TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Denswil terug, grote naam in de running bij Antwerp'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont zich bijzonder actief in het begin van de wintermercato. Het zou na Bas Dost al dicht bij een tweede aanwinst staan, want Stefano Denswil zou verrassend terugkeren. De Nederlandse verdediger zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden van Bologna, waar hij op het achterplan geraakt was. Bij Club moet hij de concurrentie aangaan met Simon Deli.



Ook van de komst van Bryan Reynolds blijft Club werk maken. Amerikaanse media meldden dat de Amerikaanse rechtsback voor Juventus gekozen had, maar die berichten bleken voorbarig. Voorlopig zou er nog geen enkele ploeg een akkoord bereikt hebben met FC Dallas en bovendien stuit Juve op een extra struikelblok. Het kan Reynolds immers pas in de zomer aantrekken, omdat het dit seizoen al zijn limiet aan niet-EU-spelers bereikt heeft. De piste dat Reynolds een halfjaar bij Cagliari gaat spelen wordt bovendien ook weinig waarschijnlijk geacht, omdat de Sarden niet zomaar 7 miljoen euro kunnen neertellen.

Daarnaast zou ook Joey Veerman opnieuw in beeld kunnen komen bij Club. Blauw-Zwart had in de zomer al belangstelling voor de middenvelder, maar toen wou Heerenveen hem enkel voor 12 miljoen euro laten vertrekken. Intussen kampen de Friezen met financiële problemen en hebben ze een toptransfer nodig, waardoor de prijs straks zou kunnen zakken.



Club maakt ook werk van uitgaande transfers. Het bereikte een akkoord met Santos om de huurovereenkomst van Luan Peres alvast tot eind januari te verlengen. De Brazilianen zouden ook blijven onderhandelen over een definitieve transfer van de verdediger, voor wie Club zo'n 3 miljoen euro zou willen vangen. Daarnaast zouden ook Federico Ricca (Lazio), Siebe Schrijvers (AA Gent) en Michael Krmencik (Besiktas, Genoa) kunnen vertrekken.

Antwerp is op zoek naar een nieuwe coach na het vertrek van Ivan Leko. Daarvoor zou een opvallende naam in de running zijn, want Mark van Bommel wordt genoemd als mogelijke opvolger. De Nederlander is vrij sinds hij in december 2019 ontslagen werd bij PSV. Ook de naam van Marc Wilmots valt weer op de Bosuil.



Anderlecht haalde dinsdag al zijn tweede winteraanwinst binnen. De transfervrije doelman Warner Hahn tekende een contract tot het einde van het seizoen. Aanwinst nummer drie moet Mykola Kukharevych worden. De deal omtrent de Oekraïense spits van Rukh Lviv moet eerstdaags beklonken worden, al sluit hij pas in de zomer aan.

Een vierde aanwinst zou Jeremy Ebobisse kunnen worden. De 23-jarige Amerikaan was eerder al in beeld en Portland Timbers zou bereid zijn om de aanvaller op huurbasis te laten vertrekken. Ook vanuit Duitsland is er echter interesse.



KRC Genk zou ook al dicht bij zijn tweede aanwinst van de winter staan. Na Angelo Preciado kan ook Mark McKenzie de overstap naar Limburg maken. Amerikaans media maakten gewag van een akkoord waarbij Genk 5 miljoen euro zou neertellen voor de verdediger van Philadelphia Union. Die berichten zijn volgens Dimitri de Condé nog voorbarig, maar de technisch directeur bevestigde wel de interesse. McKenzie moet de opvolger worden van Jhon Lucumi, die na het seizoen zal vertrekken.

Standard zit met financiële problemen en laat daardoor in januari mogelijk minstens één sterkhouder vertrekken. Selim Amallah en Samuel Bastien zouden bij een goed bod mogen vertrekken. Beide spelers genoten in de zomer veel interesse, maar hebben de voorbije maanden hun marktwaarde niet kunnen opdrijven.



BUITENLAND

Eintracht Frankfurt zag enkele dagen geleden Bas Dost naar Club Brugge vertrekken en is dus op zoek naar een nieuwe spits. Dat zou een oud doelwit van Blauw-Zwart kunnen worden, want Frankfurt zou Joshua Zirkzee willen huren van Bayern München. De 19-jarige Nederlander werd ook aan Club gelinkt en zou ook belangstelling genieten van FC Köln.

Atletico Madrid heeft afscheid genomen van Diego Costa. Het contract van de spits werd met onmiddellijke ingang ontbonden, waardoor hij als vrije speler op zoek kan naar een nieuwe club. In het akkoord werden wel clausules opgenomen dat Costa zal moeten betalen als hij aan de slag gaat bij een rechtstreekse concurrent of een andere ploeg die nog in de Champions League actief is.



Desondanks zou Costa mogelijk terecht kunnen bij Juventus. De Oude Dame is op zoek naar een extra spits en Costa zou één van de drie opties zijn die ze bestuderen. Daarnaast zouden ook Memphis Depay en Divock Origi nog in beeld zijn. Die laatste mag op huurbasis Liverpool verlaten.

Radja Nainggolan lijkt op het punt te staan om Internazionale opnieuw te verlaten. De middenvelder zou de rest van het seizoen opnieuw huurbasis volmaken bij Cagliari. Een aankoopoptie zou in de deal niet opgenomen zijn.

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Heeft Club na de komst van Denswil (en Reynolds) nog versterking nodig?

Meest recent

Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

6
6
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

14
14
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

161
161
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

76
76
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

54
54
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

326
326
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

130
130
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

25
25
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

54
54
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

280
280
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

331
331
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

97
97
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

272
272
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

348
348
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

444
444
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

342
342
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

119
119
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

645
645
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

765
765
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

249
249
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

333
333
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

74
74
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

135
135

Meer sportnieuws