TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

173 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn ze in januari op zoek naar een spits en daarvoor duiken alsmaar meer namen op. Vanuit Turkije klinkt het dat Ally Samatta graag wil vertrekken bij Fenerbahçe en dat hij een terugkeer naar België wel ziet zitten. De ex-spits van Genk, die in de zomer al in beeld was bij Club, kan dus opnieuw een optie worden. Maar ook de naam van Randal Kolo Muani (FC Nantes) valt nu. Club zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de 22-jarige, die ook gevolgd wordt door RB Leipzig.



Ook Divock Origi werd al genoemd, net als bij AntwerpLiverpool zou de Rode Duivel willen verhuren, maar daar zou wel een huursom van 2 miljoen euro tegenover moeten staan. Origi zou zelf echter niet happig zijn op een transfer naar de Jupiler Pro League en bovendien zijn andere geïnteresseerde teams als Wolverhampton, Schalke 04 en Fiorentina kapitaalkrachtiger.

Aan uitgaande zijde mogen we ook één en ander verwachten. Zo lijkt Luan Peres Club definitief te gaan verlaten. De Braziliaanse verdediger werd het voorbije anderhalf jaar met succes verhuurd aan Santos, maar krijgt geen nieuwe kans. Bij Club geven ze aan dat ze al met verschillende clubs onderhandelen over een transfer van Luan. Ook Santos wil hem langer houden, maar die onderhandelingen zitten in het slop.



Bij Anderlecht mogen we in januari vooral uitgaande transfers verwachten. Maar liefst negen spelers zouden het Lotto Park immers kunnen gaan verlaten. Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic en Bubacarr Sanneh moeten weg, en bij een goed bod mogen ook Isaac Kiese Thelin, Peter Zulj, Landry Dimata en Michel Vlap beschikken. Ilias Takidine mag dan weer op huurbasis weg.

Er zal wel mogelijk wel minstens één nieuwkomer neerstrijken. Door de langdurige afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge zou Anderlecht overwegen om een nieuwe doelman aan te trekken, als extra doublure voor Timon Wellenreuther. De jongeren Bart Verbruggen en Rik Vercauteren worden nog niet klaar geacht voor het grote werk.



Ook verdediger Stian Gregersen blijft in beeld. De Noor van Molde heeft echter wel één voorwaarde voor een transfer komende zomer: hij wil naar een ploeg die Europees voetbal speelt. Dat is nog haalbaar voor Anderlecht, voor concurrent OGC Nice, dat pas dertiende staat in de Ligue 1, zal dat al een pak moeilijker worden;

De kans bestaat dat Ivan Leko na amper een halfjaar alweer vertrekt bij Antwerp. De Kroatische coach zou een zeer lucratieve aanbieding gekregen hebben uit China en die zou hem doen twijfelen. Antwerp zou bereid zijn mee te werken als hij inderdaad wil vertrekken. Als opvolger wordt alweer de naam van ex-bondscoach Marc Wilmots genoemd.



De Great Old zou wel nog verlost kunnen raken van Didier Lamkel Zé. Laszlo Bölöni zou de Kameroener namelijk naar Panathinaikos willen halen. De Grieken zouden hem willen huren met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro, terwijl Antwerp mikt op een definitieve transfer.

AA Gent ziet in januari in principe Eric Smith terugkeren van een uitleenbeurt, maar de kans lijkt klein dat hij ook effectief aan de slag zal gaan in de Ghelamco Arena. De Buffalo's zijn bereid mee te werken aan een transfer en Smith wil zelf ook enkel blijven als hij een volwaardige kans krijgt. Er zou alvast interesse zijn uit Zweden, van Halmstads en Nörrkoping.



Er worden opnieuw enkele jonge buitenlanders gelinkt aan een transfer naar de Jupiler Pro League. Er zou Belgische interesse zijn voor Homer Martinez, een 23-jarige Colombiaanse verdediger van Bucaramanga, en Samuel Grandsir, een 24-jarige flankaanvaller van AS Monaco. Die laatste zou wel ook interesse uit Spanje genieten.

BUITENLAND

Lille plukte in de zomer Sven Botman weg uit het B-elftal van Ajax en de 20-jarige Nederlander maakte sindsdien grote indruk. In die mate zelfs dat de topclubs in januari al in de rij staan om hem in te lijven. FC Barcelona zou in hem een ideale aanwinst voor de defensie zien, Liverpool wil hem om de blessures van Van Dijk en Gomez op te vangen en ook Internazionale zou al geïnformeerd hebben. Lille zou officieel 50 miljoen euro eisen, maar verwacht wordt dat ze ook met 30 miljoen al vrede zouden nemen.



Na amper een jaar zou het avontuur van Renaud Emond in de Ligue 1 er alweer opzitten. De spits kon zich niet doorzetten bij FC Nantes en zou in januari alweer mogen vertrekken, net als Kalifa Coulibaly (ex-AA Gent). Of er interesse is voor onze landgenoot, is momenteel nog niet duidelijk.

Luc Nilis heeft een nieuwe job gevonden. Na zijn mislukte stage bij Anderlecht kreeg de ex-spits wél een job bij de nationale ploeg van Jordanië. Hij gaat er aan de slag als spitsentrainer en als assistent van bondscoach Vital Borkelmans. 

LEES OOK: Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

Denk je dat Leko echt Antwerp zou verlaten?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

39
39
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

72
72
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

40
40
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

184
184
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

104
104
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

196
196
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

105
105
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

137
137
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

800
800
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1088
1088
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

542
542
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

172
172
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

289
289
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

258
258
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

807
807
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws