TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

173
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn ze in januari op zoek naar een spits en daarvoor duiken alsmaar meer namen op. Vanuit Turkije klinkt het dat Ally Samatta graag wil vertrekken bij Fenerbahçe en dat hij een terugkeer naar België wel ziet zitten. De ex-spits van Genk, die in de zomer al in beeld was bij Club, kan dus opnieuw een optie worden. Maar ook de naam van Randal Kolo Muani (FC Nantes) valt nu. Club zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de 22-jarige, die ook gevolgd wordt door RB Leipzig.



Ook Divock Origi werd al genoemd, net als bij AntwerpLiverpool zou de Rode Duivel willen verhuren, maar daar zou wel een huursom van 2 miljoen euro tegenover moeten staan. Origi zou zelf echter niet happig zijn op een transfer naar de Jupiler Pro League en bovendien zijn andere geïnteresseerde teams als Wolverhampton, Schalke 04 en Fiorentina kapitaalkrachtiger.

Aan uitgaande zijde mogen we ook één en ander verwachten. Zo lijkt Luan Peres Club definitief te gaan verlaten. De Braziliaanse verdediger werd het voorbije anderhalf jaar met succes verhuurd aan Santos, maar krijgt geen nieuwe kans. Bij Club geven ze aan dat ze al met verschillende clubs onderhandelen over een transfer van Luan. Ook Santos wil hem langer houden, maar die onderhandelingen zitten in het slop.



Bij Anderlecht mogen we in januari vooral uitgaande transfers verwachten. Maar liefst negen spelers zouden het Lotto Park immers kunnen gaan verlaten. Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic en Bubacarr Sanneh moeten weg, en bij een goed bod mogen ook Isaac Kiese Thelin, Peter Zulj, Landry Dimata en Michel Vlap beschikken. Ilias Takidine mag dan weer op huurbasis weg.

Er zal wel mogelijk wel minstens één nieuwkomer neerstrijken. Door de langdurige afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge zou Anderlecht overwegen om een nieuwe doelman aan te trekken, als extra doublure voor Timon Wellenreuther. De jongeren Bart Verbruggen en Rik Vercauteren worden nog niet klaar geacht voor het grote werk.



Ook verdediger Stian Gregersen blijft in beeld. De Noor van Molde heeft echter wel één voorwaarde voor een transfer komende zomer: hij wil naar een ploeg die Europees voetbal speelt. Dat is nog haalbaar voor Anderlecht, voor concurrent OGC Nice, dat pas dertiende staat in de Ligue 1, zal dat al een pak moeilijker worden;

De kans bestaat dat Ivan Leko na amper een halfjaar alweer vertrekt bij Antwerp. De Kroatische coach zou een zeer lucratieve aanbieding gekregen hebben uit China en die zou hem doen twijfelen. Antwerp zou bereid zijn mee te werken als hij inderdaad wil vertrekken. Als opvolger wordt alweer de naam van ex-bondscoach Marc Wilmots genoemd.



De Great Old zou wel nog verlost kunnen raken van Didier Lamkel Zé. Laszlo Bölöni zou de Kameroener namelijk naar Panathinaikos willen halen. De Grieken zouden hem willen huren met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro, terwijl Antwerp mikt op een definitieve transfer.

AA Gent ziet in januari in principe Eric Smith terugkeren van een uitleenbeurt, maar de kans lijkt klein dat hij ook effectief aan de slag zal gaan in de Ghelamco Arena. De Buffalo's zijn bereid mee te werken aan een transfer en Smith wil zelf ook enkel blijven als hij een volwaardige kans krijgt. Er zou alvast interesse zijn uit Zweden, van Halmstads en Nörrkoping.



Er worden opnieuw enkele jonge buitenlanders gelinkt aan een transfer naar de Jupiler Pro League. Er zou Belgische interesse zijn voor Homer Martinez, een 23-jarige Colombiaanse verdediger van Bucaramanga, en Samuel Grandsir, een 24-jarige flankaanvaller van AS Monaco. Die laatste zou wel ook interesse uit Spanje genieten.

BUITENLAND

Lille plukte in de zomer Sven Botman weg uit het B-elftal van Ajax en de 20-jarige Nederlander maakte sindsdien grote indruk. In die mate zelfs dat de topclubs in januari al in de rij staan om hem in te lijven. FC Barcelona zou in hem een ideale aanwinst voor de defensie zien, Liverpool wil hem om de blessures van Van Dijk en Gomez op te vangen en ook Internazionale zou al geïnformeerd hebben. Lille zou officieel 50 miljoen euro eisen, maar verwacht wordt dat ze ook met 30 miljoen al vrede zouden nemen.



Na amper een jaar zou het avontuur van Renaud Emond in de Ligue 1 er alweer opzitten. De spits kon zich niet doorzetten bij FC Nantes en zou in januari alweer mogen vertrekken, net als Kalifa Coulibaly (ex-AA Gent). Of er interesse is voor onze landgenoot, is momenteel nog niet duidelijk.

Luc Nilis heeft een nieuwe job gevonden. Na zijn mislukte stage bij Anderlecht kreeg de ex-spits wél een job bij de nationale ploeg van Jordanië. Hij gaat er aan de slag als spitsentrainer en als assistent van bondscoach Vital Borkelmans. 

LEES OOK: Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

Denk je dat Leko echt Antwerp zou verlaten?

Meest recent

Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

124
124
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

38
38
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

160
160
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

522
522
Tielemans naar United: PL-icoon plakt straf cijfer op transfer

Youri Tielemans versierde in het tussenseizoen redelijk onverwacht een droomtransfer naar Manchester ...

74
74
"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

325
325
Courtois sneert na transfersoap: "Jammer voor hem"

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

195
195
Hommeles op Bosuil: 'geen begrip' voor nukkige smaakmaker

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

701
701
Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

422
422
'City blijft doordraven: nieuwe transferbom van 130 miljoen'

Manchester City rondde woensdag de komsty af van Ayyoub Bouaddi, die voor zo'n 100 miljoen euro ...

204
204
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

703
703
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

215
215
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

92
92
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

135
135
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

52
52
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

372
372
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

427
427
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

94
94
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

608
608
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

645
645
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

1126
1126
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

47
47
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

499
499
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

721
721
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

270
270

Meer sportnieuws