Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

door
Analist duidt verrassende kandidaten aan voor Gouden Schoen

De voorbije jaren was de Gouden Schoen vooral een Brugse gelegenheid, want de laatste vier laureaten kwamen allemaal uit voor Club Brugge. In 2016 sleepte José Izquierdo het kleinood in de wacht, een jaar later was het de beurt aan Ruud Vormer en de voorbije twee edities werden telkens gewonnen door Hans Vanaken. De kans dat het vijf op een rij wordt voor Club, lijkt echter niet al te groot.


Zo worden door de meeste analisten de voorbije weken Lior Refaelov (Antwerp) en Raphael Holzhauser (Beerschot) naar voor geschoven als favorieten. Zij blijken ook in onze eigen poll de twee grootste kandidaten om de Gouden Schoen in de wacht te slepen. Charles De Ketelaere wordt wel nog als een outsider gezien, maar lijkt het toch af te zullen moeten leggen tegen het eerder genoemde duo.

Maar de Waalse journalist Vincenzo Ciuro geeft in La Dernière Heure aan dat hij voor twee andere verrassende Bruggelingen gaat stemmen. Hij schuift Simon Mignolet en Clinton Mata naar voor als zijn persoonlijke favorieten. Een opmerkelijke keuze, want over de taalgrens is er doorgaans niet al te veel aandacht voor Club en doelmannen en verdedigers lopen bij dergelijke verkiezingen meestal niet in de kijker. De laatste verdediger die de Gouden Schoen kon winnen, was Vincent Kompany in 2004. Voor een doelman zouden we al terug moeten naar 1989 en Michel Preud'homme.

LEES OOK: Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Wie zou de Schoen het meest verdienen?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

28
28
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

74
74
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

40
40
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

82
82
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

29
29
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

243
243
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

177
177
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

221
221
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

262
262
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

31
31
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

164
164
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

342
342
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

207
207
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

56
56
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

65
65
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

156
156
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

415
415
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

68
68
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

151
151
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

46
46
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

128
128
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

169
169
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

297
297

Meer sportnieuws