Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

961 stemmen
Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

De voorbije jaren was de Gouden Schoen vooral een Brugse gelegenheid, want de laatste vier laureaten kwamen allemaal uit voor Club Brugge. In 2016 sleepte José Izquierdo het kleinood in de wacht, een jaar later was het de beurt aan Ruud Vormer en de voorbije twee edities werden telkens gewonnen door Hans Vanaken. De kans dat het vijf op een rij wordt voor Club, lijkt echter niet al te groot.


Zo worden door de meeste analisten de voorbije weken Lior Refaelov (Antwerp) en Raphael Holzhauser (Beerschot) naar voor geschoven als favorieten. Zij blijken ook in onze eigen poll de twee grootste kandidaten om de Gouden Schoen in de wacht te slepen. Charles De Ketelaere wordt wel nog als een outsider gezien, maar lijkt het toch af te zullen moeten leggen tegen het eerder genoemde duo.

Maar de Waalse journalist Vincenzo Ciuro geeft in La Dernière Heure aan dat hij voor twee andere verrassende Bruggelingen gaat stemmen. Hij schuift Simon Mignolet en Clinton Mata naar voor als zijn persoonlijke favorieten. Een opmerkelijke keuze, want over de taalgrens is er doorgaans niet al te veel aandacht voor Club en doelmannen en verdedigers lopen bij dergelijke verkiezingen meestal niet in de kijker. De laatste verdediger die de Gouden Schoen kon winnen, was Vincent Kompany in 2004. Voor een doelman zouden we al terug moeten naar 1989 en Michel Preud'homme.

LEES OOK: Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Wie zou de Schoen het meest verdienen?

Meest recent

Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

7
7
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

55
55
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

61
61
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

49
49
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

39
39
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

99
99
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

305
305
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

56
56
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

399
399
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

88
88
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

264
264
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

454
454
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

341
341
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

423
423
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

511
511
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

878
878
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

207
207
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

367
367
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

119
119
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

247
247
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

504
504
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

488
488
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

361
361

Meer sportnieuws