Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië: "Er waren Belgische aanbiedingen"

442
Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië:

Het afgelopen jaar hebben heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal de overstap naar Roemenië gemaakt. Tijd om eens te polsen bij twee Belgen die er actief zijn. Voetbalnieuws ging eens luisteren bij Alexander Maes en William Baeten, die sinds dit seizoen in Roemenië spelen.

Met Alexander Maes, William Baeten, Jérémy Huyghebaert, Floriano Vanzo, Joeri Poelmans, Manuel Angiulli, Martin Remacle, Keinus Bunga, Dieumerci Luzemo en Merveil Mwana spelen er ondertussen tal van Belgen in de Roemeense eerste en tweede klasse.

Alexander Maes is dus één van hen en hij trok eind oktober naar de Roemeense eersteklasser FC Arges Pitesti, dat momenteel zestiende staat. "Ze wouden mij heel graag hebben, plus voor mij was het een mooie uitdaging om eens in het buitenland te spelen. Daarnaast kreeg ik er hetzelfde loon als in België, wat niet onbelangrijk was. De club is via Laszlo Köteles (ex-doelman van KRC Genk, nvdr.) bij mij uitgekomen. Met zijn makelaarskantoor contacteerden ze mij of ze mij daar mochten aanbieden en ik stemde daarmee in. Ik ben nadien naar Thibaut Courtois (beiden zijn al jaren goede vrienden, nvdr.) gegaan en zo ben ik doorgevlogen naar Boekarest.

Remacle is één van de Belgen die actief is in Roemenië.

Vertrek bij Beerschot

Bij Beerschot eindigde het avontuur op pijnlijke wijze. De club pakte het niet mooi aan en verbrak eenzijdig het contract van de middenvelder. "Ik kan er niet al te veel over zeggen, maar ik vind het niet netjes hoe ze het aanpakten. Ze deelden het mij mee via de telefoon, nadat ik zeker 140 officiële matchen voor Beerschot heb gespeeld. Ik heb er altijd mijn truitje nat gemaakt, maar dat hoort wellicht bij het voetbal. Het is leuk dat ze het goed doen in de competitie en ik wens ze het allerbeste toe."

Maes kon ook in België blijven. “Er waren andere opties in België, vooral in Eerste Klasse B. De voorwaarden die ik kreeg aangeboden waren echter niet denderend. Ik heb ook een gezin te onderhouden, dus het financiële aspect speelde ook een rol."

Maes is niet de enige Belg die in Roemenië speelt. William Baeten trok eind augustus na een avontuur bij Patro Eisden naar tweedeklasser Craiova, dat momenteel aan de leiding staat. "Hoe ik hier terechtkwam? Een scout van onze club had mij opgemerkt via een video, waardoor er al snel contact werd gemaakt. Het is een club met veel ambitie en we willen terug naar de plaats waar deze club hoort te spelen: het hoogste niveau."

Het was zeker geen makkelijke keuze om naar Roemenië te verhuizen. "Het is niet simpel om op 1,2,3 naar het buitenland te vertrekken en iedereen achter te laten. Na het contact met de club ben ik dus eerst een weekje naar daar afgereisd om mee te trainen met de groep en om de stad te verkennen. Zo kon ik bekijken of het wel echt iets voor mij was. Dat viel allemaal zeer goed mee en na mijn terugkomst heb ik gepraat met mijn familie en vriendin. Daarna heb ik beslist om de stap te zetten."

Maes speelde jarenlang voor Beerschot.

Vergelijkbaar niveau

Maes speelt op het hoogste niveau in Roemenië, Baeten speelt in de tweede klasse. Beiden vellen een oordeel over het niveau. "Het niveau is een beetje vergelijkbaar met dat in België. Het spel gaat goed op en af en er is veel fysieke strijd. Het tempo ligt soms hoog, soms laag, maar dat hangt een beetje af van de tegenstander. Het enige verschil is dat de velden er niet altijd even goed bijliggen, wat een groot nadeel is voor ons omdat we toch een voetballende ploeg zijn. Andere ploegen kunnen daarvan profiteren omdat ze een andere manier van spelen hebben”, aldus Maes.

Baeten doet het zeer goed bij Craiova. Hij is er een vaste waarde en staat met zijn team aan de leiding, met vijf punten meer dan de eerste achtervolger. "We staan inderdaad verdiend op de eerste plaats. Dit is een beloning voor het hele team, als je weet hoe hard wij hier hebben voor gewerkt. We verloren nog niet één keer, dus als ploeg kan je alleen maar tevreden zijn tot dusver. Voor mij persoonlijk is het ook heel positief uitgedraaid. Toen ik de transfer naar Craiova maakte, begon de competitie binnen de zeven dagen. Ik moest dus op training bewijzen dat ik klaar was voor de start van het nieuwe seizoen. Ik heb hard gewerkt met als beloning die basisplaats. Mijn ambitie? Eerst en vooral het behalen van de titel met Craiova en dus promoveren naar de eerste klasse, waar ik heel graag wil spelen."

Vanzo speelt ook in Roemenië.

Het leven is er aangenaam

Roemenië is een mooi land, waar de levensstandaard wel lager ligt dan in België. “Het leven in Roemenië valt zeer goed mee. Het is hier goedkoper, maar het is ook een feit dat de mensen hier maandelijks 300 à 500 euro verdienen. Dat is natuurlijk een pak minder dan wat wij in België verdienen. De mensen zijn supervriendelijk en het klimaat is hetzelfde als bij ons in België”, aldus Maes.

Baeten is ook gecharmeerd door het land. "Het leven in Roemenië bevalt mij. In het begin was het even aanpassen omwille van de vreemde taal en het feit dat ik er alleen ben. Ik ben het nu echter gewoon, ook al mis ik mijn vriendin, vrienden en familie. Ik woon alleen in een appartement in het centrum van de stad Craiova. Het is een leuke, gezellige stad waar je iets lekkers kan gaan eten. In deze tijden van corona is er wel een verschil in vergelijking met in België. In Roemenië is alles open, mits het opvolgen van de strikte maatregelen", besluit de 23-jarige ex-jeugdspeler van KRC Genk en STVV.

Claudio Reulens

LEES OOK: Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"
250

Hoort Maes thuis in Eerste Klasse A?

Meest recent

'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

14
14
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

27
27
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

75
75
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

18
18
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

17
17
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

200
200
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

147
147
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

176
176
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

208
208
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

569
569
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

250
250
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

246
246
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

110
110
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

241
241
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

385
385
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

275
275
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

121
121
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

397
397
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

83
83
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

221
221
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

229
229
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

289
289
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

168
168
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

400
400
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

173
173

Meer sportnieuws