TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn ze in januari op zoek naar een spits en daarvoor duiken alsmaar meer namen op. Vanuit Turkije klinkt het dat Ally Samatta graag wil vertrekken bij Fenerbahçe en dat hij een terugkeer naar België wel ziet zitten. De ex-spits van Genk, die in de zomer al in beeld was bij Club, kan dus opnieuw een optie worden. Maar ook de naam van Randal Kolo Muani (FC Nantes) valt nu. Club zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de 22-jarige, die ook gevolgd wordt door RB Leipzig.



Ook Divock Origi werd al genoemd, net als bij AntwerpLiverpool zou de Rode Duivel willen verhuren, maar daar zou wel een huursom van 2 miljoen euro tegenover moeten staan. Origi zou zelf echter niet happig zijn op een transfer naar de Jupiler Pro League en bovendien zijn andere geïnteresseerde teams als Wolverhampton, Schalke 04 en Fiorentina kapitaalkrachtiger.

Aan uitgaande zijde mogen we ook één en ander verwachten. Zo lijkt Luan Peres Club definitief te gaan verlaten. De Braziliaanse verdediger werd het voorbije anderhalf jaar met succes verhuurd aan Santos, maar krijgt geen nieuwe kans. Bij Club geven ze aan dat ze al met verschillende clubs onderhandelen over een transfer van Luan. Ook Santos wil hem langer houden, maar die onderhandelingen zitten in het slop.



Bij Anderlecht mogen we in januari vooral uitgaande transfers verwachten. Maar liefst negen spelers zouden het Lotto Park immers kunnen gaan verlaten. Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic en Bubacarr Sanneh moeten weg, en bij een goed bod mogen ook Isaac Kiese Thelin, Peter Zulj, Landry Dimata en Michel Vlap beschikken. Ilias Takidine mag dan weer op huurbasis weg.

Er zal wel mogelijk wel minstens één nieuwkomer neerstrijken. Door de langdurige afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge zou Anderlecht overwegen om een nieuwe doelman aan te trekken, als extra doublure voor Timon Wellenreuther. De jongeren Bart Verbruggen en Rik Vercauteren worden nog niet klaar geacht voor het grote werk.



Ook verdediger Stian Gregersen blijft in beeld. De Noor van Molde heeft echter wel één voorwaarde voor een transfer komende zomer: hij wil naar een ploeg die Europees voetbal speelt. Dat is nog haalbaar voor Anderlecht, voor concurrent OGC Nice, dat pas dertiende staat in de Ligue 1, zal dat al een pak moeilijker worden;

De kans bestaat dat Ivan Leko na amper een halfjaar alweer vertrekt bij Antwerp. De Kroatische coach zou een zeer lucratieve aanbieding gekregen hebben uit China en die zou hem doen twijfelen. Antwerp zou bereid zijn mee te werken als hij inderdaad wil vertrekken. Als opvolger wordt alweer de naam van ex-bondscoach Marc Wilmots genoemd.



De Great Old zou wel nog verlost kunnen raken van Didier Lamkel Zé. Laszlo Bölöni zou de Kameroener namelijk naar Panathinaikos willen halen. De Grieken zouden hem willen huren met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro, terwijl Antwerp mikt op een definitieve transfer.

AA Gent ziet in januari in principe Eric Smith terugkeren van een uitleenbeurt, maar de kans lijkt klein dat hij ook effectief aan de slag zal gaan in de Ghelamco Arena. De Buffalo's zijn bereid mee te werken aan een transfer en Smith wil zelf ook enkel blijven als hij een volwaardige kans krijgt. Er zou alvast interesse zijn uit Zweden, van Halmstads en Nörrkoping.



Er worden opnieuw enkele jonge buitenlanders gelinkt aan een transfer naar de Jupiler Pro League. Er zou Belgische interesse zijn voor Homer Martinez, een 23-jarige Colombiaanse verdediger van Bucaramanga, en Samuel Grandsir, een 24-jarige flankaanvaller van AS Monaco. Die laatste zou wel ook interesse uit Spanje genieten.

BUITENLAND

Lille plukte in de zomer Sven Botman weg uit het B-elftal van Ajax en de 20-jarige Nederlander maakte sindsdien grote indruk. In die mate zelfs dat de topclubs in januari al in de rij staan om hem in te lijven. FC Barcelona zou in hem een ideale aanwinst voor de defensie zien, Liverpool wil hem om de blessures van Van Dijk en Gomez op te vangen en ook Internazionale zou al geïnformeerd hebben. Lille zou officieel 50 miljoen euro eisen, maar verwacht wordt dat ze ook met 30 miljoen al vrede zouden nemen.



Na amper een jaar zou het avontuur van Renaud Emond in de Ligue 1 er alweer opzitten. De spits kon zich niet doorzetten bij FC Nantes en zou in januari alweer mogen vertrekken, net als Kalifa Coulibaly (ex-AA Gent). Of er interesse is voor onze landgenoot, is momenteel nog niet duidelijk.

Luc Nilis heeft een nieuwe job gevonden. Na zijn mislukte stage bij Anderlecht kreeg de ex-spits wél een job bij de nationale ploeg van Jordanië. Hij gaat er aan de slag als spitsentrainer en als assistent van bondscoach Vital Borkelmans. 

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Denk je dat Leko echt Antwerp zou verlaten?

Meest recent

Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

7
7
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

42
42
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

97
97
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

191
191
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

390
390
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

112
112
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

35
35
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

146
146
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

144
144
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

480
480
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

113
113
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

203
203
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

45
45
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

156
156
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

351
351
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

148
148
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

99
99
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

410
410
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

158
158
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

174
174

Meer sportnieuws