TRANSFERUURTJE: 'Nilis blijft bij Anderlecht, interesse voor Clement'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nilis blijft bij Anderlecht, interesse voor Clement'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht draaide Luc Nilis de voorbije twee weken mee in de technische staf. De bedoeling was om daarna zijn functie te evalueren en het lijkt erop dat die evaluatie gunstig zal uitvallen. De gesprekken over een definitief dienstverband zouden snel aangeknoopt worden. Nilis zou een contract voor onbepaalde duur als spitsentrainer kunnen tekenen.



Wie weet krijgt Nilis in januari een extra aanvaller om mee te werken. Anderlecht zou immers zijn oog laten vallen hebben op Jovo Lukic, een 22-jarige targetspits van Borac Banja Luka. De Bosniër, die vergeleken wordt met Edin Dzeko, zou wel nog geen zin hebben om zijn thuisland te verlaten.

De voorbije maanden werd Albert Sambi Lokonga weleens aan een vertrek gelinkt. De middenvelder stelt nu echter dat hij daar absoluut niet aan denkt. De 21-jarige, die bij afwezigheid van Van Crombrugge tot aanvoerder gebombardeerd werd, ligt nog vast tot 2023.



Vrijdag keert John van den Brom terug in het Lotto Park, al zal dat niet helemaal zijn zoals hij gehoopt had. Naar verluidt aasde de Nederlander immers op een terugkeer als coach bij Anderlecht de voorbije jaren, maar voor de club was dat geen optie. Hij ging onlangs aan de slag bij Genk.

Philippe Clement gooide de voorbije jaren hoge ogen met Club Brugge en dat levert hem stilaan interesse uit het buitenland op. Zo was hij in september in beeld bij Stade Reims. Dat kreeg echter een resoluut njet van Blauw-Zwart te horen toen ze contact opnamen.



BUITENLAND

Bij FC Barcelona vallen de resultaten tegen en groeit de druk op Ronald Koeman. De trainer zou daarom in januari absoluut willen dat de club werk maakt van de komst van Eric Garcia en Memphis Depay. Zij waren in de zomer al in beeld, maar door het langdurig uitvallen van Piqué en Fati is de nood aan een extra verdediger en spits groter dan ooit.

LEES OOK: Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Is Clement klaar voor het buitenland?

Meest recent

‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

3
3
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

25
25
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

48
48
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

215
215
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

39
39
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

71
71
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

186
186
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

211
211
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

707
707
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

103
103
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

245
245
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

441
441
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

485
485
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

649
649
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

250
250
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

612
612
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

418
418
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

140
140
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

145
145
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

225
225
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

240
240
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

203
203

Meer sportnieuws