Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië: "Er waren Belgische aanbiedingen"

442
Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië:

Het afgelopen jaar hebben heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal de overstap naar Roemenië gemaakt. Tijd om eens te polsen bij twee Belgen die er actief zijn. Voetbalnieuws ging eens luisteren bij Alexander Maes en William Baeten, die sinds dit seizoen in Roemenië spelen.

Met Alexander Maes, William Baeten, Jérémy Huyghebaert, Floriano Vanzo, Joeri Poelmans, Manuel Angiulli, Martin Remacle, Keinus Bunga, Dieumerci Luzemo en Merveil Mwana spelen er ondertussen tal van Belgen in de Roemeense eerste en tweede klasse.

Alexander Maes is dus één van hen en hij trok eind oktober naar de Roemeense eersteklasser FC Arges Pitesti, dat momenteel zestiende staat. "Ze wouden mij heel graag hebben, plus voor mij was het een mooie uitdaging om eens in het buitenland te spelen. Daarnaast kreeg ik er hetzelfde loon als in België, wat niet onbelangrijk was. De club is via Laszlo Köteles (ex-doelman van KRC Genk, nvdr.) bij mij uitgekomen. Met zijn makelaarskantoor contacteerden ze mij of ze mij daar mochten aanbieden en ik stemde daarmee in. Ik ben nadien naar Thibaut Courtois (beiden zijn al jaren goede vrienden, nvdr.) gegaan en zo ben ik doorgevlogen naar Boekarest.

Remacle is één van de Belgen die actief is in Roemenië.

Vertrek bij Beerschot

Bij Beerschot eindigde het avontuur op pijnlijke wijze. De club pakte het niet mooi aan en verbrak eenzijdig het contract van de middenvelder. "Ik kan er niet al te veel over zeggen, maar ik vind het niet netjes hoe ze het aanpakten. Ze deelden het mij mee via de telefoon, nadat ik zeker 140 officiële matchen voor Beerschot heb gespeeld. Ik heb er altijd mijn truitje nat gemaakt, maar dat hoort wellicht bij het voetbal. Het is leuk dat ze het goed doen in de competitie en ik wens ze het allerbeste toe."

Maes kon ook in België blijven. “Er waren andere opties in België, vooral in Eerste Klasse B. De voorwaarden die ik kreeg aangeboden waren echter niet denderend. Ik heb ook een gezin te onderhouden, dus het financiële aspect speelde ook een rol."

Maes is niet de enige Belg die in Roemenië speelt. William Baeten trok eind augustus na een avontuur bij Patro Eisden naar tweedeklasser Craiova, dat momenteel aan de leiding staat. "Hoe ik hier terechtkwam? Een scout van onze club had mij opgemerkt via een video, waardoor er al snel contact werd gemaakt. Het is een club met veel ambitie en we willen terug naar de plaats waar deze club hoort te spelen: het hoogste niveau."

Het was zeker geen makkelijke keuze om naar Roemenië te verhuizen. "Het is niet simpel om op 1,2,3 naar het buitenland te vertrekken en iedereen achter te laten. Na het contact met de club ben ik dus eerst een weekje naar daar afgereisd om mee te trainen met de groep en om de stad te verkennen. Zo kon ik bekijken of het wel echt iets voor mij was. Dat viel allemaal zeer goed mee en na mijn terugkomst heb ik gepraat met mijn familie en vriendin. Daarna heb ik beslist om de stap te zetten."

Maes speelde jarenlang voor Beerschot.

Vergelijkbaar niveau

Maes speelt op het hoogste niveau in Roemenië, Baeten speelt in de tweede klasse. Beiden vellen een oordeel over het niveau. "Het niveau is een beetje vergelijkbaar met dat in België. Het spel gaat goed op en af en er is veel fysieke strijd. Het tempo ligt soms hoog, soms laag, maar dat hangt een beetje af van de tegenstander. Het enige verschil is dat de velden er niet altijd even goed bijliggen, wat een groot nadeel is voor ons omdat we toch een voetballende ploeg zijn. Andere ploegen kunnen daarvan profiteren omdat ze een andere manier van spelen hebben”, aldus Maes.

Baeten doet het zeer goed bij Craiova. Hij is er een vaste waarde en staat met zijn team aan de leiding, met vijf punten meer dan de eerste achtervolger. "We staan inderdaad verdiend op de eerste plaats. Dit is een beloning voor het hele team, als je weet hoe hard wij hier hebben voor gewerkt. We verloren nog niet één keer, dus als ploeg kan je alleen maar tevreden zijn tot dusver. Voor mij persoonlijk is het ook heel positief uitgedraaid. Toen ik de transfer naar Craiova maakte, begon de competitie binnen de zeven dagen. Ik moest dus op training bewijzen dat ik klaar was voor de start van het nieuwe seizoen. Ik heb hard gewerkt met als beloning die basisplaats. Mijn ambitie? Eerst en vooral het behalen van de titel met Craiova en dus promoveren naar de eerste klasse, waar ik heel graag wil spelen."

Vanzo speelt ook in Roemenië.

Het leven is er aangenaam

Roemenië is een mooi land, waar de levensstandaard wel lager ligt dan in België. “Het leven in Roemenië valt zeer goed mee. Het is hier goedkoper, maar het is ook een feit dat de mensen hier maandelijks 300 à 500 euro verdienen. Dat is natuurlijk een pak minder dan wat wij in België verdienen. De mensen zijn supervriendelijk en het klimaat is hetzelfde als bij ons in België”, aldus Maes.

Baeten is ook gecharmeerd door het land. "Het leven in Roemenië bevalt mij. In het begin was het even aanpassen omwille van de vreemde taal en het feit dat ik er alleen ben. Ik ben het nu echter gewoon, ook al mis ik mijn vriendin, vrienden en familie. Ik woon alleen in een appartement in het centrum van de stad Craiova. Het is een leuke, gezellige stad waar je iets lekkers kan gaan eten. In deze tijden van corona is er wel een verschil in vergelijking met in België. In Roemenië is alles open, mits het opvolgen van de strikte maatregelen", besluit de 23-jarige ex-jeugdspeler van KRC Genk en STVV.

Claudio Reulens

LEES OOK: Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Hoort Maes thuis in Eerste Klasse A?

Meest recent

'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

6
6
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

3
3
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

12
12
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

16
16
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

72
72
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

33
33
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

32
32
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

61
61
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

49
49
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

180
180
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

469
469
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

207
207
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

72
72
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

77
77
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

126
126
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

67
67
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

98
98
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

139
139
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

147
147
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

320
320
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

634
634
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

146
146
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

84
84

Meer sportnieuws