TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

271
TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is voor januari op zoek naar een spits en vanuit Nederland kwam woensdag het verrassende bericht dat Blauw-Zwart dicht bij de komst van Bas Dost zou staan. Met de Nederlander zou Club al rond zijn, alleen met Eintracht Frankfurt moet nog een akkoord gevonden worden. De Duitse club zou wel eerst een vervanger willen vinden voor de targetspits.



Als Dost effectief komt, mogen een pak andere namen geschrapt worden. Sowieso mogen al Ally Samatta en Divock Origi doorstreept worden op het Brugse lijstje. Het bestuur van Club vindt dat Samatta niet het juiste profiel heeft, terwijl Origi onhaalbaar is.

De voorbije dagen raakte bekend dat Ivan Leko Antwerp zou kunnen verlaten en intussen is ook duidelijk wie de nieuwe werkgever van de Kroaat zou worden. Guangzhou R&F, de club van Mousa Dembélé, heeft Leko een voorstel gedaan dat zo lucratief is dat de kans groot lijkt dat hij erop in zal gaan. De Chinezen zullen wel ook ongeveer 500.000 euro moeten overmaken aan Antwerp om de coach binnen te halen.



Ook Didier Lamkel Zé kan de Great Old gaan verlaten, al zullen ze daar op de Bosuil minder rouwig om zijn. De verguisde Kameroener zou naar Panathinaikos kunnen, waar hij herenigd zou worden met Laszlo Bölöni. De Grieken zouden hem voor de rest van het seizoen willen huren, met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro. Antwerp wil liever een definitieve transfer.

Anderlecht gaat mogelijk nog een verrassende transfer realiseren. Momenteel traint de transfervrije Mohamed Bouchouari mee met de A-kern en de kans zou groot zijn dat de 20-jarige rechtsachter een bescheiden contractvoorstel krijgt. De gewezen jeugdspeler, die vorig seizoen uitkwam voor Dudelange in Luxemburg, zou als doublure dienen voor Michael Murillo.



Wel lijkt het erop dat Paars-Wit komende maand Percy Tau gaat verliezen. Bij Brighton bevestigden ze dat ze bezig zijn met een terugkeer van de Zuid-Afrikaan in januari. Tot dusver kwam Tau in Engeland nooit in aanmerking voor een werkvergunning, maar door de gewijzigde voorwaarden na de Brexit gelooft de club erin dat het deze keer wel zal lukken.

Ook Cercle Brugge verliest mogelijk één van zijn smaakmakers. In Engeland weten ze dat FC Rostov al een bod van meer dan 3 miljoen euro uitgebracht heeft op Ike Ugbo, die dit seizoen al tien keer scoorde. Chelsea, de moederclub van de spits, veegde dat bod wel van tafel. Er zouden echter nog verschillende andere teams op de loer liggen.



Bovendien grijpt Cercle net als AA Gent en Standard naast een mogelijke winteraanwinst. De drie clubs hadden belangstelling voor Ali Akman, maar de Turkse spits trekt naar verluidt naar RB Salzburg. De Oostenrijkers tellen 4,5 miljoen euro neer om het 18-jarige talent weg te plukken bij Bursaspor.

KRC Genk moet in januari op zoek naar een nieuwe rechtsachter na het vertrek van Joakim Maehle en de eerste kandidaten duiken al op. Er zou onderhandeld worden over de komst van Angelo Preciado, een 22-jarige Ecuadoraan van Independiente del Valle. Door de interesse van Boca Juniors, River Plate, Palmeiras en Flamengo zullen de Limburgers wel dieper in de buidel moeten tasten. Ook Bryan Reynolds (FC Dallas) en Alexander Bah (SonderjyskE) zouden opties zijn.



Nils Schouterden staat voor een verrassend buitenlands avontuur. De aanvoerder van AS Eupen zou namelijk op het punt staan om naar een Cypriotische topclub te verkassen. Enkel de medische testen staan de transfer nog in de weg. De kans lijkt groot dat hij aan de slag gaat bij APOEL Nicosia, dat op zoek is naar een linkerflankspeler.

BUITENLAND

PSV zou in januari willen uitpakken met een stevige transfer. Ze zouden namelijk zaken willen doen met Arsenal, waar ze William Saliba willen weghalen. De jonge Fransman komt niet aan spelen toe en PSV wil hem met een uitleenbeurt een uitweg bieden. Er is echter interesse vanuit heel Europa voor de verdediger.

LEES OOK: ‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Zal Dost het spitsenprobleem van Club oplossen?

Meest recent

Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

2
2
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

38
38
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

77
77
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

178
178
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

516
516
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

41
41
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

324
324
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

48
48
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

32
32
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

138
138
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

283
283
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

58
58
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

57
57
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

192
192
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

229
229
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

219
219
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1233
1233
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

126
126
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

50
50
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

338
338
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

91
91
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

76
76
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

36
36
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

78
78
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48

Meer sportnieuws