TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

271 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is voor januari op zoek naar een spits en vanuit Nederland kwam woensdag het verrassende bericht dat Blauw-Zwart dicht bij de komst van Bas Dost zou staan. Met de Nederlander zou Club al rond zijn, alleen met Eintracht Frankfurt moet nog een akkoord gevonden worden. De Duitse club zou wel eerst een vervanger willen vinden voor de targetspits.



Als Dost effectief komt, mogen een pak andere namen geschrapt worden. Sowieso mogen al Ally Samatta en Divock Origi doorstreept worden op het Brugse lijstje. Het bestuur van Club vindt dat Samatta niet het juiste profiel heeft, terwijl Origi onhaalbaar is.

De voorbije dagen raakte bekend dat Ivan Leko Antwerp zou kunnen verlaten en intussen is ook duidelijk wie de nieuwe werkgever van de Kroaat zou worden. Guangzhou R&F, de club van Mousa Dembélé, heeft Leko een voorstel gedaan dat zo lucratief is dat de kans groot lijkt dat hij erop in zal gaan. De Chinezen zullen wel ook ongeveer 500.000 euro moeten overmaken aan Antwerp om de coach binnen te halen.



Ook Didier Lamkel Zé kan de Great Old gaan verlaten, al zullen ze daar op de Bosuil minder rouwig om zijn. De verguisde Kameroener zou naar Panathinaikos kunnen, waar hij herenigd zou worden met Laszlo Bölöni. De Grieken zouden hem voor de rest van het seizoen willen huren, met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro. Antwerp wil liever een definitieve transfer.

Anderlecht gaat mogelijk nog een verrassende transfer realiseren. Momenteel traint de transfervrije Mohamed Bouchouari mee met de A-kern en de kans zou groot zijn dat de 20-jarige rechtsachter een bescheiden contractvoorstel krijgt. De gewezen jeugdspeler, die vorig seizoen uitkwam voor Dudelange in Luxemburg, zou als doublure dienen voor Michael Murillo.



Wel lijkt het erop dat Paars-Wit komende maand Percy Tau gaat verliezen. Bij Brighton bevestigden ze dat ze bezig zijn met een terugkeer van de Zuid-Afrikaan in januari. Tot dusver kwam Tau in Engeland nooit in aanmerking voor een werkvergunning, maar door de gewijzigde voorwaarden na de Brexit gelooft de club erin dat het deze keer wel zal lukken.

Ook Cercle Brugge verliest mogelijk één van zijn smaakmakers. In Engeland weten ze dat FC Rostov al een bod van meer dan 3 miljoen euro uitgebracht heeft op Ike Ugbo, die dit seizoen al tien keer scoorde. Chelsea, de moederclub van de spits, veegde dat bod wel van tafel. Er zouden echter nog verschillende andere teams op de loer liggen.



Bovendien grijpt Cercle net als AA Gent en Standard naast een mogelijke winteraanwinst. De drie clubs hadden belangstelling voor Ali Akman, maar de Turkse spits trekt naar verluidt naar RB Salzburg. De Oostenrijkers tellen 4,5 miljoen euro neer om het 18-jarige talent weg te plukken bij Bursaspor.

KRC Genk moet in januari op zoek naar een nieuwe rechtsachter na het vertrek van Joakim Maehle en de eerste kandidaten duiken al op. Er zou onderhandeld worden over de komst van Angelo Preciado, een 22-jarige Ecuadoraan van Independiente del Valle. Door de interesse van Boca Juniors, River Plate, Palmeiras en Flamengo zullen de Limburgers wel dieper in de buidel moeten tasten. Ook Bryan Reynolds (FC Dallas) en Alexander Bah (SonderjyskE) zouden opties zijn.



Nils Schouterden staat voor een verrassend buitenlands avontuur. De aanvoerder van AS Eupen zou namelijk op het punt staan om naar een Cypriotische topclub te verkassen. Enkel de medische testen staan de transfer nog in de weg. De kans lijkt groot dat hij aan de slag gaat bij APOEL Nicosia, dat op zoek is naar een linkerflankspeler.

BUITENLAND

PSV zou in januari willen uitpakken met een stevige transfer. Ze zouden namelijk zaken willen doen met Arsenal, waar ze William Saliba willen weghalen. De jonge Fransman komt niet aan spelen toe en PSV wil hem met een uitleenbeurt een uitweg bieden. Er is echter interesse vanuit heel Europa voor de verdediger.

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Zal Dost het spitsenprobleem van Club oplossen?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

116
116
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

41
41
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

45
45
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

58
58
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

182
182
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

82
82
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

273
273
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

22
22
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

73
73
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

70
70
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

260
260
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

64
64
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

639
639
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

256
256
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

494
494
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

39
39
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

96
96
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

130
130
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

29
29
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

615
615
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94

Meer sportnieuws