Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië: "Er waren Belgische aanbiedingen"

442
Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië:

Het afgelopen jaar hebben heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal de overstap naar Roemenië gemaakt. Tijd om eens te polsen bij twee Belgen die er actief zijn. Voetbalnieuws ging eens luisteren bij Alexander Maes en William Baeten, die sinds dit seizoen in Roemenië spelen.

Met Alexander Maes, William Baeten, Jérémy Huyghebaert, Floriano Vanzo, Joeri Poelmans, Manuel Angiulli, Martin Remacle, Keinus Bunga, Dieumerci Luzemo en Merveil Mwana spelen er ondertussen tal van Belgen in de Roemeense eerste en tweede klasse.

Alexander Maes is dus één van hen en hij trok eind oktober naar de Roemeense eersteklasser FC Arges Pitesti, dat momenteel zestiende staat. "Ze wouden mij heel graag hebben, plus voor mij was het een mooie uitdaging om eens in het buitenland te spelen. Daarnaast kreeg ik er hetzelfde loon als in België, wat niet onbelangrijk was. De club is via Laszlo Köteles (ex-doelman van KRC Genk, nvdr.) bij mij uitgekomen. Met zijn makelaarskantoor contacteerden ze mij of ze mij daar mochten aanbieden en ik stemde daarmee in. Ik ben nadien naar Thibaut Courtois (beiden zijn al jaren goede vrienden, nvdr.) gegaan en zo ben ik doorgevlogen naar Boekarest.

Remacle is één van de Belgen die actief is in Roemenië.

Vertrek bij Beerschot

Bij Beerschot eindigde het avontuur op pijnlijke wijze. De club pakte het niet mooi aan en verbrak eenzijdig het contract van de middenvelder. "Ik kan er niet al te veel over zeggen, maar ik vind het niet netjes hoe ze het aanpakten. Ze deelden het mij mee via de telefoon, nadat ik zeker 140 officiële matchen voor Beerschot heb gespeeld. Ik heb er altijd mijn truitje nat gemaakt, maar dat hoort wellicht bij het voetbal. Het is leuk dat ze het goed doen in de competitie en ik wens ze het allerbeste toe."

Maes kon ook in België blijven. “Er waren andere opties in België, vooral in Eerste Klasse B. De voorwaarden die ik kreeg aangeboden waren echter niet denderend. Ik heb ook een gezin te onderhouden, dus het financiële aspect speelde ook een rol."

Maes is niet de enige Belg die in Roemenië speelt. William Baeten trok eind augustus na een avontuur bij Patro Eisden naar tweedeklasser Craiova, dat momenteel aan de leiding staat. "Hoe ik hier terechtkwam? Een scout van onze club had mij opgemerkt via een video, waardoor er al snel contact werd gemaakt. Het is een club met veel ambitie en we willen terug naar de plaats waar deze club hoort te spelen: het hoogste niveau."

Het was zeker geen makkelijke keuze om naar Roemenië te verhuizen. "Het is niet simpel om op 1,2,3 naar het buitenland te vertrekken en iedereen achter te laten. Na het contact met de club ben ik dus eerst een weekje naar daar afgereisd om mee te trainen met de groep en om de stad te verkennen. Zo kon ik bekijken of het wel echt iets voor mij was. Dat viel allemaal zeer goed mee en na mijn terugkomst heb ik gepraat met mijn familie en vriendin. Daarna heb ik beslist om de stap te zetten."

Maes speelde jarenlang voor Beerschot.

Vergelijkbaar niveau

Maes speelt op het hoogste niveau in Roemenië, Baeten speelt in de tweede klasse. Beiden vellen een oordeel over het niveau. "Het niveau is een beetje vergelijkbaar met dat in België. Het spel gaat goed op en af en er is veel fysieke strijd. Het tempo ligt soms hoog, soms laag, maar dat hangt een beetje af van de tegenstander. Het enige verschil is dat de velden er niet altijd even goed bijliggen, wat een groot nadeel is voor ons omdat we toch een voetballende ploeg zijn. Andere ploegen kunnen daarvan profiteren omdat ze een andere manier van spelen hebben”, aldus Maes.

Baeten doet het zeer goed bij Craiova. Hij is er een vaste waarde en staat met zijn team aan de leiding, met vijf punten meer dan de eerste achtervolger. "We staan inderdaad verdiend op de eerste plaats. Dit is een beloning voor het hele team, als je weet hoe hard wij hier hebben voor gewerkt. We verloren nog niet één keer, dus als ploeg kan je alleen maar tevreden zijn tot dusver. Voor mij persoonlijk is het ook heel positief uitgedraaid. Toen ik de transfer naar Craiova maakte, begon de competitie binnen de zeven dagen. Ik moest dus op training bewijzen dat ik klaar was voor de start van het nieuwe seizoen. Ik heb hard gewerkt met als beloning die basisplaats. Mijn ambitie? Eerst en vooral het behalen van de titel met Craiova en dus promoveren naar de eerste klasse, waar ik heel graag wil spelen."

Vanzo speelt ook in Roemenië.

Het leven is er aangenaam

Roemenië is een mooi land, waar de levensstandaard wel lager ligt dan in België. “Het leven in Roemenië valt zeer goed mee. Het is hier goedkoper, maar het is ook een feit dat de mensen hier maandelijks 300 à 500 euro verdienen. Dat is natuurlijk een pak minder dan wat wij in België verdienen. De mensen zijn supervriendelijk en het klimaat is hetzelfde als bij ons in België”, aldus Maes.

Baeten is ook gecharmeerd door het land. "Het leven in Roemenië bevalt mij. In het begin was het even aanpassen omwille van de vreemde taal en het feit dat ik er alleen ben. Ik ben het nu echter gewoon, ook al mis ik mijn vriendin, vrienden en familie. Ik woon alleen in een appartement in het centrum van de stad Craiova. Het is een leuke, gezellige stad waar je iets lekkers kan gaan eten. In deze tijden van corona is er wel een verschil in vergelijking met in België. In Roemenië is alles open, mits het opvolgen van de strikte maatregelen", besluit de 23-jarige ex-jeugdspeler van KRC Genk en STVV.

Claudio Reulens

LEES OOK: Beerschot op zijn hoede: "Match van het jaar"

Hoort Maes thuis in Eerste Klasse A?

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

26
26
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

7
7
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

89
89
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

34
34
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

151
151
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

138
138
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

40
40
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

55
55
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

73
73
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

203
203
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

133
133
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

79
79
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1150
1150
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

176
176
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

79
79
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

27
27
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

118
118
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

324
324
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

141
141
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

141
141
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

140
140
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

85
85
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws