Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

118 stemmen
Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

In zijn tweede wedstrijd als T1 van de Kanaries heeft Peter Maes zijn eerste zege geboekt. Een teleurstellend Zulte Waregem kwam nooit in zijn normale spel en moest tot overmaat van ramp het laatste halfuur met een man minder spelen. STVV vindt onderin aansluiting bij Moeskroen en KV Mechelen.

STVV speelde voorlopig een dramatisch seizoen, de ploeg stond op de laatste plaats en ook onder nieuwe trainer Peter Maes verloor het vorig weekend zijn eerste wedstrijd. Vanavond veranderde de ex-coach zijn ploeg maar op één plek: Konaté verving Asamoah. Bij Zulte Waregem waren een aantal pionnen onbeschikbaar, zo kwamen onder meer Pletinckx en Vossen in het elftal.
VAR en scheidsrechter helpen STVV een handje
Bijna begon de wedstrijd voor de Kanaries opnieuw met een rampscenario, na amper één minuut spelen maakte Vossen er, na een blunder van Schmidt, 1-0 van. Dat dacht heel Essevee alvast, uit de herhaling bleek dat de ex-Club speler duidelijk handspel beging. De bezoekers vochten zich nadien wel in de wedstrijd maar een kans creëren was er voorlopig niet bij. Halfweg de eerste helft had STVV opnieuw geluk dat de scheidsrechter de VAR niet volgde na een twijfelachtige tussenkomst van Caufriez op Bruno in het strafschopgebied. Op het halfuur kregen de Kanaries voor het eerst echt een kans: Nazon met de lage schuiver maar Bostyn ging goed plat. Aan de overzijde schoot Vossen nipt voorlangs. Met de rust in zicht kwam de ploeg van Peter Maes nog een paar keer opzetten maar scoren lukte voorlopig niet. Halfweg stond het nog 0-0.

De arbitrage was bepalend in de eerste helft met twee zure beslissingen voor Essevee.
STVV recht de rug met dank aan uiterst domme Bianda
Na een matig begin van de tweede periode zorgde STVV na tien minuten spelen voor de 0-1: Caufriez ontsnapte op de rechterflank en bood Suzuki een niet te missen kans aan, de Kanaries leken op weg naar een belangrijke zege. Die kansen werden even later nog wat groter toen thuisspeler Bianda een uiterst domme tweede gele kaart pakte, zo moest Essevee nog een halfuur met een man minder verder. De bezoekers waren nu de betere ploeg maar konden dat voorlopig niet omzetten in veel kansen. Op een kwartier van het einde kregen de Kanaries toch een uitstekende mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen maar Bostyn redde knap in het één-op-één duel met Cacace. Zulte Waregem kwam niet meer tot kansen en slikte in de blessuretijd nog een tweede doelpunt na een fraai lobje van Caufriez. STVV sluipt zo drie punten dichter bij alle ploegen onderin.
Scoreverloop:
0-1 (56') Suzuki, 0-2 (90+2') Caufriez
Bijzonderheid:
Bianda (Zulte Waregem) pakt een tweede gele kaart (61').

LEES OOK: Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

🚀

Zal STVV de degradatie weten te ontlopen?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

10
10
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

21
21
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

17
17
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

24
24
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

26
26
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

82
82
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

93
93
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

362
362
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

69
69
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

137
137
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

286
286
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

851
851
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

478
478
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

878
878
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

153
153
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

419
419
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

798
798
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

554
554
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

350
350
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

574
574
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

154
154

Meer sportnieuws