Club-Eupen gaat door, Panda's protesteren

door
Club-Eupen gaat door, Panda's protesteren

AS Eupen werd de voorbije weken zwaar getroffen door het coronavirus en moest daardoor zijn laatste drie wedstrijden telkens uitstellen. Ook het doorgaan van de wedstrijd van zaterdag tegen Club Brugge was lang niet zeker, maar donderdag is daarover eindelijk uitsluitsel komen.


Het Nieuwsblad meldt dat de partij gewoon door kan gaan, want bij de laatste testronde werden 'slechts' zes spelers van Eupen positief bevonden. Pas bij zeven besmette spelers kan een ploeg om uitstel vragen bij de Pro League. Bij Eupen zijn ze echter niet tevreden dat de match doorgaat. Trainer Beñat San José wijst erop dat er de voorbije weken amper getraind kon worden en dat slechts enkele spelers daardoor echt fit genoeg zijn om goed te presteren.

Eupen publiceerde op zijn website ook een statement waarop ze de overvolle kalender aanklagen. Doordat ze straks nog drie matchen moeten inhalen, spelen ze tussen 26 december en 31 januari maar liefst negen wedstrijden. "KAS Eupen heeft bij de Pro League zijn zorgen bekendgemaakt over de medische gevolgen van die snelle opeenvolging van wedstrijden en dat na een onderbreking van de competitie omwille van coronabesmettingen", schrijven ze. Eupen wijst erop dat ze een aantal keer maar twee rustdagen zullen hebben, waardoor het risico op spierblessures toeneemt. Daarnaast maken ze zich ook zorgen over de langetermijneffecten voor hun spelers die besmet raakten met Covid-19.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

Heeft Eupen gelijk dat ze protesteren?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

48
48
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

12
12
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

8
8
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

54
54
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

59
59
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

75
75
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

75
75
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

138
138
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

111
111
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

372
372
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

125
125
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

65
65
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

85
85
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

37
37
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

134
134
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

224
224
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

515
515
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

162
162
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

158
158
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

36
36
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

93
93
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

296
296
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

93
93
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

241
241
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

349
349

Meer sportnieuws