Leko op de vingers getikt na inmenging D'Onofrio

door
Leko op de vingers getikt na inmenging D'Onofrio

In de Europa League gaat het Antwerp voor de wind, maar de prioriteit voor de Great Old ligt eigenlijk in eigen land. Daar hoopt het stamnummer één na de bekerwinst immers ook nog eens de landstitel in de wacht te slepen, alleen blijven ze op de Bosuil bijzonder wisselvallig acteren. Zo ook tegen voornaamste concurrent Club Brugge, al schoten de troepen van Ivan Leko zichzelf daarbij in de voet.


Niet alleen zag de Kroaat zijn voormalige werkgever al vroeg op voorsprong komen na een dekkingsfout van Simen Jüklerod, niet zo lang daarna werd tot overmaat van ramp Jérémy Gélin uitgesloten met een orde kaart. Een fase die begon bij een slechte uittrap van Alireza Beiranvand, na zijn debuut tegen Tottenham de surprise du chef van Leko. Hij gaf de ervaren Iraniër namelijk de voorkeur boven Jean Butez, een beslissing die de Antwerpse coach zich achteraf beklaagde. Mét de nodige kritiek aan het adres van de pas laat gearriveerde zomeraankoop. Wim De Coninck, zelf ex-doelman en tegenwoordig analist, liet in De Tribune zijn licht schijnen op de kwestie.

"Ik heb mijn licht opgestoken bij Antwerp. Beiranvand was niet de keuze van Leko. Van het management? Wellicht van D'Onofrio ja. Het is immers een 28-jarige doelman die een icoon is in Iran en die gehaald is om te spelen", aldus De Coninck, zelf ooit zes jaar op de Bosuil actief. Al tikt hij ook Leko op de vingers. "Ivan heeft hem na de wedstrijd hard aangepakt in de media. Misschien te hard om duidelijk te maken dat het niet zijn keuze was. Beiranvand spreekt geen Engels dus mogelijk had hij ook gedacht dat deze woorden hem niet zouden bereiken. Maar deze doelman ben je nu kwijt, kijk maar naar wat AA Gent in het begin van het seizoen overkomen is."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

Wie is volgens u een betere doelman?

Meest recent

DAZN & Pro League scheppen duidelijkheid over speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League was de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

10
10
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

91
91
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

68
68
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

109
109
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

77
77
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

310
310
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

137
137
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

163
163
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

140
140
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

101
101
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

403
403
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

55
55
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

150
150
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

326
326
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

78
78
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

383
383
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

332
332
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

210
210
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

535
535
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

190
190
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

230
230
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

172
172
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

255
255

Meer sportnieuws