Leko op de vingers getikt na inmenging D'Onofrio

door
Leko op de vingers getikt na inmenging D'Onofrio

In de Europa League gaat het Antwerp voor de wind, maar de prioriteit voor de Great Old ligt eigenlijk in eigen land. Daar hoopt het stamnummer één na de bekerwinst immers ook nog eens de landstitel in de wacht te slepen, alleen blijven ze op de Bosuil bijzonder wisselvallig acteren. Zo ook tegen voornaamste concurrent Club Brugge, al schoten de troepen van Ivan Leko zichzelf daarbij in de voet.


Niet alleen zag de Kroaat zijn voormalige werkgever al vroeg op voorsprong komen na een dekkingsfout van Simen Jüklerod, niet zo lang daarna werd tot overmaat van ramp Jérémy Gélin uitgesloten met een orde kaart. Een fase die begon bij een slechte uittrap van Alireza Beiranvand, na zijn debuut tegen Tottenham de surprise du chef van Leko. Hij gaf de ervaren Iraniër namelijk de voorkeur boven Jean Butez, een beslissing die de Antwerpse coach zich achteraf beklaagde. Mét de nodige kritiek aan het adres van de pas laat gearriveerde zomeraankoop. Wim De Coninck, zelf ex-doelman en tegenwoordig analist, liet in De Tribune zijn licht schijnen op de kwestie.

"Ik heb mijn licht opgestoken bij Antwerp. Beiranvand was niet de keuze van Leko. Van het management? Wellicht van D'Onofrio ja. Het is immers een 28-jarige doelman die een icoon is in Iran en die gehaald is om te spelen", aldus De Coninck, zelf ooit zes jaar op de Bosuil actief. Al tikt hij ook Leko op de vingers. "Ivan heeft hem na de wedstrijd hard aangepakt in de media. Misschien te hard om duidelijk te maken dat het niet zijn keuze was. Beiranvand spreekt geen Engels dus mogelijk had hij ook gedacht dat deze woorden hem niet zouden bereiken. Maar deze doelman ben je nu kwijt, kijk maar naar wat AA Gent in het begin van het seizoen overkomen is."

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Wie is volgens u een betere doelman?

Meest recent

Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

27
27
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

83
83
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

67
67
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

197
197
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

48
48
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

210
210
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

79
79
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

106
106
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

850
850
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

484
484
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

213
213
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1504
1504
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

534
534
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

326
326
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1077
1077
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2414
2414
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

820
820
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1323
1323
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1186
1186
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2150
2150
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2991
2991
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2448
2448
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1333
1333
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

933
933

Meer sportnieuws