AA Gent is misnoegd: "Wij veroordelen deze actie"

door
AA Gent is misnoegd:

AA Gent toonde zich de laatste wedstrijden in goede doen en zorgde zondagmiddag voor de bevestiging. Zo boekten de Buffalo's een knappe overwinning op het veld van Club Brugge: 0-1. Maar deze uitgave van de 'Slag om Vlaanderen' krijgt mogelijk nog een staartje voor enkele aanhangers van Gent.


De voorbije jaren is de rivaliteit tussen de supportersclans van beide ploegen enorm toegenomen, dat werd zondag nogmaals geïllustreerd. Om hun team extra 'te motiveren', werd onderweg naar Jan Breydel een spandoek opgehangen door enkele leden van de Gentse harde kern. Maar hun boodschap was wel erg expliciet. "Doe ze duud!", stond er te lezen. Daarnaast werd ook een opblaaspop, met truitje en sjaal van Club Brugge, opgeknoopt.

De beelden van de actie, die door heel wat volgers als 'wansmakelijk wordt bestempeld' werden echter gedeeld via de sociale media en geraakten zo ook tot bij de ordediensten. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de voetbalcel van de Gentse politie inmiddels een onderzoek heeft geopend. De kans bestaat dus dat er sancties zullen volgen. Een reactie van de twee betrokken clubs kwam er voorlopig nog niet.

UPDATE 19u40

AA Gent heeft gereageerd op de actie van enkele fans. "KAA Gent nam met spijt kennis van de haatdragende boodschappen die deze namiddag werden geuit aan het adres van Club Brugge en haar supporters. Voetbal is een sportieve strijd, die enkel op het veld hoort beslecht te worden. KAA Gent betreurt en veroordeelt dan ook ten zeerste deze acties, die haaks staan op de waarden van de club en van haar achterban", deelt de club mee.

Goede reactie?

Meest recent

‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

10
10
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

34
34
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

73
73
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

99
99
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

107
107
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

160
160
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

51
51
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

75
75
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

47
47
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

383
383
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

108
108
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

267
267
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

508
508
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

400
400
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

100
100
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

242
242
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

166
166
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

294
294
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

337
337
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

322
322
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

360
360
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

215
215
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

147
147
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

215
215
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

783
783

Meer sportnieuws