Leider Union veegt de vloer aan met uitermate zwak Lierse Kempenzonen

door
Leider Union veegt de vloer aan met uitermate zwak Lierse Kempenzonen

Met een glansrijke overwinning heeft Union het verschil met eerste achtervolger Seraing weer tot vier punten gebracht. Het team van Felice Mazzu had geen kind aan een zwak Lierse, dat ondertussen sterk op weg lijkt naar een nieuwe degradatie uit het profvoetbal.

Union zag dichtste concurrent Seraing naderen in het klassement en kon vandaag maar best winnen van het laaggeklasseerde Lierse Kempenzonen. De Pallieters begonnen prima aan hun avontuur in 1B maar zijn de laatste twee maanden nog een schim van de ploeg die het bij de competitiestart was.
De thuisploeg was de betere ploeg in de beginfase en kreeg halfweg de eerste helft via Van Der Heyden een eerste kans, zijn acrobatische poging werd door De Smet uit doel gehouden. Union duwde nadien door en werd op het halfuur beloond toen Undav de vrijstaande Labeau vond en die knalde raak: 1-0. De onvermijdelijke Vanzeir maakte een paar minuten later met de kop al 2-0, meteen ook de ruststand na een eerste helft waarin Lierse lang standhield maar finaal al half tegen de touwen hing.
Lierse begon dramatisch aan de tweede helft, binnen de minuut profiteerde Undav van slecht verdedigen en hij maakte er 3-0 van. De schade had nadien nog wat hoger kunnen oplopen voor het team van Van Imschoot, een paar minuten later hield De Smet een gemaakt doelpunt van diezelfde Undav nog uit zijn goal. Het was slechts uitstel van executie want een paar minuten later maakte de Duitser dan toch zijn tweede van de avond: 4-0 nog voor er een uur gespeeld was. De competitieleider controleerde nadien en in de slotfase zette Bah nog de forfaitcijfers op het bord door de bal van dichtbij hard in doel te jagen. Stilaan wordt het een dramatisch seizoen voor Lierse Kempenzonen in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (33') Labeau, 2-0 (40') Vanzeir, 3-0 (46') Undav, 4-0 (56') Undav, 5-0 (87') Bah

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Zal Union de titel pakken in 1B?

Meest recent

Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

40
40
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

111
111
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

194
194
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

207
207
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

332
332
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

115
115
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

217
217
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

427
427
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

334
334
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

155
155
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

344
344
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

299
299
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

176
176
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

692
692
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

245
245
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

358
358
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

242
242
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

172
172
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

34
34
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

51
51
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

160
160
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

146
146
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

211
211
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

207
207
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73

Meer sportnieuws