Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

door
Marktwaarde-update: de grootste verliezers in de JPL

Ter gelegenheid van de opening van de wintermercato voorzag het toonaangevende Transfermarkt.nl de Jupiler Pro League vandaag van een update. VoetbalNieuws kreeg van Area Manager Bart Tamsyn de nieuwe marktwaardes als eerste te zien en ging daarbij meteen op zoek naar de spelers die er het meest op vooruitgingen. Waar er winnaars zijn, zijn er echter automatisch ook verliezers. Welke individuen moesten het hardste inboeten?


Hoewel de totale balans ten opzichte van de vorige editie midden oktober positief uitvalt voor Club Brugge, heeft de landskampioen in absolute cijfers met voorsprong de grootste verliespost in huis. Emmanuel Dennis moest Blauw-Zwart de jackpot opleveren, maar geraakte de voorbije maanden om diverse redenen op het achterplan verzeild en zag zijn waarde daardoor ineenstuiken van 16 naar 11 miljoen. Niet het enige slechte nieuws op Jan Breydel overigens, waar Krépin Diatta eveneens twee miljoen moet inleveren. Al is hij met zijn prijskaartje van 18 miljoen nog steeds de primus in de JPL. Wel had de koploper in de competitie op die manier ei zo na de twee slechtste leerlingen van de klas in de rangen, ware het niet dat Yari Verschaeren van 13,5 naar 11 miljoen tuimelt. De tiener moet zijn mindere periode – deels door blessures – dus duur bekopen, maar blijft net als Diatta wel in de top 10.



Lichamelijk leed speelt tevens een rol bij de devaluatie van Giorgi Chakvetadze, die zijn kunnen bij AA Gent nauwelijks kon tonen en zo als chronische risicopatiënt van zes naar vier miljoen zakt. Niet de enige domper voor de Buffalo's, die op tal van spelers verlies boeken. Elisha Owusu daalt bijvoorbeeld van 7,5 naar zes miljoen, Laurent Depoitre en Jordan Botaka (allebei van 2,5 naar anderhalf miljoen) blijven niet ver achter terwijl ook Sven Kums, Anderson Niangbo, Dino Arslanagic, Vadis Odjidja, Roman Bezus en eigenlijk iedereen behalve Niklas Dorsch en Andreas Hanche-Olsen rode cijfers laat noteren. Hetzelfde verhaal bij Standard, waar vooral Zinho Vanheusden fiks inboet. De tweede zware blessure in zijn prille carrière kost de Luikse sterkhouder, voorheen op 13,5 miljoen geschat, anderhalf miljoen aan marktwaarde. Felipe Avenatti is een van de velen die deelt in de malaise op Sclessin.

Voor het overige gaan weinig spelers er meer dan een half miljoen op achteruit. Anderlecht slikt naast Verschaeren voornamelijk kleine verliezen, vooral omdat het kwaad zich eerder al heeft voltrokken. Toch baart de situatie van Michel Vlap, die anderhalf miljoen inlevert en zo terugvalt van 5,5 naar vier miljoen, ongetwijfeld zorgen in het Lotto Park. Landry Dimata zakt daar eveneens van 3,7 naar drie miljoen. Club Brugge ziet behalve Dennis en Diatta – en uiteraard Michael Krmencik, zij het slechts een half miljoen – ook Simon Deli dan weer aanzienlijk in waarde verminderen. De steunpilaar van vorig seizoen is slechts een schim van zichzelf en daalt daarom net als Jean Marcelin van zes naar vijf miljoen. Samen met Charleroi-middenvelder Marco Ilaimaharitra, wiens quotering op zijn beurt bijgesteld wordt van vijf naar vier miljoen, vormt de verdediger van Cercle Brugge de vreemd eend in de bijt.



Terwijl er in Genk bijna niets dan goed nieuws te rapen valt, met louter enkele minieme verliezen op Mats Möller Daehli en Bastien Toma, legt Antwerp tot slot een nogal wisselvallige balans voor. Zo compenseren opstekers als Pieter Gerkens en Koji Miyoshi er voor tegenvaller als Frank Boya en Birger Verstraete. Toch zorgen Aurélio Buta (van 4,8 naar vier miljoen) en Didier Lamkel Zé (van 2,7 naar twee miljoen) voor twee tegenvallers op de Bosuil. Op papier allebei potentiële goudhaantjes die een pak miljoenen kunnen opleveren, alleen is de hopeloze toestand van die laatste helaas maar al te bekend. Buta zou daarentegen wél eindelijk eens wat geld in het laatje moeten brengen, maar zijn gebrek aan speelkansen – deels door blessure, al had hij daarna ook moeite om zich in het elftal te knokken – blijken dus geen goede reclame. Aan de opvolger van Ivan Leko om daar verandering in te brengen.

De grootste verliezers:

7. Zinho VANHEUSDEN (Standard) – 13,5 naar 12 mln. (-1,5)
6. Elisha OWUSU (AA Gent) – 7,5 naar 6 mln. (-1,5)
5. Michel VLAP (Anderlecht) – 5,5 naar 4 mln. (-1,5)
4. Krépin DIATTA (Club Brugge) – 20 naar 18 mln. (-2)
3. Giorgi CHAKVETADZE (AA Gent) – 6 naar 4 mln. (-2)
2. Yari VERSCHAEREN (Anderlecht) – 13,5 naar 11 mln. (-2,5)
1. Emmanuel DENNIS (Club Brugge) – 16 naar 11 mln. (-5)

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Wie hoort volgens u het minst thuis in de 'top 7'?

Meest recent

'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

18
18
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

93
93
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

24
24
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

75
75
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

92
92
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

155
155
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

55
55
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

381
381
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

298
298
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

235
235
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

255
255
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

203
203
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

63
63
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

44
44
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

169
169
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

113
113
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

29
29
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

225
225
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

266
266
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

64
64
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

147
147
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

474
474
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

67
67
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

395
395

Meer sportnieuws