Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië: "Er waren Belgische aanbiedingen"

442 stemmen
Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië:

Het afgelopen jaar hebben heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal de overstap naar Roemenië gemaakt. Tijd om eens te polsen bij twee Belgen die er actief zijn. Voetbalnieuws ging eens luisteren bij Alexander Maes en William Baeten, die sinds dit seizoen in Roemenië spelen.

Met Alexander Maes, William Baeten, Jérémy Huyghebaert, Floriano Vanzo, Joeri Poelmans, Manuel Angiulli, Martin Remacle, Keinus Bunga, Dieumerci Luzemo en Merveil Mwana spelen er ondertussen tal van Belgen in de Roemeense eerste en tweede klasse.

Alexander Maes is dus één van hen en hij trok eind oktober naar de Roemeense eersteklasser FC Arges Pitesti, dat momenteel zestiende staat. "Ze wouden mij heel graag hebben, plus voor mij was het een mooie uitdaging om eens in het buitenland te spelen. Daarnaast kreeg ik er hetzelfde loon als in België, wat niet onbelangrijk was. De club is via Laszlo Köteles (ex-doelman van KRC Genk, nvdr.) bij mij uitgekomen. Met zijn makelaarskantoor contacteerden ze mij of ze mij daar mochten aanbieden en ik stemde daarmee in. Ik ben nadien naar Thibaut Courtois (beiden zijn al jaren goede vrienden, nvdr.) gegaan en zo ben ik doorgevlogen naar Boekarest.

Remacle is één van de Belgen die actief is in Roemenië.

Vertrek bij Beerschot

Bij Beerschot eindigde het avontuur op pijnlijke wijze. De club pakte het niet mooi aan en verbrak eenzijdig het contract van de middenvelder. "Ik kan er niet al te veel over zeggen, maar ik vind het niet netjes hoe ze het aanpakten. Ze deelden het mij mee via de telefoon, nadat ik zeker 140 officiële matchen voor Beerschot heb gespeeld. Ik heb er altijd mijn truitje nat gemaakt, maar dat hoort wellicht bij het voetbal. Het is leuk dat ze het goed doen in de competitie en ik wens ze het allerbeste toe."

Maes kon ook in België blijven. “Er waren andere opties in België, vooral in Eerste Klasse B. De voorwaarden die ik kreeg aangeboden waren echter niet denderend. Ik heb ook een gezin te onderhouden, dus het financiële aspect speelde ook een rol."

Maes is niet de enige Belg die in Roemenië speelt. William Baeten trok eind augustus na een avontuur bij Patro Eisden naar tweedeklasser Craiova, dat momenteel aan de leiding staat. "Hoe ik hier terechtkwam? Een scout van onze club had mij opgemerkt via een video, waardoor er al snel contact werd gemaakt. Het is een club met veel ambitie en we willen terug naar de plaats waar deze club hoort te spelen: het hoogste niveau."

Het was zeker geen makkelijke keuze om naar Roemenië te verhuizen. "Het is niet simpel om op 1,2,3 naar het buitenland te vertrekken en iedereen achter te laten. Na het contact met de club ben ik dus eerst een weekje naar daar afgereisd om mee te trainen met de groep en om de stad te verkennen. Zo kon ik bekijken of het wel echt iets voor mij was. Dat viel allemaal zeer goed mee en na mijn terugkomst heb ik gepraat met mijn familie en vriendin. Daarna heb ik beslist om de stap te zetten."

Maes speelde jarenlang voor Beerschot.

Vergelijkbaar niveau

Maes speelt op het hoogste niveau in Roemenië, Baeten speelt in de tweede klasse. Beiden vellen een oordeel over het niveau. "Het niveau is een beetje vergelijkbaar met dat in België. Het spel gaat goed op en af en er is veel fysieke strijd. Het tempo ligt soms hoog, soms laag, maar dat hangt een beetje af van de tegenstander. Het enige verschil is dat de velden er niet altijd even goed bijliggen, wat een groot nadeel is voor ons omdat we toch een voetballende ploeg zijn. Andere ploegen kunnen daarvan profiteren omdat ze een andere manier van spelen hebben”, aldus Maes.

Baeten doet het zeer goed bij Craiova. Hij is er een vaste waarde en staat met zijn team aan de leiding, met vijf punten meer dan de eerste achtervolger. "We staan inderdaad verdiend op de eerste plaats. Dit is een beloning voor het hele team, als je weet hoe hard wij hier hebben voor gewerkt. We verloren nog niet één keer, dus als ploeg kan je alleen maar tevreden zijn tot dusver. Voor mij persoonlijk is het ook heel positief uitgedraaid. Toen ik de transfer naar Craiova maakte, begon de competitie binnen de zeven dagen. Ik moest dus op training bewijzen dat ik klaar was voor de start van het nieuwe seizoen. Ik heb hard gewerkt met als beloning die basisplaats. Mijn ambitie? Eerst en vooral het behalen van de titel met Craiova en dus promoveren naar de eerste klasse, waar ik heel graag wil spelen."

Vanzo speelt ook in Roemenië.

Het leven is er aangenaam

Roemenië is een mooi land, waar de levensstandaard wel lager ligt dan in België. “Het leven in Roemenië valt zeer goed mee. Het is hier goedkoper, maar het is ook een feit dat de mensen hier maandelijks 300 à 500 euro verdienen. Dat is natuurlijk een pak minder dan wat wij in België verdienen. De mensen zijn supervriendelijk en het klimaat is hetzelfde als bij ons in België”, aldus Maes.

Baeten is ook gecharmeerd door het land. "Het leven in Roemenië bevalt mij. In het begin was het even aanpassen omwille van de vreemde taal en het feit dat ik er alleen ben. Ik ben het nu echter gewoon, ook al mis ik mijn vriendin, vrienden en familie. Ik woon alleen in een appartement in het centrum van de stad Craiova. Het is een leuke, gezellige stad waar je iets lekkers kan gaan eten. In deze tijden van corona is er wel een verschil in vergelijking met in België. In Roemenië is alles open, mits het opvolgen van de strikte maatregelen", besluit de 23-jarige ex-jeugdspeler van KRC Genk en STVV.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

🚀

Hoort Maes thuis in Eerste Klasse A?

Meest recent

Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

22
22
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

38
38
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

52
52
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

53
53
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

80
80
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

259
259
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

126
126
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

115
115
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

72
72
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

140
140
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

229
229
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

49
49
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

208
208
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

475
475
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1138
1138
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

48
48
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

170
170
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

252
252
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

152
152
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

125
125
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

356
356
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

642
642
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

207
207
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

810
810

Meer sportnieuws