TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

271 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is voor januari op zoek naar een spits en vanuit Nederland kwam woensdag het verrassende bericht dat Blauw-Zwart dicht bij de komst van Bas Dost zou staan. Met de Nederlander zou Club al rond zijn, alleen met Eintracht Frankfurt moet nog een akkoord gevonden worden. De Duitse club zou wel eerst een vervanger willen vinden voor de targetspits.



Als Dost effectief komt, mogen een pak andere namen geschrapt worden. Sowieso mogen al Ally Samatta en Divock Origi doorstreept worden op het Brugse lijstje. Het bestuur van Club vindt dat Samatta niet het juiste profiel heeft, terwijl Origi onhaalbaar is.

De voorbije dagen raakte bekend dat Ivan Leko Antwerp zou kunnen verlaten en intussen is ook duidelijk wie de nieuwe werkgever van de Kroaat zou worden. Guangzhou R&F, de club van Mousa Dembélé, heeft Leko een voorstel gedaan dat zo lucratief is dat de kans groot lijkt dat hij erop in zal gaan. De Chinezen zullen wel ook ongeveer 500.000 euro moeten overmaken aan Antwerp om de coach binnen te halen.



Ook Didier Lamkel Zé kan de Great Old gaan verlaten, al zullen ze daar op de Bosuil minder rouwig om zijn. De verguisde Kameroener zou naar Panathinaikos kunnen, waar hij herenigd zou worden met Laszlo Bölöni. De Grieken zouden hem voor de rest van het seizoen willen huren, met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro. Antwerp wil liever een definitieve transfer.

Anderlecht gaat mogelijk nog een verrassende transfer realiseren. Momenteel traint de transfervrije Mohamed Bouchouari mee met de A-kern en de kans zou groot zijn dat de 20-jarige rechtsachter een bescheiden contractvoorstel krijgt. De gewezen jeugdspeler, die vorig seizoen uitkwam voor Dudelange in Luxemburg, zou als doublure dienen voor Michael Murillo.



Wel lijkt het erop dat Paars-Wit komende maand Percy Tau gaat verliezen. Bij Brighton bevestigden ze dat ze bezig zijn met een terugkeer van de Zuid-Afrikaan in januari. Tot dusver kwam Tau in Engeland nooit in aanmerking voor een werkvergunning, maar door de gewijzigde voorwaarden na de Brexit gelooft de club erin dat het deze keer wel zal lukken.

Ook Cercle Brugge verliest mogelijk één van zijn smaakmakers. In Engeland weten ze dat FC Rostov al een bod van meer dan 3 miljoen euro uitgebracht heeft op Ike Ugbo, die dit seizoen al tien keer scoorde. Chelsea, de moederclub van de spits, veegde dat bod wel van tafel. Er zouden echter nog verschillende andere teams op de loer liggen.



Bovendien grijpt Cercle net als AA Gent en Standard naast een mogelijke winteraanwinst. De drie clubs hadden belangstelling voor Ali Akman, maar de Turkse spits trekt naar verluidt naar RB Salzburg. De Oostenrijkers tellen 4,5 miljoen euro neer om het 18-jarige talent weg te plukken bij Bursaspor.

KRC Genk moet in januari op zoek naar een nieuwe rechtsachter na het vertrek van Joakim Maehle en de eerste kandidaten duiken al op. Er zou onderhandeld worden over de komst van Angelo Preciado, een 22-jarige Ecuadoraan van Independiente del Valle. Door de interesse van Boca Juniors, River Plate, Palmeiras en Flamengo zullen de Limburgers wel dieper in de buidel moeten tasten. Ook Bryan Reynolds (FC Dallas) en Alexander Bah (SonderjyskE) zouden opties zijn.



Nils Schouterden staat voor een verrassend buitenlands avontuur. De aanvoerder van AS Eupen zou namelijk op het punt staan om naar een Cypriotische topclub te verkassen. Enkel de medische testen staan de transfer nog in de weg. De kans lijkt groot dat hij aan de slag gaat bij APOEL Nicosia, dat op zoek is naar een linkerflankspeler.

BUITENLAND

PSV zou in januari willen uitpakken met een stevige transfer. Ze zouden namelijk zaken willen doen met Arsenal, waar ze William Saliba willen weghalen. De jonge Fransman komt niet aan spelen toe en PSV wil hem met een uitleenbeurt een uitweg bieden. Er is echter interesse vanuit heel Europa voor de verdediger.

LEES OOK: TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

Zal Dost het spitsenprobleem van Club oplossen?

Meest recent

TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

20
20
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

149
149
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

42
42
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

142
142
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

245
245
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

418
418
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

141
141
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

210
210
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

168
168
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

784
784
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

195
195
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

335
335
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

190
190
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

481
481
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

342
342
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

547
547
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

481
481
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

115
115
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

148
148
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

99
99
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

219
219
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

350
350
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

501
501

Meer sportnieuws