TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

334
TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is zonder twijfel de meest bedrijvige Belgische club in het begin van de wintermercato. Het haalde al Bas Dost binnen, maar zou nog steeds op spitsenjacht zijn. Zo wordt er in Duitsland nog steeds gewag gemaakt van interesse in Joshua Zirkzee, het Nederlandse talent van Bayern MünchenEintracht Frankfurt en FC Köln lijken echter meer kans te maken om de aanvaller te huren.



Verder wordt Club ook nog gelinkt aan een revelatie uit de JPLIke Ugbo scoort vlot bij stadsgenoot Cercle en zou zich daarmee in de kijker van Blauw-Zwart gespeeld hebben. Omdat de spits gehuurd wordt van Chelsea, zou een transfer wel pas in de zomer mogelijk zijn. Er heerst bovendien concurrentie ,want ook KRC Genk en Olympique Marseille zouden hem op de radar hebben staan.

Ook Ibrahim Mandefu is in beeld. De 19-jarige aanvaller speelt in het B-elftal van Lille en is daar einde contract. Club zou net als Wolfsburg al contact opgenomen hebben met de vader van de speler om te bekijken of hij in het Jan Breydelstadion een profcontract wil tekenen.



Aan uitgaande zijde lijkt er ook één en ander te bewegen. Zo zou Emmanuel Dennis in januari kunnen gaan vertrekken. Club en de Nigeriaan lijken stilaan op elkaar uitgekeken en daar zouden Shanghai SIPG en Hertha BSC van willen profiteren. Een transfer naar Berlijn lijkt het meest waarschijnlijk, aangezien Dennis zich niet wil gaan begraven in China. In de zomer wou Club nog 20 miljoen euro, maar ze beseffen dat die prijs na het zwakke halfjaar van Dennis onrealistisch geworden is.

Ook aan Luan Peres lijkt Club nog enkele miljoenen te gaan verdienen. Santos gaat de verdediger definitief overnemen als het in januari de finale van de Copa Libertadores weet te bereiken. Daarvoor zou het naar verluidt zo'n 3 miljoen euro gaan neertellen. De 18-jarige Thibo Baeten wil ook weg, hij ziet geen perspectief op een doorbraak. De spits geniet interesse uit het buitenland en van onder meer Cercle.



Bij Standard mogen we in januari dan weer héél wat uitgaande transfers verwachten. Mehdi Carcela, Felipe Avenatti, Duje Cop, Aleksandar Boljevic en Obbi Oulare mogen beschikken omdat hun prestaties niet in verhouding staan tot hun kostenplaatje. Daarnaast staat Standard ook open voor een transfer van Konstantinos Laifis, Selim Amallah, Gojko Cimirot en/of Samuel Bastien om geld in het laatje te brengen.

Anderlecht lijkt dan weer afscheid te gaan nemen van Landry Dimata; die helemaal uit beeld verdwenen is. De spits heeft alvast een nieuw makelaarskantoor onder de arm genomen, met sterke banden in Spanje. Mogelijk gaat de spits zijn heil dus in die richting zoeken.



Antwerp is na het vertrek van Ivan Leko op zoek naar een nieuwe trainer en er duiken alvast heel wat namen van kandidaten op. De Great Old lijkt te gaan voor een grote naam, want onder meer Marc Wilmots, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud'homme, Bernd Storck, Franky Vercauteren en Patrick Vieira zouden in beeld zijn.

Christian Brüls keert terug in de Jupiler Pro League. De 32-jarige spelmaker was de voorbije maanden de smaakmaker bij Westerlo en ziet dat nu beloond worden met een transfer naar STVV. Hij zou op Stayen een meerjarig contract getekend hebben.



BUITENLAND

Borussia Dortmund wil een nieuwe Sancho binnenhalen. Het zou zich immers bij Manchester City gemeld hebben voor Jayden Braaf. De 18-jarige Nederlandse winger werd ook al gelinkt aan Nederlandse en Belgische clubs, maar Dortmund lijkt de beste papieren in handen te hebben. Naast het succesverhaal van Sancho hebben ze ook als troef dat ze makkelijker de vraagprijs van 8 à 10 miljoen euro kunnen neertellen.

Lionel Messi zou de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. De Argentijn zou nog tot 2023 bij FC Barcelona willen blijven om daarna zijn carrière te gaan afsluiten in de Amerikaanse MLS. Hij zou daar aan de slag gaan bij Inter Miami, waar hij mogelijk herenigd zal worden met Luis Suarez. De twee hartsvrienden zouden een pact gesloten hebben om in de VS opnieuw samen te gaan spelen.

LEES OOK: Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

6
6
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

31
31
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

16
16
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

11
11
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

148
148
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

173
173
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

63
63
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

159
159
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

250
250
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

124
124
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

540
540
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

441
441
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

72
72
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

134
134
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

105
105
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

191
191
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

137
137
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

377
377
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

224
224
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

69
69
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

71
71
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2417
2417
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

756
756
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

678
678
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

613
613

Meer sportnieuws