TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont zich bijzonder actief in het begin van de wintermercato. Het zou na Bas Dost al dicht bij een tweede aanwinst staan, want Stefano Denswil zou verrassend terugkeren. De Nederlandse verdediger zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden van Bologna, waar hij op het achterplan geraakt was. Bij Club moet hij de concurrentie aangaan met Simon Deli.



Ook van de komst van Bryan Reynolds blijft Club werk maken. Amerikaanse media meldden dat de Amerikaanse rechtsback voor Juventus gekozen had, maar die berichten bleken voorbarig. Voorlopig zou er nog geen enkele ploeg een akkoord bereikt hebben met FC Dallas en bovendien stuit Juve op een extra struikelblok. Het kan Reynolds immers pas in de zomer aantrekken, omdat het dit seizoen al zijn limiet aan niet-EU-spelers bereikt heeft. De piste dat Reynolds een halfjaar bij Cagliari gaat spelen wordt bovendien ook weinig waarschijnlijk geacht, omdat de Sarden niet zomaar 7 miljoen euro kunnen neertellen.

Daarnaast zou ook Joey Veerman opnieuw in beeld kunnen komen bij Club. Blauw-Zwart had in de zomer al belangstelling voor de middenvelder, maar toen wou Heerenveen hem enkel voor 12 miljoen euro laten vertrekken. Intussen kampen de Friezen met financiële problemen en hebben ze een toptransfer nodig, waardoor de prijs straks zou kunnen zakken.



Club maakt ook werk van uitgaande transfers. Het bereikte een akkoord met Santos om de huurovereenkomst van Luan Peres alvast tot eind januari te verlengen. De Brazilianen zouden ook blijven onderhandelen over een definitieve transfer van de verdediger, voor wie Club zo'n 3 miljoen euro zou willen vangen. Daarnaast zouden ook Federico Ricca (Lazio), Siebe Schrijvers (AA Gent) en Michael Krmencik (Besiktas, Genoa) kunnen vertrekken.

Antwerp is op zoek naar een nieuwe coach na het vertrek van Ivan Leko. Daarvoor zou een opvallende naam in de running zijn, want Mark van Bommel wordt genoemd als mogelijke opvolger. De Nederlander is vrij sinds hij in december 2019 ontslagen werd bij PSV. Ook de naam van Marc Wilmots valt weer op de Bosuil.



Anderlecht haalde dinsdag al zijn tweede winteraanwinst binnen. De transfervrije doelman Warner Hahn tekende een contract tot het einde van het seizoen. Aanwinst nummer drie moet Mykola Kukharevych worden. De deal omtrent de Oekraïense spits van Rukh Lviv moet eerstdaags beklonken worden, al sluit hij pas in de zomer aan.

Een vierde aanwinst zou Jeremy Ebobisse kunnen worden. De 23-jarige Amerikaan was eerder al in beeld en Portland Timbers zou bereid zijn om de aanvaller op huurbasis te laten vertrekken. Ook vanuit Duitsland is er echter interesse.



KRC Genk zou ook al dicht bij zijn tweede aanwinst van de winter staan. Na Angelo Preciado kan ook Mark McKenzie de overstap naar Limburg maken. Amerikaans media maakten gewag van een akkoord waarbij Genk 5 miljoen euro zou neertellen voor de verdediger van Philadelphia Union. Die berichten zijn volgens Dimitri de Condé nog voorbarig, maar de technisch directeur bevestigde wel de interesse. McKenzie moet de opvolger worden van Jhon Lucumi, die na het seizoen zal vertrekken.

Standard zit met financiële problemen en laat daardoor in januari mogelijk minstens één sterkhouder vertrekken. Selim Amallah en Samuel Bastien zouden bij een goed bod mogen vertrekken. Beide spelers genoten in de zomer veel interesse, maar hebben de voorbije maanden hun marktwaarde niet kunnen opdrijven.



BUITENLAND

Eintracht Frankfurt zag enkele dagen geleden Bas Dost naar Club Brugge vertrekken en is dus op zoek naar een nieuwe spits. Dat zou een oud doelwit van Blauw-Zwart kunnen worden, want Frankfurt zou Joshua Zirkzee willen huren van Bayern München. De 19-jarige Nederlander werd ook aan Club gelinkt en zou ook belangstelling genieten van FC Köln.

Atletico Madrid heeft afscheid genomen van Diego Costa. Het contract van de spits werd met onmiddellijke ingang ontbonden, waardoor hij als vrije speler op zoek kan naar een nieuwe club. In het akkoord werden wel clausules opgenomen dat Costa zal moeten betalen als hij aan de slag gaat bij een rechtstreekse concurrent of een andere ploeg die nog in de Champions League actief is.



Desondanks zou Costa mogelijk terecht kunnen bij Juventus. De Oude Dame is op zoek naar een extra spits en Costa zou één van de drie opties zijn die ze bestuderen. Daarnaast zouden ook Memphis Depay en Divock Origi nog in beeld zijn. Die laatste mag op huurbasis Liverpool verlaten.

Radja Nainggolan lijkt op het punt te staan om Internazionale opnieuw te verlaten. De middenvelder zou de rest van het seizoen opnieuw huurbasis volmaken bij Cagliari. Een aankoopoptie zou in de deal niet opgenomen zijn.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Heeft Club na de komst van Denswil (en Reynolds) nog versterking nodig?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

7
7
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

48
48
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

28
28
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

167
167
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

235
235
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

89
89
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

113
113
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

42
42
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

63
63
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

110
110
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

59
59
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

213
213
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

91
91
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

199
199
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

135
135
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

83
83
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

119
119
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

86
86
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

351
351
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

416
416
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

396
396

Meer sportnieuws