In Youth We Trust: Kompany gaf al tien spelers uit Neerpede een kans

254
In Youth We Trust: Kompany gaf al tien spelers uit Neerpede een kans

Enkele weken geleden speelde RSC Anderlecht even met weinig eigen jeugdspelers in de ploeg. In het voetbal regeert de waan van de dag en plots werd al aangegeven dat het 'In Youth We Trust'-project van RSCA van de baan. Niets is minder waar.

Kompany geeft de jeugd bijzonder veel speelkansen. Momenteel pakt hij het goed aan. Spelers als Sambi Lokonga en Yari Verschaeren werden in het begin op de bank gezet en zo maakte Kompany hen duidelijk dat ze zeker niet op hun lauweren moesten gaan rusten. Ook de jeugd moest knokken voor zijn plaats.

Kompany kijkt niet naar leeftijd, dat staat vast. De beste speelt. Punt. Tegen KV Oostende had hij heel makkelijk jongens als Kemar Lawrence, Ognjen Vranjes, Derrick Luckassen of Peter Zulj kunnen opstellen, maar de jeugd kreeg het vertrouwen. Vooral die laatste drie stelden al zwaar teleur.


Lucas Lissens en ook Killian Sardella hebben de afgelopen maanden spelers als Derrick Luckassen en Ognjen Vranjes voorbij gestoken in de rangorde. Zij haalden immers vaak de bank. Kompany kreeg aanvankelijk kritiek dat hij in het begin van het seizoen Anouar Ait El Hadj kansen gaf, maar zonder kansen te geven zullen jeugdspelers nooit leren op het hoogste niveau. El Hadj was tegen KVO misschien wel de beste man op het veld bij RSCA. Kristian Arnstad liet zien dat hij voetballend veel kwaliteiten heeft, maar had de pech dat Anderlecht na zijn invalbeurt meteen met tien man kwam te staan. Voor vechtvoetbal komt hij inzake postuur nog wat te kort.

Sinds begin dit seizoen kregen bij Anderlecht Jérémy Doku, Lucas Lissens, Marco Kana (die even in een dipje zit), Killian Sardella, Sambi Lokonga, Anouar Ait El Hadj, Kristian Arnstad (weliswaar geen eigen jeugdproduct), Antoine Colassin, Hannes Delcroix, Francis Amuzu en Yari Verschaeren speelkansen.  Een indrukwekkend lijstje van 10 spelers uit Neerpede en weinigen stelden teleur. Het zou ons niet verbazen als daar dit seizoen nog Mario Stroeykens aan wordt toegevoegd. In 'Youth We Trust' is allerminst een hol begrip in Brussel.

Uiteraard zullen binnenkort spelers als Adrien Trebel, Josh Cullen, Percy Tau, Matt Miazga en Hendrik Van Crombrugge terugkeren in de ploeg/kern, maar het staat vast dat de jeugd van Anderlecht voor meer concurrentie zorgt. Dat zal Kompany héél erg plezieren.

CR

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Pakt Kompany het goed aan met de jeugd?

Meest recent

Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

15
15
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

41
41
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

20
20
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

96
96
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

98
98
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

52
52
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

46
46
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

81
81
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

192
192
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

159
159
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

352
352
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

304
304
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

131
131
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

232
232
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

264
264
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

325
325
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

225
225
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54

Meer sportnieuws