TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op Samatta, Leko kan Antwerp verlaten'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn ze in januari op zoek naar een spits en daarvoor duiken alsmaar meer namen op. Vanuit Turkije klinkt het dat Ally Samatta graag wil vertrekken bij Fenerbahçe en dat hij een terugkeer naar België wel ziet zitten. De ex-spits van Genk, die in de zomer al in beeld was bij Club, kan dus opnieuw een optie worden. Maar ook de naam van Randal Kolo Muani (FC Nantes) valt nu. Club zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de 22-jarige, die ook gevolgd wordt door RB Leipzig.



Ook Divock Origi werd al genoemd, net als bij AntwerpLiverpool zou de Rode Duivel willen verhuren, maar daar zou wel een huursom van 2 miljoen euro tegenover moeten staan. Origi zou zelf echter niet happig zijn op een transfer naar de Jupiler Pro League en bovendien zijn andere geïnteresseerde teams als Wolverhampton, Schalke 04 en Fiorentina kapitaalkrachtiger.

Aan uitgaande zijde mogen we ook één en ander verwachten. Zo lijkt Luan Peres Club definitief te gaan verlaten. De Braziliaanse verdediger werd het voorbije anderhalf jaar met succes verhuurd aan Santos, maar krijgt geen nieuwe kans. Bij Club geven ze aan dat ze al met verschillende clubs onderhandelen over een transfer van Luan. Ook Santos wil hem langer houden, maar die onderhandelingen zitten in het slop.



Bij Anderlecht mogen we in januari vooral uitgaande transfers verwachten. Maar liefst negen spelers zouden het Lotto Park immers kunnen gaan verlaten. Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic en Bubacarr Sanneh moeten weg, en bij een goed bod mogen ook Isaac Kiese Thelin, Peter Zulj, Landry Dimata en Michel Vlap beschikken. Ilias Takidine mag dan weer op huurbasis weg.

Er zal wel mogelijk wel minstens één nieuwkomer neerstrijken. Door de langdurige afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge zou Anderlecht overwegen om een nieuwe doelman aan te trekken, als extra doublure voor Timon Wellenreuther. De jongeren Bart Verbruggen en Rik Vercauteren worden nog niet klaar geacht voor het grote werk.



Ook verdediger Stian Gregersen blijft in beeld. De Noor van Molde heeft echter wel één voorwaarde voor een transfer komende zomer: hij wil naar een ploeg die Europees voetbal speelt. Dat is nog haalbaar voor Anderlecht, voor concurrent OGC Nice, dat pas dertiende staat in de Ligue 1, zal dat al een pak moeilijker worden;

De kans bestaat dat Ivan Leko na amper een halfjaar alweer vertrekt bij Antwerp. De Kroatische coach zou een zeer lucratieve aanbieding gekregen hebben uit China en die zou hem doen twijfelen. Antwerp zou bereid zijn mee te werken als hij inderdaad wil vertrekken. Als opvolger wordt alweer de naam van ex-bondscoach Marc Wilmots genoemd.



De Great Old zou wel nog verlost kunnen raken van Didier Lamkel Zé. Laszlo Bölöni zou de Kameroener namelijk naar Panathinaikos willen halen. De Grieken zouden hem willen huren met een aankoopoptie van 3 à 4 miljoen euro, terwijl Antwerp mikt op een definitieve transfer.

AA Gent ziet in januari in principe Eric Smith terugkeren van een uitleenbeurt, maar de kans lijkt klein dat hij ook effectief aan de slag zal gaan in de Ghelamco Arena. De Buffalo's zijn bereid mee te werken aan een transfer en Smith wil zelf ook enkel blijven als hij een volwaardige kans krijgt. Er zou alvast interesse zijn uit Zweden, van Halmstads en Nörrkoping.



Er worden opnieuw enkele jonge buitenlanders gelinkt aan een transfer naar de Jupiler Pro League. Er zou Belgische interesse zijn voor Homer Martinez, een 23-jarige Colombiaanse verdediger van Bucaramanga, en Samuel Grandsir, een 24-jarige flankaanvaller van AS Monaco. Die laatste zou wel ook interesse uit Spanje genieten.

BUITENLAND

Lille plukte in de zomer Sven Botman weg uit het B-elftal van Ajax en de 20-jarige Nederlander maakte sindsdien grote indruk. In die mate zelfs dat de topclubs in januari al in de rij staan om hem in te lijven. FC Barcelona zou in hem een ideale aanwinst voor de defensie zien, Liverpool wil hem om de blessures van Van Dijk en Gomez op te vangen en ook Internazionale zou al geïnformeerd hebben. Lille zou officieel 50 miljoen euro eisen, maar verwacht wordt dat ze ook met 30 miljoen al vrede zouden nemen.



Na amper een jaar zou het avontuur van Renaud Emond in de Ligue 1 er alweer opzitten. De spits kon zich niet doorzetten bij FC Nantes en zou in januari alweer mogen vertrekken, net als Kalifa Coulibaly (ex-AA Gent). Of er interesse is voor onze landgenoot, is momenteel nog niet duidelijk.

Luc Nilis heeft een nieuwe job gevonden. Na zijn mislukte stage bij Anderlecht kreeg de ex-spits wél een job bij de nationale ploeg van Jordanië. Hij gaat er aan de slag als spitsentrainer en als assistent van bondscoach Vital Borkelmans. 

LEES OOK: ’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

Denk je dat Leko echt Antwerp zou verlaten?

Meest recent

'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

1
1
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

63
63
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

15
15
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

22
22
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

147
147
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

174
174
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

157
157
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

506
506
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

152
152
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

684
684
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

621
621
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

121
121
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

356
356
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

488
488
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

170
170
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

119
119
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

642
642
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

265
265
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

227
227
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

421
421
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

86
86
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

297
297
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

97
97
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

99
99
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

83
83

Meer sportnieuws