Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

285
Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

Ter gelegenheid van de opening van de wintermercato voorzag het toonaangevende Transfermarkt.nl de Jupiler Pro League vandaag van een update. VoetbalNieuws kreeg van Area Manager Bart Tamsyn de nieuwe marktwaardes als eerste te zien en ging daarbij meteen op zoek naar de spelers die er het meest op vooruitgingen. Waar er winnaars zijn, zijn er echter automatisch ook verliezers. Welke individuen moesten het hardste inboeten?


Hoewel de totale balans ten opzichte van de vorige editie midden oktober positief uitvalt voor Club Brugge, heeft de landskampioen in absolute cijfers met voorsprong de grootste verliespost in huis. Emmanuel Dennis moest Blauw-Zwart de jackpot opleveren, maar geraakte de voorbije maanden om diverse redenen op het achterplan verzeild en zag zijn waarde daardoor ineenstuiken van 16 naar 11 miljoen. Niet het enige slechte nieuws op Jan Breydel overigens, waar Krépin Diatta eveneens twee miljoen moet inleveren. Al is hij met zijn prijskaartje van 18 miljoen nog steeds de primus in de JPL. Wel had de koploper in de competitie op die manier ei zo na de twee slechtste leerlingen van de klas in de rangen, ware het niet dat Yari Verschaeren van 13,5 naar 11 miljoen tuimelt. De tiener moet zijn mindere periode – deels door blessures – dus duur bekopen, maar blijft net als Diatta wel in de top 10.



Lichamelijk leed speelt tevens een rol bij de devaluatie van Giorgi Chakvetadze, die zijn kunnen bij AA Gent nauwelijks kon tonen en zo als chronische risicopatiënt van zes naar vier miljoen zakt. Niet de enige domper voor de Buffalo's, die op tal van spelers verlies boeken. Elisha Owusu daalt bijvoorbeeld van 7,5 naar zes miljoen, Laurent Depoitre en Jordan Botaka (allebei van 2,5 naar anderhalf miljoen) blijven niet ver achter terwijl ook Sven Kums, Anderson Niangbo, Dino Arslanagic, Vadis Odjidja, Roman Bezus en eigenlijk iedereen behalve Niklas Dorsch en Andreas Hanche-Olsen rode cijfers laat noteren. Hetzelfde verhaal bij Standard, waar vooral Zinho Vanheusden fiks inboet. De tweede zware blessure in zijn prille carrière kost de Luikse sterkhouder, voorheen op 13,5 miljoen geschat, anderhalf miljoen aan marktwaarde. Felipe Avenatti is een van de velen die deelt in de malaise op Sclessin.

Voor het overige gaan weinig spelers er meer dan een half miljoen op achteruit. Anderlecht slikt naast Verschaeren voornamelijk kleine verliezen, vooral omdat het kwaad zich eerder al heeft voltrokken. Toch baart de situatie van Michel Vlap, die anderhalf miljoen inlevert en zo terugvalt van 5,5 naar vier miljoen, ongetwijfeld zorgen in het Lotto Park. Landry Dimata zakt daar eveneens van 3,7 naar drie miljoen. Club Brugge ziet behalve Dennis en Diatta – en uiteraard Michael Krmencik, zij het slechts een half miljoen – ook Simon Deli dan weer aanzienlijk in waarde verminderen. De steunpilaar van vorig seizoen is slechts een schim van zichzelf en daalt daarom net als Jean Marcelin van zes naar vijf miljoen. Samen met Charleroi-middenvelder Marco Ilaimaharitra, wiens quotering op zijn beurt bijgesteld wordt van vijf naar vier miljoen, vormt de verdediger van Cercle Brugge de vreemd eend in de bijt.



Terwijl er in Genk bijna niets dan goed nieuws te rapen valt, met louter enkele minieme verliezen op Mats Möller Daehli en Bastien Toma, legt Antwerp tot slot een nogal wisselvallige balans voor. Zo compenseren opstekers als Pieter Gerkens en Koji Miyoshi er voor tegenvaller als Frank Boya en Birger Verstraete. Toch zorgen Aurélio Buta (van 4,8 naar vier miljoen) en Didier Lamkel Zé (van 2,7 naar twee miljoen) voor twee tegenvallers op de Bosuil. Op papier allebei potentiële goudhaantjes die een pak miljoenen kunnen opleveren, alleen is de hopeloze toestand van die laatste helaas maar al te bekend. Buta zou daarentegen wél eindelijk eens wat geld in het laatje moeten brengen, maar zijn gebrek aan speelkansen – deels door blessure, al had hij daarna ook moeite om zich in het elftal te knokken – blijken dus geen goede reclame. Aan de opvolger van Ivan Leko om daar verandering in te brengen.

De grootste verliezers:

7. Zinho VANHEUSDEN (Standard) – 13,5 naar 12 mln. (-1,5)
6. Elisha OWUSU (AA Gent) – 7,5 naar 6 mln. (-1,5)
5. Michel VLAP (Anderlecht) – 5,5 naar 4 mln. (-1,5)
4. Krépin DIATTA (Club Brugge) – 20 naar 18 mln. (-2)
3. Giorgi CHAKVETADZE (AA Gent) – 6 naar 4 mln. (-2)
2. Yari VERSCHAEREN (Anderlecht) – 13,5 naar 11 mln. (-2,5)
1. Emmanuel DENNIS (Club Brugge) – 16 naar 11 mln. (-5)

LEES OOK: AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

Wie hoort volgens u het minst thuis in de 'top 7'?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

398
398
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

31
31
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

53
53
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

149
149
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

67
67
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

131
131
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

28
28
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

89
89
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

501
501
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

149
149
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

164
164
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

33
33
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

281
281
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

564
564
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

447
447
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

490
490
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

145
145
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

397
397
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

115
115
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

399
399
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

284
284
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

98
98
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws