1. Emmanuel DENNIS (Club Brugge) – 16 naar 11 mln. (-5)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Wie hoort volgens u het minst thuis in de 'top 7'?

Meest recent

Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

12
12
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

14
14
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

24
24
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

77
77
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

123
123
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

61
61
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

96
96
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

266
266
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

258
258
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

88
88
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

150
150
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

269
269
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

129
129
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

114
114
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

145
145
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

487
487
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

98
98
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

579
579
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

913
913
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

141
141
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

462
462
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

359
359
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

684
684
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

450
450
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

128
128

Meer sportnieuws