Amateurvoetbal herneemt op 14 februari

215 stemmen
Amateurvoetbal herneemt op 14 februari

Voetbal Vlaanderen en ACFF hebben aangekondigd dat vanaf 14 februari de competities in het amateurvoetbal worden hervat. Enkel de heenrondes worden nog afgewerkt.

Tot januari mogen de amateurclubs die niet in de Beker van België actief zijn, niet trainen of wedstrijden spelen. Die maatregel loopt tot 15 januari. Als er geen verlenging komt, zullen vanaf 14 februari weer matchen gespeeld worden.

Een belangrijke voorwaarde is wel dat de kantines terug kunnen opengaan, het is de enige bron van inkomsten voor de clubs uit het niet-profvoetbal. Om geen midweekvoetbal te moeten inlassen en om de competities toch nog te kunnen uitspelen, worden enkel de heenrondes afgewerkt.


De uitgebreide informatie van Voetbal Vlaanderen:

Eerste elftallen provinciaal voetbal en hogere afdelingen (2e en 3e afdeling): competitiestart in het weekend van 14-02-2021. De competitie (= enkel de heenronde) eindigt normaliter in het weekend van 02-05-2021. De eerder individueel uitgestelde wedstrijden dienen ingehaald te worden in de maand februari (3, 7, 10, 17 en 24 februari), voor zover toegelaten en mogelijk.

Recreatief veldvoetbal (eerste elftallen met stijgen en dalen): het recreatief veldvoetbal start eveneens in het weekend van 14-02-2021. Bij de reeksen met stijgen en dalen wordt enkel de heenronde afgewerkt. Er wordt nadien nog een bekercompetitie of ander alternatief aan de clubs aangeboden om extra wedstrijden te voorzien. Kalender wordt opgemaakt.

Provinciaal en interprovinciaal futsal (eerste elftallen): gezien de kalender grotendeels afhankelijk is van de beschikbaarheid van de sporthallen wordt een beperkte competitie aangeboden waarbij elk team tegen elke tegenstrever zal uitkomen. Hierover wordt zo snel als mogelijk gecommuniceerd.

Minivoetbal: gezien de specifieke situatie van het minivoetbal met kleinere reeksen wordt nog onderzocht of zij de hele competitie kunnen afwerken, dan wel slechts de heenronde spelen. Hierover wordt zo snel als mogelijk gecommuniceerd en een kalender opgemaakt.


Concrete informatie reeksen zonder stijgen en dalen

Jeugdvoetbal: het jeugdvoetbal in alle leeftijdscategorieën, zowel IP, P als Gew, hervat in het weekend van 06-02-2021 en eindigt op 29-05-2021. Om de verplaatsingen tot een minimum te beperken wordt er zoveel mogelijk in reeksen van 6 gespeeld en werden de niveaucodes toegepast voor enerzijds teams 1 en 2, en anderzijds teams 2 en 3. In de reeksen van 6 zal men 3 x tegen elkaar spelen. In uitzonderlijke gevallen zullen er nog reeksen van 7 of 8 zijn waar men 2 x tegen elkaar speelt.

Reserven, veteranen, recreanten, G-voetbal,…: voor deze categorieën zal een aangepaste kalender aangeboden worden. Start is eveneens voorzien in het weekend van 14-02-2021.

Goed nieuws?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

24
24
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

139
139
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

97
97
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

90
90
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

290
290
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

163
163
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

166
166
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

352
352
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

619
619
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

308
308
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3446
3446
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

77
77
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

207
207
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

227
227
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws