Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

door
Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

In zijn tweede wedstrijd als T1 van de Kanaries heeft Peter Maes zijn eerste zege geboekt. Een teleurstellend Zulte Waregem kwam nooit in zijn normale spel en moest tot overmaat van ramp het laatste halfuur met een man minder spelen. STVV vindt onderin aansluiting bij Moeskroen en KV Mechelen.

STVV speelde voorlopig een dramatisch seizoen, de ploeg stond op de laatste plaats en ook onder nieuwe trainer Peter Maes verloor het vorig weekend zijn eerste wedstrijd. Vanavond veranderde de ex-coach zijn ploeg maar op één plek: Konaté verving Asamoah. Bij Zulte Waregem waren een aantal pionnen onbeschikbaar, zo kwamen onder meer Pletinckx en Vossen in het elftal.
VAR en scheidsrechter helpen STVV een handje
Bijna begon de wedstrijd voor de Kanaries opnieuw met een rampscenario, na amper één minuut spelen maakte Vossen er, na een blunder van Schmidt, 1-0 van. Dat dacht heel Essevee alvast, uit de herhaling bleek dat de ex-Club speler duidelijk handspel beging. De bezoekers vochten zich nadien wel in de wedstrijd maar een kans creëren was er voorlopig niet bij. Halfweg de eerste helft had STVV opnieuw geluk dat de scheidsrechter de VAR niet volgde na een twijfelachtige tussenkomst van Caufriez op Bruno in het strafschopgebied. Op het halfuur kregen de Kanaries voor het eerst echt een kans: Nazon met de lage schuiver maar Bostyn ging goed plat. Aan de overzijde schoot Vossen nipt voorlangs. Met de rust in zicht kwam de ploeg van Peter Maes nog een paar keer opzetten maar scoren lukte voorlopig niet. Halfweg stond het nog 0-0.

De arbitrage was bepalend in de eerste helft met twee zure beslissingen voor Essevee.
STVV recht de rug met dank aan uiterst domme Bianda
Na een matig begin van de tweede periode zorgde STVV na tien minuten spelen voor de 0-1: Caufriez ontsnapte op de rechterflank en bood Suzuki een niet te missen kans aan, de Kanaries leken op weg naar een belangrijke zege. Die kansen werden even later nog wat groter toen thuisspeler Bianda een uiterst domme tweede gele kaart pakte, zo moest Essevee nog een halfuur met een man minder verder. De bezoekers waren nu de betere ploeg maar konden dat voorlopig niet omzetten in veel kansen. Op een kwartier van het einde kregen de Kanaries toch een uitstekende mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen maar Bostyn redde knap in het één-op-één duel met Cacace. Zulte Waregem kwam niet meer tot kansen en slikte in de blessuretijd nog een tweede doelpunt na een fraai lobje van Caufriez. STVV sluipt zo drie punten dichter bij alle ploegen onderin.
Scoreverloop:
0-1 (56') Suzuki, 0-2 (90+2') Caufriez
Bijzonderheid:
Bianda (Zulte Waregem) pakt een tweede gele kaart (61').

LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Zal STVV de degradatie weten te ontlopen?

Meest recent

Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

2
2
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

19
19
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

15
15
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

119
119
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

169
169
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

22
22
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

503
503
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

95
95
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

386
386
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

213
213
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

108
108
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

708
708
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

167
167
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

237
237
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

187
187
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

170
170
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

408
408
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

28
28
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

219
219
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

74
74
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

467
467
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

257
257
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

283
283

Meer sportnieuws