Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

228
Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

In de zomer van 2016 verraste Herman Van Holsbeeck met de huurtransfer van Lukasz Teodorczyk. Twee jaar later kon de Poolse spits knappe cijfers op tafel leggen. Toch 'gokte' Van Holsbeeck goed én slecht.


In zijn eerste seizoen tikte 'Teo' af op 30 goals en 5 assists in 53 wedstrijden. Zeer knappe statistieken, maar de laatste maanden kon de aanvaller amper nog scoren. Anderlecht had een aankoopoptie op de spits en hoopte hem nadien meteen van de hand te doen. Er circuleerden toen bedragen van 15 miljoen euro.

Het was logisch dat Van Holsbeeck Teodorczyk definitief overnam na een seizoen met 30 doelpunten. Toch hadden velen twijfels over zijn technische capaciteiten. 'Teo' moest bevestigen, zeker nadat hij een bruto jaarloon van 1,8 miljoen euro voorgeschoteld kreeg. Anderlecht kon wel tegen een stootje, want dankzij de doelpunten van de spits werd het kampioen en zo wonnen de Brusselaars de jackpot.


Het seizoen daarop werd een klein drama voor de spits. Scoren lukte vele maanden bijzonder moeizaam en Anderlecht geraakte op de dool. René Weiler werd ontslagen en Hein Vanhaezebrouck kwam. Anderlecht moest plots knokken voor de derde plaats en uiteindelijk was de Pool nog van grote waarde. In zijn laatste 12 wedstrijden scoorde hij maar liefst 11 keer. Daardoor pakte Anderlecht een Europees ticket en ‘Teo’ eindigde alsnog met 15 goals en 4 assists in 40 wedstrijden. Anderlecht besloot om hem te verkopen en kreeg 'nog' 3,5 miljoen euro van Udinese, waar hij flopte.

De periode van Teodorczyk bij Anderlecht was inzake cijfers – 45 goals en 9 assists in 93 wedstrijden – zeer goed. Hij zorgde mee voor de titel en een Europees ticket, maar financieel had RSCA gehoopt een topdeal te kunnen doen. Dat gebeurde niet. Van Holsbeeck gokte dus, en hij won én verloor. 'Teo' zal vanavond met Charleroi alvast hopen om te scoren tegen Anderlecht.

CR

LEES OOK: Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Zal Teo bij Charleroi de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

19
19
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

113
113
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

36
36
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

22
22
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

120
120
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

20
20
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

56
56
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

136
136
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

545
545
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

73
73
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

113
113
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

174
174
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

134
134
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

62
62
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

103
103
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

123
123
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

205
205
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

426
426
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

171
171
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

189
189
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

430
430

Meer sportnieuws