Club trekt met krappe zege op zak richting cruciaal duel in CL

door
Club trekt met krappe zege op zak richting cruciaal duel in CL

Club overtuigde vanavond opnieuw niet in de Jupiler Pro League maar trok met wat moeite toch de zege over de streep tegen een stug STVV. De Kanaries voetbalden voor de rust een paar prima kansen bij mekaar maar moesten finaal opnieuw zonder punten afdruipen.

Club Brugge stond voor de week van de waarheid in de Champions League met de do or die match op het veld van Lazio. Dit weekend moest Blauw-Zwart nog in de eigen competitie aan de slag, waar het thuis het opnam tegen het zieltogende STVV. Bij de thuisploeg kreeg Van der Brempt een basisplaats, Vormer haakte in laatste instantie af wegens ziekte. Bij de Kanaries nam Van Winckel de honneurs waar, hij voerde vier wissels door in vergelijking met de verloren wedstrijd op Moeskroen.
Brugse aanvalslinie geeft andermaal niet thuis in eerste periode
Club begon enorm dominant en had quasi voortdurend balbezit in de beginfase. Het creëerde in de eerste twintig minuten echter geen enkel kans die naam waardig. Halfweg de eerste periode profiteerde STVV bijna van die offensieve onmacht, Nazon zette met een hard schot doelman Mignolet aan het werk. Op het halfuur schoot Dennis ruim over. De bezoekers moesten doorgaans achter de bal aanhollen maar kregen op slag van rust ook een tweede grote mogelijkheid, Garcia krulde een vrije trap naar de hoek maar de Brugse goalie zweefde de bal nog uit zijn doel. Halfweg had Club nog heel wat werk voor de boeg met een stug bezoekend elftal.

Club voetbalde opnieuw niet denderend in de eigen competitie.
Invaller Okereke breekt de ban
De thuisploeg kwam met meer ideeën uit de kleedkamer en creëerde ook meteen een prima kans, Lang schoof de bal naast na een prima combinatie. Club voetbalde na de rust een pak scherper en het was invaller Okereke die het team van Clement nog voor het uur op een 1-0 voorsprong plaatste. Blauw-zwart ging nadien op zoek naar het geruststellende tweede doelpunt, halfweg de tweede periode schoof Vanaken de bal maar nipt naast. Het team van Clement controleerde nadien wel relatief eenvoudig maar moest steeds oppassen met de krappe voorsprong. Uiteindelijk trok Club Brugge de zege wel over de streep en trekt het met vertrouwen naar Rome voor de belangrijke confrontatie met Lazio.
Scoreverloop:
1-0 (57') Okereke

LEES OOK: Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Zal Club winnen op het veld van Lazio?

Meest recent

KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

21
21
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

16
16
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

100
100
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

224
224
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

56
56
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

109
109
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

79
79
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

83
83
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

276
276
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

119
119
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

108
108
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

71
71
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

486
486
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

240
240
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

26
26
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

597
597
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

382
382
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

403
403
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

350
350
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

448
448
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

109
109
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

272
272
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

105
105
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

481
481

Meer sportnieuws