AA Gent is misnoegd: "Wij veroordelen deze actie"

271
AA Gent is misnoegd:

AA Gent toonde zich de laatste wedstrijden in goede doen en zorgde zondagmiddag voor de bevestiging. Zo boekten de Buffalo's een knappe overwinning op het veld van Club Brugge: 0-1. Maar deze uitgave van de 'Slag om Vlaanderen' krijgt mogelijk nog een staartje voor enkele aanhangers van Gent.


De voorbije jaren is de rivaliteit tussen de supportersclans van beide ploegen enorm toegenomen, dat werd zondag nogmaals geïllustreerd. Om hun team extra 'te motiveren', werd onderweg naar Jan Breydel een spandoek opgehangen door enkele leden van de Gentse harde kern. Maar hun boodschap was wel erg expliciet. "Doe ze duud!", stond er te lezen. Daarnaast werd ook een opblaaspop, met truitje en sjaal van Club Brugge, opgeknoopt.

De beelden van de actie, die door heel wat volgers als 'wansmakelijk wordt bestempeld' werden echter gedeeld via de sociale media en geraakten zo ook tot bij de ordediensten. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de voetbalcel van de Gentse politie inmiddels een onderzoek heeft geopend. De kans bestaat dus dat er sancties zullen volgen. Een reactie van de twee betrokken clubs kwam er voorlopig nog niet.

UPDATE 19u40

AA Gent heeft gereageerd op de actie van enkele fans. "KAA Gent nam met spijt kennis van de haatdragende boodschappen die deze namiddag werden geuit aan het adres van Club Brugge en haar supporters. Voetbal is een sportieve strijd, die enkel op het veld hoort beslecht te worden. KAA Gent betreurt en veroordeelt dan ook ten zeerste deze acties, die haaks staan op de waarden van de club en van haar achterban", deelt de club mee.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Goede reactie?

Meest recent

KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

0
0
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

115
115
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

49
49
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

14
14
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

20
20
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

22
22
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

83
83
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

67
67
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

22
22
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

231
231
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

240
240
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53

Meer sportnieuws