Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

door
Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

Ter gelegenheid van de opening van de wintermercato voorzag het toonaangevende Transfermarkt.nl de Jupiler Pro League vandaag van een update. VoetbalNieuws kreeg van Area Manager Bart Tamsyn de nieuwe marktwaardes als eerste te zien en ging daarbij meteen op zoek naar de spelers die er het meest op vooruitgingen. Waar er winnaars zijn, zijn er echter automatisch ook verliezers. Welke individuen moesten het hardste inboeten?


Hoewel de totale balans ten opzichte van de vorige editie midden oktober positief uitvalt voor Club Brugge, heeft de landskampioen in absolute cijfers met voorsprong de grootste verliespost in huis. Emmanuel Dennis moest Blauw-Zwart de jackpot opleveren, maar geraakte de voorbije maanden om diverse redenen op het achterplan verzeild en zag zijn waarde daardoor ineenstuiken van 16 naar 11 miljoen. Niet het enige slechte nieuws op Jan Breydel overigens, waar Krépin Diatta eveneens twee miljoen moet inleveren. Al is hij met zijn prijskaartje van 18 miljoen nog steeds de primus in de JPL. Wel had de koploper in de competitie op die manier ei zo na de twee slechtste leerlingen van de klas in de rangen, ware het niet dat Yari Verschaeren van 13,5 naar 11 miljoen tuimelt. De tiener moet zijn mindere periode – deels door blessures – dus duur bekopen, maar blijft net als Diatta wel in de top 10.



Lichamelijk leed speelt tevens een rol bij de devaluatie van Giorgi Chakvetadze, die zijn kunnen bij AA Gent nauwelijks kon tonen en zo als chronische risicopatiënt van zes naar vier miljoen zakt. Niet de enige domper voor de Buffalo's, die op tal van spelers verlies boeken. Elisha Owusu daalt bijvoorbeeld van 7,5 naar zes miljoen, Laurent Depoitre en Jordan Botaka (allebei van 2,5 naar anderhalf miljoen) blijven niet ver achter terwijl ook Sven Kums, Anderson Niangbo, Dino Arslanagic, Vadis Odjidja, Roman Bezus en eigenlijk iedereen behalve Niklas Dorsch en Andreas Hanche-Olsen rode cijfers laat noteren. Hetzelfde verhaal bij Standard, waar vooral Zinho Vanheusden fiks inboet. De tweede zware blessure in zijn prille carrière kost de Luikse sterkhouder, voorheen op 13,5 miljoen geschat, anderhalf miljoen aan marktwaarde. Felipe Avenatti is een van de velen die deelt in de malaise op Sclessin.

Voor het overige gaan weinig spelers er meer dan een half miljoen op achteruit. Anderlecht slikt naast Verschaeren voornamelijk kleine verliezen, vooral omdat het kwaad zich eerder al heeft voltrokken. Toch baart de situatie van Michel Vlap, die anderhalf miljoen inlevert en zo terugvalt van 5,5 naar vier miljoen, ongetwijfeld zorgen in het Lotto Park. Landry Dimata zakt daar eveneens van 3,7 naar drie miljoen. Club Brugge ziet behalve Dennis en Diatta – en uiteraard Michael Krmencik, zij het slechts een half miljoen – ook Simon Deli dan weer aanzienlijk in waarde verminderen. De steunpilaar van vorig seizoen is slechts een schim van zichzelf en daalt daarom net als Jean Marcelin van zes naar vijf miljoen. Samen met Charleroi-middenvelder Marco Ilaimaharitra, wiens quotering op zijn beurt bijgesteld wordt van vijf naar vier miljoen, vormt de verdediger van Cercle Brugge de vreemd eend in de bijt.



Terwijl er in Genk bijna niets dan goed nieuws te rapen valt, met louter enkele minieme verliezen op Mats Möller Daehli en Bastien Toma, legt Antwerp tot slot een nogal wisselvallige balans voor. Zo compenseren opstekers als Pieter Gerkens en Koji Miyoshi er voor tegenvaller als Frank Boya en Birger Verstraete. Toch zorgen Aurélio Buta (van 4,8 naar vier miljoen) en Didier Lamkel Zé (van 2,7 naar twee miljoen) voor twee tegenvallers op de Bosuil. Op papier allebei potentiële goudhaantjes die een pak miljoenen kunnen opleveren, alleen is de hopeloze toestand van die laatste helaas maar al te bekend. Buta zou daarentegen wél eindelijk eens wat geld in het laatje moeten brengen, maar zijn gebrek aan speelkansen – deels door blessure, al had hij daarna ook moeite om zich in het elftal te knokken – blijken dus geen goede reclame. Aan de opvolger van Ivan Leko om daar verandering in te brengen.

De grootste verliezers:

7. Zinho VANHEUSDEN (Standard) – 13,5 naar 12 mln. (-1,5)
6. Elisha OWUSU (AA Gent) – 7,5 naar 6 mln. (-1,5)
5. Michel VLAP (Anderlecht) – 5,5 naar 4 mln. (-1,5)
4. Krépin DIATTA (Club Brugge) – 20 naar 18 mln. (-2)
3. Giorgi CHAKVETADZE (AA Gent) – 6 naar 4 mln. (-2)
2. Yari VERSCHAEREN (Anderlecht) – 13,5 naar 11 mln. (-2,5)
1. Emmanuel DENNIS (Club Brugge) – 16 naar 11 mln. (-5)

LEES OOK: Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

Wie hoort volgens u het minst thuis in de 'top 7'?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

17
17
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

139
139
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

260
260
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

15
15
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

148
148
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

244
244
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

347
347
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

57
57
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

152
152
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

287
287
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

152
152
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

65
65
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

379
379
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

116
116
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

501
501
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

773
773
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

319
319
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

315
315
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1076
1076
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

526
526
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

199
199

Meer sportnieuws