Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

door
Maes boekt eerste zege met STVV tegen tienkoppig Essevee

In zijn tweede wedstrijd als T1 van de Kanaries heeft Peter Maes zijn eerste zege geboekt. Een teleurstellend Zulte Waregem kwam nooit in zijn normale spel en moest tot overmaat van ramp het laatste halfuur met een man minder spelen. STVV vindt onderin aansluiting bij Moeskroen en KV Mechelen.

STVV speelde voorlopig een dramatisch seizoen, de ploeg stond op de laatste plaats en ook onder nieuwe trainer Peter Maes verloor het vorig weekend zijn eerste wedstrijd. Vanavond veranderde de ex-coach zijn ploeg maar op één plek: Konaté verving Asamoah. Bij Zulte Waregem waren een aantal pionnen onbeschikbaar, zo kwamen onder meer Pletinckx en Vossen in het elftal.
VAR en scheidsrechter helpen STVV een handje
Bijna begon de wedstrijd voor de Kanaries opnieuw met een rampscenario, na amper één minuut spelen maakte Vossen er, na een blunder van Schmidt, 1-0 van. Dat dacht heel Essevee alvast, uit de herhaling bleek dat de ex-Club speler duidelijk handspel beging. De bezoekers vochten zich nadien wel in de wedstrijd maar een kans creëren was er voorlopig niet bij. Halfweg de eerste helft had STVV opnieuw geluk dat de scheidsrechter de VAR niet volgde na een twijfelachtige tussenkomst van Caufriez op Bruno in het strafschopgebied. Op het halfuur kregen de Kanaries voor het eerst echt een kans: Nazon met de lage schuiver maar Bostyn ging goed plat. Aan de overzijde schoot Vossen nipt voorlangs. Met de rust in zicht kwam de ploeg van Peter Maes nog een paar keer opzetten maar scoren lukte voorlopig niet. Halfweg stond het nog 0-0.

De arbitrage was bepalend in de eerste helft met twee zure beslissingen voor Essevee.
STVV recht de rug met dank aan uiterst domme Bianda
Na een matig begin van de tweede periode zorgde STVV na tien minuten spelen voor de 0-1: Caufriez ontsnapte op de rechterflank en bood Suzuki een niet te missen kans aan, de Kanaries leken op weg naar een belangrijke zege. Die kansen werden even later nog wat groter toen thuisspeler Bianda een uiterst domme tweede gele kaart pakte, zo moest Essevee nog een halfuur met een man minder verder. De bezoekers waren nu de betere ploeg maar konden dat voorlopig niet omzetten in veel kansen. Op een kwartier van het einde kregen de Kanaries toch een uitstekende mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen maar Bostyn redde knap in het één-op-één duel met Cacace. Zulte Waregem kwam niet meer tot kansen en slikte in de blessuretijd nog een tweede doelpunt na een fraai lobje van Caufriez. STVV sluipt zo drie punten dichter bij alle ploegen onderin.
Scoreverloop:
0-1 (56') Suzuki, 0-2 (90+2') Caufriez
Bijzonderheid:
Bianda (Zulte Waregem) pakt een tweede gele kaart (61').

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Zal STVV de degradatie weten te ontlopen?

Meest recent

Anderlecht in dubio: Sardella out voor bekerfinale?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

0
0
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

62
62
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

67
67
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

254
254
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

184
184
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

88
88
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

235
235
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

41
41
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

123
123
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

112
112
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

247
247
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

243
243
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

396
396
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

58
58
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

184
184
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

89
89
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

88
88
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

310
310
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

139
139
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

513
513
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

199
199
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

101
101
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

461
461
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20

Meer sportnieuws