Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

door
Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

In de zomer van 2016 verraste Herman Van Holsbeeck met de huurtransfer van Lukasz Teodorczyk. Twee jaar later kon de Poolse spits knappe cijfers op tafel leggen. Toch 'gokte' Van Holsbeeck goed én slecht.


In zijn eerste seizoen tikte 'Teo' af op 30 goals en 5 assists in 53 wedstrijden. Zeer knappe statistieken, maar de laatste maanden kon de aanvaller amper nog scoren. Anderlecht had een aankoopoptie op de spits en hoopte hem nadien meteen van de hand te doen. Er circuleerden toen bedragen van 15 miljoen euro.

Het was logisch dat Van Holsbeeck Teodorczyk definitief overnam na een seizoen met 30 doelpunten. Toch hadden velen twijfels over zijn technische capaciteiten. 'Teo' moest bevestigen, zeker nadat hij een bruto jaarloon van 1,8 miljoen euro voorgeschoteld kreeg. Anderlecht kon wel tegen een stootje, want dankzij de doelpunten van de spits werd het kampioen en zo wonnen de Brusselaars de jackpot.


Het seizoen daarop werd een klein drama voor de spits. Scoren lukte vele maanden bijzonder moeizaam en Anderlecht geraakte op de dool. René Weiler werd ontslagen en Hein Vanhaezebrouck kwam. Anderlecht moest plots knokken voor de derde plaats en uiteindelijk was de Pool nog van grote waarde. In zijn laatste 12 wedstrijden scoorde hij maar liefst 11 keer. Daardoor pakte Anderlecht een Europees ticket en ‘Teo’ eindigde alsnog met 15 goals en 4 assists in 40 wedstrijden. Anderlecht besloot om hem te verkopen en kreeg 'nog' 3,5 miljoen euro van Udinese, waar hij flopte.

De periode van Teodorczyk bij Anderlecht was inzake cijfers – 45 goals en 9 assists in 93 wedstrijden – zeer goed. Hij zorgde mee voor de titel en een Europees ticket, maar financieel had RSCA gehoopt een topdeal te kunnen doen. Dat gebeurde niet. Van Holsbeeck gokte dus, en hij won én verloor. 'Teo' zal vanavond met Charleroi alvast hopen om te scoren tegen Anderlecht.

CR

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Zal Teo bij Charleroi de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

0
0
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

4
4
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

55
55
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

46
46
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

94
94
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

54
54
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

60
60
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

41
41
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

86
86
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

159
159
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

47
47
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

365
365
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

64
64
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

221
221
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

83
83
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

109
109
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

93
93
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

360
360
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

322
322
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

298
298
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

65
65
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

73
73

Meer sportnieuws