AA Gent boekt zege van de hoop tegen matig Standard

232 stemmen
AA Gent boekt zege van de hoop tegen matig Standard

AA Gent heeft voor het eerst een hoopgevende prestatie afgeleverd onder het bewind van nieuwe T1 Vanhaezebrouck. In eigen huis maakten de Buffalo's een vroege achterstand ongedaan en in de slotfase maakte Jaremtsjoek het klusje helemaal af voor de Gentenaren.

Het seizoen van AA Gent leek voorlopig veel op het corona-jaar 2020: een ramp. Met Hein Vanhaezebrouck aan het roer als nieuwe T1 verloren de Buffalo's voorlopig ook hun twee wedstrijden. Standard speelde voorlopig een wisselvallig seizoen maar de Rouches hadden wel nog steeds uitzicht op een plek bij de top-4. Bij AA Gent kreeg Bolat opnieuw een plek onder de lat, bij Standard was Lestienne terug van de partij en zat Amallah voor het eerst sinds lang terug in de kern, hij begon op de bank.
Rampzalige start voor AA Gent, dat nadien de rug recht
Andermaal begon de wedstrijd rampzalig voor AA Gent, na amper een dikke minuut spelen verlengde Dussenne een hoekschop nogal gelukkig in doel, de vroege 0-1 was een feit voor de Rouches. De Buffalo's reageerden een paar minuten later met een schot van Ngadeu dat niet zo ver over vloog. Halfweg de eerste helft kregen ook de bezoekers nog eens een kans, Bokadi schoot vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Bolat. Iets voor het halfuur kwam de ploeg van Vanhaezebrouck toch weer op gelijke hoogte: Kums trapte een lage hoekschop en met een gelukje kwam Nurio oog in oog met Bodart, deze keer faalde de thuisspeler niet: 1-1. Standard kwam nadien al snel tot een nieuwe mogelijkheid, vanuit een scherpe hoek schoot Tapsoba in de grijpgrage armen van Bolat. De wedstrijd ging nu goed over en weer, een paar minuten later schoot Jaremtsjoek van in de zestien meter, Bodart had een knappe voetreflex in huis. Halfweg stond het nog gelijk in de Ghelamco Arena.

Standard opent sterk maar AA Gent recht nadien de rug.
Matig Standard krijgt het deksel op de neus
AA Gent duwde door na de rust en na een paar minuten spelen vergat Odjija om oog in oog met Bodart de 2-1 aan te tekenen. Even later schoot de middenvelder van de thuisploeg ook nog eens wild over. Standard voetbalde matig na de pauze en kwam amper tot een volwaardige kans. Pas op twintig minuten van het einde kopte Bokadi nog eens naast na een prima aangesneden vrije trap. Bij de bezoekers kwam Amallah nog in het team en op een dikke vijf minuten van het einde zorgde hij meteen voor gevaar met een loeier die een metertje naast het doel van Bolat vloog. In de slotfase lukte het AA Gent dan toch om de zege over de streep te trekken, Jaremtsjoek kreeg plots veel tijd en ruimte en stifte de 2-1 over Bodart in doel. Standard had geen reactie meer in huis en verliest zo steeds meer voeling met de top-4.
Scoreverloop:
0-1 (2') Dussenne, 1-1 (27') Nurio, 2-1 (85') Jaremtsjoek

LEES OOK: AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

🚀

Zal AA Gent nog een paar plaatsen klimmen in het klassement?

Meest recent

Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

16
16
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

33
33
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

18
18
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

5
5
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

66
66
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

326
326
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

190
190
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

131
131
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

163
163
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

40
40
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

84
84
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

855
855
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

467
467
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

201
201
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

67
67
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

289
289
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

97
97
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

109
109
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

112
112
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

188
188
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

46
46
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

163
163
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

227
227
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

72
72

Meer sportnieuws