TRANSFERUURTJE: 'Nilis blijft bij Anderlecht, interesse voor Clement'

208
TRANSFERUURTJE: 'Nilis blijft bij Anderlecht, interesse voor Clement'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht draaide Luc Nilis de voorbije twee weken mee in de technische staf. De bedoeling was om daarna zijn functie te evalueren en het lijkt erop dat die evaluatie gunstig zal uitvallen. De gesprekken over een definitief dienstverband zouden snel aangeknoopt worden. Nilis zou een contract voor onbepaalde duur als spitsentrainer kunnen tekenen.



Wie weet krijgt Nilis in januari een extra aanvaller om mee te werken. Anderlecht zou immers zijn oog laten vallen hebben op Jovo Lukic, een 22-jarige targetspits van Borac Banja Luka. De Bosniër, die vergeleken wordt met Edin Dzeko, zou wel nog geen zin hebben om zijn thuisland te verlaten.

De voorbije maanden werd Albert Sambi Lokonga weleens aan een vertrek gelinkt. De middenvelder stelt nu echter dat hij daar absoluut niet aan denkt. De 21-jarige, die bij afwezigheid van Van Crombrugge tot aanvoerder gebombardeerd werd, ligt nog vast tot 2023.



Vrijdag keert John van den Brom terug in het Lotto Park, al zal dat niet helemaal zijn zoals hij gehoopt had. Naar verluidt aasde de Nederlander immers op een terugkeer als coach bij Anderlecht de voorbije jaren, maar voor de club was dat geen optie. Hij ging onlangs aan de slag bij Genk.

Philippe Clement gooide de voorbije jaren hoge ogen met Club Brugge en dat levert hem stilaan interesse uit het buitenland op. Zo was hij in september in beeld bij Stade Reims. Dat kreeg echter een resoluut njet van Blauw-Zwart te horen toen ze contact opnamen.



BUITENLAND

Bij FC Barcelona vallen de resultaten tegen en groeit de druk op Ronald Koeman. De trainer zou daarom in januari absoluut willen dat de club werk maakt van de komst van Eric Garcia en Memphis Depay. Zij waren in de zomer al in beeld, maar door het langdurig uitvallen van Piqué en Fati is de nood aan een extra verdediger en spits groter dan ooit.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Is Clement klaar voor het buitenland?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

20
20
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

132
132
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

181
181
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

173
173
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

914
914
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

51
51
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

888
888
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

297
297
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws