Anderlecht laat er geen gras over groeien. Door het langdurig uitvallen van Hendrik Van Crombrugge moest Paars-Wit op zoek naar een ervaren doelman om Timon Wellenreuther het vuur aan de schenen te leggen, waarbij de knoop al snel werd doorgehakt. Zo stelden de Brusselaars vandaag al Warner Hahn voor als nieuwste aanwinst. Geen onbekende in Neerpede, want de 28-jarige Nederlander stond daar ook vorige zomer reeds op de radar.
Per slot van rekening heeft Jelle ten Rouwelaar, de Nederlandse keeperstrainer van de recordkampioen, logischerwijs een boontje voor de Eredivisie. Daar werden op zijn voorspraak uiteindelijk Wellenreuther en Bart Verbruggen voor een appel en een ei opgepikt bij Willem II en NAC Breda, maar had dus net zo goed Hahn dan al de overstap naar Anderlecht kunnen maken. De boomlange doelman was op dat moment net einde contract bij Heerenveen en kon naar verluidt op heel wat interesse rekenen, al zat hij een halfjaar later dus nog steeds zonder club. Een situatie waar nu een einde aan komt.
Omwille van al die factoren namen wij de nieuwste aanwinst vorige week reeds op in een overzicht van potentiële targets voor Peter Verbeke om als doublure onder de lat te dienen. De voorkeur van de fans ging toen echter duidelijk uit naar een andere oplossing, met name een comeback voor Silvio Proto. Het clubicoon, die in het Lotto Park zes titels vierde en op 37-jarige leeftijd tegenwoordig bij Lazio vertoeft, kreeg maar liefst 43 procent van de bijna 5.000 stemmen achter zijn naam. Een teleurstelling dus voor de Paars-Witte aanhang, al bleek Hahn met 12 procent wel het meest populaire alternatief.
LEES OOK: Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter
Arne Decraene