TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

334
TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is zonder twijfel de meest bedrijvige Belgische club in het begin van de wintermercato. Het haalde al Bas Dost binnen, maar zou nog steeds op spitsenjacht zijn. Zo wordt er in Duitsland nog steeds gewag gemaakt van interesse in Joshua Zirkzee, het Nederlandse talent van Bayern München. Eintracht Frankfurt en FC Köln lijken echter meer kans te maken om de aanvaller te huren.



Verder wordt Club ook nog gelinkt aan een revelatie uit de JPL. Ike Ugbo scoort vlot bij stadsgenoot Cercle en zou zich daarmee in de kijker van Blauw-Zwart gespeeld hebben. Omdat de spits gehuurd wordt van Chelsea, zou een transfer wel pas in de zomer mogelijk zijn. Er heerst bovendien concurrentie ,want ook KRC Genk en Olympique Marseille zouden hem op de radar hebben staan.

Ook Ibrahim Mandefu is in beeld. De 19-jarige aanvaller speelt in het B-elftal van Lille en is daar einde contract. Club zou net als Wolfsburg al contact opgenomen hebben met de vader van de speler om te bekijken of hij in het Jan Breydelstadion een profcontract wil tekenen.



Aan uitgaande zijde lijkt er ook één en ander te bewegen. Zo zou Emmanuel Dennis in januari kunnen gaan vertrekken. Club en de Nigeriaan lijken stilaan op elkaar uitgekeken en daar zouden Shanghai SIPG en Hertha BSC van willen profiteren. Een transfer naar Berlijn lijkt het meest waarschijnlijk, aangezien Dennis zich niet wil gaan begraven in China. In de zomer wou Club nog 20 miljoen euro, maar ze beseffen dat die prijs na het zwakke halfjaar van Dennis onrealistisch geworden is.

Ook aan Luan Peres lijkt Club nog enkele miljoenen te gaan verdienen. Santos gaat de verdediger definitief overnemen als het in januari de finale van de Copa Libertadores weet te bereiken. Daarvoor zou het naar verluidt zo'n 3 miljoen euro gaan neertellen. De 18-jarige Thibo Baeten wil ook weg, hij ziet geen perspectief op een doorbraak. De spits geniet interesse uit het buitenland en van onder meer Cercle.



Bij Standard mogen we in januari dan weer héél wat uitgaande transfers verwachten. Mehdi Carcela, Felipe Avenatti, Duje Cop, Aleksandar Boljevic en Obbi Oulare mogen beschikken omdat hun prestaties niet in verhouding staan tot hun kostenplaatje. Daarnaast staat Standard ook open voor een transfer van Konstantinos Laifis, Selim Amallah, Gojko Cimirot en/of Samuel Bastien om geld in het laatje te brengen.

Anderlecht lijkt dan weer afscheid te gaan nemen van Landry Dimata; die helemaal uit beeld verdwenen is. De spits heeft alvast een nieuw makelaarskantoor onder de arm genomen, met sterke banden in Spanje. Mogelijk gaat de spits zijn heil dus in die richting zoeken.



Antwerp is na het vertrek van Ivan Leko op zoek naar een nieuwe trainer en er duiken alvast heel wat namen van kandidaten op. De Great Old lijkt te gaan voor een grote naam, want onder meer Marc Wilmots, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud'homme, Bernd Storck, Franky Vercauteren en Patrick Vieira zouden in beeld zijn.

Christian Brüls keert terug in de Jupiler Pro League. De 32-jarige spelmaker was de voorbije maanden de smaakmaker bij Westerlo en ziet dat nu beloond worden met een transfer naar STVV. Hij zou op Stayen een meerjarig contract getekend hebben.



BUITENLAND

Borussia Dortmund wil een nieuwe Sancho binnenhalen. Het zou zich immers bij Manchester City gemeld hebben voor Jayden Braaf. De 18-jarige Nederlandse winger werd ook al gelinkt aan Nederlandse en Belgische clubs, maar Dortmund lijkt de beste papieren in handen te hebben. Naast het succesverhaal van Sancho hebben ze ook als troef dat ze makkelijker de vraagprijs van 8 à 10 miljoen euro kunnen neertellen.

Lionel Messi zou de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. De Argentijn zou nog tot 2023 bij FC Barcelona willen blijven om daarna zijn carrière te gaan afsluiten in de Amerikaanse MLS. Hij zou daar aan de slag gaan bij Inter Miami, waar hij mogelijk herenigd zal worden met Luis Suarez. De twee hartsvrienden zouden een pact gesloten hebben om in de VS opnieuw samen te gaan spelen.

LEES OOK: ‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

10
10
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

91
91
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

13
13
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

31
31
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

51
51
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

26
26
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

14
14
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

76
76
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

85
85
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

197
197
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

80
80
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

98
98
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

89
89
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

155
155
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

25
25
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

46
46
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

41
41
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

89
89
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

729
729
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

243
243
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

355
355
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

119
119
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

126
126
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

134
134
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

256
256

Meer sportnieuws