Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

door
Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

De voorbije jaren was de Gouden Schoen vooral een Brugse gelegenheid, want de laatste vier laureaten kwamen allemaal uit voor Club Brugge. In 2016 sleepte José Izquierdo het kleinood in de wacht, een jaar later was het de beurt aan Ruud Vormer en de voorbije twee edities werden telkens gewonnen door Hans Vanaken. De kans dat het vijf op een rij wordt voor Club, lijkt echter niet al te groot.


Zo worden door de meeste analisten de voorbije weken Lior Refaelov (Antwerp) en Raphael Holzhauser (Beerschot) naar voor geschoven als favorieten. Zij blijken ook in onze eigen poll de twee grootste kandidaten om de Gouden Schoen in de wacht te slepen. Charles De Ketelaere wordt wel nog als een outsider gezien, maar lijkt het toch af te zullen moeten leggen tegen het eerder genoemde duo.

Maar de Waalse journalist Vincenzo Ciuro geeft in La Dernière Heure aan dat hij voor twee andere verrassende Bruggelingen gaat stemmen. Hij schuift Simon Mignolet en Clinton Mata naar voor als zijn persoonlijke favorieten. Een opmerkelijke keuze, want over de taalgrens is er doorgaans niet al te veel aandacht voor Club en doelmannen en verdedigers lopen bij dergelijke verkiezingen meestal niet in de kijker. De laatste verdediger die de Gouden Schoen kon winnen, was Vincent Kompany in 2004. Voor een doelman zouden we al terug moeten naar 1989 en Michel Preud'homme.

LEES OOK: Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Wie zou de Schoen het meest verdienen?

Meest recent

Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

57
57
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

29
29
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

181
181
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

91
91
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

117
117
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

277
277
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

28
28
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

302
302
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

261
261
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

82
82
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

178
178
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

427
427
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

131
131
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

100
100
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

66
66
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

226
226
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

148
148
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

127
127
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

371
371
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

135
135
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

617
617
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

85
85
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

96
96

Meer sportnieuws