AA Gent boekt zege van de hoop tegen matig Standard

door
AA Gent boekt zege van de hoop tegen matig Standard

AA Gent heeft voor het eerst een hoopgevende prestatie afgeleverd onder het bewind van nieuwe T1 Vanhaezebrouck. In eigen huis maakten de Buffalo's een vroege achterstand ongedaan en in de slotfase maakte Jaremtsjoek het klusje helemaal af voor de Gentenaren.

Het seizoen van AA Gent leek voorlopig veel op het corona-jaar 2020: een ramp. Met Hein Vanhaezebrouck aan het roer als nieuwe T1 verloren de Buffalo's voorlopig ook hun twee wedstrijden. Standard speelde voorlopig een wisselvallig seizoen maar de Rouches hadden wel nog steeds uitzicht op een plek bij de top-4. Bij AA Gent kreeg Bolat opnieuw een plek onder de lat, bij Standard was Lestienne terug van de partij en zat Amallah voor het eerst sinds lang terug in de kern, hij begon op de bank.
Rampzalige start voor AA Gent, dat nadien de rug recht
Andermaal begon de wedstrijd rampzalig voor AA Gent, na amper een dikke minuut spelen verlengde Dussenne een hoekschop nogal gelukkig in doel, de vroege 0-1 was een feit voor de Rouches. De Buffalo's reageerden een paar minuten later met een schot van Ngadeu dat niet zo ver over vloog. Halfweg de eerste helft kregen ook de bezoekers nog eens een kans, Bokadi schoot vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Bolat. Iets voor het halfuur kwam de ploeg van Vanhaezebrouck toch weer op gelijke hoogte: Kums trapte een lage hoekschop en met een gelukje kwam Nurio oog in oog met Bodart, deze keer faalde de thuisspeler niet: 1-1. Standard kwam nadien al snel tot een nieuwe mogelijkheid, vanuit een scherpe hoek schoot Tapsoba in de grijpgrage armen van Bolat. De wedstrijd ging nu goed over en weer, een paar minuten later schoot Jaremtsjoek van in de zestien meter, Bodart had een knappe voetreflex in huis. Halfweg stond het nog gelijk in de Ghelamco Arena.

Standard opent sterk maar AA Gent recht nadien de rug.
Matig Standard krijgt het deksel op de neus
AA Gent duwde door na de rust en na een paar minuten spelen vergat Odjija om oog in oog met Bodart de 2-1 aan te tekenen. Even later schoot de middenvelder van de thuisploeg ook nog eens wild over. Standard voetbalde matig na de pauze en kwam amper tot een volwaardige kans. Pas op twintig minuten van het einde kopte Bokadi nog eens naast na een prima aangesneden vrije trap. Bij de bezoekers kwam Amallah nog in het team en op een dikke vijf minuten van het einde zorgde hij meteen voor gevaar met een loeier die een metertje naast het doel van Bolat vloog. In de slotfase lukte het AA Gent dan toch om de zege over de streep te trekken, Jaremtsjoek kreeg plots veel tijd en ruimte en stifte de 2-1 over Bodart in doel. Standard had geen reactie meer in huis en verliest zo steeds meer voeling met de top-4.
Scoreverloop:
0-1 (2') Dussenne, 1-1 (27') Nurio, 2-1 (85') Jaremtsjoek

LEES OOK: Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

Zal AA Gent nog een paar plaatsen klimmen in het klassement?

Meest recent

Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

9
9
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

38
38
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

32
32
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

214
214
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

162
162
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

152
152
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

19
19
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

68
68
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

176
176
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

77
77
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

57
57
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

202
202
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

318
318
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

79
79
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

239
239
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

255
255
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

290
290
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

272
272
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

51
51
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

350
350
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

27
27
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

242
242
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

604
604
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

234
234

Meer sportnieuws