Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

228
Verloren én gewonnen: hoe Anderlecht gokte met Teodorczyk

In de zomer van 2016 verraste Herman Van Holsbeeck met de huurtransfer van Lukasz Teodorczyk. Twee jaar later kon de Poolse spits knappe cijfers op tafel leggen. Toch 'gokte' Van Holsbeeck goed én slecht.


In zijn eerste seizoen tikte 'Teo' af op 30 goals en 5 assists in 53 wedstrijden. Zeer knappe statistieken, maar de laatste maanden kon de aanvaller amper nog scoren. Anderlecht had een aankoopoptie op de spits en hoopte hem nadien meteen van de hand te doen. Er circuleerden toen bedragen van 15 miljoen euro.

Het was logisch dat Van Holsbeeck Teodorczyk definitief overnam na een seizoen met 30 doelpunten. Toch hadden velen twijfels over zijn technische capaciteiten. 'Teo' moest bevestigen, zeker nadat hij een bruto jaarloon van 1,8 miljoen euro voorgeschoteld kreeg. Anderlecht kon wel tegen een stootje, want dankzij de doelpunten van de spits werd het kampioen en zo wonnen de Brusselaars de jackpot.


Het seizoen daarop werd een klein drama voor de spits. Scoren lukte vele maanden bijzonder moeizaam en Anderlecht geraakte op de dool. René Weiler werd ontslagen en Hein Vanhaezebrouck kwam. Anderlecht moest plots knokken voor de derde plaats en uiteindelijk was de Pool nog van grote waarde. In zijn laatste 12 wedstrijden scoorde hij maar liefst 11 keer. Daardoor pakte Anderlecht een Europees ticket en ‘Teo’ eindigde alsnog met 15 goals en 4 assists in 40 wedstrijden. Anderlecht besloot om hem te verkopen en kreeg 'nog' 3,5 miljoen euro van Udinese, waar hij flopte.

De periode van Teodorczyk bij Anderlecht was inzake cijfers – 45 goals en 9 assists in 93 wedstrijden – zeer goed. Hij zorgde mee voor de titel en een Europees ticket, maar financieel had RSCA gehoopt een topdeal te kunnen doen. Dat gebeurde niet. Van Holsbeeck gokte dus, en hij won én verloor. 'Teo' zal vanavond met Charleroi alvast hopen om te scoren tegen Anderlecht.

CR

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Zal Teo bij Charleroi de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

6
6
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

41
41
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

56
56
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

26
26
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

106
106
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

112
112
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

55
55
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

48
48
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

81
81
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

202
202
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

161
161
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

357
357
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

311
311
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

134
134
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

234
234
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

268
268
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

329
329
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

228
228
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262

Meer sportnieuws