TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

334
TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is zonder twijfel de meest bedrijvige Belgische club in het begin van de wintermercato. Het haalde al Bas Dost binnen, maar zou nog steeds op spitsenjacht zijn. Zo wordt er in Duitsland nog steeds gewag gemaakt van interesse in Joshua Zirkzee, het Nederlandse talent van Bayern MünchenEintracht Frankfurt en FC Köln lijken echter meer kans te maken om de aanvaller te huren.



Verder wordt Club ook nog gelinkt aan een revelatie uit de JPLIke Ugbo scoort vlot bij stadsgenoot Cercle en zou zich daarmee in de kijker van Blauw-Zwart gespeeld hebben. Omdat de spits gehuurd wordt van Chelsea, zou een transfer wel pas in de zomer mogelijk zijn. Er heerst bovendien concurrentie ,want ook KRC Genk en Olympique Marseille zouden hem op de radar hebben staan.

Ook Ibrahim Mandefu is in beeld. De 19-jarige aanvaller speelt in het B-elftal van Lille en is daar einde contract. Club zou net als Wolfsburg al contact opgenomen hebben met de vader van de speler om te bekijken of hij in het Jan Breydelstadion een profcontract wil tekenen.



Aan uitgaande zijde lijkt er ook één en ander te bewegen. Zo zou Emmanuel Dennis in januari kunnen gaan vertrekken. Club en de Nigeriaan lijken stilaan op elkaar uitgekeken en daar zouden Shanghai SIPG en Hertha BSC van willen profiteren. Een transfer naar Berlijn lijkt het meest waarschijnlijk, aangezien Dennis zich niet wil gaan begraven in China. In de zomer wou Club nog 20 miljoen euro, maar ze beseffen dat die prijs na het zwakke halfjaar van Dennis onrealistisch geworden is.

Ook aan Luan Peres lijkt Club nog enkele miljoenen te gaan verdienen. Santos gaat de verdediger definitief overnemen als het in januari de finale van de Copa Libertadores weet te bereiken. Daarvoor zou het naar verluidt zo'n 3 miljoen euro gaan neertellen. De 18-jarige Thibo Baeten wil ook weg, hij ziet geen perspectief op een doorbraak. De spits geniet interesse uit het buitenland en van onder meer Cercle.



Bij Standard mogen we in januari dan weer héél wat uitgaande transfers verwachten. Mehdi Carcela, Felipe Avenatti, Duje Cop, Aleksandar Boljevic en Obbi Oulare mogen beschikken omdat hun prestaties niet in verhouding staan tot hun kostenplaatje. Daarnaast staat Standard ook open voor een transfer van Konstantinos Laifis, Selim Amallah, Gojko Cimirot en/of Samuel Bastien om geld in het laatje te brengen.

Anderlecht lijkt dan weer afscheid te gaan nemen van Landry Dimata; die helemaal uit beeld verdwenen is. De spits heeft alvast een nieuw makelaarskantoor onder de arm genomen, met sterke banden in Spanje. Mogelijk gaat de spits zijn heil dus in die richting zoeken.



Antwerp is na het vertrek van Ivan Leko op zoek naar een nieuwe trainer en er duiken alvast heel wat namen van kandidaten op. De Great Old lijkt te gaan voor een grote naam, want onder meer Marc Wilmots, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud'homme, Bernd Storck, Franky Vercauteren en Patrick Vieira zouden in beeld zijn.

Christian Brüls keert terug in de Jupiler Pro League. De 32-jarige spelmaker was de voorbije maanden de smaakmaker bij Westerlo en ziet dat nu beloond worden met een transfer naar STVV. Hij zou op Stayen een meerjarig contract getekend hebben.



BUITENLAND

Borussia Dortmund wil een nieuwe Sancho binnenhalen. Het zou zich immers bij Manchester City gemeld hebben voor Jayden Braaf. De 18-jarige Nederlandse winger werd ook al gelinkt aan Nederlandse en Belgische clubs, maar Dortmund lijkt de beste papieren in handen te hebben. Naast het succesverhaal van Sancho hebben ze ook als troef dat ze makkelijker de vraagprijs van 8 à 10 miljoen euro kunnen neertellen.

Lionel Messi zou de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. De Argentijn zou nog tot 2023 bij FC Barcelona willen blijven om daarna zijn carrière te gaan afsluiten in de Amerikaanse MLS. Hij zou daar aan de slag gaan bij Inter Miami, waar hij mogelijk herenigd zal worden met Luis Suarez. De twee hartsvrienden zouden een pact gesloten hebben om in de VS opnieuw samen te gaan spelen.

LEES OOK: Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

13
13
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

69
69
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

101
101
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

110
110
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

310
310
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

269
269
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

89
89
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

627
627
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

302
302
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

261
261
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

55
55
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

357
357
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

282
282
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

195
195
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

116
116
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

676
676
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

105
105
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

140
140
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

67
67
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

407
407
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

309
309
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

406
406
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

793
793
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

239
239
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

133
133

Meer sportnieuws