TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

458 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont zich bijzonder actief in het begin van de wintermercato. Het zou na Bas Dost al dicht bij een tweede aanwinst staan, want Stefano Denswil zou verrassend terugkeren. De Nederlandse verdediger zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden van Bologna, waar hij op het achterplan geraakt was. Bij Club moet hij de concurrentie aangaan met Simon Deli.



Ook van de komst van Bryan Reynolds blijft Club werk maken. Amerikaanse media meldden dat de Amerikaanse rechtsback voor Juventus gekozen had, maar die berichten bleken voorbarig. Voorlopig zou er nog geen enkele ploeg een akkoord bereikt hebben met FC Dallas en bovendien stuit Juve op een extra struikelblok. Het kan Reynolds immers pas in de zomer aantrekken, omdat het dit seizoen al zijn limiet aan niet-EU-spelers bereikt heeft. De piste dat Reynolds een halfjaar bij Cagliari gaat spelen wordt bovendien ook weinig waarschijnlijk geacht, omdat de Sarden niet zomaar 7 miljoen euro kunnen neertellen.

Daarnaast zou ook Joey Veerman opnieuw in beeld kunnen komen bij Club. Blauw-Zwart had in de zomer al belangstelling voor de middenvelder, maar toen wou Heerenveen hem enkel voor 12 miljoen euro laten vertrekken. Intussen kampen de Friezen met financiële problemen en hebben ze een toptransfer nodig, waardoor de prijs straks zou kunnen zakken.



Club maakt ook werk van uitgaande transfers. Het bereikte een akkoord met Santos om de huurovereenkomst van Luan Peres alvast tot eind januari te verlengen. De Brazilianen zouden ook blijven onderhandelen over een definitieve transfer van de verdediger, voor wie Club zo'n 3 miljoen euro zou willen vangen. Daarnaast zouden ook Federico Ricca (Lazio), Siebe Schrijvers (AA Gent) en Michael Krmencik (Besiktas, Genoa) kunnen vertrekken.

Antwerp is op zoek naar een nieuwe coach na het vertrek van Ivan Leko. Daarvoor zou een opvallende naam in de running zijn, want Mark van Bommel wordt genoemd als mogelijke opvolger. De Nederlander is vrij sinds hij in december 2019 ontslagen werd bij PSV. Ook de naam van Marc Wilmots valt weer op de Bosuil.



Anderlecht haalde dinsdag al zijn tweede winteraanwinst binnen. De transfervrije doelman Warner Hahn tekende een contract tot het einde van het seizoen. Aanwinst nummer drie moet Mykola Kukharevych worden. De deal omtrent de Oekraïense spits van Rukh Lviv moet eerstdaags beklonken worden, al sluit hij pas in de zomer aan.

Een vierde aanwinst zou Jeremy Ebobisse kunnen worden. De 23-jarige Amerikaan was eerder al in beeld en Portland Timbers zou bereid zijn om de aanvaller op huurbasis te laten vertrekken. Ook vanuit Duitsland is er echter interesse.



KRC Genk zou ook al dicht bij zijn tweede aanwinst van de winter staan. Na Angelo Preciado kan ook Mark McKenzie de overstap naar Limburg maken. Amerikaans media maakten gewag van een akkoord waarbij Genk 5 miljoen euro zou neertellen voor de verdediger van Philadelphia Union. Die berichten zijn volgens Dimitri de Condé nog voorbarig, maar de technisch directeur bevestigde wel de interesse. McKenzie moet de opvolger worden van Jhon Lucumi, die na het seizoen zal vertrekken.

Standard zit met financiële problemen en laat daardoor in januari mogelijk minstens één sterkhouder vertrekken. Selim Amallah en Samuel Bastien zouden bij een goed bod mogen vertrekken. Beide spelers genoten in de zomer veel interesse, maar hebben de voorbije maanden hun marktwaarde niet kunnen opdrijven.



BUITENLAND

Eintracht Frankfurt zag enkele dagen geleden Bas Dost naar Club Brugge vertrekken en is dus op zoek naar een nieuwe spits. Dat zou een oud doelwit van Blauw-Zwart kunnen worden, want Frankfurt zou Joshua Zirkzee willen huren van Bayern München. De 19-jarige Nederlander werd ook aan Club gelinkt en zou ook belangstelling genieten van FC Köln.

Atletico Madrid heeft afscheid genomen van Diego Costa. Het contract van de spits werd met onmiddellijke ingang ontbonden, waardoor hij als vrije speler op zoek kan naar een nieuwe club. In het akkoord werden wel clausules opgenomen dat Costa zal moeten betalen als hij aan de slag gaat bij een rechtstreekse concurrent of een andere ploeg die nog in de Champions League actief is.



Desondanks zou Costa mogelijk terecht kunnen bij Juventus. De Oude Dame is op zoek naar een extra spits en Costa zou één van de drie opties zijn die ze bestuderen. Daarnaast zouden ook Memphis Depay en Divock Origi nog in beeld zijn. Die laatste mag op huurbasis Liverpool verlaten.

Radja Nainggolan lijkt op het punt te staan om Internazionale opnieuw te verlaten. De middenvelder zou de rest van het seizoen opnieuw huurbasis volmaken bij Cagliari. Een aankoopoptie zou in de deal niet opgenomen zijn.

LEES OOK: Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Heeft Club na de komst van Denswil (en Reynolds) nog versterking nodig?

Meest recent

Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

3
3
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

23
23
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

94
94
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

46
46
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

222
222
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

102
102
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

210
210
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

307
307
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

39
39
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

515
515
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

545
545
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

599
599
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

420
420
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

77
77
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

384
384
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

79
79
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

110
110
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

533
533
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

70
70
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

501
501
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

599
599
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

92
92
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

302
302
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1651
1651
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

148
148

Meer sportnieuws