Club-Eupen gaat door, Panda's protesteren

door
Club-Eupen gaat door, Panda's protesteren

AS Eupen werd de voorbije weken zwaar getroffen door het coronavirus en moest daardoor zijn laatste drie wedstrijden telkens uitstellen. Ook het doorgaan van de wedstrijd van zaterdag tegen Club Brugge was lang niet zeker, maar donderdag is daarover eindelijk uitsluitsel komen.


Het Nieuwsblad meldt dat de partij gewoon door kan gaan, want bij de laatste testronde werden 'slechts' zes spelers van Eupen positief bevonden. Pas bij zeven besmette spelers kan een ploeg om uitstel vragen bij de Pro League. Bij Eupen zijn ze echter niet tevreden dat de match doorgaat. Trainer Beñat San José wijst erop dat er de voorbije weken amper getraind kon worden en dat slechts enkele spelers daardoor echt fit genoeg zijn om goed te presteren.

Eupen publiceerde op zijn website ook een statement waarop ze de overvolle kalender aanklagen. Doordat ze straks nog drie matchen moeten inhalen, spelen ze tussen 26 december en 31 januari maar liefst negen wedstrijden. "KAS Eupen heeft bij de Pro League zijn zorgen bekendgemaakt over de medische gevolgen van die snelle opeenvolging van wedstrijden en dat na een onderbreking van de competitie omwille van coronabesmettingen", schrijven ze. Eupen wijst erop dat ze een aantal keer maar twee rustdagen zullen hebben, waardoor het risico op spierblessures toeneemt. Daarnaast maken ze zich ook zorgen over de langetermijneffecten voor hun spelers die besmet raakten met Covid-19.

LEES OOK: Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Heeft Eupen gelijk dat ze protesteren?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

5
5
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

178
178
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

147
147
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

71
71
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

408
408
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

64
64
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

229
229
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

242
242
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

476
476
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

714
714
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

680
680
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

330
330
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

283
283
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

532
532
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

327
327
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

170
170
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

246
246
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

354
354
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

711
711
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

386
386
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2375
2375
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws