Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

228
Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

In de zomer van 2016 verraste Herman Van Holsbeeck met de huurtransfer van Lukasz Teodorczyk. Twee jaar later kon de Poolse spits knappe cijfers op tafel leggen. Toch 'gokte' Van Holsbeeck goed én slecht.


In zijn eerste seizoen tikte 'Teo' af op 30 goals en 5 assists in 53 wedstrijden. Zeer knappe statistieken, maar de laatste maanden kon de aanvaller amper nog scoren. Anderlecht had een aankoopoptie op de spits en hoopte hem nadien meteen van de hand te doen. Er circuleerden toen bedragen van 15 miljoen euro.

Het was logisch dat Van Holsbeeck Teodorczyk definitief overnam na een seizoen met 30 doelpunten. Toch hadden velen twijfels over zijn technische capaciteiten. 'Teo' moest bevestigen, zeker nadat hij een bruto jaarloon van 1,8 miljoen euro voorgeschoteld kreeg. Anderlecht kon wel tegen een stootje, want dankzij de doelpunten van de spits werd het kampioen en zo wonnen de Brusselaars de jackpot.


Het seizoen daarop werd een klein drama voor de spits. Scoren lukte vele maanden bijzonder moeizaam en Anderlecht geraakte op de dool. René Weiler werd ontslagen en Hein Vanhaezebrouck kwam. Anderlecht moest plots knokken voor de derde plaats en uiteindelijk was de Pool nog van grote waarde. In zijn laatste 12 wedstrijden scoorde hij maar liefst 11 keer. Daardoor pakte Anderlecht een Europees ticket en ‘Teo’ eindigde alsnog met 15 goals en 4 assists in 40 wedstrijden. Anderlecht besloot om hem te verkopen en kreeg 'nog' 3,5 miljoen euro van Udinese, waar hij flopte.

De periode van Teodorczyk bij Anderlecht was inzake cijfers – 45 goals en 9 assists in 93 wedstrijden – zeer goed. Hij zorgde mee voor de titel en een Europees ticket, maar financieel had RSCA gehoopt een topdeal te kunnen doen. Dat gebeurde niet. Van Holsbeeck gokte dus, en hij won én verloor. 'Teo' zal vanavond met Charleroi alvast hopen om te scoren tegen Anderlecht.

CR

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Zal Teo bij Charleroi de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

0
0
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

9
9
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

7
7
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

24
24
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

18
18
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

93
93
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

192
192
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

191
191
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

260
260
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231

Meer sportnieuws