Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

285
Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

Ter gelegenheid van de opening van de wintermercato voorzag het toonaangevende Transfermarkt.nl de Jupiler Pro League vandaag van een update. VoetbalNieuws kreeg van Area Manager Bart Tamsyn de nieuwe marktwaardes als eerste te zien en ging daarbij meteen op zoek naar de spelers die er het meest op vooruitgingen. Waar er winnaars zijn, zijn er echter automatisch ook verliezers. Welke individuen moesten het hardste inboeten?


Hoewel de totale balans ten opzichte van de vorige editie midden oktober positief uitvalt voor Club Brugge, heeft de landskampioen in absolute cijfers met voorsprong de grootste verliespost in huis. Emmanuel Dennis moest Blauw-Zwart de jackpot opleveren, maar geraakte de voorbije maanden om diverse redenen op het achterplan verzeild en zag zijn waarde daardoor ineenstuiken van 16 naar 11 miljoen. Niet het enige slechte nieuws op Jan Breydel overigens, waar Krépin Diatta eveneens twee miljoen moet inleveren. Al is hij met zijn prijskaartje van 18 miljoen nog steeds de primus in de JPL. Wel had de koploper in de competitie op die manier ei zo na de twee slechtste leerlingen van de klas in de rangen, ware het niet dat Yari Verschaeren van 13,5 naar 11 miljoen tuimelt. De tiener moet zijn mindere periode – deels door blessures – dus duur bekopen, maar blijft net als Diatta wel in de top 10.



Lichamelijk leed speelt tevens een rol bij de devaluatie van Giorgi Chakvetadze, die zijn kunnen bij AA Gent nauwelijks kon tonen en zo als chronische risicopatiënt van zes naar vier miljoen zakt. Niet de enige domper voor de Buffalo's, die op tal van spelers verlies boeken. Elisha Owusu daalt bijvoorbeeld van 7,5 naar zes miljoen, Laurent Depoitre en Jordan Botaka (allebei van 2,5 naar anderhalf miljoen) blijven niet ver achter terwijl ook Sven Kums, Anderson Niangbo, Dino Arslanagic, Vadis Odjidja, Roman Bezus en eigenlijk iedereen behalve Niklas Dorsch en Andreas Hanche-Olsen rode cijfers laat noteren. Hetzelfde verhaal bij Standard, waar vooral Zinho Vanheusden fiks inboet. De tweede zware blessure in zijn prille carrière kost de Luikse sterkhouder, voorheen op 13,5 miljoen geschat, anderhalf miljoen aan marktwaarde. Felipe Avenatti is een van de velen die deelt in de malaise op Sclessin.

Voor het overige gaan weinig spelers er meer dan een half miljoen op achteruit. Anderlecht slikt naast Verschaeren voornamelijk kleine verliezen, vooral omdat het kwaad zich eerder al heeft voltrokken. Toch baart de situatie van Michel Vlap, die anderhalf miljoen inlevert en zo terugvalt van 5,5 naar vier miljoen, ongetwijfeld zorgen in het Lotto Park. Landry Dimata zakt daar eveneens van 3,7 naar drie miljoen. Club Brugge ziet behalve Dennis en Diatta – en uiteraard Michael Krmencik, zij het slechts een half miljoen – ook Simon Deli dan weer aanzienlijk in waarde verminderen. De steunpilaar van vorig seizoen is slechts een schim van zichzelf en daalt daarom net als Jean Marcelin van zes naar vijf miljoen. Samen met Charleroi-middenvelder Marco Ilaimaharitra, wiens quotering op zijn beurt bijgesteld wordt van vijf naar vier miljoen, vormt de verdediger van Cercle Brugge de vreemd eend in de bijt.



Terwijl er in Genk bijna niets dan goed nieuws te rapen valt, met louter enkele minieme verliezen op Mats Möller Daehli en Bastien Toma, legt Antwerp tot slot een nogal wisselvallige balans voor. Zo compenseren opstekers als Pieter Gerkens en Koji Miyoshi er voor tegenvaller als Frank Boya en Birger Verstraete. Toch zorgen Aurélio Buta (van 4,8 naar vier miljoen) en Didier Lamkel Zé (van 2,7 naar twee miljoen) voor twee tegenvallers op de Bosuil. Op papier allebei potentiële goudhaantjes die een pak miljoenen kunnen opleveren, alleen is de hopeloze toestand van die laatste helaas maar al te bekend. Buta zou daarentegen wél eindelijk eens wat geld in het laatje moeten brengen, maar zijn gebrek aan speelkansen – deels door blessure, al had hij daarna ook moeite om zich in het elftal te knokken – blijken dus geen goede reclame. Aan de opvolger van Ivan Leko om daar verandering in te brengen.

De grootste verliezers:

7. Zinho VANHEUSDEN (Standard) – 13,5 naar 12 mln. (-1,5)
6. Elisha OWUSU (AA Gent) – 7,5 naar 6 mln. (-1,5)
5. Michel VLAP (Anderlecht) – 5,5 naar 4 mln. (-1,5)
4. Krépin DIATTA (Club Brugge) – 20 naar 18 mln. (-2)
3. Giorgi CHAKVETADZE (AA Gent) – 6 naar 4 mln. (-2)
2. Yari VERSCHAEREN (Anderlecht) – 13,5 naar 11 mln. (-2,5)
1. Emmanuel DENNIS (Club Brugge) – 16 naar 11 mln. (-5)

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Wie hoort volgens u het minst thuis in de 'top 7'?

Meest recent

'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

8
8
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

28
28
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

55
55
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

73
73
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

110
110
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

12
12
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

56
56
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

32
32
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

102
102
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

75
75
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

27
27
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

425
425
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

97
97
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

64
64
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

172
172
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

306
306
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

15
15
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

101
101
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

35
35
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

348
348

Meer sportnieuws