In Youth We Trust: Kompany gaf al tien spelers uit Neerpede een kans

door
In Youth We Trust: Kompany gaf al tien spelers uit Neerpede een kans

Enkele weken geleden speelde RSC Anderlecht even met weinig eigen jeugdspelers in de ploeg. In het voetbal regeert de waan van de dag en plots werd al aangegeven dat het 'In Youth We Trust'-project van RSCA van de baan. Niets is minder waar.

Kompany geeft de jeugd bijzonder veel speelkansen. Momenteel pakt hij het goed aan. Spelers als Sambi Lokonga en Yari Verschaeren werden in het begin op de bank gezet en zo maakte Kompany hen duidelijk dat ze zeker niet op hun lauweren moesten gaan rusten. Ook de jeugd moest knokken voor zijn plaats.

Kompany kijkt niet naar leeftijd, dat staat vast. De beste speelt. Punt. Tegen KV Oostende had hij heel makkelijk jongens als Kemar Lawrence, Ognjen Vranjes, Derrick Luckassen of Peter Zulj kunnen opstellen, maar de jeugd kreeg het vertrouwen. Vooral die laatste drie stelden al zwaar teleur.


Lucas Lissens en ook Killian Sardella hebben de afgelopen maanden spelers als Derrick Luckassen en Ognjen Vranjes voorbij gestoken in de rangorde. Zij haalden immers vaak de bank. Kompany kreeg aanvankelijk kritiek dat hij in het begin van het seizoen Anouar Ait El Hadj kansen gaf, maar zonder kansen te geven zullen jeugdspelers nooit leren op het hoogste niveau. El Hadj was tegen KVO misschien wel de beste man op het veld bij RSCA. Kristian Arnstad liet zien dat hij voetballend veel kwaliteiten heeft, maar had de pech dat Anderlecht na zijn invalbeurt meteen met tien man kwam te staan. Voor vechtvoetbal komt hij inzake postuur nog wat te kort.

Sinds begin dit seizoen kregen bij Anderlecht Jérémy Doku, Lucas Lissens, Marco Kana (die even in een dipje zit), Killian Sardella, Sambi Lokonga, Anouar Ait El Hadj, Kristian Arnstad (weliswaar geen eigen jeugdproduct), Antoine Colassin, Hannes Delcroix, Francis Amuzu en Yari Verschaeren speelkansen.  Een indrukwekkend lijstje van 10 spelers uit Neerpede en weinigen stelden teleur. Het zou ons niet verbazen als daar dit seizoen nog Mario Stroeykens aan wordt toegevoegd. In 'Youth We Trust' is allerminst een hol begrip in Brussel.

Uiteraard zullen binnenkort spelers als Adrien Trebel, Josh Cullen, Percy Tau, Matt Miazga en Hendrik Van Crombrugge terugkeren in de ploeg/kern, maar het staat vast dat de jeugd van Anderlecht voor meer concurrentie zorgt. Dat zal Kompany héél erg plezieren.

CR

LEES OOK: ‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

Pakt Kompany het goed aan met de jeugd?

Meest recent

Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

44
44
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

30
30
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

127
127
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

79
79
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

25
25
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

297
297
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

193
193
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

135
135
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

128
128
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

438
438
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

93
93
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

66
66
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

573
573
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

131
131
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

254
254
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

457
457
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

457
457
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

62
62
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

269
269
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

608
608
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

109
109

Meer sportnieuws