TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

271 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club dicht bij Dost, Leko op weg naar China'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is voor januari op zoek naar een spits en vanuit Nederland kwam woensdag het verrassende bericht dat Blauw-Zwart dicht bij de komst van Bas Dost zou staan. Met de Nederlander zou Club al rond zijn, alleen met Eintracht Frankfurt moet nog een akkoord gevonden worden. De Duitse club zou wel eerst een vervanger willen vinden voor de targetspits.



Als Dost effectief komt, mogen een pak andere namen geschrapt worden. Sowieso mogen al Ally Samatta en Divock Origi doorstreept worden op het Brugse lijstje. Het bestuur van Club vindt dat Samatta niet het juiste profiel heeft, terwijl Origi onhaalbaar is.

De voorbije dagen raakte bekend dat Ivan Leko Antwerp zou kunnen verlaten en intussen is ook duidelijk wie de nieuwe werkgever van de Kroaat zou worden. Guangzhou R&F, de club van Mousa Dembélé, heeft Leko een voorstel gedaan dat zo lucratief is dat de kans groot lijkt dat hij erop in zal gaan. De Chinezen zullen wel ook ongeveer 500.000 euro moeten overmaken aan Antwerp om de coach binnen te halen.



Ook Didier Lamkel Zé kan de Great Old gaan verlaten, al zullen ze daar op de Bosuil minder rouwig om zijn. De verguisde Kameroener zou naar Panathinaikos kunnen, waar hij herenigd zou worden met Laszlo Bölöni. De Grieken zouden hem voor de rest van het seizoen willen huren, met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro. Antwerp wil liever een definitieve transfer.

Anderlecht gaat mogelijk nog een verrassende transfer realiseren. Momenteel traint de transfervrije Mohamed Bouchouari mee met de A-kern en de kans zou groot zijn dat de 20-jarige rechtsachter een bescheiden contractvoorstel krijgt. De gewezen jeugdspeler, die vorig seizoen uitkwam voor Dudelange in Luxemburg, zou als doublure dienen voor Michael Murillo.



Wel lijkt het erop dat Paars-Wit komende maand Percy Tau gaat verliezen. Bij Brighton bevestigden ze dat ze bezig zijn met een terugkeer van de Zuid-Afrikaan in januari. Tot dusver kwam Tau in Engeland nooit in aanmerking voor een werkvergunning, maar door de gewijzigde voorwaarden na de Brexit gelooft de club erin dat het deze keer wel zal lukken.

Ook Cercle Brugge verliest mogelijk één van zijn smaakmakers. In Engeland weten ze dat FC Rostov al een bod van meer dan 3 miljoen euro uitgebracht heeft op Ike Ugbo, die dit seizoen al tien keer scoorde. Chelsea, de moederclub van de spits, veegde dat bod wel van tafel. Er zouden echter nog verschillende andere teams op de loer liggen.



Bovendien grijpt Cercle net als AA Gent en Standard naast een mogelijke winteraanwinst. De drie clubs hadden belangstelling voor Ali Akman, maar de Turkse spits trekt naar verluidt naar RB Salzburg. De Oostenrijkers tellen 4,5 miljoen euro neer om het 18-jarige talent weg te plukken bij Bursaspor.

KRC Genk moet in januari op zoek naar een nieuwe rechtsachter na het vertrek van Joakim Maehle en de eerste kandidaten duiken al op. Er zou onderhandeld worden over de komst van Angelo Preciado, een 22-jarige Ecuadoraan van Independiente del Valle. Door de interesse van Boca Juniors, River Plate, Palmeiras en Flamengo zullen de Limburgers wel dieper in de buidel moeten tasten. Ook Bryan Reynolds (FC Dallas) en Alexander Bah (SonderjyskE) zouden opties zijn.



Nils Schouterden staat voor een verrassend buitenlands avontuur. De aanvoerder van AS Eupen zou namelijk op het punt staan om naar een Cypriotische topclub te verkassen. Enkel de medische testen staan de transfer nog in de weg. De kans lijkt groot dat hij aan de slag gaat bij APOEL Nicosia, dat op zoek is naar een linkerflankspeler.

BUITENLAND

PSV zou in januari willen uitpakken met een stevige transfer. Ze zouden namelijk zaken willen doen met Arsenal, waar ze William Saliba willen weghalen. De jonge Fransman komt niet aan spelen toe en PSV wil hem met een uitleenbeurt een uitweg bieden. Er is echter interesse vanuit heel Europa voor de verdediger.

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Zal Dost het spitsenprobleem van Club oplossen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

150
150
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

65
65
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

89
89
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

131
131
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

80
80
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

127
127
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

293
293
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

632
632
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

729
729
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

186
186
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws