Na een drie op 12 wil Anderlecht weer aansluiten met de overwinning, maar tegen koploper en ploeg-in-vorm KRC Genk belooft dat geen gemakkelijke opdracht te worden. Vincent Kompany hakte in zijn wedstrijdselectie alvast enkele duidelijke knopen door, met onder andere Peter Zulj, Derrick Luckassen en Kemar Lawrence die werden gepasseerd. Verder is ook Landry Dimata niet van de partij, al heeft dat in zijn geval terug met die dekselse knie te maken.
De nog altijd pas 23-jarige spits stond maar liefst anderhalf jaar aan de kant met blessureleed, maar leek in de eerste weken van dit seizoen opnieuw vertrokken. Dimata scoorde twee keer in de eerste drie duels en werd prompt zelfs opgeroepen voor het nationaal elftal, waar hij echter niet in actie kwam. Toch bleek de interesse uit het buitenland intussen reeds aangewakkerd. Paars-Wit bereikte zelfs meteen een akkoord met Dijon om haar investering van een vijftal miljoen terug te verdienen, alleen bleek Dimata helaas niet in staat om zonder ongelukken zijn fysieke testen in Frankrijk te doorstaan.
Bovendien was inmiddels ook Lukas Nmecha de rangen komen versterken. De huurling van Manchester City veroverde in mum van tijd een basisplaats, waardoor Dimata sinds speeldag drie amper één keer aan de aftrap stond. Nu blijkt dus dat zijn probleem aan de knie nog steeds niet van de baan is, integendeel: dat de vroegere goalgetter van KV Oostende en Wolfsburg nu al 'rust' nodig heeft om die te sparen, betekent gezien zijn gering aantal speelminuten wellicht weinig goeds. Of hoe Anderlecht stilaan mag vrezen dat het de miljoenen voor Dimata, nog onder contract tot 2023, nooit meer terugziet.
LEES OOK: Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter
Arne Decraene