TRANSFERUURTJE: 'Interesse voor Yaremchuk, Anderlecht dicht bij spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'Interesse voor Yaremchuk, Anderlecht dicht bij spits'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht mogen we in januari vooral uitgaande transfers verwachten. Eén van de eerste vertrekkers zal wellicht Isaac Kiese Thelin zijn. De Zweedse spits mag vertrekken na zijn uitleenbeurt aan Malmö en geniet naar eigen zeggen interesse van verschillende clubs. Voor Anderlecht is dat goed nieuws, want zijn marktwaarde is na zijn geslaagde passage in Zweden ook gestegen tot 2,5 miljoen euro.



Voor volgend seizoen werkt Anderlecht wel al aan de komst van Mykola Kukharevych. De jonge Oekraïner legde donderdag al zijn medische testen af en met zijn club Rukh Lviv lijkt alles ook in kannen en kruiken te zijn. Alleen twijfelt de speler zelf nog omdat hij geen Engels spreekt en omdat Dynamo Kiev ook interesse toont. Anderlecht hoopt de transfer desondanks begin januari nog af te kunnen ronden.

Ook van een verlengd verblijf van Lukas Nmecha wordt al werk gemaakt, maar evident zal dat niet worden. De Duitse spits is immers einde contract in 2022, wat betekent dat Manchester City hem volgende zomer in principe zal moeten verkopen om nog een transfersom te vangen. Anderlecht moet er dus op rekenen dat Nmecha nog bijtekent bij de Engelsen om te mogen hopen op een nieuwe uitleenbeurt.



Roman Yaremchuk wou in de zomer al AA Gent verlaten, maar een transfer kwam er toen niet van. In januari zal het misschien wel lukken, want interesse is er genoeg voor de spits. Sporting Lissabon zou naar zijn diensten dingen, maar ook bij AS Roma en Galatasaray zou hij in beeld zijn.

Ook KRC Genk lijkt afscheid te moeten nemen van een sterkhouder. Een transfer van Joakim Maehle lijkt stilaan onvermijdelijk, want Atalanta zou doordrukken voor de Deense rechtsback. De Italianen zouden 10 miljoen euro veil hebben, maar Genk zou wel nog schermen met interesse van enkele andere teams.



Mogelijk maakt een talent van Manchester City volgende maand de overstap naar de Jupiler Pro League. De 18-jarige Jayden Braaf zou willen en mogen vertrekken en zou belangstelling genieten uit België, Nederland en Duitsland. De Nederlander zal voor een Belgische club wel alleen op huurbasis haalbaar zijn, want City zou een vraagprijs van 9 miljoen euro bepaald hebben.

BUITENLAND

Manchester United zou een opmerkelijke transfer willen realiseren. Het zou namelijk Kieran Trippier terug naar de Premier League willen halen. De Engelse international is bezig aan zijn tweede seizoen bij Atletico Madrid en is daar uitgegroeid tot een vaste waarde. De Spanjaarden zouden dan ook geen zin hebben om de rechtsachter te verkopen.



RB Leipzig heeft al de eerste grote transfer van de winter afgerond. Het heeft zich namelijk verzekerd van de diensten van Dominik Szoboszlai, die voor zo'n 20 miljoen euro overkomt van zusterclub RB Salzburg. Het Hongaarse toptalent stond ook in de belangstelling van onder meer Arsenal, Bayern München en Real Madrid.

LEES OOK: Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Is Yaremchuk klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

66
66
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

150
150
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

244
244
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

340
340
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

31
31
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

307
307
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

47
47
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

53
53
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

62
62
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

191
191
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

239
239
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

378
378
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

85
85
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

172
172
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

288
288
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

170
170
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

71
71
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

156
156
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

159
159
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

341
341
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

170
170
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1238
1238
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

170
170
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

184
184
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

21
21

Meer sportnieuws