TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont zich bijzonder actief in het begin van de wintermercato. Het zou na Bas Dost al dicht bij een tweede aanwinst staan, want Stefano Denswil zou verrassend terugkeren. De Nederlandse verdediger zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden van Bologna, waar hij op het achterplan geraakt was. Bij Club moet hij de concurrentie aangaan met Simon Deli.



Ook van de komst van Bryan Reynolds blijft Club werk maken. Amerikaanse media meldden dat de Amerikaanse rechtsback voor Juventus gekozen had, maar die berichten bleken voorbarig. Voorlopig zou er nog geen enkele ploeg een akkoord bereikt hebben met FC Dallas en bovendien stuit Juve op een extra struikelblok. Het kan Reynolds immers pas in de zomer aantrekken, omdat het dit seizoen al zijn limiet aan niet-EU-spelers bereikt heeft. De piste dat Reynolds een halfjaar bij Cagliari gaat spelen wordt bovendien ook weinig waarschijnlijk geacht, omdat de Sarden niet zomaar 7 miljoen euro kunnen neertellen.

Daarnaast zou ook Joey Veerman opnieuw in beeld kunnen komen bij Club. Blauw-Zwart had in de zomer al belangstelling voor de middenvelder, maar toen wou Heerenveen hem enkel voor 12 miljoen euro laten vertrekken. Intussen kampen de Friezen met financiële problemen en hebben ze een toptransfer nodig, waardoor de prijs straks zou kunnen zakken.



Club maakt ook werk van uitgaande transfers. Het bereikte een akkoord met Santos om de huurovereenkomst van Luan Peres alvast tot eind januari te verlengen. De Brazilianen zouden ook blijven onderhandelen over een definitieve transfer van de verdediger, voor wie Club zo'n 3 miljoen euro zou willen vangen. Daarnaast zouden ook Federico Ricca (Lazio), Siebe Schrijvers (AA Gent) en Michael Krmencik (Besiktas, Genoa) kunnen vertrekken.

Antwerp is op zoek naar een nieuwe coach na het vertrek van Ivan Leko. Daarvoor zou een opvallende naam in de running zijn, want Mark van Bommel wordt genoemd als mogelijke opvolger. De Nederlander is vrij sinds hij in december 2019 ontslagen werd bij PSV. Ook de naam van Marc Wilmots valt weer op de Bosuil.



Anderlecht haalde dinsdag al zijn tweede winteraanwinst binnen. De transfervrije doelman Warner Hahn tekende een contract tot het einde van het seizoen. Aanwinst nummer drie moet Mykola Kukharevych worden. De deal omtrent de Oekraïense spits van Rukh Lviv moet eerstdaags beklonken worden, al sluit hij pas in de zomer aan.

Een vierde aanwinst zou Jeremy Ebobisse kunnen worden. De 23-jarige Amerikaan was eerder al in beeld en Portland Timbers zou bereid zijn om de aanvaller op huurbasis te laten vertrekken. Ook vanuit Duitsland is er echter interesse.



KRC Genk zou ook al dicht bij zijn tweede aanwinst van de winter staan. Na Angelo Preciado kan ook Mark McKenzie de overstap naar Limburg maken. Amerikaans media maakten gewag van een akkoord waarbij Genk 5 miljoen euro zou neertellen voor de verdediger van Philadelphia Union. Die berichten zijn volgens Dimitri de Condé nog voorbarig, maar de technisch directeur bevestigde wel de interesse. McKenzie moet de opvolger worden van Jhon Lucumi, die na het seizoen zal vertrekken.

Standard zit met financiële problemen en laat daardoor in januari mogelijk minstens één sterkhouder vertrekken. Selim Amallah en Samuel Bastien zouden bij een goed bod mogen vertrekken. Beide spelers genoten in de zomer veel interesse, maar hebben de voorbije maanden hun marktwaarde niet kunnen opdrijven.



BUITENLAND

Eintracht Frankfurt zag enkele dagen geleden Bas Dost naar Club Brugge vertrekken en is dus op zoek naar een nieuwe spits. Dat zou een oud doelwit van Blauw-Zwart kunnen worden, want Frankfurt zou Joshua Zirkzee willen huren van Bayern München. De 19-jarige Nederlander werd ook aan Club gelinkt en zou ook belangstelling genieten van FC Köln.

Atletico Madrid heeft afscheid genomen van Diego Costa. Het contract van de spits werd met onmiddellijke ingang ontbonden, waardoor hij als vrije speler op zoek kan naar een nieuwe club. In het akkoord werden wel clausules opgenomen dat Costa zal moeten betalen als hij aan de slag gaat bij een rechtstreekse concurrent of een andere ploeg die nog in de Champions League actief is.



Desondanks zou Costa mogelijk terecht kunnen bij Juventus. De Oude Dame is op zoek naar een extra spits en Costa zou één van de drie opties zijn die ze bestuderen. Daarnaast zouden ook Memphis Depay en Divock Origi nog in beeld zijn. Die laatste mag op huurbasis Liverpool verlaten.

Radja Nainggolan lijkt op het punt te staan om Internazionale opnieuw te verlaten. De middenvelder zou de rest van het seizoen opnieuw huurbasis volmaken bij Cagliari. Een aankoopoptie zou in de deal niet opgenomen zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

Heeft Club na de komst van Denswil (en Reynolds) nog versterking nodig?

Meest recent

Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

2
2
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

70
70
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

83
83
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

28
28
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

92
92
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

62
62
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

187
187
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

351
351
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

221
221
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

208
208
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

159
159
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

299
299
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

274
274
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

119
119
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

352
352
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

85
85
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

303
303
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

121
121
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

81
81
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

198
198
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

226
226
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

519
519
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

119
119
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

90
90

Meer sportnieuws