In Youth We Trust: Kompany gaf al tien spelers uit Neerpede een kans

door
In Youth We Trust: Kompany gaf al tien spelers uit Neerpede een kans

Enkele weken geleden speelde RSC Anderlecht even met weinig eigen jeugdspelers in de ploeg. In het voetbal regeert de waan van de dag en plots werd al aangegeven dat het 'In Youth We Trust'-project van RSCA van de baan. Niets is minder waar.

Kompany geeft de jeugd bijzonder veel speelkansen. Momenteel pakt hij het goed aan. Spelers als Sambi Lokonga en Yari Verschaeren werden in het begin op de bank gezet en zo maakte Kompany hen duidelijk dat ze zeker niet op hun lauweren moesten gaan rusten. Ook de jeugd moest knokken voor zijn plaats.

Kompany kijkt niet naar leeftijd, dat staat vast. De beste speelt. Punt. Tegen KV Oostende had hij heel makkelijk jongens als Kemar Lawrence, Ognjen Vranjes, Derrick Luckassen of Peter Zulj kunnen opstellen, maar de jeugd kreeg het vertrouwen. Vooral die laatste drie stelden al zwaar teleur.


Lucas Lissens en ook Killian Sardella hebben de afgelopen maanden spelers als Derrick Luckassen en Ognjen Vranjes voorbij gestoken in de rangorde. Zij haalden immers vaak de bank. Kompany kreeg aanvankelijk kritiek dat hij in het begin van het seizoen Anouar Ait El Hadj kansen gaf, maar zonder kansen te geven zullen jeugdspelers nooit leren op het hoogste niveau. El Hadj was tegen KVO misschien wel de beste man op het veld bij RSCA. Kristian Arnstad liet zien dat hij voetballend veel kwaliteiten heeft, maar had de pech dat Anderlecht na zijn invalbeurt meteen met tien man kwam te staan. Voor vechtvoetbal komt hij inzake postuur nog wat te kort.

Sinds begin dit seizoen kregen bij Anderlecht Jérémy Doku, Lucas Lissens, Marco Kana (die even in een dipje zit), Killian Sardella, Sambi Lokonga, Anouar Ait El Hadj, Kristian Arnstad (weliswaar geen eigen jeugdproduct), Antoine Colassin, Hannes Delcroix, Francis Amuzu en Yari Verschaeren speelkansen.  Een indrukwekkend lijstje van 10 spelers uit Neerpede en weinigen stelden teleur. Het zou ons niet verbazen als daar dit seizoen nog Mario Stroeykens aan wordt toegevoegd. In 'Youth We Trust' is allerminst een hol begrip in Brussel.

Uiteraard zullen binnenkort spelers als Adrien Trebel, Josh Cullen, Percy Tau, Matt Miazga en Hendrik Van Crombrugge terugkeren in de ploeg/kern, maar het staat vast dat de jeugd van Anderlecht voor meer concurrentie zorgt. Dat zal Kompany héél erg plezieren.

CR

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Pakt Kompany het goed aan met de jeugd?

Meest recent

'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

13
13
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

194
194
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

4
4
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

17
17
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

29
29
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

80
80
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

58
58
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

49
49
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

281
281
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

139
139
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

258
258
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

424
424
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

240
240
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

183
183
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

148
148
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

226
226
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

677
677
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

117
117
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

435
435
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31

Meer sportnieuws