AA Gent is misnoegd: "Wij veroordelen deze actie"

271 stemmen
AA Gent is misnoegd:

AA Gent toonde zich de laatste wedstrijden in goede doen en zorgde zondagmiddag voor de bevestiging. Zo boekten de Buffalo's een knappe overwinning op het veld van Club Brugge: 0-1. Maar deze uitgave van de 'Slag om Vlaanderen' krijgt mogelijk nog een staartje voor enkele aanhangers van Gent.


De voorbije jaren is de rivaliteit tussen de supportersclans van beide ploegen enorm toegenomen, dat werd zondag nogmaals geïllustreerd. Om hun team extra 'te motiveren', werd onderweg naar Jan Breydel een spandoek opgehangen door enkele leden van de Gentse harde kern. Maar hun boodschap was wel erg expliciet. "Doe ze duud!", stond er te lezen. Daarnaast werd ook een opblaaspop, met truitje en sjaal van Club Brugge, opgeknoopt.

De beelden van de actie, die door heel wat volgers als 'wansmakelijk wordt bestempeld' werden echter gedeeld via de sociale media en geraakten zo ook tot bij de ordediensten. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de voetbalcel van de Gentse politie inmiddels een onderzoek heeft geopend. De kans bestaat dus dat er sancties zullen volgen. Een reactie van de twee betrokken clubs kwam er voorlopig nog niet.

UPDATE 19u40

AA Gent heeft gereageerd op de actie van enkele fans. "KAA Gent nam met spijt kennis van de haatdragende boodschappen die deze namiddag werden geuit aan het adres van Club Brugge en haar supporters. Voetbal is een sportieve strijd, die enkel op het veld hoort beslecht te worden. KAA Gent betreurt en veroordeelt dan ook ten zeerste deze acties, die haaks staan op de waarden van de club en van haar achterban", deelt de club mee.

Goede reactie?

Meest recent

De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

17
17
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

11
11
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

30
30
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

215
215
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

198
198
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

69
69
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

123
123
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

82
82
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

110
110
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

252
252
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

232
232
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

147
147
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

345
345
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

527
527
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

344
344
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

156
156
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

84
84
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

427
427
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

312
312
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

237
237
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

420
420
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

378
378
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

97
97

Meer sportnieuws