AA Gent is misnoegd: "Wij veroordelen deze actie"

door
AA Gent is misnoegd:

AA Gent toonde zich de laatste wedstrijden in goede doen en zorgde zondagmiddag voor de bevestiging. Zo boekten de Buffalo's een knappe overwinning op het veld van Club Brugge: 0-1. Maar deze uitgave van de 'Slag om Vlaanderen' krijgt mogelijk nog een staartje voor enkele aanhangers van Gent.


De voorbije jaren is de rivaliteit tussen de supportersclans van beide ploegen enorm toegenomen, dat werd zondag nogmaals geïllustreerd. Om hun team extra 'te motiveren', werd onderweg naar Jan Breydel een spandoek opgehangen door enkele leden van de Gentse harde kern. Maar hun boodschap was wel erg expliciet. "Doe ze duud!", stond er te lezen. Daarnaast werd ook een opblaaspop, met truitje en sjaal van Club Brugge, opgeknoopt.

De beelden van de actie, die door heel wat volgers als 'wansmakelijk wordt bestempeld' werden echter gedeeld via de sociale media en geraakten zo ook tot bij de ordediensten. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de voetbalcel van de Gentse politie inmiddels een onderzoek heeft geopend. De kans bestaat dus dat er sancties zullen volgen. Een reactie van de twee betrokken clubs kwam er voorlopig nog niet.

UPDATE 19u40

AA Gent heeft gereageerd op de actie van enkele fans. "KAA Gent nam met spijt kennis van de haatdragende boodschappen die deze namiddag werden geuit aan het adres van Club Brugge en haar supporters. Voetbal is een sportieve strijd, die enkel op het veld hoort beslecht te worden. KAA Gent betreurt en veroordeelt dan ook ten zeerste deze acties, die haaks staan op de waarden van de club en van haar achterban", deelt de club mee.

LEES OOK: Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Goede reactie?

Meest recent

Hasi houdt adem in: De Cat tóch langer naar WK U17?

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

7
7
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

23
23
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

41
41
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

105
105
'Anderlecht velt verdict: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

160
160
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

224
224
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

113
113
Tottenham en Man Utd verwennen fans met waanzinnig slot

Manchester United is de laatste weken goed bezig. Ze hoopten namiddag in de (sub)topper tegen ...

45
45
RSCA-revelatie geeft toe: “Renard overtuigde me”

Bij RSC Anderlecht maakte Olivier Renard nog niet héél veel indruk. De sportieve baas ...

113
113
'Coucke gooit bom bij Anderlecht: topnaam op komst?'

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zullen tegen Club Brugge voor het eerst als de nieuwe CEO en ...

497
497
Kompany verovert Bayern: topman breekt stilzwijgen

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De coach tekende onlangs twee jaar bij ...

118
118
Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

195
195
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

67
67
'Gevolgen na Barça-stunt: dubbele winterbom bij Club'

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door het grote FC Barcelona ...

315
315
"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

241
241
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

131
131
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

409
409
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

285
285
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

246
246
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

167
167
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

232
232
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

320
320
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

471
471
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

404
404
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

93
93

Meer sportnieuws