TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

334
TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is zonder twijfel de meest bedrijvige Belgische club in het begin van de wintermercato. Het haalde al Bas Dost binnen, maar zou nog steeds op spitsenjacht zijn. Zo wordt er in Duitsland nog steeds gewag gemaakt van interesse in Joshua Zirkzee, het Nederlandse talent van Bayern München. Eintracht Frankfurt en FC Köln lijken echter meer kans te maken om de aanvaller te huren.



Verder wordt Club ook nog gelinkt aan een revelatie uit de JPL. Ike Ugbo scoort vlot bij stadsgenoot Cercle en zou zich daarmee in de kijker van Blauw-Zwart gespeeld hebben. Omdat de spits gehuurd wordt van Chelsea, zou een transfer wel pas in de zomer mogelijk zijn. Er heerst bovendien concurrentie ,want ook KRC Genk en Olympique Marseille zouden hem op de radar hebben staan.

Ook Ibrahim Mandefu is in beeld. De 19-jarige aanvaller speelt in het B-elftal van Lille en is daar einde contract. Club zou net als Wolfsburg al contact opgenomen hebben met de vader van de speler om te bekijken of hij in het Jan Breydelstadion een profcontract wil tekenen.



Aan uitgaande zijde lijkt er ook één en ander te bewegen. Zo zou Emmanuel Dennis in januari kunnen gaan vertrekken. Club en de Nigeriaan lijken stilaan op elkaar uitgekeken en daar zouden Shanghai SIPG en Hertha BSC van willen profiteren. Een transfer naar Berlijn lijkt het meest waarschijnlijk, aangezien Dennis zich niet wil gaan begraven in China. In de zomer wou Club nog 20 miljoen euro, maar ze beseffen dat die prijs na het zwakke halfjaar van Dennis onrealistisch geworden is.

Ook aan Luan Peres lijkt Club nog enkele miljoenen te gaan verdienen. Santos gaat de verdediger definitief overnemen als het in januari de finale van de Copa Libertadores weet te bereiken. Daarvoor zou het naar verluidt zo'n 3 miljoen euro gaan neertellen. De 18-jarige Thibo Baeten wil ook weg, hij ziet geen perspectief op een doorbraak. De spits geniet interesse uit het buitenland en van onder meer Cercle.



Bij Standard mogen we in januari dan weer héél wat uitgaande transfers verwachten. Mehdi Carcela, Felipe Avenatti, Duje Cop, Aleksandar Boljevic en Obbi Oulare mogen beschikken omdat hun prestaties niet in verhouding staan tot hun kostenplaatje. Daarnaast staat Standard ook open voor een transfer van Konstantinos Laifis, Selim Amallah, Gojko Cimirot en/of Samuel Bastien om geld in het laatje te brengen.

Anderlecht lijkt dan weer afscheid te gaan nemen van Landry Dimata; die helemaal uit beeld verdwenen is. De spits heeft alvast een nieuw makelaarskantoor onder de arm genomen, met sterke banden in Spanje. Mogelijk gaat de spits zijn heil dus in die richting zoeken.



Antwerp is na het vertrek van Ivan Leko op zoek naar een nieuwe trainer en er duiken alvast heel wat namen van kandidaten op. De Great Old lijkt te gaan voor een grote naam, want onder meer Marc Wilmots, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud'homme, Bernd Storck, Franky Vercauteren en Patrick Vieira zouden in beeld zijn.

Christian Brüls keert terug in de Jupiler Pro League. De 32-jarige spelmaker was de voorbije maanden de smaakmaker bij Westerlo en ziet dat nu beloond worden met een transfer naar STVV. Hij zou op Stayen een meerjarig contract getekend hebben.



BUITENLAND

Borussia Dortmund wil een nieuwe Sancho binnenhalen. Het zou zich immers bij Manchester City gemeld hebben voor Jayden Braaf. De 18-jarige Nederlandse winger werd ook al gelinkt aan Nederlandse en Belgische clubs, maar Dortmund lijkt de beste papieren in handen te hebben. Naast het succesverhaal van Sancho hebben ze ook als troef dat ze makkelijker de vraagprijs van 8 à 10 miljoen euro kunnen neertellen.

Lionel Messi zou de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. De Argentijn zou nog tot 2023 bij FC Barcelona willen blijven om daarna zijn carrière te gaan afsluiten in de Amerikaanse MLS. Hij zou daar aan de slag gaan bij Inter Miami, waar hij mogelijk herenigd zal worden met Luis Suarez. De twee hartsvrienden zouden een pact gesloten hebben om in de VS opnieuw samen te gaan spelen.

LEES OOK: 'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

2
2
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

4
4
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

64
64
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

61
61
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

55
55
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

200
200
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

322
322
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

48
48
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

58
58
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

210
210
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

41
41
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

67
67
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

65
65
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

77
77
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

82
82
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

6
6
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

205
205
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

92
92
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

181
181
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

89
89
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

133
133
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

97
97
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

207
207
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

84
84
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

113
113

Meer sportnieuws