TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont zich bijzonder actief in het begin van de wintermercato. Het zou na Bas Dost al dicht bij een tweede aanwinst staan, want Stefano Denswil zou verrassend terugkeren. De Nederlandse verdediger zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden van Bologna, waar hij op het achterplan geraakt was. Bij Club moet hij de concurrentie aangaan met Simon Deli.



Ook van de komst van Bryan Reynolds blijft Club werk maken. Amerikaanse media meldden dat de Amerikaanse rechtsback voor Juventus gekozen had, maar die berichten bleken voorbarig. Voorlopig zou er nog geen enkele ploeg een akkoord bereikt hebben met FC Dallas en bovendien stuit Juve op een extra struikelblok. Het kan Reynolds immers pas in de zomer aantrekken, omdat het dit seizoen al zijn limiet aan niet-EU-spelers bereikt heeft. De piste dat Reynolds een halfjaar bij Cagliari gaat spelen wordt bovendien ook weinig waarschijnlijk geacht, omdat de Sarden niet zomaar 7 miljoen euro kunnen neertellen.

Daarnaast zou ook Joey Veerman opnieuw in beeld kunnen komen bij Club. Blauw-Zwart had in de zomer al belangstelling voor de middenvelder, maar toen wou Heerenveen hem enkel voor 12 miljoen euro laten vertrekken. Intussen kampen de Friezen met financiële problemen en hebben ze een toptransfer nodig, waardoor de prijs straks zou kunnen zakken.



Club maakt ook werk van uitgaande transfers. Het bereikte een akkoord met Santos om de huurovereenkomst van Luan Peres alvast tot eind januari te verlengen. De Brazilianen zouden ook blijven onderhandelen over een definitieve transfer van de verdediger, voor wie Club zo'n 3 miljoen euro zou willen vangen. Daarnaast zouden ook Federico Ricca (Lazio), Siebe Schrijvers (AA Gent) en Michael Krmencik (Besiktas, Genoa) kunnen vertrekken.

Antwerp is op zoek naar een nieuwe coach na het vertrek van Ivan Leko. Daarvoor zou een opvallende naam in de running zijn, want Mark van Bommel wordt genoemd als mogelijke opvolger. De Nederlander is vrij sinds hij in december 2019 ontslagen werd bij PSV. Ook de naam van Marc Wilmots valt weer op de Bosuil.



Anderlecht haalde dinsdag al zijn tweede winteraanwinst binnen. De transfervrije doelman Warner Hahn tekende een contract tot het einde van het seizoen. Aanwinst nummer drie moet Mykola Kukharevych worden. De deal omtrent de Oekraïense spits van Rukh Lviv moet eerstdaags beklonken worden, al sluit hij pas in de zomer aan.

Een vierde aanwinst zou Jeremy Ebobisse kunnen worden. De 23-jarige Amerikaan was eerder al in beeld en Portland Timbers zou bereid zijn om de aanvaller op huurbasis te laten vertrekken. Ook vanuit Duitsland is er echter interesse.



KRC Genk zou ook al dicht bij zijn tweede aanwinst van de winter staan. Na Angelo Preciado kan ook Mark McKenzie de overstap naar Limburg maken. Amerikaans media maakten gewag van een akkoord waarbij Genk 5 miljoen euro zou neertellen voor de verdediger van Philadelphia Union. Die berichten zijn volgens Dimitri de Condé nog voorbarig, maar de technisch directeur bevestigde wel de interesse. McKenzie moet de opvolger worden van Jhon Lucumi, die na het seizoen zal vertrekken.

Standard zit met financiële problemen en laat daardoor in januari mogelijk minstens één sterkhouder vertrekken. Selim Amallah en Samuel Bastien zouden bij een goed bod mogen vertrekken. Beide spelers genoten in de zomer veel interesse, maar hebben de voorbije maanden hun marktwaarde niet kunnen opdrijven.



BUITENLAND

Eintracht Frankfurt zag enkele dagen geleden Bas Dost naar Club Brugge vertrekken en is dus op zoek naar een nieuwe spits. Dat zou een oud doelwit van Blauw-Zwart kunnen worden, want Frankfurt zou Joshua Zirkzee willen huren van Bayern München. De 19-jarige Nederlander werd ook aan Club gelinkt en zou ook belangstelling genieten van FC Köln.

Atletico Madrid heeft afscheid genomen van Diego Costa. Het contract van de spits werd met onmiddellijke ingang ontbonden, waardoor hij als vrije speler op zoek kan naar een nieuwe club. In het akkoord werden wel clausules opgenomen dat Costa zal moeten betalen als hij aan de slag gaat bij een rechtstreekse concurrent of een andere ploeg die nog in de Champions League actief is.



Desondanks zou Costa mogelijk terecht kunnen bij Juventus. De Oude Dame is op zoek naar een extra spits en Costa zou één van de drie opties zijn die ze bestuderen. Daarnaast zouden ook Memphis Depay en Divock Origi nog in beeld zijn. Die laatste mag op huurbasis Liverpool verlaten.

Radja Nainggolan lijkt op het punt te staan om Internazionale opnieuw te verlaten. De middenvelder zou de rest van het seizoen opnieuw huurbasis volmaken bij Cagliari. Een aankoopoptie zou in de deal niet opgenomen zijn.

LEES OOK: Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

Heeft Club na de komst van Denswil (en Reynolds) nog versterking nodig?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

53
53
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

49
49
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

67
67
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

48
48
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

80
80
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

100
100
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

93
93
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

70
70
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

194
194
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

126
126
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

153
153
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

230
230
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

239
239
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

224
224
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

401
401
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

109
109
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

653
653
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

319
319
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

503
503
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

429
429
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

438
438
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

73
73

Meer sportnieuws