Leko op de vingers getikt na inmenging D'Onofrio

943 stemmen
Leko op de vingers getikt na inmenging D'Onofrio

In de Europa League gaat het Antwerp voor de wind, maar de prioriteit voor de Great Old ligt eigenlijk in eigen land. Daar hoopt het stamnummer één na de bekerwinst immers ook nog eens de landstitel in de wacht te slepen, alleen blijven ze op de Bosuil bijzonder wisselvallig acteren. Zo ook tegen voornaamste concurrent Club Brugge, al schoten de troepen van Ivan Leko zichzelf daarbij in de voet.


Niet alleen zag de Kroaat zijn voormalige werkgever al vroeg op voorsprong komen na een dekkingsfout van Simen Jüklerod, niet zo lang daarna werd tot overmaat van ramp Jérémy Gélin uitgesloten met een orde kaart. Een fase die begon bij een slechte uittrap van Alireza Beiranvand, na zijn debuut tegen Tottenham de surprise du chef van Leko. Hij gaf de ervaren Iraniër namelijk de voorkeur boven Jean Butez, een beslissing die de Antwerpse coach zich achteraf beklaagde. Mét de nodige kritiek aan het adres van de pas laat gearriveerde zomeraankoop. Wim De Coninck, zelf ex-doelman en tegenwoordig analist, liet in De Tribune zijn licht schijnen op de kwestie.

"Ik heb mijn licht opgestoken bij Antwerp. Beiranvand was niet de keuze van Leko. Van het management? Wellicht van D'Onofrio ja. Het is immers een 28-jarige doelman die een icoon is in Iran en die gehaald is om te spelen", aldus De Coninck, zelf ooit zes jaar op de Bosuil actief. Al tikt hij ook Leko op de vingers. "Ivan heeft hem na de wedstrijd hard aangepakt in de media. Misschien te hard om duidelijk te maken dat het niet zijn keuze was. Beiranvand spreekt geen Engels dus mogelijk had hij ook gedacht dat deze woorden hem niet zouden bereiken. Maar deze doelman ben je nu kwijt, kijk maar naar wat AA Gent in het begin van het seizoen overkomen is."

LEES OOK: ‘Antwerp heeft beet: medische tests voor aanvallend geweld'

Wie is volgens u een betere doelman?

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

34
34
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

175
175
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

83
83
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

234
234
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

78
78
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

74
74
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

153
153
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

130
130
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

117
117
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

119
119
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

378
378
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

136
136
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

551
551
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

86
86
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

414
414
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

291
291
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1014
1014
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

294
294
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

72
72
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

124
124
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1052
1052
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

631
631
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

125
125
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

85
85
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

874
874

Meer sportnieuws