Voorganger Kompany: "Anderlecht had mij al 7 keer ontslagen"

641 stemmen
Voorganger Kompany:

De strijd om de top vier en het bijhorend ticket voor PO I belooft ook na nieuwjaar razend spannend te worden. Na de uitstekende competitiestart hoopt Charleroi haar plaats alvast met succes te verdedigen. Al zal het dan onder meer Anderlecht moeten zien af te houden.


Even leken de Karolo's in vrije val, maar na een zes op 27 werden de voorbije drie wedstrijden opnieuw winnend afgesloten. In aanloop naar de topper tegen Antwerp kregen we dan ook een tevreden Karim Belhocine te zien op zijn wekelijkse persbabbel. Hij liet eerder al weten nooit het gevoel gehad te hebben dat zijn positie onder druk stond. "We hebben ups and downs gekend, maar wie niet? Ik blijf daar rustig bij. Allicht omdat ik, vergeleken met sommige collega's, het voordeel geniet coach te zijn van een club als Charleroi", herhaalde hij nu die opvatting.

"Jullie hadden het op een bepaald ogenblik over crisis, maar hoe zwaar dat woord weegt, is afhankelijk van de club, van de context. Ik ben goed geplaatst om de vergelijking te maken. Ik was de laatste coach van Anderlecht zonder Vincent Kompany. Een terugval zoals we die met Charleroi hebben meegemaakt in oktober en november, had ik bij Anderlecht nooit overleefd. Ze zouden mij zeven keer hebben ontslagen", voegde Belhocine er vervolgens al grijnzend aan toe. Gelukkig voor Kompany geniet hij zelf uiteraard wél een pak krediet in het Lotto Park.

LEES OOK: 'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Anderlecht had Belhocine een volwaardige kans moeten geven

Meest recent

Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

4
4
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

48
48
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

257
257
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

226
226
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

375
375
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

104
104
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

172
172
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

367
367
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

350
350
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

487
487
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

506
506
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

209
209
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

560
560
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

171
171
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

226
226
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

231
231
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

115
115
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

246
246
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

567
567
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

170
170
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

231
231
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

423
423
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

106
106
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

700
700

Meer sportnieuws