Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

228 stemmen
Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

In de zomer van 2016 verraste Herman Van Holsbeeck met de huurtransfer van Lukasz Teodorczyk. Twee jaar later kon de Poolse spits knappe cijfers op tafel leggen. Toch 'gokte' Van Holsbeeck goed én slecht.


In zijn eerste seizoen tikte 'Teo' af op 30 goals en 5 assists in 53 wedstrijden. Zeer knappe statistieken, maar de laatste maanden kon de aanvaller amper nog scoren. Anderlecht had een aankoopoptie op de spits en hoopte hem nadien meteen van de hand te doen. Er circuleerden toen bedragen van 15 miljoen euro.

Het was logisch dat Van Holsbeeck Teodorczyk definitief overnam na een seizoen met 30 doelpunten. Toch hadden velen twijfels over zijn technische capaciteiten. 'Teo' moest bevestigen, zeker nadat hij een bruto jaarloon van 1,8 miljoen euro voorgeschoteld kreeg. Anderlecht kon wel tegen een stootje, want dankzij de doelpunten van de spits werd het kampioen en zo wonnen de Brusselaars de jackpot.


Het seizoen daarop werd een klein drama voor de spits. Scoren lukte vele maanden bijzonder moeizaam en Anderlecht geraakte op de dool. René Weiler werd ontslagen en Hein Vanhaezebrouck kwam. Anderlecht moest plots knokken voor de derde plaats en uiteindelijk was de Pool nog van grote waarde. In zijn laatste 12 wedstrijden scoorde hij maar liefst 11 keer. Daardoor pakte Anderlecht een Europees ticket en ‘Teo’ eindigde alsnog met 15 goals en 4 assists in 40 wedstrijden. Anderlecht besloot om hem te verkopen en kreeg 'nog' 3,5 miljoen euro van Udinese, waar hij flopte.

De periode van Teodorczyk bij Anderlecht was inzake cijfers – 45 goals en 9 assists in 93 wedstrijden – zeer goed. Hij zorgde mee voor de titel en een Europees ticket, maar financieel had RSCA gehoopt een topdeal te kunnen doen. Dat gebeurde niet. Van Holsbeeck gokte dus, en hij won én verloor. 'Teo' zal vanavond met Charleroi alvast hopen om te scoren tegen Anderlecht.

CR

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Zal Teo bij Charleroi de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

21
21
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

18
18
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

57
57
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

73
73
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

85
85
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

146
146
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

219
219
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

445
445
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

849
849
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

361
361
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

694
694
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

179
179
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

375
375

Meer sportnieuws