'Brighton spreekt zich uit over rentree Tau'

477 stemmen
'Brighton spreekt zich uit over rentree Tau'

Na vier gemiste matchen door een blessure maakte Percy Tau tegen Charleroi zijn rentree bij Anderlecht. De Zuid-Afrikaan kon echter ook de 1-0 nederlaag niet voorkomen. Het is maar de vraag of de fans van Sporting hem in 2021 nog zullen zien spelen voor hun club.

Percy Tau wordt namelijk voor één seizoen gehuurd van Brighton & Hove Albion zonder een aankoopoptie. De kans bestaat echter dat de Engelse club hun speler vervroegd terughaalt. De voorbije jaren werd Tau telkens uitgeleend omdat hij geen correcte werkvergunning kreeg in Engeland, maar daar zou in januari verandering in komen. Door de Brexit zouden de regels dan immers minder strikt worden. Er zou in het huurcontract ook een clausule staan waardoor Brighton hem vroegtijdig kan terugroepen. Bij Paars-Wit zou men alvast concreet rekening houden met deze optie.

Ondertussen sprak ook coach Graham Potter zich uit over de potentiële rentree van Percy Tau naar Brighton. "Ja, we zijn ons bewust over zijn prestaties," citeerde The Sun. "We beschikken over een loan manager, David Weir, die dat erg goed monitort. Net zoals Dan Ashworth trouwens, en onze scouts. Ik weet dat hij goed speelt, doelpunten maakt en geniet van het voetballen. Dus dat zit allemaal goed." Potter wilde zich dus niet riskeren aan grote uitspraken, maar hij volgt de prestaties van Tau dus wel op de voet. 

LEES OOK: AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

Is Tau een sleutelpion voor Anderlecht?

Meest recent

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

57
57
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

104
104
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

144
144
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

267
267
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

240
240
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

95
95
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

56
56
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

304
304
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

344
344
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

239
239
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

180
180
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

353
353
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

290
290
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

86
86
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

303
303
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

315
315
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

529
529
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

386
386
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

292
292
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

513
513
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

164
164
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

313
313
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

293
293
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

662
662

Meer sportnieuws