TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

271 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is voor januari op zoek naar een spits en vanuit Nederland kwam woensdag het verrassende bericht dat Blauw-Zwart dicht bij de komst van Bas Dost zou staan. Met de Nederlander zou Club al rond zijn, alleen met Eintracht Frankfurt moet nog een akkoord gevonden worden. De Duitse club zou wel eerst een vervanger willen vinden voor de targetspits.



Als Dost effectief komt, mogen een pak andere namen geschrapt worden. Sowieso mogen al Ally Samatta en Divock Origi doorstreept worden op het Brugse lijstje. Het bestuur van Club vindt dat Samatta niet het juiste profiel heeft, terwijl Origi onhaalbaar is.

De voorbije dagen raakte bekend dat Ivan Leko Antwerp zou kunnen verlaten en intussen is ook duidelijk wie de nieuwe werkgever van de Kroaat zou worden. Guangzhou R&F, de club van Mousa Dembélé, heeft Leko een voorstel gedaan dat zo lucratief is dat de kans groot lijkt dat hij erop in zal gaan. De Chinezen zullen wel ook ongeveer 500.000 euro moeten overmaken aan Antwerp om de coach binnen te halen.



Ook Didier Lamkel Zé kan de Great Old gaan verlaten, al zullen ze daar op de Bosuil minder rouwig om zijn. De verguisde Kameroener zou naar Panathinaikos kunnen, waar hij herenigd zou worden met Laszlo Bölöni. De Grieken zouden hem voor de rest van het seizoen willen huren, met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro. Antwerp wil liever een definitieve transfer.

Anderlecht gaat mogelijk nog een verrassende transfer realiseren. Momenteel traint de transfervrije Mohamed Bouchouari mee met de A-kern en de kans zou groot zijn dat de 20-jarige rechtsachter een bescheiden contractvoorstel krijgt. De gewezen jeugdspeler, die vorig seizoen uitkwam voor Dudelange in Luxemburg, zou als doublure dienen voor Michael Murillo.



Wel lijkt het erop dat Paars-Wit komende maand Percy Tau gaat verliezen. Bij Brighton bevestigden ze dat ze bezig zijn met een terugkeer van de Zuid-Afrikaan in januari. Tot dusver kwam Tau in Engeland nooit in aanmerking voor een werkvergunning, maar door de gewijzigde voorwaarden na de Brexit gelooft de club erin dat het deze keer wel zal lukken.

Ook Cercle Brugge verliest mogelijk één van zijn smaakmakers. In Engeland weten ze dat FC Rostov al een bod van meer dan 3 miljoen euro uitgebracht heeft op Ike Ugbo, die dit seizoen al tien keer scoorde. Chelsea, de moederclub van de spits, veegde dat bod wel van tafel. Er zouden echter nog verschillende andere teams op de loer liggen.



Bovendien grijpt Cercle net als AA Gent en Standard naast een mogelijke winteraanwinst. De drie clubs hadden belangstelling voor Ali Akman, maar de Turkse spits trekt naar verluidt naar RB Salzburg. De Oostenrijkers tellen 4,5 miljoen euro neer om het 18-jarige talent weg te plukken bij Bursaspor.

KRC Genk moet in januari op zoek naar een nieuwe rechtsachter na het vertrek van Joakim Maehle en de eerste kandidaten duiken al op. Er zou onderhandeld worden over de komst van Angelo Preciado, een 22-jarige Ecuadoraan van Independiente del Valle. Door de interesse van Boca Juniors, River Plate, Palmeiras en Flamengo zullen de Limburgers wel dieper in de buidel moeten tasten. Ook Bryan Reynolds (FC Dallas) en Alexander Bah (SonderjyskE) zouden opties zijn.



Nils Schouterden staat voor een verrassend buitenlands avontuur. De aanvoerder van AS Eupen zou namelijk op het punt staan om naar een Cypriotische topclub te verkassen. Enkel de medische testen staan de transfer nog in de weg. De kans lijkt groot dat hij aan de slag gaat bij APOEL Nicosia, dat op zoek is naar een linkerflankspeler.

BUITENLAND

PSV zou in januari willen uitpakken met een stevige transfer. Ze zouden namelijk zaken willen doen met Arsenal, waar ze William Saliba willen weghalen. De jonge Fransman komt niet aan spelen toe en PSV wil hem met een uitleenbeurt een uitweg bieden. Er is echter interesse vanuit heel Europa voor de verdediger.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Zal Dost het spitsenprobleem van Club oplossen?

Meest recent

Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

13
13
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

174
174
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

140
140
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

88
88
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

167
167
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

44
44
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

21
21
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

59
59
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

352
352
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

138
138
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

348
348
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

467
467
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1169
1169
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

126
126
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

457
457
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

186
186
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70

Meer sportnieuws