Leider Union veegt de vloer aan met uitermate zwak Lierse Kempenzonen

door
Leider Union veegt de vloer aan met uitermate zwak Lierse Kempenzonen

Met een glansrijke overwinning heeft Union het verschil met eerste achtervolger Seraing weer tot vier punten gebracht. Het team van Felice Mazzu had geen kind aan een zwak Lierse, dat ondertussen sterk op weg lijkt naar een nieuwe degradatie uit het profvoetbal.

Union zag dichtste concurrent Seraing naderen in het klassement en kon vandaag maar best winnen van het laaggeklasseerde Lierse Kempenzonen. De Pallieters begonnen prima aan hun avontuur in 1B maar zijn de laatste twee maanden nog een schim van de ploeg die het bij de competitiestart was.
De thuisploeg was de betere ploeg in de beginfase en kreeg halfweg de eerste helft via Van Der Heyden een eerste kans, zijn acrobatische poging werd door De Smet uit doel gehouden. Union duwde nadien door en werd op het halfuur beloond toen Undav de vrijstaande Labeau vond en die knalde raak: 1-0. De onvermijdelijke Vanzeir maakte een paar minuten later met de kop al 2-0, meteen ook de ruststand na een eerste helft waarin Lierse lang standhield maar finaal al half tegen de touwen hing.
Lierse begon dramatisch aan de tweede helft, binnen de minuut profiteerde Undav van slecht verdedigen en hij maakte er 3-0 van. De schade had nadien nog wat hoger kunnen oplopen voor het team van Van Imschoot, een paar minuten later hield De Smet een gemaakt doelpunt van diezelfde Undav nog uit zijn goal. Het was slechts uitstel van executie want een paar minuten later maakte de Duitser dan toch zijn tweede van de avond: 4-0 nog voor er een uur gespeeld was. De competitieleider controleerde nadien en in de slotfase zette Bah nog de forfaitcijfers op het bord door de bal van dichtbij hard in doel te jagen. Stilaan wordt het een dramatisch seizoen voor Lierse Kempenzonen in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (33') Labeau, 2-0 (40') Vanzeir, 3-0 (46') Undav, 4-0 (56') Undav, 5-0 (87') Bah

LEES OOK: ‘Mazzu op een zucht van verrassende JPL-comeback'

Zal Union de titel pakken in 1B?

Meest recent

Hét bewijs: waarom alle 'paniek' rondom De Bruyne onnodig is

Kevin De Bruyne kreeg de volle laag na de 6-2-pandoering tegen PSV. In België heet het dan weer ...

9
9
KV Mechelen lacht: wat Hasi niet lukte, realiseert Vanderbiest wel

Frederik Vanderbiest doet het werkelijk uitstekend bij KV Mechelen. De Maneblussers doen het sinds ...

19
19
Boskamp over Kompany: "Azijnzeikers zwijgen opgelegd"

Johan Boskamp is een liefhebber van goed voetbal. De voormalige succescoach van RSC Anderlecht kijkt ...

25
25
'Zorgen' om Antwerp-sterkhouder: Wils verklaart

Royal Antwerp FC staat voor een zeer moeilijke uitdaging tegen Club Brugge. In principe is enkel een ...

41
41
Rel bij DAZN: Morren beledigt Parlakou live op televisie

DAZN komt nog maar eens slecht in het nieuws. Tijdens Sporting Charleroi - RSC Anderlecht was Peter ...

103
103
Wéér crisis bij RSCA: wie neemt verantwoordelijkheid op?

We gaven het al zeer snel aan: de zomermercato van Anderlecht is niet geslaagd. Bepaalde waarnemers ...

154
154
Antwerp-Club Brugge: Wils & Hayen hakken knopen door

Hoogspanning op de Bosuil, waar Antwerp zondag Club Brugge ontvangt. Bij de Great Old moet Stef Wils ...

77
77
Pro League in paniek: nieuwe deadline voor DAZN-deal

Ook op speeldag 12 vallen de wedstrijden van de Jupiler en Challenger Pro League exclusief te ...

208
208
Standard verneemt sanctie na bekerincident tegen Antwerp

Standard won maandag met enige vertraging met 1-0 van Antwerp, al is het laatste woord daarover nog ...

84
84
AA Gent gehavend: Leko recupereert twee sterkhouders

AA Gent krijgt zaterdagavond Standard over de vloer. Na de uitschuiver tegen Zulte Waregem verwacht ...

118
118
"Hasi buiten": Anderlecht hakt knoop door over ontslag

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Charleroi wordt de crisis alweer afgekondigd bij RSC ...

698
698
TRANSFERUURTJE: Vers bloed voor Club Brugge & RSCA

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

154
154
Hasi in de problemen: zes dikke buizen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weer een ferme klap te verwerken. Paars-Wit verloor in de Jupiler Pro League ...

227
227
RAFC-fan Celine in shock na pikante Metejoor-geruchten

Het glamourkoppel van het moment zorgt opnieuw voor stof tot praten. Sinds kort vormen Metejoor en ...

125
125
Gheysens op puntje van zijn stoel: hoeveel krediet nog?

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. The Great Old zit in een desastreuze vorm en de stoel van ...

222
222
Rik De Mil draait mes in wonde Anderlecht

Sporting Charleroi won met het kleinste verschil van RSC Anderlecht. Paars-Wit kreeg zo weer een ...

199
199
Nieuw wapen Antwerp staat op: "Klaar voor Club Brugge"

Royal Antwerp FC zag afgelopen zomer Senne Lammens naar Manchester United trekken. The Great Old ...

248
248
Pijnlijke Anderlecht-afwijzing onthuld: “Anders hartinfarct”

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren heel wat veranderingen mee zowel op het veld als achter de ...

144
144
Beckham glundert: "De allerbeste voetballer ooit"

Lionel Messi tekende voor drie jaar bij in Miami. De smaakmaker van Inter Miami zal zo tot zijn ...

72
72
‘Cvetković voor 20 miljoen weg bij Anderlecht’

Anderlecht droomt luidop van een nieuwe Mitrović-jackpot. Mihajlo Cvetković scoorde twee keer in ...

393
393
Coosemans luidt alarmbel: "Dan schort er iets"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van Sporting Charleroi. Het was alweer een zeer povere prestatie. ...

143
143
Druk neemt toe bij Club Brugge: "Met hakken over de sloot"

Club Brugge is niet goed bezig. In de competitie staan ze nog wel tweede, maar het voetbal is er ...

395
395
'Toby Alderweireld zorgt voor shock: maskers vallen af'

Toby Alderweireld is sinds een paar maanden profvoetballer af. De voormalig Rode Duivel geniet ...

181
181
Hazard verklaart hét probleem bij Anderlecht

Thorgan Hazard was veruit de meest aanwezige aanvallende pion bij RSC Anderlecht. Hij had het nodige ...

249
249
Engelsen verstomd: Brighton choqueert met De Cuyper-wending

Maxim De Cuyper lijkt bij Brighton zijn basisplaats kwijt, maar de waarheid is strategischer dan ...

286
286

Meer sportnieuws