Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

door
Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

De voorbije jaren was de Gouden Schoen vooral een Brugse gelegenheid, want de laatste vier laureaten kwamen allemaal uit voor Club Brugge. In 2016 sleepte José Izquierdo het kleinood in de wacht, een jaar later was het de beurt aan Ruud Vormer en de voorbije twee edities werden telkens gewonnen door Hans Vanaken. De kans dat het vijf op een rij wordt voor Club, lijkt echter niet al te groot.


Zo worden door de meeste analisten de voorbije weken Lior Refaelov (Antwerp) en Raphael Holzhauser (Beerschot) naar voor geschoven als favorieten. Zij blijken ook in onze eigen poll de twee grootste kandidaten om de Gouden Schoen in de wacht te slepen. Charles De Ketelaere wordt wel nog als een outsider gezien, maar lijkt het toch af te zullen moeten leggen tegen het eerder genoemde duo.

Maar de Waalse journalist Vincenzo Ciuro geeft in La Dernière Heure aan dat hij voor twee andere verrassende Bruggelingen gaat stemmen. Hij schuift Simon Mignolet en Clinton Mata naar voor als zijn persoonlijke favorieten. Een opmerkelijke keuze, want over de taalgrens is er doorgaans niet al te veel aandacht voor Club en doelmannen en verdedigers lopen bij dergelijke verkiezingen meestal niet in de kijker. De laatste verdediger die de Gouden Schoen kon winnen, was Vincent Kompany in 2004. Voor een doelman zouden we al terug moeten naar 1989 en Michel Preud'homme.

LEES OOK: Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Wie zou de Schoen het meest verdienen?

Meest recent

'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

13
13
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

45
45
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

103
103
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

48
48
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

44
44
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

69
69
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

28
28
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

71
71
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

271
271
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

104
104
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

365
365
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

117
117
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

179
179
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

296
296
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

379
379
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

137
137
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

542
542
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

33
33
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

148
148
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

105
105
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

281
281
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

998
998
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

297
297

Meer sportnieuws