TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

334
TRANSFERUURTJE: 'Club blijft op spitsenjacht, Dennis naar uitgang'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is zonder twijfel de meest bedrijvige Belgische club in het begin van de wintermercato. Het haalde al Bas Dost binnen, maar zou nog steeds op spitsenjacht zijn. Zo wordt er in Duitsland nog steeds gewag gemaakt van interesse in Joshua Zirkzee, het Nederlandse talent van Bayern MünchenEintracht Frankfurt en FC Köln lijken echter meer kans te maken om de aanvaller te huren.



Verder wordt Club ook nog gelinkt aan een revelatie uit de JPLIke Ugbo scoort vlot bij stadsgenoot Cercle en zou zich daarmee in de kijker van Blauw-Zwart gespeeld hebben. Omdat de spits gehuurd wordt van Chelsea, zou een transfer wel pas in de zomer mogelijk zijn. Er heerst bovendien concurrentie ,want ook KRC Genk en Olympique Marseille zouden hem op de radar hebben staan.

Ook Ibrahim Mandefu is in beeld. De 19-jarige aanvaller speelt in het B-elftal van Lille en is daar einde contract. Club zou net als Wolfsburg al contact opgenomen hebben met de vader van de speler om te bekijken of hij in het Jan Breydelstadion een profcontract wil tekenen.



Aan uitgaande zijde lijkt er ook één en ander te bewegen. Zo zou Emmanuel Dennis in januari kunnen gaan vertrekken. Club en de Nigeriaan lijken stilaan op elkaar uitgekeken en daar zouden Shanghai SIPG en Hertha BSC van willen profiteren. Een transfer naar Berlijn lijkt het meest waarschijnlijk, aangezien Dennis zich niet wil gaan begraven in China. In de zomer wou Club nog 20 miljoen euro, maar ze beseffen dat die prijs na het zwakke halfjaar van Dennis onrealistisch geworden is.

Ook aan Luan Peres lijkt Club nog enkele miljoenen te gaan verdienen. Santos gaat de verdediger definitief overnemen als het in januari de finale van de Copa Libertadores weet te bereiken. Daarvoor zou het naar verluidt zo'n 3 miljoen euro gaan neertellen. De 18-jarige Thibo Baeten wil ook weg, hij ziet geen perspectief op een doorbraak. De spits geniet interesse uit het buitenland en van onder meer Cercle.



Bij Standard mogen we in januari dan weer héél wat uitgaande transfers verwachten. Mehdi Carcela, Felipe Avenatti, Duje Cop, Aleksandar Boljevic en Obbi Oulare mogen beschikken omdat hun prestaties niet in verhouding staan tot hun kostenplaatje. Daarnaast staat Standard ook open voor een transfer van Konstantinos Laifis, Selim Amallah, Gojko Cimirot en/of Samuel Bastien om geld in het laatje te brengen.

Anderlecht lijkt dan weer afscheid te gaan nemen van Landry Dimata; die helemaal uit beeld verdwenen is. De spits heeft alvast een nieuw makelaarskantoor onder de arm genomen, met sterke banden in Spanje. Mogelijk gaat de spits zijn heil dus in die richting zoeken.



Antwerp is na het vertrek van Ivan Leko op zoek naar een nieuwe trainer en er duiken alvast heel wat namen van kandidaten op. De Great Old lijkt te gaan voor een grote naam, want onder meer Marc Wilmots, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud'homme, Bernd Storck, Franky Vercauteren en Patrick Vieira zouden in beeld zijn.

Christian Brüls keert terug in de Jupiler Pro League. De 32-jarige spelmaker was de voorbije maanden de smaakmaker bij Westerlo en ziet dat nu beloond worden met een transfer naar STVV. Hij zou op Stayen een meerjarig contract getekend hebben.



BUITENLAND

Borussia Dortmund wil een nieuwe Sancho binnenhalen. Het zou zich immers bij Manchester City gemeld hebben voor Jayden Braaf. De 18-jarige Nederlandse winger werd ook al gelinkt aan Nederlandse en Belgische clubs, maar Dortmund lijkt de beste papieren in handen te hebben. Naast het succesverhaal van Sancho hebben ze ook als troef dat ze makkelijker de vraagprijs van 8 à 10 miljoen euro kunnen neertellen.

Lionel Messi zou de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. De Argentijn zou nog tot 2023 bij FC Barcelona willen blijven om daarna zijn carrière te gaan afsluiten in de Amerikaanse MLS. Hij zou daar aan de slag gaan bij Inter Miami, waar hij mogelijk herenigd zal worden met Luis Suarez. De twee hartsvrienden zouden een pact gesloten hebben om in de VS opnieuw samen te gaan spelen.

LEES OOK: Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

30
30
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

14
14
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

85
85
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

90
90
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

295
295
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

45
45
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

107
107
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

112
112
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

343
343
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

208
208
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

307
307
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

45
45
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

268
268
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

92
92
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

79
79
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

509
509
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

116
116
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

65
65
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

629
629
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

340
340
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

300
300
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

230
230
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

279
279
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

990
990
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

498
498

Meer sportnieuws