Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

118
Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

In zijn tweede wedstrijd als T1 van de Kanaries heeft Peter Maes zijn eerste zege geboekt. Een teleurstellend Zulte Waregem kwam nooit in zijn normale spel en moest tot overmaat van ramp het laatste halfuur met een man minder spelen. STVV vindt onderin aansluiting bij Moeskroen en KV Mechelen.

STVV speelde voorlopig een dramatisch seizoen, de ploeg stond op de laatste plaats en ook onder nieuwe trainer Peter Maes verloor het vorig weekend zijn eerste wedstrijd. Vanavond veranderde de ex-coach zijn ploeg maar op één plek: Konaté verving Asamoah. Bij Zulte Waregem waren een aantal pionnen onbeschikbaar, zo kwamen onder meer Pletinckx en Vossen in het elftal.
VAR en scheidsrechter helpen STVV een handje
Bijna begon de wedstrijd voor de Kanaries opnieuw met een rampscenario, na amper één minuut spelen maakte Vossen er, na een blunder van Schmidt, 1-0 van. Dat dacht heel Essevee alvast, uit de herhaling bleek dat de ex-Club speler duidelijk handspel beging. De bezoekers vochten zich nadien wel in de wedstrijd maar een kans creëren was er voorlopig niet bij. Halfweg de eerste helft had STVV opnieuw geluk dat de scheidsrechter de VAR niet volgde na een twijfelachtige tussenkomst van Caufriez op Bruno in het strafschopgebied. Op het halfuur kregen de Kanaries voor het eerst echt een kans: Nazon met de lage schuiver maar Bostyn ging goed plat. Aan de overzijde schoot Vossen nipt voorlangs. Met de rust in zicht kwam de ploeg van Peter Maes nog een paar keer opzetten maar scoren lukte voorlopig niet. Halfweg stond het nog 0-0.

De arbitrage was bepalend in de eerste helft met twee zure beslissingen voor Essevee.
STVV recht de rug met dank aan uiterst domme Bianda
Na een matig begin van de tweede periode zorgde STVV na tien minuten spelen voor de 0-1: Caufriez ontsnapte op de rechterflank en bood Suzuki een niet te missen kans aan, de Kanaries leken op weg naar een belangrijke zege. Die kansen werden even later nog wat groter toen thuisspeler Bianda een uiterst domme tweede gele kaart pakte, zo moest Essevee nog een halfuur met een man minder verder. De bezoekers waren nu de betere ploeg maar konden dat voorlopig niet omzetten in veel kansen. Op een kwartier van het einde kregen de Kanaries toch een uitstekende mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen maar Bostyn redde knap in het één-op-één duel met Cacace. Zulte Waregem kwam niet meer tot kansen en slikte in de blessuretijd nog een tweede doelpunt na een fraai lobje van Caufriez. STVV sluipt zo drie punten dichter bij alle ploegen onderin.
Scoreverloop:
0-1 (56') Suzuki, 0-2 (90+2') Caufriez
Bijzonderheid:
Bianda (Zulte Waregem) pakt een tweede gele kaart (61').

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Zal STVV de degradatie weten te ontlopen?

Meest recent

Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

26
26
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

54
54
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

233
233
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

29
29
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

28
28
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

35
35
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

112
112
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

80
80
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

302
302
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

243
243
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

101
101
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

100
100
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

665
665
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

550
550
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

290
290
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

134
134
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

506
506
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

365
365
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

167
167
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

105
105
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

88
88
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

673
673
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

209
209
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

272
272
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

538
538

Meer sportnieuws