Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië: "Er waren Belgische aanbiedingen"

442 stemmen
Ex-spelers van Beerschot en Genk in Roemenië:

Het afgelopen jaar hebben heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal de overstap naar Roemenië gemaakt. Tijd om eens te polsen bij twee Belgen die er actief zijn. Voetbalnieuws ging eens luisteren bij Alexander Maes en William Baeten, die sinds dit seizoen in Roemenië spelen.

Met Alexander Maes, William Baeten, Jérémy Huyghebaert, Floriano Vanzo, Joeri Poelmans, Manuel Angiulli, Martin Remacle, Keinus Bunga, Dieumerci Luzemo en Merveil Mwana spelen er ondertussen tal van Belgen in de Roemeense eerste en tweede klasse.

Alexander Maes is dus één van hen en hij trok eind oktober naar de Roemeense eersteklasser FC Arges Pitesti, dat momenteel zestiende staat. "Ze wouden mij heel graag hebben, plus voor mij was het een mooie uitdaging om eens in het buitenland te spelen. Daarnaast kreeg ik er hetzelfde loon als in België, wat niet onbelangrijk was. De club is via Laszlo Köteles (ex-doelman van KRC Genk, nvdr.) bij mij uitgekomen. Met zijn makelaarskantoor contacteerden ze mij of ze mij daar mochten aanbieden en ik stemde daarmee in. Ik ben nadien naar Thibaut Courtois (beiden zijn al jaren goede vrienden, nvdr.) gegaan en zo ben ik doorgevlogen naar Boekarest.

Remacle is één van de Belgen die actief is in Roemenië.

Vertrek bij Beerschot

Bij Beerschot eindigde het avontuur op pijnlijke wijze. De club pakte het niet mooi aan en verbrak eenzijdig het contract van de middenvelder. "Ik kan er niet al te veel over zeggen, maar ik vind het niet netjes hoe ze het aanpakten. Ze deelden het mij mee via de telefoon, nadat ik zeker 140 officiële matchen voor Beerschot heb gespeeld. Ik heb er altijd mijn truitje nat gemaakt, maar dat hoort wellicht bij het voetbal. Het is leuk dat ze het goed doen in de competitie en ik wens ze het allerbeste toe."

Maes kon ook in België blijven. “Er waren andere opties in België, vooral in Eerste Klasse B. De voorwaarden die ik kreeg aangeboden waren echter niet denderend. Ik heb ook een gezin te onderhouden, dus het financiële aspect speelde ook een rol."

Maes is niet de enige Belg die in Roemenië speelt. William Baeten trok eind augustus na een avontuur bij Patro Eisden naar tweedeklasser Craiova, dat momenteel aan de leiding staat. "Hoe ik hier terechtkwam? Een scout van onze club had mij opgemerkt via een video, waardoor er al snel contact werd gemaakt. Het is een club met veel ambitie en we willen terug naar de plaats waar deze club hoort te spelen: het hoogste niveau."

Het was zeker geen makkelijke keuze om naar Roemenië te verhuizen. "Het is niet simpel om op 1,2,3 naar het buitenland te vertrekken en iedereen achter te laten. Na het contact met de club ben ik dus eerst een weekje naar daar afgereisd om mee te trainen met de groep en om de stad te verkennen. Zo kon ik bekijken of het wel echt iets voor mij was. Dat viel allemaal zeer goed mee en na mijn terugkomst heb ik gepraat met mijn familie en vriendin. Daarna heb ik beslist om de stap te zetten."

Maes speelde jarenlang voor Beerschot.

Vergelijkbaar niveau

Maes speelt op het hoogste niveau in Roemenië, Baeten speelt in de tweede klasse. Beiden vellen een oordeel over het niveau. "Het niveau is een beetje vergelijkbaar met dat in België. Het spel gaat goed op en af en er is veel fysieke strijd. Het tempo ligt soms hoog, soms laag, maar dat hangt een beetje af van de tegenstander. Het enige verschil is dat de velden er niet altijd even goed bijliggen, wat een groot nadeel is voor ons omdat we toch een voetballende ploeg zijn. Andere ploegen kunnen daarvan profiteren omdat ze een andere manier van spelen hebben”, aldus Maes.

Baeten doet het zeer goed bij Craiova. Hij is er een vaste waarde en staat met zijn team aan de leiding, met vijf punten meer dan de eerste achtervolger. "We staan inderdaad verdiend op de eerste plaats. Dit is een beloning voor het hele team, als je weet hoe hard wij hier hebben voor gewerkt. We verloren nog niet één keer, dus als ploeg kan je alleen maar tevreden zijn tot dusver. Voor mij persoonlijk is het ook heel positief uitgedraaid. Toen ik de transfer naar Craiova maakte, begon de competitie binnen de zeven dagen. Ik moest dus op training bewijzen dat ik klaar was voor de start van het nieuwe seizoen. Ik heb hard gewerkt met als beloning die basisplaats. Mijn ambitie? Eerst en vooral het behalen van de titel met Craiova en dus promoveren naar de eerste klasse, waar ik heel graag wil spelen."

Vanzo speelt ook in Roemenië.

Het leven is er aangenaam

Roemenië is een mooi land, waar de levensstandaard wel lager ligt dan in België. “Het leven in Roemenië valt zeer goed mee. Het is hier goedkoper, maar het is ook een feit dat de mensen hier maandelijks 300 à 500 euro verdienen. Dat is natuurlijk een pak minder dan wat wij in België verdienen. De mensen zijn supervriendelijk en het klimaat is hetzelfde als bij ons in België”, aldus Maes.

Baeten is ook gecharmeerd door het land. "Het leven in Roemenië bevalt mij. In het begin was het even aanpassen omwille van de vreemde taal en het feit dat ik er alleen ben. Ik ben het nu echter gewoon, ook al mis ik mijn vriendin, vrienden en familie. Ik woon alleen in een appartement in het centrum van de stad Craiova. Het is een leuke, gezellige stad waar je iets lekkers kan gaan eten. In deze tijden van corona is er wel een verschil in vergelijking met in België. In Roemenië is alles open, mits het opvolgen van de strikte maatregelen", besluit de 23-jarige ex-jeugdspeler van KRC Genk en STVV.

Claudio Reulens

LEES OOK: Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

🚀

Hoort Maes thuis in Eerste Klasse A?

Meest recent

'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

107
107
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

14
14
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

204
204
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

483
483
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

404
404
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

485
485
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

149
149
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

712
712
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

172
172
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

115
115
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

203
203
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

117
117
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

533
533
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

385
385
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

290
290
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1087
1087
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

198
198
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

109
109
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

53
53
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

164
164
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

174
174
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

1112
1112
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

332
332
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

995
995

Meer sportnieuws