Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

118
Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

In zijn tweede wedstrijd als T1 van de Kanaries heeft Peter Maes zijn eerste zege geboekt. Een teleurstellend Zulte Waregem kwam nooit in zijn normale spel en moest tot overmaat van ramp het laatste halfuur met een man minder spelen. STVV vindt onderin aansluiting bij Moeskroen en KV Mechelen.

STVV speelde voorlopig een dramatisch seizoen, de ploeg stond op de laatste plaats en ook onder nieuwe trainer Peter Maes verloor het vorig weekend zijn eerste wedstrijd. Vanavond veranderde de ex-coach zijn ploeg maar op één plek: Konaté verving Asamoah. Bij Zulte Waregem waren een aantal pionnen onbeschikbaar, zo kwamen onder meer Pletinckx en Vossen in het elftal.
VAR en scheidsrechter helpen STVV een handje
Bijna begon de wedstrijd voor de Kanaries opnieuw met een rampscenario, na amper één minuut spelen maakte Vossen er, na een blunder van Schmidt, 1-0 van. Dat dacht heel Essevee alvast, uit de herhaling bleek dat de ex-Club speler duidelijk handspel beging. De bezoekers vochten zich nadien wel in de wedstrijd maar een kans creëren was er voorlopig niet bij. Halfweg de eerste helft had STVV opnieuw geluk dat de scheidsrechter de VAR niet volgde na een twijfelachtige tussenkomst van Caufriez op Bruno in het strafschopgebied. Op het halfuur kregen de Kanaries voor het eerst echt een kans: Nazon met de lage schuiver maar Bostyn ging goed plat. Aan de overzijde schoot Vossen nipt voorlangs. Met de rust in zicht kwam de ploeg van Peter Maes nog een paar keer opzetten maar scoren lukte voorlopig niet. Halfweg stond het nog 0-0.

De arbitrage was bepalend in de eerste helft met twee zure beslissingen voor Essevee.
STVV recht de rug met dank aan uiterst domme Bianda
Na een matig begin van de tweede periode zorgde STVV na tien minuten spelen voor de 0-1: Caufriez ontsnapte op de rechterflank en bood Suzuki een niet te missen kans aan, de Kanaries leken op weg naar een belangrijke zege. Die kansen werden even later nog wat groter toen thuisspeler Bianda een uiterst domme tweede gele kaart pakte, zo moest Essevee nog een halfuur met een man minder verder. De bezoekers waren nu de betere ploeg maar konden dat voorlopig niet omzetten in veel kansen. Op een kwartier van het einde kregen de Kanaries toch een uitstekende mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen maar Bostyn redde knap in het één-op-één duel met Cacace. Zulte Waregem kwam niet meer tot kansen en slikte in de blessuretijd nog een tweede doelpunt na een fraai lobje van Caufriez. STVV sluipt zo drie punten dichter bij alle ploegen onderin.
Scoreverloop:
0-1 (56') Suzuki, 0-2 (90+2') Caufriez
Bijzonderheid:
Bianda (Zulte Waregem) pakt een tweede gele kaart (61').

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Zal STVV de degradatie weten te ontlopen?

Meest recent

Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

12
12
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

76
76
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

31
31
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

36
36
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

97
97
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

27
27
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

113
113
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

662
662
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

40
40
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

59
59
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

59
59
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

319
319
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

143
143
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

88
88
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

173
173
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

111
111
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

222
222
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

129
129
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

79
79
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

34
34
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

96
96

Meer sportnieuws